• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
qbus

G3 - Instalacja

Pytanie

Co do wersji 1.08

Wygląda, że G3PL jest najbardziej dopracowanym wydaniem serii Gothic, ale nie sam G3 - niestety. Doradzam wiele spokoju i cierpliwości, bo czeka nas (graczy) raczej dużo więcej rozczarowań niż radości - aż do chwili (kilka miesięcy ???) gdy G3 zostanie doproawdzony do w miarę stabilnej wersji.

Czekam na EK (w czwarek ??? :-)), a poźniej sam sprawdzę co i jak, ale już teraz wiem o następujących "kwiatkach"

A. Z tego co piszą inni (forum rpgwatch, rpgplanet) wersja 1.08, która poprawia wiele błędów w grze nie rozwiązuje najważniejszego - "wycieków" pamięci, wywalania się gry przy zapisywaniu jej stanu (quicksave - F5) i niszczeniem samego zapisu (save-a). Nie wiem czy normalny zapis też to powoduje - dowiem się gdy dostanę EK.
B. Z niewiadomych powodów optymalizacje pliku ge3.ini, które radykalnie poprawiały działanie (płynność, więcej klatek na sek.) w wersji 1.07 i wcześniejszych nie działają w wesrji 1.08 i inni gracze radzą wrócić od wersji 1.07 i czekać, aż pojawi się patch poprawiający płynność, wycieki pamięci, wywalanie się i questy.

Dlatego mam pytanie do CDP - czy będzie dostępna poprawka 1.08->1.07 ???

Dodatkowo aby poprawić czas ładowania/uruchamiania G3 znalazłem następujące zalecenia (wszystko to przypomina mi moje walki z Oblivion-em - niestety, a G3 jest bardziej żarłoczny niż Obek):

0. Zainstalować najnowsze drivery do video, dwurdzeniowych AMD (koniecznie).
1. Pamięć - im więcej tym lepiej (1GB - absolutne minimum, >2GB - marzenie).
2. Pamięć wirtualna - co najmniej 2x pamięć fizyczna.
3. Zdefragmentować dysk twardy (tam gdzie będzie instalowany G3).
4. Umieścić plik z pamięcią wirtualną na inej partycji/dysku obsługiwanym przez drugi kontroler IDE (jeśli to możliwe).
5. Zainstalować pomocne programy (savegame backup): <url> http://www.rpgwatch.com/forums/showthread.php?t=148</url>
6. Dokonać poprawek w pliku ge3.ini - na pewno zawiera BŁĘDY. Np. w linii
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_High=100000
powinno być 1000000 (a nawet 10000000). Na temat poprawek odsyłam do:
<url> http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=152228&page=2</url>. Z drugiej strony na ile to poprawi pracę G3 sam nie wiem - patrz pkt.B
7. Pobawić się suwakami w menu G3 - na razie nie wiem jak to wygląda, ale wiem, że są.
8. Podzielić się wiedzą/doświadczeniem z innymi

Pozdrawiam i życzę miłego grania od czwartku, a może piątku - bo te wszystkie optymalizacje i próby poprawinia pracy G3 trochę potrwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.10.2006 o 23:22, qbus napisał:

8. Podzielić się wiedzą/doświadczeniem z innymi

Uruchomiłem G3 na karcie graficznej GF 5500 i ramu 512mb. Chodzi w miarę płynnie :) Uwierzysz? :). Instrukcja, którą podałeś - daje sporo, wcześniej ją czytałem i rezultaty jak mówię są całkiem, całkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na czarne obszary na ekranie w trakcie gry znalazłem następującą poradę:

> http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=147329
>
>Grafic-Problems: Parts of the world missing or you see black areas.
>
>Solution:
>Install the newest GPU-driver.
>Disable Anti-Aliasing and anisotropic filtering in the options of your GPU-driver. (Or switch it to "Application controlled").
>For Pixelshader 2.0 GPUs it''s a must-do to disable depth of field.

Czyli:
1. Instalujemy najnowszy driver do karty graficznej.
2. Wyłączamy Anti-Aliasing i filtrowanie anizotropowe w karcie graficznej (Ekran->Właściwości->...) lub przełączamy w tryb kontroli przez aplikację.
3. Dla kart z wesją pixel shader 2.0 wyłączamy DoF (chyba w menu gry ???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc, wracam z budy i na biurku leży małe pudełeczko. Usta jakoś mimowolnie mi się uśmiechnęły. Jednak szybko sobie przypomniałem mnogość topiców z for na temat działania (a raczej niedziałania) Gothica 3, więc po prostu zacząłem instalować z nadzieją, że stanie się cud.

W trakcie instalacji zadziwiła mnie jedynie ilość wymaganego miesjce -0KB, ale i tak pochłonęło ponad 3GB. :D

Włączam grę i cudzik się stał. 1024x768, wszystko na max tylko anizo x4 i bez AA, bo wybrałem HDR, a gra idzie płynnie. biegam, skaczę po mieście i jest git. Zobaczy się jeszcze co z walką, ale najwyżej się coś delikatnie obetnie.

Grałem na Athlon 64 3700+; GF7900GT; 2GB ramu; SB Audigy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

qbus mozesz podac link ze sterownikami do Intel Pentium 4 oraz poradzic bo mam problem w czasie gry pojawiaja sie białe paski plx pomóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No, muszę, przyznać, że radość długo nie trwała. Silnik graficzny jest po prostu porażkowy i występują miejsca (nierzadkie), gdzie gra nawet na średnich detalach tnie tak, że rozgrwyka staje się katuszą. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja wrzucę gotowe configi ini - mam parę komputerów z G3 zainstalowanym - i różne configi sprzętu - zobaczymy jak to jest. Co do patcha 1.08 - właśnie się dowiedziałem że od dziś piraci mają działający plik wykonalny do 1.08 :( gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2006 o 10:08, el-coyote napisał:

> 8. Podzielić się wiedzą/doświadczeniem z innymi
Uruchomiłem G3 na karcie graficznej GF 5500 i ramu 512mb. Chodzi w miarę płynnie :) Uwierzysz?
:). Instrukcja, którą podałeś - daje sporo, wcześniej ją czytałem i rezultaty jak mówię są
całkiem, całkiem :).


Dzieki tobie wieze ze u mnie G3 wejdzie tez :D cuda jak widzicie sie zdazaja a moj sprzet jest leciutko leprzy od tego co powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko fajnie pięknie ale nie widze sensu tworzenia kolejnego tematu i tej grze.Na przyszłość sprawdzaj czy jest ju temat o danej grze gdzie można się dopisac Używaj wyszukiwarki

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14054&u=37

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14122&u=1

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14010&u=429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam może ktoś poradzić na taki problem:

Gdy włączam grę (Gothic 3 of coz) po 2-3 minutach pojawia mi się błąd:

Please insert the Gothic III CD/DVD into your drive and start the game again. Do not remove the disc while playing

Płyta oryginalna autorun się odpala i gra normalnie się instaluje. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 19:55, JogaTv napisał:

qbus mozesz podac link ze sterownikami do Intel Pentium 4 oraz poradzic bo mam problem w czasie
gry pojawiaja sie białe paski plx pomóz


Pewnie juz masz rozwiazanie, ale dopiero teraz wracam z Myrthany...
Sterowniki znajduja sie na DVD z G3 w katalogu ''Support'' (chyba). Co do najnowszych to musisz poszukać przy pomocy googla. Białe paski i co z nimi zrobić gdzieś widziałem ale teraz nie pamiętam. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2006 o 16:31, Lumbago napisał:

... nie widze sensu tworzenia kolejnego tematu i tej grze.Na przyszłość
sprawdzaj ... Używaj wyszukiwarki
...


Kolego COŚ Ci się pomyliło. Zwracam Ci grzecznie uwagę na następujące fakty:

1. Ten temat utworzyłem w paźdizerniku !
2. Jest to chyba najwcześniejszy lub jeden z pierwszych tematów o problemach z G3.
3. Nie jest zbyt popularny, ale nie w tym celu został założony.
4. Jeśli jestem na forum i ktoś prosi o pomoc to pomagam - jeśli mogę.
5. Jeśli administrator stwierdzi, że jest niepotrzebny to po prostu zostanie zamknięty.
6. Zgadzam się, że ludzie powinni korzystać z wyszukiwarki, ale jeśli nie chcą lub nie potrafią lub mają jakiś z tym kłopot to nie widzę problemu, aby dopisać się do wątku H/W i zapytać.

Pozdrawiam i życzę miłego przeglądania postów i cierpliwego odopwiadania na pytania tych, którym wiedza/pomoc jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2006 o 16:31, Lumbago napisał:

Wszystko fajnie pięknie ale nie widze sensu tworzenia kolejnego tematu i tej grze.

Wszystko fajnie, pięknie, ale nie widze sensu w bawieniu się w pseudomoderowanie.
Prosiłbym o unikanie decydowania co jest właściwe, a co nie - tym bardziej, że to Twoja opinia.
Chyba kiedyś chcesz doczołgać się z powrotem do Delegata...? :)

Jedno ostrzeżenie. (masz już dwa, ale ostatnie spowodowało degrad :)
Milczenie jest złotem. Zwróć uwagę na mądrość tego przysłowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To sobie degraduj, droga wolna.

Żeby nie było Offtopu do dziwne, że wydają grę, która jest tak zabugowana to świadczy o tym, że się śpieszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować