Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

HDR w grach czyli jak to badziewie włączyć

16 postów w tym temacie

Ha mam pyutanko i prośbe.
Mam karte 7600 więc HDR karta posiada, jednak nie mam opcji w grach typu MW czy Just Cause, nie wiecie może dobrzy ludzie jak włączyć cholerne HDR? bo skończyły mi się pomysły.

I tu prośba do moderatorów, wiem że temat nie powinien istnieć, bynajmniej zostawcie go chwilke żebym choć odp. uzyskał i nie degradujcie bardzo prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:46, Dark SMG napisał:

Ha mam pyutanko i prośbe.
Mam karte 7600 więc HDR karta posiada, jednak nie mam opcji w grach typu MW czy Just Cause,
nie wiecie może dobrzy ludzie jak włączyć cholerne HDR? bo skończyły mi się pomysły.


Ja mam jeden te gry nie posiadają opcji HDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:46, Dark SMG napisał:

Ha mam pyutanko i prośbe.
Mam karte 7600 więc HDR karta posiada, jednak nie mam opcji w grach typu MW czy Just Cause,
nie wiecie może dobrzy ludzie jak włączyć cholerne HDR? bo skończyły mi się pomysły.

hmm, hdr w grach odpala sie automatycznie albo jest w opcjach tylko zazwyczaj nie jest nazwany wprost jako hdr.
problem z kartami nvidii, w tym 7600 ze nie pozwalaja jednoczesnie na hdr i fsaa - jak odpalisz fsaa to nie zobaczysz hdr :(

Dnia 01.11.2006 o 13:46, Dark SMG napisał:

I tu prośba do moderatorów, wiem że temat nie powinien istnieć, bynajmniej zostawcie go
chwilke żebym choć odp. uzyskał i nie degradujcie bardzo prosze.

err, a czego ma nie istniec - masz problem i dlatego pytasz na forum - chyba od tego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:51, Warrior Within napisał:

> Ha mam pyutanko i prośbe.
> Mam karte 7600 więc HDR karta posiada, jednak nie mam opcji w grach typu MW czy Just Cause,

> nie wiecie może dobrzy ludzie jak włączyć cholerne HDR? bo skończyły mi się pomysły.

Ja mam jeden te gry nie posiadają opcji HDR.


widzisz sęk w tym że widziełęm te gierki na x pudle 360 i HDR był wyśmienity arrrr czemu PC musi teraz gonić konsole aaa :(

gmx
>problem z kartami nvidii, w tym 7600 ze nie pozwalaja jednoczesnie na hdr i fsaa - jak odpalisz fsaa to nie zobaczysz hdr :(
dokłądnie, w radkach nie ma tego problemu, a wiecie może czy jest patch do far Cry`a z HDR? bo wiem że jest ultra quality który daje SM 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:59, DC666 napisał:

Dla mnie HDR to badziewie wole AA!! A nie postac ktora sie swieci! AA x4 jest 1000% lepsze

akurat ta "świecąca postać" t zasługa SM 2.0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 14:00, Dark SMG napisał:

> Dla mnie HDR to badziewie wole AA!! A nie postac ktora sie swieci! AA x4 jest 1000% lepsze

akurat ta "świecąca postać" t zasługa SM 2.0 :P


Niewazne ale hdr ma na celu własnie ze wszystko sie prawie swiecie a AA pieknie wygładza krawedzie i jest wogle lepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:51, gmx napisał:

problem z kartami nvidii, w tym 7600 ze nie pozwalaja jednoczesnie na hdr i fsaa - jak odpalisz
fsaa to nie zobaczysz hdr :(



To sie tyczy tez nowszych kart? 7900GS/GT/GTO tez? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HDR to filtr który powoduje wrażenie rzeczywistego odbijania światła na powierzchnie, przez to, postacie wygladają tak, jakby znajdowały się źródle światła. Otoczenie tak oświetlone, czasem wygląda, jakby jazyło sie własnym światłem (vide Oblivion w którym twarze (w np: swietle ognia) zdaja się mieć własciwości fluorescencyjne ;))
SM 2.0 tylko potęguje to wrażenie w wypadku HDR.
SM 2.0 powduje, że tekstury błyszczą, HDR że świecą.
Swiecić=/=błyszczeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tk t się tyczy każdej karty Nvidi, jak dotąd, może G80 będzie lepiej skonstruowan pod tym względem.
a mam paytanko jakie są jeszcze gry z opcją HDR bo vhjve w końccu ten piękny efekt zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 14:58, Selv napisał:

http://en.wikipedia.org/wiki/High_dynamic_range_rendering
Pod koniec strony madsz dział `Games which include HDR rendering`
1 min szukania w google.
Podam Ci link. na przyszłość:
www.google.pl
ew:
www.google.com

ty no c ty to te google jest prawdziwe??? myślałęm że to tgak jak ze świętym mikołajem... aż tak nisko mnie cenisz.? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 13:55, Dark SMG napisał:

a wiecie może czy jest patch do far Cry`a z HDR?
bo wiem że jest ultra quality który daje SM 3.0

z tego co pamietam mozna ustawic recznie zminiejac kilka parametrow w plikach, gdzies na forach fc byla instrukcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 16:46, gmx napisał:

> a wiecie może czy jest patch do far Cry`a z HDR?
> bo wiem że jest ultra quality który daje SM 3.0
z tego co pamietam mozna ustawic recznie zminiejac kilka parametrow w plikach, gdzies na forach
fc byla instrukcja...

Z tego co podane było w tym linku z Wikipedii (patrz wyżej) FC w wersji 1.3 automatycznie obsługuje HDR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 16:55, RakuPL napisał:

Z tego co podane było w tym linku z Wikipedii (patrz wyżej) FC w wersji 1.3 automatycznie obsługuje
HDR :)

obsluguje, co nie znaczy ze sam go odpala :P
ze zacytuje przepis z innego forum

w system.cfg w tej linijce zmienić:
r_HDRBrightOffset = "6.000000"
r_HDRBrightThreshold = "3.000000"
r_HDRLevel = "0.600000"
r_HDRRendering = "0" zmień na 1 lub 7
r_HeatHaze = "1"

a poniewaz u mnie zadzialalo nie szukalem innych sposobow.
niestety w paru miejscach gry hdr utrudnia - np po wyjsciu na poklad lotniskowca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować