Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 18:37, Metal-jestem napisał:

> > > P.S. Idzie ktoś na Metallice w maju ?
> > Heh, ja ide :) Bilet już leży na szafce:) Na szczęście mam niedaleko :)
>
> ja muszę do empika jechać kupić dopiero :D blisko znaczy? gdzie mieszkasz? ja Mikołów,

> też mam blisko :D
Boję się, że w Empikach może już nie być biletów. Jeśli będą to pewnie tylko siedzące,
no chyba, że właśnie takich szukasz. Ja musiałem kupić drożej u jednego gościa, bo nigdzie
nie było miejsc na płytę.


dzięki za cynk, jutro albo w pon pojade do Empika zobaczyć czy jeszcze są, może się na coś załapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 16:40, THE WITCHER1990 napisał:

> Co do metki jeśli album wyjdzie podobny do kill''em all
to dziękuje... co innego mop:P) taki bym chciał:D


Kill''em All to kawał świetnej roboty, porządny thrash, a nie takie pitolenie jak od czarnego albumu nam serwują. mialem nadzieje że przejście Trujillo z Suicidal Tendencies zmieni ten obraz, bo to prawdziwy wymiatacz na basie.. ale jak dotąd żadna rewelacja, może Robert nie nadaje sie do Metallicy ( zawsze go widziałem w projektach z Mikem Muir''em, tam jest jego miejsce a nie w teraz gówno wartej Metallice ). cóż, zobaczymy co też przygotują nam na nowej wyczekiwanej ( nie przez wszystkich ;) płycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2008 o 12:31, deuser napisał:

Kill''em All to kawał świetnej roboty, porządny thrash, a nie takie pitolenie jak od
czarnego albumu nam serwują. mialem nadzieje że przejście Trujillo z Suicidal Tendencies
zmieni ten obraz, bo to prawdziwy wymiatacz na basie.. ale jak dotąd żadna rewelacja,
może Robert nie nadaje sie do Metallicy ( zawsze go widziałem w projektach z Mikem Muir''em,
tam jest jego miejsce a nie w teraz gówno wartej Metallice ). cóż, zobaczymy co też przygotują
nam na nowej wyczekiwanej ( nie przez wszystkich ;) płycie

Kill''em all to wcale nie jest kawał dobrej roboty owszem dobra płyta ale prawa jest taka, że jest zagrana na 3 riffach i kilku solówkach czyli dość monotonnie. To "pitolenie" napewno jest bardziej dojrzałe muzycznie niż pierwsa płyta. Poza tym sory gościu ale, jeżeli meta jest "gówno warta" to wicznie jesteś noobem bo nawet dziecko zdałoby sobie sprawę z tego, że jeśli zespół gra już 27 lat, ma na koncie 11 albumów, kolejny w przygotowaniu, ciągle koncertuje, jest znany i lubiany na całym świecie to widocznie musi być dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


One (...And Justice For All)

Reżyseria: Michael Salomon, Bill Pope
Nagrano: 6.12.1988 r., magazyn w Los Angeles
Premiera: 22.01.1989 r.
Nagrody: Grammy, 1990 r.

Jest to pierwszy klip Metalliki. Istnieją trzy wersje tego teledysku. Pierwsza, najdłuższa, zawiera sceny z filmu Johnny Got His Gun (nagranego na podstawie książki Daltona Trumbo), oraz sceny zespołu grającego utwór. Druga wersja jest troche skrócona ale także zawiera sceny zarówno z filmu jak i jammujących chłopaków. Trzecia, najkrótsza wersja, zawiera tylko grę Jeźdźców.
Żołnierz wraca z I Wojny Sw. bez rąk i nóg , chce umrzeć a lekarze zastanawiają się jak mu pomóc - to co mnie rozbraja to pierwsze szybkie takty i muszowanie trzech gitarzystów w takt muzyki... cudeńko.
http://www.overkill.superhost.pl/klipy/index.php3 Proszę:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2008 o 13:16, THE WITCHER1990 napisał:

Kill''em all to wcale nie jest kawał dobrej roboty owszem dobra płyta ale prawa jest
taka, że jest zagrana na 3 riffach i kilku solówkach czyli dość monotonnie. To "pitolenie"
napewno jest bardziej dojrzałe muzycznie niż pierwsa płyta. Poza tym sory gościu ale,
jeżeli meta jest "gówno warta" to wicznie jesteś noobem bo nawet dziecko zdałoby sobie
sprawę z tego, że jeśli zespół gra już 27 lat, ma na koncie 11 albumów, kolejny w przygotowaniu,
ciągle koncertuje, jest znany i lubiany na całym świecie to widocznie musi być dobry


Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości .... Każdy lubi metke na swój sposób ja te późniejsze że tak powiem albumy są już bardziej dojrzalsze jak owoce :D wtedy byli jeszcze młodymi gnojami jak to nagrywali te pierwsze płyty nawet z Burtonem ... Jedynie co mi się nie podoba to ich płyta z 2003 rok St Anger.. Nie wiem co tym chcieli wnieść może jakąś innowację .. ale to im chyba raczej nie wyszło ... wiele moich znajomych co także lubi mete mówi że St. Anger nie wyszedł im... a nowy Basista Trujillo który ma chyba ze 5 imon nie pasuje mi tam najbardziej mi się wbił mimo że gnojony i czasami olewany i wyciszany Jason Newsted .. wiadomo też coś umiał grać .... ale nigdy nie zapomne jego min i euforji jaką przeżywał na koncertach czy na klipach ... nie wiem czy ktoś na to zwara uwage ale Newsted fajnie wykrzywia gębę i niezłe miny odwala :D:D

Pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kill''em all to wcale nie jest kawał dobrej roboty owszem dobra płyta ale prawa jest
> taka, że jest zagrana na 3 riffach i kilku solówkach czyli dość monotonnie. To "pitolenie"
> napewno jest bardziej dojrzałe muzycznie niż pierwsa płyta. Poza tym sory gościu ale,
> jeżeli meta jest "gówno warta" to wicznie jesteś noobem bo nawet dziecko zdałoby sobie
> sprawę z tego, że jeśli zespół gra już 27 lat, ma na koncie 11 albumów, kolejny w przygotowaniu,
> ciągle koncertuje, jest znany i lubiany na całym świecie to widocznie musi być dobry

prawda jest taka że Metallica jedzie cały czas na kawałkach z ich pierwszych pięciu albumów.. jeśli słyszałeś więcej jak ich 3 koncerty to powinieneś to wiedzieć.. za każdym razem około 80% granego na nich materiału pochodzi właśnie z tych albumów.. za każdym razem. a jak wiadomo zespoły głównie po za sprzedażą płyt najwięcej zarabiają na koncertach, prosze przejdź sie na nich teraz jak ci nie szkoda kasy i zobaczysz to samo co grają od jakiś 15 lat. Metallica kiedyś należaqła do wielkiej 4 grającej thrash obok Slayera, Megadeth i Anthrax.. a gdzie oni są dzisiaj. ja sie na takich zespołach wychowywałem, adoptowałem ich płyty w chwili wyjścia na świat i zdradą ideałów jest dla mnie to co Metallica ze soba zrobiła, już dawno ten zespół powinien sie rozpaść, a mieli ku temu okazje ( dwie jak nie więcej ) ale doszło do nich że nie będą mieli z czego żyć, więc nagrywają teraz dla nowej publiki, stara publika jeszcze ich słucha ze względu na legende i kawałki grane na koncertach. dla mnie Metallica to wałach, kolos na glinianych nogach i nawet przyjście Roberta do zespołu nic nie pomogło.. Robert do nich nie pasuje i to wiemy wszyscy, jest genialnym basistą, ma swój styl, a Metallice taki jest nie potrzebny, potrzebny im Jason, który teraz gra chyba w Voivod ( genialna kapela ), polecam!! a nie odgrzewki i zabajerzoną sórowizne jaką teraz gra Metallica. podkreślam, bardzo ich lubiłem, teraz nawet czasem posłucham paru kawałków.. ale Legenda już nie jest taka jaką znaliśmy kiedyś. Kill''em All ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohohoh od 15 lat to samo?? To powiem ci tak :na jakim koncercie w latach 90 słyszałeś Oriona? A teraz na rock am ring choćby. Dalej: po premierze Loada i Reloada myślisz, że na koncertach grali same stare kawałki? Nie, grali większość z nowych płyt. Gdzieś na koncercie słyszałem st.anger i Franatic, poza tym czy ty słyszałeś S&M? Popatrz ile tam kawałków z load i reload. Ile razy na koncertach grają kawałki z 2cd Garage Bardzo często? No to sorki ale nie grają ciągle tego samego, po prostu niektórych utworów nie da się grać na koncertach czasem mogli użyć do ich stworzenia innego instrumentu czy techniki i już na koncercie ni da się tego zagrać.
PS tak się składa że mam już bilet na majowy koncert w Polsce

SIR BRAVEHEART

>najbardziej mi się wbił mimo że gnojony i czasami olewany i wyciszany Jason Newsted .. wiadomo też coś umiał >grać .... ale nigdy nie zapomne jego min i euforji jaką przeżywał na koncertach czy na klipach ... nie wiem czy >ktoś na to zwraca uwage ale Newsted fajnie wykrzywia gębę i niezłe miny odwala :D:D
faktycznie Jason mimo iż był niedoceniany, a czasem jak powiedziałeś wręcz gnojony faktycznie wkładał w muzykę wiele serca no i chyba był najaktywniejszy na scenie:) Co do st.anger faktycznie mogło być lepiej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=5k92R7IVbDs&feature=related - polecam ten utwór wszystkim fanom ''tallici. Najprawdopodobniej nazywa się on Death is not the End. Wokal może nie ten sam co za czasów Master of Puppets, ale ogólnie utwór trzyma klasę ;). Tak by the way - nowy krążek ma prawdopodobnie pojawić się we wrześniu. Jest to jednak niepotwierdzony "nius".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:39, morthi napisał:

zdecydowanie nowe brzmienie - http://pl.youtube.com/watch?v=GNMzWCOEFfU :) wpada w ucho
aczkolwiek zobaczymy jak bedzie brzmiala wersja studyjna

hmm - to chyba jednak stara piosenka http://pl.youtube.com/watch?v=snPAOzp2YOA :P


Ten utwór jest dość fajny - byłby świetny gdyby nie "oooooh woooow yeaaaah" Hetfield''a ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawodzenie wycie i inne dzwieki swietnie wypadaja na koncercie - mysle ze piosenka studyjna bedzie pozbawiona tych elementow... chociaz ? kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wielokrotnie tutaj wspominany ,,black album'''' ma jakąś inną nazwę może, bo pod tą go znaleźć nie mogę.

dobra, nieważne, już wiem, który to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze są albumy: Master of Puppets, Ride the Lithning, Kill''em all, Metallica i ...and Justice for All. Chociaż jeszcze mam zamiar posłuchać Garage Inc. i może jakies pojedyncze utwory z innych albumów. A tych najnowszych to wolę nie próbować... Pora poszukać innych zespołów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się przejechałem na albumie Reload... porażka jak dla mnie... Czyli wszystko po ...and Justice for All to crap? Czy może Load jeszcze jako tako trzyma poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 16:14, tomoliop napisał:

Ale się przejechałem na albumie Reload... porażka jak dla mnie... Czyli wszystko po ...and
Justice for All to crap? Czy może Load jeszcze jako tako trzyma poziom?

Load to właściwie ten sam styl co ReLoad. Z tych nie najgorszych nawet niezły jest Black Album i niektóre kawałki z Garage inc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 17:16, Metal-jestem napisał:

> Ale się przejechałem na albumie Reload... porażka jak dla mnie... Czyli wszystko
po ...and
> Justice for All to crap? Czy może Load jeszcze jako tako trzyma poziom?
Load to właściwie ten sam styl co ReLoad. Z tych nie najgorszych nawet niezły jest Black
Album i niektóre kawałki z Garage inc.


Czyli spróbuję Garage Inc. bo Black już mam, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować