Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

I co z tego, że nie ma solówek? To znaczy, że to nu metal? Zastanów, że się chłopie...
Dokładnie tak jak napisał mój przedmówca. Nu metal to pomieszanie metalu z jakimiś innymi shitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 22:12, Feno napisał:

I co z tego, że nie ma solówek? To znaczy, że to nu metal? Zastanów, że się chłopie...
Dokładnie tak jak napisał mój przedmówca. Nu metal to pomieszanie metalu z jakimiś innymi shitami.

co zlego widzicie w nu-metal ? pod ta kategorie podchodza wporzo kapele np. SOAD czy Korn a nawet Slipknot. Jest w tej kategorii pare obciachow typu linkin park czy limp bizkit ale w kazdym gatunku sa lepsze i gorsze zespoly...przyrownalem Metallice do nu-metalu bo tak teraz sie zachowuja i tak graja , moze sie podobac mlodszym , starszym nie musi - nie powiem przeciez ze sa teraz zespolem thrash metalowym tylko dlatego ze kiedys zapoczatkowali ten kierunek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 22:12, Feno napisał:

I co z tego, że nie ma solówek? To znaczy, że to nu metal? Zastanów, że się chłopie...
Dokładnie tak jak napisał mój przedmówca. Nu metal to pomieszanie metalu z jakimiś innymi shitami.


To jest Twoja definicja, ja podgatunki rocka nauczyłem się szufladkować właśnie patrząc przez pryzmat gitary. Tobie się może i to nie podobać no ale lepszej definicji póki co nie odnalazłem. ;)

Co do nu-metlau to broń boże nie jest to żaden szit - jak w każdym torcie trafiają się kawałki mniej smaczne od reszty - tak i jest w tym podgatunku. Ja ze swojej strony mogę wymienić kapele które bardzo cenie w podgatunku nu (new) - metal: Deftones, SoaD, koRn, Slipknot, MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 22:00, mtobi napisał:

No, ja się nie zgodzę że w nu-metalu nie ma solówek. Słuchaliście kiedyś korna ?? Tam naprawdę
dużo grają solówek. Jak dla mnie nu-metal to nazwa pomieszania tradycyjnego metalu z hip-hopem,
regge czy funkiem.


A nie lepiej po prostu te nu przetłumaczyć sobie na ''new'' w kontekście nowa fala metalu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 14:21, s2nto napisał:

W końcu nikt nie wie czego się spodziewać po Metallice w ich kolejnych dziełach.


No i nie wiem czy to wada nie jest. Bo np pierwsze płytki zbytnio się od siebie nie rożnia, mamy ciężkie granie w stylu zespołu, śpiew w stylu zespołu. Ale takim St. Anger to już Metallica fanów zaskoczyła, problem w tym, że nie zbyt pozytywnie. :/
Master of Puppets, Ride the Lighting, ale nade wszystko - jak dla mnie - S&M!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego się czepiacie St.Anger,mi się ta płyta podobała.Np. St.Anger,Frantic,The Unnamed Feeling,nawet Shoot Me Again było całkiem fajne:).Ale i tak wolę KoЯna,Deftones,Rammsteina czy Limp Bizkit (jak zwykle...z tym,że teraz przerzuciłem się na Defów)lub System Of A Down:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 07:33, Skywalker560 napisał:

Czego się czepiacie St.Anger,mi się ta płyta podobała.Np. St.Anger,Frantic,The
Unnamed Feeling
,nawet Shoot Me Again było całkiem fajne:).Ale i tak wolę KoЯna,Deftones,Rammsteina
czy Limp Bizkit (jak zwykle...z tym,że teraz przerzuciłem się na Defów)lub System Of A Down:).


Unnamed Feeling - zarówno utwór jak i teledysk mistrzowski!! Po prostu wymiot nad wymiotami. :) Jednak sam musisz przyznać, że St Anger jako zapowiadany powrót do korzeni wcale takowym nie jest. St Anger jest dla tych co polubili nurt zapoczątkowany przez Deftones czy KoRn. ;) Porównania do Exodusa, Slayera czy kill''em all są kompletnie nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 07:47, s2nto napisał:

Porównania do Exodusa, Slayera czy kill''em all są kompletnie nie na miejscu.


Ja w ogóle przecież z nimi nic nie porównywałem...:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, alw wymiot jakoś mi się źle kojarzy :D

Ja osobiście niezbyt przepadam za st.anger, ale dla mnie jest chore nazywanie jej nu-metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:19, mtobi napisał:

Sorry, alw wymiot jakoś mi się źle kojarzy :D

Ja osobiście niezbyt przepadam za st.anger, ale dla mnie jest chore nazywanie jej nu-metalem.


To może inaczej - do jakiego innego albumu byś porównał St.Anger? Bo mi tutaj na myśl wpadają zespołu Deftones czy KoRn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Album St.Anger mi się podobał mimo iż wiele ludzi na niego narzeka! Ja czekam na nowy album który ma być pod koniec tego roku lub na początku przyszłego... Ale SUPER... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica na przełomie jesieni/lata ma wydać kolejny już krążek. Póki co jest nie wiele informacji jednak już na necie krążą demówki poszczególnych utworów...

Natomiast poniżej przedstawie wam kilka fotografii ze studia nagraniowego, gdzie jest przygotowywana płytka. :)

http://s106.photobucket.com/albums/m250/trailblazer666/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na Metallice wychowalem, od tej kapeli zaczela sie moja przygoda z metalem, ktora trwa do dzis. Teraz, kiedy poznalem setki innych kapel metallici prawie juz nie slucham, troche mi sie przejadla a ich proby metamorfozy z st,anger chyba nie wyszla im na dobre. W kazdym razie moj kontakt z ta kapela nie zostal calkiem zerwany, razem ze swoja kapela gramy na koncertach 2 ich utwory - enter sandman na intro i master of puppets na dowidzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 22:12, Feno napisał:

I co z tego, że nie ma solówek? To znaczy, że to nu metal? Zastanów, że się chłopie...
Dokładnie tak jak napisał mój przedmówca. Nu metal to pomieszanie metalu z jakimiś innymi shitami.


A tak dokładnie to z rapami i innym shitem jak dla mnie to nie nu metal tylko techno metal znacznie lepsza nazwa...

A Metallica rządzi i tak już pozostanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra Metallica! Moja ulubiona płyta to Ride the lightning zaraz po niej Black Album i Master of puppets, dobre jest też S&M (szczególnie wykonanie For whom the bell tools)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co powiecie o dwoch nowych utworach granych na ostatnich koncertach trasy (czerwiec)? Ja jako fanatyk kill''em all jestem szczegolnie zadowolony z the other new song. Ciekaw jestem czy sie znajdzie na nowym albumie czy uslyszymy cos calkiem innego.
Z innej beczki ktos byl w Chorzowie 03 na koncercie? Zagrali Dyers Eve - rozplynalem sie. Teraz przed smiercia chce jeszcze uslyszec Phantom Lord na zywo, choc na to sie nie zapowiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie metalica to klasyk, ale nie przepadam, do Ironów sie nie umywają. A poza tym nagrali piosenkę z britney, to już ich kompletnie dyskredytuje... A najlepsza piosenka to Die my darling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować