Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Mnie się podoba teledysk do "St.Anger" kręcony w więzieniu. Mam ich kilk płyt, sporo koncertów ale tak żebym miał ich naszywke na pleceku czy kopszulke ich to nie :)
Bardziej lubię Iron Maiden, AC/DC, Pink Floyd. Grają lepiej od nich, ale Metallica też może byc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:36, Feno napisał:

Zobacz na te solówki i fragmenty gry innych bębniarzy. Cóż, Lars wypada słabiutko...

http://www.youtube.com/watch?v=PtdWi_UdHZs
http://www.youtube.com/watch?v=10PGWIzYh68
http://www.youtube.com/watch?v=EJnQ0lEipSw


Bardzo ciekawa gra na bębnach jest też w Godsmacku.

http://www.youtube.com/watch?v=MTXv8xPBGww
Tutaj mamy 7 minutowe solo/walkę dwóch bębniarzy z Godsmacka (jeden z nich jest wokalistą, czasem gra na koncertach na perce, oraz nagrał perke na pierwszą ich płytke ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Metallicę to nawróciłem już siostrę i kuzynkę, naprawdę przeszły z mandaryn i innych dodów. Osobiście lubię głównie starsze utwory, z nowszych to tylko Frantic. Miałem iść na koncert ale za późno się z kumplami zgadałem i nie zdobędę biletu.
A no szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:20, Bifur napisał:

Najgorszy muzyk - Dave Mustaine (no comments..)
Najlepszy utwór instrumentalny - Call of Ktulu (dość fajny jest też Orion ale Call.. bardziej
mi podpasował :)


A wiesz, kto napisał Call of Ktulu? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 00:07, Latniak napisał:

Bardzo ciekawa gra na bębnach jest też w Godsmacku.

http://www.youtube.com/watch?v=MTXv8xPBGww
Tutaj mamy 7 minutowe solo/walkę dwóch bębniarzy z Godsmacka (jeden z nich jest wokalistą,
czasem gra na koncertach na perce, oraz nagrał perke na pierwszą ich płytke ;p )


Tak, wiem. Znam ten filmik i zespół również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 10:53, ReNeG4De napisał:

A wiesz, kto napisał Call of Ktulu? ;-D


Jeśli chodzi Ci o książkę to została ona napisana przez H.P. Lovecraft''a. Jeśli chodzi o utwór napisali go James Hetfield, Lars Ulrich, Cliff Burton (R.I.P) i Dave Mustaine - czyli Metallica w najlepszym jej składzie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 16:03, Bifur napisał:

Jeśli chodzi Ci o książkę to została ona napisana przez H.P. Lovecraft''a. Jeśli chodzi o utwór
napisali go James Hetfield, Lars Ulrich, Cliff Burton (R.I.P) i Dave Mustaine - czyli Metallica
w najlepszym jej składzie :D.


Pytanie było retoryczne, ale kompletnie się spodziewałem takiej odpowiedzi ;-P Nie rozumiem dlaczego w takim razie najgorszy muzyk to twoim zdaniem Dave, skoro uważasz, że to był najlepszy skład Mety, a później weszli tylko Kirk, Newsted i Trujillo, a główny riff CoC, który tworzy cały klimat tego kawałka, jest dziełem Dave''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 23:40, dobrakos napisał:

> Najgorszy muzyk - Dave Mustaine (no comments..)
faktycznie no comments...Dave Mustaine swoja dzialalnoscia do dzis dzien udowadnia ze jest
doskonalym muzykiem i w przeciwienstwie do duetu Ullrich & Hetfield nie wydal nigdy zadnej
rockowej zenady w stylu Reload czy nu-crapu jak St.Anger. Proponuje najpierw posluchac sobie
Megadeth i potem oceniac.

Słucham Megadeth nawet na koncert chciałem jechać, wybrałem jednak metke:) Ale wydaje mi się że jeśli zespół od 20 lat ciągle gra to samo np Slayer czy Mega to poprostu jest mało ambitny muzycznie i może nie są w stanie nagrać takiej dobrej płyki jak chocby Load. Poprostu meta chciała zrobić coś nowego i wyszło im to bdb Load i Reload to jedne z lepszych płyt (nie bedę mówił że Master jest najlepszy wole S&M). Gdy ktoś nie lubi takiej muzyki poprostu nie polubi nowszych płyt. Słucham wielu kapel Metki Ironów Megadeth Huntera testamentu i innych i może dlatego jestem bardziej tolerancyjny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 17:10, THE WITCHER1990 napisał:

> Proponuje najpierw posluchac
sobie
> Megadeth i potem oceniac.
Słucham Megadeth nawet na koncert chciałem jechać, wybrałem jednak metke:) Ale wydaje mi się
że jeśli zespół od 20 lat ciągle gra to samo np Slayer czy Mega to poprostu jest mało ambitny
muzycznie i może nie są w stanie nagrać takiej dobrej płyki jak chocby Load. Poprostu meta
chciała zrobić coś nowego i wyszło im to bdb Load i Reload to jedne z lepszych płyt (nie bedę
mówił że Master jest najlepszy wole S&M). Gdy ktoś nie lubi takiej muzyki poprostu nie polubi
nowszych płyt. Słucham wielu kapel Metki Ironów Megadeth Huntera testamentu i innych i może
dlatego jestem bardziej tolerancyjny:)

tolerancja nie ma tu nic do rzeczy. Ja slucham roznistej muzyki poczawszy od brutal death/deathgrindu do muzyki dark wave/new wave z lat 80-tych. Nie pogardze tez klasycznym rockiem czy tradycyjnym rapem z lat 80/90-tych. I nie zgodze sie z Toba ze Mega czy Slayer od 20 lat graja to samo, graja ten sam gatunek ale nie graja tego samego. Natomiast Metallica co najmniej 2 razy zmienila gatunek muzyczny w swojej karierze. Pierwszy raz na czarnym albumie, na hard rock i do wielu dotarlo to dopiero przy Load/Reload, a drugi raz zmienili rock na nu-metal, wmawiajac dzieciom ze to powrot do korzeni (haha). Znam doskonale wszystkie plyty Mety, mimo ze bardziej cenie sobie zarowno Slayer jak i Megadeth. Mete lubie jednak za pierwsze 3 albumy i za pojedyncze kawalki z pozniejszych. Tylko St.Anger nie sluchalem w calosci i nie mam zamiaru bo to dla mnie calkiem dno. Co do Load to zauwaz ze nie napisalem w moim poscie o nim a nim slowa, a to dlatego ze podobaly mi sie na nim ok. 3 piosenki i uwazam go za w miare udana rockowa plyte chociaz oczywiscie nie tak dobra jak czarny album. Z Reloadem jest znacznie gorzej, to popluczyno po Load i przelknac mozna jedynie Fuel, ktory jest kawalkiem prostym jak drut i zadnej wirtuozerii prosze mi sie tu nie doszukiwac. Metallica nei jest zespolem instrumentalistow i tym rozni sie zasadniczo od Slayer, na poczatku probowali rywalizowac ale po wydaniu Reign in Blood stalo sie oczywiste ze moga sobie szukac miejsca w lagodniejszej niszy thrash metalu a potem juz nawet nie metalu. Fakt ze, sa Meta jest zespolem niezdecydowanym muzycznie i rzucajacym sie mimo wielkiego doswiadczenia na nowinki dla nastolatkow (patrz: St.Anger) swiadczy dla mnie tylko o malej dojrzalosci samych muzykow ewentualnie obliczeniu wszystkiego na pieniadze. Jak znam zycie bedzie to raczej to drugie i nie wiem czy to jest takie super, nie ma nic przeciw, jak chca tak grac to niech graja, ja wole czekac na koncerty i kolejny plyty Dave Mustaine''a, ktory jest cholernie konsekwentny i profesjonalny w tym co robi. Ma swoje odchyly ale trzyma poziom i z pewnoscia nie gra ciagle tego samego, chociaz nieodmiennie gra metal (czy muzyka z Peace Sells i z np. Youthanasia to to samo???)

ps. tak po prawdzie to Slayerowi wielu ortodoksyjnych metali zarzuca ze wlasnie zmienili styl i nie moze im wybaczyc core-podobnych brzmien na plytach Diabolous in Musica i God Hates US All, nie mowiac juz o Undisputed Attitude, ktory jest skladanka punkowych coverow. Jak widac nawet "grajacy od 20 lat ciagle to samo" Slayer potrafi eksperymentowac i mi to sie takze podoba, zbytnia ortodoksyjnosc w muzyce, podobnie jak wszedzie indziej, nie daje dobrych efektow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nu metal jak dla mnie to coś typu Limp Bizkit gdzie nie wiadomo czy grają rock czy hip hop więc sory ale nie porównuj St.Anger do crapu... to że nie ma jakiś specjalnie fajnych czy długich solówek nie znaczy że to nu metal... Pozatym St. Anger nie miał być powrotem do korzeni przecież oni nagrywali bierzące przeżycia i w sumie nowszy typ muzyki, jak dla mnie wyszło spoko, wiadomo Master to nie jest(w sensie tak zajebiste) ale całkiem niezła plytka. Co do Blacka w sumie może to jest hard rock nie wiem jak dla mnie bardziej heavy metal i chyba najlepszy album(w sumie wszystkie są fajne:), Reload, no cóż te piosenki miały sie znaleść na jednej płytce więc są w podobnym klimacie. Może faktycznie Load jest ciut lepszy, choc obie pyty oceniam równo:) Fakt, w mecie nie ma super hiper muzyków ale jednak James za wokal(do 2004 bo potem mu się popsuł;[ ) a Kirk za naprawde świetną gre wg mnie zasługują na miano conajmniej bardzo dobrych. Szczerze mówiąc ciesze się że zmienili styl,a teraz mowią że wracają do korzeni bąba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ciesze się że zmienili styl,a teraz mowią że wracają do korzeni bąba:)

Chyba nie muszę wspominać o takich kawałkach jak "Hit the lights", "Master of Puppets", "Metall Militia", "King of Nothing" i "Ronnie". ROXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:03, THE WITCHER1990 napisał:

Nu metal jak dla mnie to coś typu Limp Bizkit gdzie nie wiadomo czy grają rock czy hip hop
więc sory ale nie porównuj St.Anger do crapu... to że nie ma jakiś specjalnie fajnych czy długich
solówek nie znaczy że to nu metal... Pozatym St. Anger nie miał być powrotem do korzeni przecież
oni nagrywali bierzące przeżycia i w sumie nowszy typ muzyki, jak dla mnie wyszło spoko

Nu-metal to nie jest cos zlego czy kiepskiego, nu czyli nowy, mieszanka roznych stylow, niewiele w tym z tego co od lat jest charakterystyczne dla metalu, stad wielu uwaza za granie tego gatunku za wstyd. Na St. Anger jako pierwsze rzucaja sie w uszy slabej jakosci gitary, brak solowek to jeden tylko przejaw. Muzyka miala byc surowa, mniej obrobiona niz taki np. Black Album i jest. Mialo byc szybko i agresywnie no i w zasadzie tez jest, tyle ze jest jakos byle jak. Dla mnie Metallica to glownie 3 pierwsze plyty i kilka wybranych kawalkow z nowszych, porownujac do tego St.Anger to jest crap, bo od tego zespolu mozna oczekiwac o wiele wiecej. Black Album to heavy metal, z tym hard rockiem to troche przesadzilem ;) Zobaczymy co przyniesie nowa plyta, nie lubie zapowiadania "powrotow do korzeni" bo to sie nigdy nie sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 22:24, Xarg napisał:

Chyba nie muszę wspominać o takich kawałkach jak "Hit the lights", "Master of Puppets", "Metall
Militia", "King of Nothing" i "Ronnie". ROXX

Ja jestem bardziej za ''Unforgiver II (I mnie jakoś nie urzekło...)'', ''Welcome Home (Sanitarium)'', czy ''Mama said'' no i najlepsze ''Nothing else mathers''!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 11:55, rogoz94 napisał:

Ja jestem bardziej za ''Unforgiver II (I mnie jakoś nie urzekło...)'', ''Welcome Home (Sanitarium)'',
czy ''Mama said'' no i najlepsze ''Nothing else mathers''!


Taka rada i nie po to by cię urazić - nie przyznawaj się przy maniakach metallicy że to trawisz. Za samą koszulkę reloda na ulicy mój kumpel prawie dostał w łeb od paru metali (jeden z nich miał master of puppets). To tak by wyczulić twój instynkt samozachowawczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 12:06, Xarg napisał:

> Ja jestem bardziej za ''Unforgiver II (I mnie jakoś nie urzekło...)'', ''Welcome Home
(Sanitarium)'',
> czy ''Mama said'' no i najlepsze ''Nothing else mathers''!

Taka rada i nie po to by cię urazić - nie przyznawaj się przy maniakach metallicy że to trawisz.
Za samą koszulkę reloda na ulicy mój kumpel prawie dostał w łeb od paru metali (jeden z nich
miał master of puppets). To tak by wyczulić twój instynkt samozachowawczy;)

Czyli twierdzisz że jak ja mam bluzę z Garage Inc to też oklep dostane? W sumie jakiś burak techno- fan się doczepił i powiedział żebym zmienił bluzę (mieszkam w internacie niestety), często na korytarzu słyszę jakieś teksty typu "metallica dupika" i inne żałosne. Do mojego kumpla też się doczepiają, a ma bluzę podobną do mojej:) Ale na takich wieśniaków nie zwracamy uwagi. Ale jeszcze nigdy żeden metal do mnie nie podszedł inie powiedział zmień koszulke St.Anger (dostałem w prezencie) albo zerwij naszywke AJFY. Myślę że ci ludzie byli jakimiś wyjątkami może słuchają deth czy black metalu to im sie hard rock nie podoba.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:54, dobrakos napisał:

Zobaczymy co przyniesie nowa plyta,
nie lubie zapowiadania "powrotow do korzeni" bo to sie nigdy nie sprawdza...

No nie wiem może jednak się sprawdzi? Kolega mówił mi, że słyszał w jednym z wywiadów, jak Kirk mówił że to będzie najlepsza płyta od Czarnego Albumu. Miejmy nadzieję że się potwierdzi:) Czekam na nią jak na pierwszą gwiazdkę:) Nie aż tak jak na Wiedźmina(oj 3 lata wyczekiwania, ale się opłaciło) ale jednak teraz coraz częściej zastanawiam się jaka będzie płyta, jak fani ją przyjmą. Na koncert też czekam z utęsknieniem:) ale to jeszcze prawie pół roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:40, rogoz94 napisał:

Ma ktoś może już bileciki? :D


Ja już mam bileciki przyszły chyba gdzies tydzień lub dwa tygodnie temu :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamawiałem bilety (TO NIE REKLAMA!) livenation.pl zapłaciłem za nie jakieś 2 albo 3 tygodnie temu i biletów ani widu ani słychu :/ Trochę niepokojące szczególnie, że niektórzy, już dostali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na półeczce już leży piękny bilecik na koncert Mety tuż obok biletu na Iron Maiden:D. Oczywiście bilecik na Metallice mam na płycie stadionowej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować