Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 12/2006

621 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 17:14, Lucas 005 napisał:

. Ale musze jeszcze zagrac w CP bo jak słyszałem bardzo fajna gierka
>
No ale krytykowana za "antypolskie treści"

potem i tak wyszło że nie było tam praktycznie żadnych antypolskich treści i to był tylko wymysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:19, masterHADES napisał:

potem i tak wyszło że nie było tam praktycznie żadnych antypolskich treści i to był tylko wymysł

I do tego Codename Panzers na tym skorzystało, zrobili reklame tej gry na całą Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, ostatnio jak porównywałem nazwiska ludzi z Cda i z Clicka, to kilka się powtórzyło...i wiem jakich redaktorów...hihi...
(Ale nie proście, nie ma szans, haha, chcę się ponapawac tym ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:23, AbeFrugo napisał:

Gwoli ścisłości, ostatnio jak porównywałem nazwiska ludzi z Cda i z Clicka, to kilka się powtórzyło...i
wiem jakich redaktorów...hihi...
(Ale nie proście, nie ma szans, haha, chcę się ponapawac tym ;) ).


No to się wyjasniło skąd bierze sie taki styl pisania recenzji w clicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:19, masterHADES napisał:

> . Ale musze jeszcze zagrac w CP bo jak słyszałem bardzo fajna gierka
> >
> No ale krytykowana za "antypolskie treści"
potem i tak wyszło że nie było tam praktycznie żadnych antypolskich treści i to był tylko wymysł

alez byly - chocby w briefingach kampanii niemieckiej, z ktorych wynika, ze to polacy rozpoczeli 2 wś. problem w tym, ze te briefingi byly wierna kopia tego, co naprawde dostawali niemieccy zolnierze. wiec gra jest zgodna z prawda historyczna:) no i pozostaje jeszcze kwestia zabawnej scenki w misji rozgrywajacej sie w warszawie. polak zostal tam przedstawiony jako zapijaczony menel - dla mnie takie naigrywanie sie ze stereotypu bylo po prostu smieszne, ale wielu ludzi odebralo to jako obraze narodu itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:30, Lucas 005 napisał:

W grze byli równiez pijani rosjanie

i tu wychodzi cały spisek bo w grze nie było tylko pijanych niemców. Szwaby sie zmówiły żeby podnieść swój status w grach bo najczęściej są przedstawiani jako co źli, niedobrzy ewętualnie słabi, przegrani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:29, MarneusPL napisał:

No i pozostaje jeszcze kwestia zabawnej
scenki w misji rozgrywajacej sie w warszawie. polak zostal tam przedstawiony jako zapijaczony
menel - dla mnie takie naigrywanie sie ze stereotypu bylo po prostu smieszne, ale wielu ludzi
odebralo to jako obraze narodu itd...


Apropo tych sereotypow. Jak ja zobaczylem te scenke to wcale sie nie oburzylem. Wystarczy sie przejsc pod dowolny sklep monopolowy w calej Polsce, zeby zobaczyc cala mase zapijaczonych gosci. Zreszta co odebrali to za obraze narodu polskiego wiedza doskonale, ze polacy slyna z tego, ze alkoholu wogole nie pija. Co do samej gry Codename: Faza Pierwsza to w kilku miejscach autentycznie się uśmiałem. A to w misji, w której trzeba było zdobyć radziecki czołg, albo w misji, w której pojawił się pomnik Lenina (przedostatnia w kampanii niemieckiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----------->Kapistar


Ładna manipulacja pomiędzy ok. 1/2 właścicielami komputerów w Polsce

>>>LOL! Gdyby 50% ludzi w Polsce mialo CD w ogole by nam taka mysl do glowy nie przyszla. Nie chce cie martwic ale jestes w gora 10% populacji.

a kilkoma tysiącami ludzi co ma Amige/Atari(na które to już gry nie wychodzą). A tak w ogóle czytelnik nie ma być happy? Jak wydaje na coś 15 zł to chyba powinnien.

###Widzisz, panowie z czytnikami CD, choc ich wiecej, sa w tej samej sytuacji co posiadacze Amig - ich sprzet odchodzi do historii. I maja wybor albo pojsc z postepem albo stac sie muzealnym eksponatem. CDA nie moze dla nich bawic sie w doplacanie do interesu, life is brutal. Poki bylo ich sporo - dalo rade robic CDA CD. Teraz juz to przestaje byc oplacalne.


Mało Wam nie? 15 zł od sztuki to bardzo mało, przy tak małym nakładzie ok. 150 tysięcy egzemplarzy.


>>>Facet, jak wydawnictwo zarabia 2 zl z tych 15 to gora. Wpadles na to - koszta wlasne, posrednicy, podatki, dystrybucja? I z tego trzeba jeszcze pokryc koszt tych egzemplerzy, ktore nie zeszly... ot, ekonomista - "15x150.000 - a to zlodzieje,. taka kase robia!" Litosci...

Musimy mieć więcej mniejszymi kosztami.

>>>Podstawa biznesu, prosze pana. Pokaz mi kogos, kto ci powie, ze chce produkowac drozej i miec z tego mniej?

Swoją drogą, w kościele jak zbierają na ofiarę też im mówisz, że dasz kase jak ofiarują kasę biednym dzieciom?


>>>Nie, bo nie chodze do kosciola. Wole dac Owsiakowi, to wiem na co idzie.


> >>>Moja wina.


Czemu mnie to nie dziwi?

>>>Czemu mnie nie dziwi, ze nie lapiesz ironii i sarkazmu?


> >>>Masa czyli ile? Nie ma pisma bez bledow, a tamto skladalismy w duzym pospiechu,
> wiec cos sie moglo trafic, przyznaje, ale jakos czytajac je nie widzialem ewidnentych wpadek.


A jednak.

>>>To twoja opinia.


> >>>A w 1999 to byk na stronie byl! Oooo...


Widać, starzejecie się, jeśli w ''99 był JEDEN byk na stronie, a tutaj nawet po kilka.


>>>Mowie o OKLADCE - ale podaj mi kilka stron gdzie jest po kilka bledow (zaznacz, sprawdze - w odzaju "str. X trzecia szpalta, drugi akapit, trzecia linia od gory jest cos a powinno byc cos". OK?


> >>>No tak, tak, komus sie paluszek na klawirce omsknal - no smiech na sali, jak mozna
> sie tak tragicznie pomylic.


Pomylić się można, ale gdy zdarza się to kilka razy w jednym numerze(właściwie dodatku) to już można się zacząć śmiać. A poza tym to był tytuł gry. Niezłe zdziwko by było, gdy widzimy na 1 miejscu HOMM 4.

<<<<No to gdzie tyle razy o tym wspomniano?


> >>>Mowi sie trudno. Moze warto czas jakis poodkladac owe 15 zl na czytnik DVD? 2-3
> miechy i masz dobry choc uzywany sprzet. I po problemie.


No tak, wyłóż dodatkową kase i problem z głowy.


<<<<No tak, to CDA winno zadbac, zebys ty mial lepszy sprzet. Pewnie.

Wole już Clicka kupić, taniej jest(może i mniej stron, ale na temat), i nie mówią żebyś płacił 45 zeta żeby odpalać ich płytki.

>>>A to prosze bardzo, twoja kasa, twoj wybor.


I jeszcze do tych błędów: to jest przecież praca DTP i wasza, redów(mają mieć opanowaną polszczyznę), za to wam płacą. Może by za każdego byka obciąć z 10 zł z pensji, może wtedy byście się przyłożyli.


>>>OK ale tobie za kazdego byka na klasowc kopa w d... z calej sily, to tez sie lepiej przylozysz. W koncu nauka to twoja praca, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż gry z najnowszego CDA mnie nie powaliły niestety :( Gram w tej chwili jedynie w B.O.S. ale mnie wkurzyła na samym początku, gdy zetknąłem się z tą grą. Na maksymalnych detalach gra mi chodziła z prędkością 1 klatka na 4 sekundy (naprawdę!!) a gdy obróciłem postacią to było 50 klatek na sekundę. Musiałem zmniejszyć detale i dzięki temu gra mi chodziła z prędkością 50 klatek na sekundę. Czasem się przycinała, ale nie przeszkadzało tak bardzo. Gra jest spoko, ale coś w niej brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL może mi ktoś powiedzieć czy to jest prawdziwy smuggler z CDA!.A tak pozatym CDA wymiata i tyle mogli by nawet zrobić wersje dyskietkową mnie to wiśi najważniejsze jest to że magazyn rulez!!!. Pewnie przy odrobinie szczęścia bym trafił kto wie może do ludzie ludziska lub Schwytane w Śieci???.Pozdrawiam redakcje jeśli mnie słyszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie nawidzę tego oczekiwana na nowe CD-Action :P Te już całe przeczytałem i nie mam co robić :P Może pogram sobie w BoS ale za bardzo mi sie nie chce :P, a CP za dobrze nie umiem grać. RTS to nie dla mnie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 20:31, Lucas 005 napisał:

CD-Action powinno być czasopismem ( tak antyfani czasopismem nie gazetą ) codziennym


HAHAHAHA.

Dobra, rozwinę nieco ;) Wiesz, ile jest roboty przy robieniu czasopisma? Poza tym czasem mogą się nie wyrobić z tekstami, składaniem... Codzienne wydawanie tego czasopisma doprowadziło by do tego, że CDA to by było tylko g... wydawane w śmietniku...

Nie mogę się doczekać numeru XIII!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 20:31, Lucas 005 napisał:

CD-Action powinno być czasopismem ( tak antyfani czasopismem nie gazetą ) codziennym

Gdyby CDA było dziennikiem miałoby z 10 stron, w tym 6 z reklamami, a gry dawaliby na cd za 15 groszy na których byłyby gry dostepne ogólnie z neta. A i tak kosztowałoby ze 4 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować