Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

No, konstruktywna pochwała :). Byłem świadom, że większość pism będzie porównywało "DM" do tego, czy tamtego, taka prawda. Niemniej, chciałem ocenić to co dostałem do rąk. I tak właśnie zrobiłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 15:53, BzyQacz napisał:

No, konstruktywna pochwała :). Byłem świadom, że większość pism będzie porównywało "DM"
do tego, czy tamtego, taka prawda. Niemniej, chciałem ocenić to co dostałem do rąk. I
tak właśnie zrobiłem :).


raczej płyty w pismach są recenzowane tak "moim zdaniem" a nie profesjonalnie bo coś takiego nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2008 o 15:45, BasteKSG napisał:

Jako fan zespolu Metallica napisze, ze recka w CD Action byla bardzo srednia i bardzo
subiektywna.

Recka w CDA była pierwszą jaką przeczytałem i podchodziłem do niej poważnie , ale po jej przeczytaniu to byłem zawiedziony jej poziomem i tym , że praktycznie niczego się nie dowiedziałem. No ale w końcu jest to czasopismo o grach komputerowych , a nie muzyce.

Dnia 14.10.2008 o 15:45, BasteKSG napisał:

Na pewno DM jest jedna z lepszych plyt METY

Nie mam swojego rankingu najlepszych moim zdaniem płyt Metallici , ale na pewno "Death Magnetic" zdecydowanie byłby wysoko.

BzyQacz

Dnia 14.10.2008 o 15:45, BasteKSG napisał:

Niemniej, chciałem ocenić to co dostałem do rąk.

Bardzo chciałbym , żeby wszyscy mieli takie podejście , a zwłaszcza ci co zajmują się tym zawodowo.

Dnia 14.10.2008 o 15:45, BasteKSG napisał:

I tak właśnie zrobiłem :).

I bardzo dobrze postąpiłeś. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie podejście byłoby co najmniej wymagane, ale jeśli jakiś album kogoś byłby do dupy i autorzy faktycznie nie omieszkaliby nadużywać, lekko mówiąc ogólników, to raczej wyglądało to by nieciekawie :P. Prawda jest taka, że wszystko się rządzi swoimi prawami, a niektórzy co najmniej nie mogą swoich skrzydeł lub emocji z czystym sercem oddać w tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2008 o 16:26, BzyQacz napisał:

Tak, takie podejście byłoby co najmniej wymagane, ale jeśli jakiś album kogoś byłby do
dupy i autorzy faktycznie nie omieszkaliby nadużywać, lekko mówiąc ogólników, to raczej
wyglądało to by nieciekawie :P.

Niestety w wielu przypadkach tak jest i nic się na to nie poradzi. Ale wszyscy uczą się na błędach , zarówno zespoły muzyczne , jak i recenzenci płyt.

Dnia 14.10.2008 o 16:26, BzyQacz napisał:

a niektórzy co najmniej nie mogą swoich skrzydeł lub emocji z czystym sercem oddać w
tekście.

Czyli ja. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z zespołem rozpocząłem od Death Magnetic i muszę powiedzieć, że średnio mi się podoba. Utwory za długie, nie kleją się itd... Jedyne co mi się podoba to Broken, Beat & Scarred, oraz Judas Kiss, reszta to chłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 14:45, PJ MW napisał:

Ja swoją przygodę z zespołem rozpocząłem od Death Magnetic i muszę powiedzieć, że średnio
mi się podoba. Utwory za długie, nie kleją się itd... Jedyne co mi się podoba to Broken,
Beat & Scarred, oraz Judas Kiss, reszta to chłam...

Gleba i kosa w brzuch! Metallikę od Death Magnetic zaczynać, padam. Reszta to chłam- no tak- The Day That Never Comes, Unforgiven 3, Cyanide, All Nightmare Long, badziewie totalne..... Za długie, no nie, toż niektóre z nich to ballady muzyczne, mają bardzo wyrazisty temat. Zacznij słuchać pierwszych albumów na YouTube, to może wgryziesz się w Metallikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 17:56, BzyQacz napisał:

MOŻE się wgryzie, fakt.


Oby się wgryzł, bo Metallica to zespół, który każdy kto uważa że słucha metalu powinien znać (nie musi lubić, wystarczy że zna). Ja bym na początek polecał kill''em all- ich pierwszy album. Mówi się, że Meta zaczęła się i skończyła na Kill''em all... ale wg. mnie to opinia prawdziwych, zatwardziałych trashowców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej całej nagonki na Metallice, że ich nowe płyty są takie, siakie i owakie. Dla mnie sprawa jest prosta, jak się komuś nie podoba to niech nie słucha i już. Każdy ma inny gust i nikomu nie dogodzą w nowych płytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 07:39, Bartkula napisał:

Nie rozumiem tej całej nagonki na Metallice, że ich nowe płyty są takie, siakie i owakie.
Dla mnie sprawa jest prosta, jak się komuś nie podoba to niech nie słucha i już. Każdy
ma inny gust i nikomu nie dogodzą w nowych płytach.


Właśnie, sama Metallica wciąż mówi, że grają dla ludzi, ale nie tak żeby im się przypodobać, tylko żeby im pomóc. Chcieli do nich trafić ale nie dla pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa płyta, całkiem przyjazna uchu, coś odmiennego aniżeli ostatnie płyty czyli nie Symfoniczna, numetalowa tylko z energią i z powagą. Odnoszenie się do poprzednich utworów nie na tyle nachalne jak u Ajronów czy EjSIDiSI. Ja poczułem One w tytułowym kawałku the days never Comes.

Zaskoczyła mnie Metallica od strony technicznej - otóz na youtube, w ogóle w necie nie ma ich innych kawałków z najnowszej płyty prócz tego tytułowego. Czyżby youtube się upolityczniał? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 07:45, s2nto napisał:

Ja poczułem One w tytułowym kawałku the days never Comes.


Szczególnie że ta piosenka ma podobny klimat i przeskoki tempa (woolno-szybko-woolno-szybko itd.). A teledysk jest znośny, bo mógł wyjść lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:40, misiuna1 napisał:

/.../ a teledysk jest znośny, bo mógł wyjść lepiej.


a mnie sie nie podobał. zbyt obcykany temat, i oczywiście meta jako supermeni ;]
wiem że zawsze tak ma być na teledyskach, ale mnie to wkurza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować