Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Zespół legenda, pierwsza ich płyta była nie lada wydarzeniem. Każda następna jest obserwowana z zapartym tchem. W końcu nikt nie wie czego się spodziewać po Metallice w ich kolejnych dziełach.

Tymi oto słowami najkrócej można opisać Metallice. Przynajmniej dla mnie jest to zespół który wyróżnia się od innych zespołów właśnie zaskoczeniem jakie serwuje każdemu fanowi zespołu.

[sprawa techniczna]
Na forum nie spotkałem się z tematem który by nawiązywał do tego zespołu. Wprawdzie są takie posty jak "Czy ktoś słucha Metalu" czy inne. Jednak skupiają się one głównie na rozważaniu "czy dany zespół jest nu metal''owy, czy nie? Tutaj natomiast chciałbym aby mogli zebrać się melomani ciężkiej, szybkiej i mocnej muzyki, czyli między innymi fani Metallici. :)

Dla rozgrzewki polecam coveer Misfitsów - Die, Die My Darling by Metallica:

http://www.youtube.com/watch?v=9PD4QmNtrIY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jest to ponadczasowy zespoł, słucham go codziennie, i wcale mi się nie nudzi. Najlepsza ich płyta, to według mnie "master of puppets". A piosenka, damage inc. na pewno sprawi że niektorym serce szybciej zabije. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze Metallicy nie słuchałem ale szukam płyt w sklepach bo chciałbym sobie posłuchać. A tak poza tym Metal górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i na początek pytanie które odnosi się do postawionej przeze mnie tezy - czy rzeczywiście jest to ''in plus'' dla Metaliki iż każda ich płyta stanowi taką odmienność od kanonu poprzedniej płyty? Spotkałem się z wieloma opiniami w tym tą jedną o której chciałbym teraz napisać - "Metallica wydając płytę Load, skreśliła siebie z gatunku thrashu - przechodząc na hard rock. Osobiście spodziewałem się iż pójdą dalej drogą którą na początku sobie wyznaczyli, liczyłem na mocną muzykę, a dostałem hardrockowy chłam".

Nie można się z tym do końca zgodzić albowiem Garage inc. nawiązywało do wcześniejszych doświadczeń zespołu. Wg. mnie jest to tylko ich zaletą, że są tak elastyczni. :) A jak wy się odnosicie do ów konwencji zespołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od gustu, ale ja też wolałem ich z 4 pierwszych płyt. Ale ponoć następna (wychodzi już w styzcniu) ma być zupełnie inna niż st. anger. Ma być powrotem do korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 14:39, mtobi napisał:

To już zależy od gustu, ale ja też wolałem ich z 4 pierwszych płyt. Ale ponoć następna (wychodzi
już w styzcniu) ma być zupełnie inna niż st. anger. Ma być powrotem do korzeni.


z tego co pamietam to st.anger byl reklamowany jako ich "powrot do korzeni" a garage inc mialo byc nawet powrotem do garazowego grania czyli korzeni korzeni :)))
tak serio to wg mnie metallica to 3 starszawych panow ktorzy jeszcze niezle radza sobie na koncertach (ostatnoio na rock am ring dali dobry gig) ale wartosciowej plyty jak ride the lightning to juz nigdy nie wydadza, nie ma co sie oszukiwac.
nie wiem tylko co robi z nimi robert trujillo ktorego cenilem jako najlepszego basiste (sucidal tendencies , infectious grooves potem ozzy) - koles ma fajne pomysly jest mlody moglby nagrac jeszcze kupe dobrej muzy, a tak jest wyrobnikiem u larsa i gra muze ktorej za bardzo nie czuje...
swoja droga wie ktos co porabia (gra) pan newsted ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 21:36, tymuś napisał:

> swoja droga wie ktos co porabia (gra) pan newsted ?

gryzie glebe.


ahh, co za gafa, olala! :D pomyliło mi sie z burtonem, sorry...

wikipedia podaje co następuje:
################################################################
W roku 2002 przeszedł do zespołu EchoBrain, z którym nagrał płytę o tej samej nazwie. W 1998 roku współpracował z brazylijską formacją Sepultura, a w 2003 z Ozzym Osbourne’em.

W 2002 roku dołączył do zespołu Voivod.

Obecnie razem z kilkoma innymi znanymi muzykami(m.in. perkusistą Motley Crue) założyli grupę Supernova, której wokalista został wyłoniony w drodze konkursu telewizyjnego.

#################################################################

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2006 o 21:38, tymuś napisał:

> gryzie glebe.

juz sie przestraszylem ; spoko
widze ze nie odcina kuponow i dalej rzezbi , zawsze najbardziej go lubilem z calej metallicy.a burton to juz legenda, w rocku glosna smierc to najpewniejszy sposob na niesmiertelnosc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 21:45, dobrakos napisał:

w rocku glosna smierc to najpewniejszy sposob na niesmiertelnosc ;P


A przykładów jest wiele - Freddy Mercury, John morrison, Kurt Cobain (wiem, że naciągane) itd. :)

Jak wam się podoba symfoniczna płyta Metaliki? Bo np. Master of Puppets z towarzystwem orkiestry jest przeboski.

No i prócz tego jeszcze jedno pytanie: St. Anger Nu-metal czy thrash?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 21:51, s2nto napisał:

Jak wam się podoba symfoniczna płyta Metaliki? Bo np. Master of Puppets z towarzystwem orkiestry
jest przeboski.

No i prócz tego jeszcze jedno pytanie: St. Anger Nu-metal czy thrash?


S&M zamiata wszystko;) mi tam już młodzieńcza fascynacja łojeniem w stylu ''fight fire with fire'' juz troche przeszła, ale S&Ma nadal od czasu do czasu z przyjemnością posłucham. najlepszy wg mnie kawałek to symfoniczna wersja ''one''..

a St. Anger to "niewiadomoco". jak można robić metal bez solówek?? to (przynajmniej dla mnie) nie pojęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2006 o 21:51, s2nto napisał:

Jak wam się podoba symfoniczna płyta Metaliki? Bo np. Master of Puppets z towarzystwem orkiestry
jest przeboski.

mi tez sie podobala, mysle ze to byl ciekawy pomysl + swietna wersja until it sleeps, generalnie mily prezent dla fanow.
Takie wydawnictwa zawsze sa kontrowersyjne, Entombed nagral tez swego czasu swoje hiciory z orkiestra i baletem, wyszlo na dvd, polecam !!!

Dnia 01.11.2006 o 21:51, s2nto napisał:

No i prócz tego jeszcze jedno pytanie: St. Anger Nu-metal czy thrash?

raczej nu-metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem najnowszych albumów. Ale z pozostałych bardzo lubię: Sad but True, Enter Sandman, The Unforgiven i One - dla mnie te 4 narazie rządzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:31, Pepper Ronie napisał:

Czy znacie strony z których można ściągnąć klipy z koncertów Metallici ??? Mam wolnego neta
i musze ściągać klipy na twardziela.


To nie lepiej pooglądać na youtube''ie?

Ja umiem zagrać z kumplami: Harvester of Sorrow, For Whom The Bell Tolls, Frayed End of Sanity... Jak do tej pory
Moim zdaniem, "MetallicA" to jedna z lepszych nazw dla zespołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół życia ogólnie. Chłopaki w wielu płytach pokazali, że ich grupa to coś więcej. To przyjażń i zgranie. Świetnie udowodnili tą tezę w St. Anger, umieli się zebrać po odejściu Jasona. Wiele zawdzięczam Metallice, udało mi się skupiać swoją agresję w jednym, świadomym celu. Stałem się innym człowiekiem. Zacząłem namiętnie słuchać dwóch albumów, które uważam za szczyt artyzmu: Black i St. Anger. A teraz najlepsze wg. mnie utwory:

Sad but True
Unforgiven I
Nothing Else Matters
Frantic
St. Anger
Dirty Window
Some kind of monster
Invisible Kid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 22:07, dobrakos napisał:

> No i prócz tego jeszcze jedno pytanie: St. Anger Nu-metal czy thrash?
raczej nu-metal


Ej no prosze was :- \ Fakt, Metallica obecna, to nie to co prezentowali na "Ride the lighting" czy "Master of puppets" ale podciąganie ich do nu-metalu to już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:40, Feno napisał:

> > No i prócz tego jeszcze jedno pytanie: St. Anger Nu-metal czy thrash?
> raczej nu-metal

Ej no prosze was :- \ Fakt, Metallica obecna, to nie to co prezentowali na "Ride the lighting"
czy "Master of puppets" ale podciąganie ich do nu-metalu to już przesada.


NU-METAL najkrótsza definicja ''brak solówek'', jeśli takowych nie ma na albumie St. Anger to wychodzi na to że...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja się nie zgodzę że w nu-metalu nie ma solówek. Słuchaliście kiedyś korna ?? Tam naprawdę dużo grają solówek. Jak dla mnie nu-metal to nazwa pomieszania tradycyjnego metalu z hip-hopem, regge czy funkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować