Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2008 o 19:31, lordlolek napisał:

ano też prawda....
no ja np żałuje że no leaf clover nie dali na płyte bez orkiestry (na płycie jest tylko
na S&M)


IMO No Leaf Clover jak i - Human powinny znaleźć się w najnowszym albumie... Chętnie bym usłyszał ich wersje studyjne. A co powiecie o nowej (?) wersji Some Kind of Monster - http://pl.youtube.com/watch?v=l2oURIh5DQo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest o wiele lepsza od tej wersji, którą umieścili na krążku. Widać różnicę szczególnie jak się porówna bity rytm na perkusji z jednej i z drugiej wersji. Kawałek skrócono prawie o połowę i to dobrze bo przy tak mało rozbudowanym utworze po tych 8 i pół minutach robiło się nudno. Jest lepiej, ale dalej jakoś nie zachwyca jak stara
twórczość Metallici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:29, MroK666 napisał:

Myślę, że jest o wiele lepsza od tej wersji, którą umieścili na krążku. Widać różnicę
szczególnie jak się porówna bity rytm na perkusji z jednej i z drugiej wersji. Kawałek
skrócono prawie o połowę i to dobrze bo przy tak mało rozbudowanym utworze po tych 8
i pół minutach robiło się nudno. Jest lepiej, ale dalej jakoś nie zachwyca jak stara

twórczość Metallici...

Zgadzam się. Słychać różnicę przy perkusji, no i bardzo dobrze, że skrócono tą wersję o połowę, bo słuchając oryginału aż chciało się przewinąć utwór kawałek chwilę do przodu.
Ale oczywiście do wcześniejszej twórczości Metallici się nie umywa.
Ja tam czekam na nową płytę, mam nadzieję, że nas chłopaki zaskoczą powrotem do korzeni, by płyta St. Anger nie była zbyt ciekawa (imo tylko dwa pierwsze kawałki trzymały poziom, reszta tylko do posłuchania raz na jakiś czas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:58, Bifur napisał:

> ano też prawda....
> no ja np żałuje że no leaf clover nie dali na płyte bez orkiestry (na płycie jest
tylko
> na S&M)

IMO No Leaf Clover jak i - Human powinny znaleźć się w najnowszym albumie... Chętnie
bym usłyszał ich wersje studyjne. A co powiecie o nowej (?) wersji Some Kind of Monster
- http://pl.youtube.com/watch?v=l2oURIh5DQo ?


zdecydowanie lepsze!!!
no tego to się da słuchać!
jeszcze kilka takich ulepszeń i st anger byłby naprawde dobrą płytą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:58, Bifur napisał:

IMO No Leaf Clover jak i - Human powinny znaleźć się w najnowszym albumie... Chętnie
bym usłyszał ich wersje studyjne. A co powiecie o nowej (?) wersji Some Kind of Monster
- http://pl.youtube.com/watch?v=l2oURIh5DQo ?


ten kawałek jest super, dzięki za wstawke.. są nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:25, Splocky napisał:

Przeczytaj opis do filmiku i przestań się wygłupiać.. ;)


Bądź dumny - właśnie zburzyłeś moje nadzieje co do odrodzenia thrashowej Metallici :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:29, Bifur napisał:

Bądź dumny - właśnie zburzyłeś moje nadzieje co do odrodzenia thrashowej Metallici :P..


Może lepiej niech nie próbują odradzać thrashowej ''tallici. Chłopaki mają po czterdzieścikilka lat. Cliff''a nie ma z nami już 22 lata - podobno nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Byleby nie zrobili jakiegoś głupstwa, jak np. tłumaczenie się z walki z Napsterem, albo nagrania jakiegoś totalnego chłamu (np. staruszki piszące thrashowe kawałki) a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:34, Splocky napisał:

> Bądź dumny - właśnie zburzyłeś moje nadzieje co do odrodzenia thrashowej Metallici
:P..

Może lepiej niech nie próbują odradzać thrashowej ''tallici. Chłopaki mają po czterdzieścikilka
lat. Cliff''a nie ma z nami już 22 lata - podobno nie wchodzi się 2 razy do tej samej
rzeki.


tylko że oni muszą to zrobić.. albo po nich jest i basta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać, że Metallica się starzeje. Jamesowi "kończy" się już głos co widać na koncertach gdy odgrywają stare utwory. Tyle ile on litrów alkoholu wypił to wy nawet nie umiecie liczyć ;) Po dobrych thrashowych płytkach chłopaki zdecydowali się na eksperymenty z gatunkami co jak widać weszło im w krew. Oczywiście można mieć nadzieje, że wróci jeszcze stara metallica. Nowy album podobno już, albo dopiero w październiku z zapowiedzi ma być coś w rodzaju Master of Puppets co z tego wyjdzie to się okaże, bądźmy dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek całkiem niezły tylko nie pasuje mi tam ta perka ok 1.50min i później ok 3.20 jakoś tak nie zgrywa się z gitarą. Wogóle ten kawałek to chyba jakiś odrzut ze St.anger a nie nowe wykonanie SKOMa. Gdzieś na youtube jest jeszcze kilka takich kawałków i pamiętam, że jeden odrzucony kawałek wcale nie pasował do twórczości mety. Taki ni to punk ni to metal coś jakby te wszystkie green day''je:D Nawet jakiś tytuł miał ale już nie pamiętam jaki. Jak zanjde postaram się wrzucić (chyba gdzieś na forum overkilla był)
Jedzie ktoś z Czewy lub okolic na koncert? Może by zrobi jakąś paczkę małą zawsze to w kilku raźniej:)
Ostatnio na swoim temacie o solówkach i gitarzystach dodałem post i chciałem zaprosić do dyskusji na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 08:30, tomoliop napisał:

hmm... Ktoś z forum wybiera się na koncert pod koniec maja?


ja to sobie z Metallicą dałem spokój jeśli idzie o koncert.. koncentruje sie w okół nowego materialu i mam nadzieje na coś porządnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 08:30, tomoliop napisał:

hmm... Ktoś z forum wybiera się na koncert pod koniec maja?

Ja się wybieram, jednak te supporty mnie mało pocieszają. Machine Head jeszcze może być, ale ten Mnemic to już przesada. Tak jak już pisałem Acid Drinkers byłby najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 18:21, tomoliop napisał:

Ja jeszcze niedawno byłem na ten koncert bardzo napalony, ale teraz to już nie wiem...
Jak zaczną grać jakieś crapy...


i tak może być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 18:21, tomoliop napisał:

Ja jeszcze niedawno byłem na ten koncert bardzo napalony, ale teraz to już nie wiem...
Jak zaczną grać jakieś crapy...

Fakt, że zapewne zagrają też dużo nowych kawałków z tych wszystkich Loadów, ReLoadów itp. ale według mnie ten koncert to jedna z ostatnich szans, żeby ich zobaczyć na żywo w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować