Zaloguj się, aby obserwować  
deput666

Doom 3 vs. Aliens vs. Predator

39 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2006 o 15:02, Hubi Koshi napisał:

AvP2 zdecydowanie, a dlaczego opisuje poniżej
Człowiek - jesteś kruchą niemal bezbronną istotą przemykasz ciemnymi korytarzami nerwowo trzymając
palec na spuście, rozgądasz się dookoła czy nie chyba gdzieś czarny niczym nocny koszmar Aliens,
albo jeszcze bardziej morderczy Drapieżca(Predator) Gdy natykasz się na przeciwnika panicznie
dociskasz spust do końca nie przejmuj się zaleceniam "krótkie serie", a gdy twoi przeciwnicy
rozpuszczają się na podłodze i biegniesz dalej z sercem w gardle i prawie pełnymi gaciami strachu.
Predator - jesteś niewidzialnym morderczym Łowcą, świadomym swej siły, zdolnym pokonać każdego
przeciwnika, niczego się nie boisz, twoich wrogów nadzieważ na włócznie lub przebijasz ich
Ostrzami. Potrafisz z dystansu obserwować swą ofiare, jak ucieka, kryje się, jak drży ze strachu.
I gdy już się napatrzysz i nawdychasz jej strachu wyciągasz kusze i odstrzelenie jej głowy
kwitujesz gromkim rykiem radości. Przedzierasz się przez gniazda Obcych nie zdejmując palca
ze spustu Plasma Castera (działko naramienne) niszcząc kolejne zastępy swej zdobyczy.
Aliens - jesteś cichym zabójcą, koszmarem który nęka każdego kto przezył spotkanie z tobą.
Przemykasz wśród cieni niewidoczny dla swych przeciwników. Jesteś szybki, zwinny, morderczy.
Twoi wrogowie dysponują bronią zdolną łatwo cie zabić, ale ty nie ryzkujesz frontalnego ataku,
zachodzisz ich z tyłu, otwierasz szczękę w szerokim Obym uśmiechu i pożywiasz się na ich mózgach.

Takie mniej więcej uczucia towarzyszyły mi przy graniu w tą gierke :-]


Muszę ci powiedzieć, że bardzo poetycko to opisałeś :D. Ale taka jest prawda o grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 15:44, marlin15 napisał:

przydało by sie jakeis nowe AVP.... przecierz film sie konczy przy powstaniu predaliena...
to moze cos zrobie... na jakies fajnej grafice i klimaciku z AVP2... ten strach w gaciach jak
sie grało marinesem... to było dobre...


Powstał już dodatek do AvP 2, w którym mogliśmy wcielić się w rolę Predaliena, jednak dodatek ten zebrał niezbyt pochlebne opinie i w ogóle przeszedł bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza była podstawka. Trzymała klimat, była straszna, pozwoliła się w takim stopniu wczuć w postać, którą graliśmy, że podczas grania czuliśmy, że jesteśmy marines\alienem\predatorem. To był i jest hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AvP 2 jest spoko gierką ale mam do niej jedno wielkie ''ALE''. Twórcy spartolili strasznie dodając do gry jedną funkcję (której w części pierwszej AvP nie było - notabene pierwsza część jest straszniejsza niż druga), a mianowicie możliwość zapisu w dowolnym momencie. Jak dla mnie nic tak nie odbierało strachu jak ta głupia funkcja. Bo czego się bać gdy możesz walnąć save''a po kazdym zabitym alienie?! W jedynce było inaczej. Misje były trudne i długie i gdy już czuło się, że jest sie blisko końca adrenalina była nie do opisania. Pamietam moje spocone ręce i serce w gardle gdy ogarnmiało mnie wręcz przerażenie, że już jestem tak blisko i nie mogę zginąć, a za mną biegnie wataha alienów. Ach... miód. Kto nie grał polecam pierwszą część z genialną budującą niesamowity nastrój muzyką, moim zdaniem jedna z najlepszych ścieżek dźwiekowych w grach wszechaczasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale... i tak się wypowiem.;)

Obie gry uważam za rewelacyjne, mające świetny klimat, przerażające i ze świetną grafiką (nieważne, że w AVP jest kanciasta - to wszystko wygląda przecież jak w filmie!!!) oraz fabułą (aczkolwiek tutaj górą jest AVP2, którego nie pozna się, dopóki nie skończy się gry wszystkimi 3 postaciami).

Jednak AVP2 ogółem jest lepszy w 2 aspektach.
1 - nie zmienia się w końcu w bezmózgą nawalankę na rakietnice, a tym niestety staje się Doom 3 pod koniec...
2 - AVP skończyłem około 15 razy, Dooma raz. I nie mam zamiaru zaczynać po raz drugi. Może kiedyś... Jest trochę za długi i zbyt monotonny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 16:50, Filip213 napisał:

Ja nie wiem po co ten temat...Przecież wszyscy wiedzą że alien i predator rządzą...Oni mają
klimat a nie kampanię marketingową...

Musisz zrozumieć jeden prosty fakt. Każdy człowiek jest inny i to co jednemu się podoba tak że życie by za to oddał drugiego wkurza pod niebiosa.
Ja osobiście wole AvP2 jednak nie zaprzeczam że D3 jest grą fajną, po prostu go nie lubie i tyle, a kto inny może D3 uwielbiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 16:53, Hubi Koshi napisał:

Musisz zrozumieć jeden prosty fakt. Każdy człowiek jest inny i to co jednemu się podoba tak
że życie by za to oddał drugiego wkurza pod niebiosa.


Mylisz się, tylko moje zdanie jest prawdziwe i obiektywne, wszyscy co myślą inaczej... no właśnie - myślą inaczej. Tylko ja mam racje!!!

Buahahahahaśliptuśliptuhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zobaczył AvP3 na Engin''ie Doom''a 3. IMO - jednym z najlepszych engin''ów dostępnych na rynku, John Carmack to prawdziwy mistrz, a source się chowa (ŚWIATŁA!).

W AvP 2 była tylko jedna genialna rzecz - multiplayer. Od czasu do czasu lubię sobie zainstalować AvP by pograć w tryb "Survivor" który jest moim zdaniem boski, Marines uciekają, łączą się w grupy, próbują przetrwać... Ale i tak umierają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to dla mnie niezrozumiałe że jak dotąd nie powstała kolejna część AVP - z obecnymi silnikami, przy tej grze umierałoby się ze strachu, a i tak nie dałoby się oderwać.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AvP rządzi i basta! Trzy grywalne postaci, a co za tym idzie trzy różne ekwipunki fabyły i strategie. Gra każdą postacio wyglądała całkowicie inaczej. Hubi Koshi przedstawił to bardzo dobrzę, tylko pogratulować. Podobały mi się też szczegóły takie jak odgłosy broni. Taki podstawowy karabin marinsa brzmiał identycznie jak karabin marinsa z drugiej części aliena. Zresztą gra posiadała tą iskrę bożą jakiej nie posiadał Doom. Chodzenie po pomieszczeniach wielkości mojego pokoju, w całkowitej ciemności to nie to co tygryski lubią najbardziej. Zresztą w AvP straszył klimat. Zaś w doomie idąc korytarzem bałem się, póki mi nie wyskoczył jakiś potwór, gdy już wyskoczył to tylko się wkurwiałem że nic nie widze. Dzisiaj komandosi mają latarki podczepione pod broń, że o noktowizorach nie wspomnę. Widać marines z dooma są niedorozwinięci skoro mogą trzymać latarke lub broń. A jeśli chodzi o "wspaniałą" grafikę w doomie, to co z tego skoro tego po prostu nie widać w tych ciemnych pomieszczeniach. Nie twierdze że doom to zła gra, moim zdaniem została przereklamowana. PEACE MY BROTHERS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to latarka w Doomie świetnie budowała klimat - nigdzie nie czułem się tak bezbronny i osaczony, jak w korytarzach basy na Marsie, kiedy zgasła większość świateł, w oddali słychać było jakieś głosy, a ja miałem wybór - albo czekać niewiadomo ile z gotową strzelbą aż to coś przyjdzie do mnie, albo chwycić latarkę i przedrzeć się przez mrok, ryzykując że trafię na coś, na co nie chciałbym trafić...

Doom 3 miał genialny projekt poziomów (oprócz tych w piekle) - wszystkie te maszynerie, sprzety i pomieszczenia wyglądały na zamieszkałe i używane. Istnienie każdego komputera miało tam sens. Nie to, co w większości fps-ów...

Tyle, że w AvP2 było dokładnie tak samo, a nawet lepiej.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać. Doom 3 ma lepszą grafikę, klimat da się odczuć a tam jakoś nie.
Jednak Doom 3 to gra na raz i koniec. A tak w ogóle to są wszystko kaszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:05, Sareavok1 napisał:

Nie ma co porównywać. Doom 3 ma lepszą grafikę, klimat da się odczuć a tam jakoś nie.
Jednak Doom 3 to gra na raz i koniec. A tak w ogóle to są wszystko kaszanki.

Zgadza sie - Doom 3 to gra na raz zreszta jest nudna jak flaki z olejem. AvP 1 to gra brzytka i (imo) malo klimatyczna - wole AvP 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AvP 2 jest najlepszą grą w ktora gralem kiedykolwiek!! Ogladalem film Doom i byl nawet fajny! Ale do Aliena nie ma porownania! Można grac latami i sie nie znudzi!
P.S. Fajnie gdyby bylo AvP 3 z takim silnikiem jak na screenach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, zdecydowanie na pierwszym miejscu AvP. Za zdecydowanie wieksza elastycznosc od D3, za wszechstronnosc i klimat AvP :). Na D3 strrasznie sie wyczekalem, kupilem go w dniu premiery w angielskiej wersji jezykowej za, bagatela, 200 pln, bylem w krakowskim Media Markt chyba pierwsa osoba, ktora go miala. Facet od gier wyciagnal mi pudelko z zamknietej gablody i z wywalonym jezorem polazl ze mna az do kasy. No i zawiodlem sie na Doomie :(. Nie mowie, ze jest zly, ale zdecydowanie potega id software to juz nie to co kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować