Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 20:08, Metalhead86 napisał:

Właśnie w BBC Radio słucham The Day That Never Comes. Muszę powiedzieć jedno - rozczarowanie.
Wszystko wskazuje na to, że cały Death Magnetic będzie albumem Hard Rockowym - wcześniej
Cyanide, a teraz jeszcze ''to'', eh...


Chłopaki już nie stworzą płyt takich jak MAster..., Fade..., czy ...And Justice... Pocieszające tylko to że nie jest to płyta jak osławiony (raczej negatywnie) St. Anger. Klimatem utwór trochę jak z Czarnego ale beatem przypomina mi One, i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:15, Szak00 napisał:

Chłopaki już nie stworzą płyt takich jak MAster..., Fade..., czy ...And Justice... Pocieszające
tylko to że nie jest to płyta jak osławiony (raczej negatywnie) St. Anger. Klimatem utwór
trochę jak z Czarnego ale beatem przypomina mi One, i to bardzo.

St. Anger nie był złym albumem, a Death Magnetic miał być rzekomo powrotem do korzeni. Niestety wszystko wskazuje na to, że nazwa ''Rocktallica'' przyjmie się na dobre. Cyanide, The Day That Never Comes, The Unforgiven III... Nie, to nie może wypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że St. Anger był złym albumem (ja go lubię), ale tak został przyjęty. Gdyby utwory trwały o połowę krócej, cały album powinien trwać max. 55min. byłby trochę bardziej strawny. Ja ten album odbieram jako wyładowanie swego rodzaju frustracji która narosła wokół muzyków. I chyba, pomimo tego co oni sami twierdzą, był tworzony trochę na siłę. Podobnie może być i z Death.. album zrobimy bo tak wypada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:23, Szak00 napisał:

Nie twierdzę że St. Anger był złym albumem (ja go lubię), ale tak został przyjęty. Gdyby
utwory trwały o połowę krócej, cały album powinien trwać max. 55min. byłby trochę bardziej
strawny.

IMO nie chodzi tu nawet o długość utworów. Słyszałeś edytowaną wersję Some Kind of Monster? Jeśli nie to powinieneś, on wszystko wyjaśnia ;) - http://pl.youtube.com/watch?v=l2oURIh5DQo.

Dnia 21.08.2008 o 20:23, Szak00 napisał:

Ja ten album odbieram jako wyładowanie swego rodzaju frustracji która narosła
wokół muzyków. I chyba, pomimo tego co oni sami twierdzą, był tworzony trochę na siłę.
Podobnie może być i z Death.. album zrobimy bo tak wypada ;)

Cóż, nie twierdzę, że Death Magnetic będzie złym albumem - prawdę mówiąc zarówno Cyanide i The Day That Never Comes wpadają w ucho, pomimo tego, iż nie jest to metal. Jest to jednak swojego rodzaju rozczarowanie - liczyłem na powrót thrashu, a to co na razie zobaczyłem nie jest do końca satysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:29, Metalhead86 napisał:

Cóż, nie twierdzę, że Death Magnetic będzie złym albumem - prawdę mówiąc zarówno Cyanide
i The Day That Never Comes wpadają w ucho, pomimo tego, iż nie jest to metal. Jest to
jednak swojego rodzaju rozczarowanie - liczyłem na powrót thrashu, a to co na razie zobaczyłem
nie jest do końca satysfakcjonujące.


A co wy tak z tym thrashem, metallica ma podłoże w thrashu ale oprócz dwóch pierwszych płyt nie grała czystego. a ten album przypomina mi na razie najbardziej (the black album). I uważam że to wspaniałe.
btw czy może mi ktoś przesłać link do unforgiven III? nie wiedziałem że to jest w obiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trash trashem, a Metallica Metallicą. Muzycy zawsze podkreślali że interesuję ich rozwój i tworzenie nowej muzyki. Dla mnie te utwory które mogliśmy już usłyszeć zwiastują naprawdę ciekawy album. Zresztą ja mam klapki na oczach jeżeli chodzi o Metallicę. Kupię i przesłucham każdy ich album, nawet gdyby to było beczenie kozy dupy stroną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:29, Metalhead86 napisał:

Cóż, nie twierdzę, że Death Magnetic będzie złym albumem - prawdę mówiąc zarówno Cyanide
i The Day That Never Comes wpadają w ucho, pomimo tego, iż nie jest to metal. Jest to
jednak swojego rodzaju rozczarowanie - liczyłem na powrót thrashu, a to co na razie zobaczyłem
nie jest do końca satysfakcjonujące.

Szczerze mówiąc dziwi mnie nieco to rozczarowanie. Metallica oprócz pierwszych płyt prawdziwego thrashu nie grała, a w każdej kolejnej płycie ich styl nieco ewoluował czasem w kierunku lepszym dla jednych słuchaczy, czasem w lepszym dla innych. To mi się właśnie podoba, że każdy album jest nieco inny, coś zmieniają nawet jeśli nie podoba to się fanom.

Gdzieś na YT jest wywiad z Hetfieldem, który zapytany o nowy album mówi, że jedni wymagają aby nagrali black album II inni żeby Master II, jeszcze inni żeby broń Boże nie nagrywali St.Anger II. A oni nagrają po prostu kolejny album Metallicy.
I za to ich lubię - robią to co chcą i co im w danym momencie pasuje i się podoba, a nie patrzą na witrynę fanowską, czytają posta "nagrajcie master of puppets II" i biorą się za pisanie takiej piosenki.
Bez względu w którym kierunku nie pójdą to nową płytę i tak nabędę :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie zaczynacie denerwować z tym "to miał być trash" etc
ludzie... Meta już skończyła po prostu grać trash.
to tak jakbyście byli indianami i mimo czołgów i samolotów wy cały czas używacie łuków "bo to mi sie bardziej podoba"
trash i Meta to już nie jedno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THRASH NIE TRASH MATKO SWeITA TAK TRUDNO ZAPAMIETAC :/

Co do nowego kawalka, to obleci, od polowy nienajgorzej wczesniej az zeby bola. Poczekamy nea reszte plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 15:33, mtobi napisał:

Co do nowego kawalka, to obleci, od polowy nienajgorzej wczesniej az zeby bola. Poczekamy
nea reszte plyty.


nie podoba ci się ten riff akustyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh yeah:D Dokładnie o takie coś jak ten pierwszy obrazek miałem na myśli!! Wielkie thx!!

co do nowego kawałka to kopie dupe!! A może i z cyjanka coś będzie? Teraz Metak bardziej mi przypomina Ironów (na początku wolno, później szybciej i wyje*ana w kosmos solówka/solówki) Na początku jest taki se ten utwór ale jak się rozkręca to poprostu miażdży. Ktoś pisał, że przypomina ONE. Zgodzę się
bo mi od razu ten właśnie kawałek przyszedł na myśl. Chodzi mi o moment ok 5min a w ONE zanim James śpiewa "Darkness invissible me" (jakoś tak) Ja najbardziej lubię w metalu solówki (poźniej podwójna stopa:D) więc ten kawałek od razu przypadł mi do gustu. Zobaczycie to jeszcze kiedyś będzie dla nas taki drugi FTB czy Sanitarium;]
A po tych kawałkach to myślę, że alubm będzie bardziej heavy metalowy (Black) choć i dwie piosenki mają być thrashowe. Jestem dobrej myśli. Jeśli album się uda Metka zrobi jeszcze płytkę, a jeśli nie to trudno papa Metalliko nie bedzie już płyt (tak myślę:D) Lepiej, żeby sprawdziła się ta pierwsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyjanka na pewno coś będzie.. myśle, że samo opublikowanie Cyanide było takim wybiegiem po prostu.. a na płycie możemy uslyszeć zupełną inną wersję tego utworu..

Nie można mówić, że po nie udanej płycie Meta skończy swoja działalność.. James podkreśla, że nie piszą piosenek dla fanów tylko dla samych siebie.. jeśli komuś się ich najnowsza twórczość niepodoba to niech włączy sobie pierwszą płyte a na czole napisze, że Meta skończyła sie po Kill''em All

BTW The Day That Never Comes wpada w ucho, jest to kawał dobrze zagranej muzyki.. jeśli reszta płyty będzie tak samo dobra to będzie sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:28, mtobi napisał:

Zdecydowanie nie :P


a co ty tak się wściekasz na ten "trash", to rzeczywiście paskudne że niektórzy tak piszą...
a według mnie właśnie druga połow (nie licząc solówki) jest gorsza, bo to jest głupie przejście z ballady do właśnie jakiegoś "thrashu". po pierwsze źle to brzmi, po drugie nie do końca pasuje jedno do drugiego, po trzecie ogólnie druga część jest IMO gorsza. ale mimo to obie piosenki jakie dotąd się pojawiły oficjalnie bardzo mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować