Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2009 o 00:47, mcQba napisał:

Cholera, wkręciło mi się Welcome Home ;) Cały czas tego słucham. Ostatnio tylko Sad But
True i All Nightmare Long, a teraz Welcome Home ;d

Witaj wśród nałogowców Metalliki. :D Ja słucham ich prawie codziennie już od wielu lat i ani odrobinę mnie to nie nudzi, mógłbym słuchać ich w nieskończoność. ;] Jeszcze w wiele utworów się nieźle wkręcisz i nawet nie zauważysz kiedy to się stało ;P o ile oczywiście masz do tego odpowiednią smykałkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 12:10, Sarturias napisał:

> Jest 5 spokojniejszych piosenek:

Ja bym dodał jeszcze Mama Said, Until it Sleeps oraz To Live Is To Die.

Ano rzeczywiście- zapomniałem o Load... A "Live is to die" to bardziej wersja instrumentalna, chociaż i tak świetna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 22:10, MasterOfBlaster napisał:

Wie ktoś z kąd/czego jest ta melodia która leci na samym początku "The Unforgiven I"
?


Jeśli chodzi o tą trąbkę, to słyszałem, że to sampel z jakiegoś westernu, tytułu którego zespół nie chciał potwierdzić, ale który został rozgryziony przez fanów... którego tytułu jednak nie pamiętam :(. A jeśli chodzi o tą gitarę co jest po trąbce to chyba właśnie z Unforgiven xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 22:14, JayC napisał:

Jeśli chodzi o tą trąbkę, to słyszałem, że to sampel z jakiegoś westernu, tytułu którego
zespół nie chciał potwierdzić, ale który został rozgryziony przez fanów... którego tytułu
jednak nie pamiętam :(. A jeśli chodzi o tą gitarę co jest po trąbce to chyba właśnie
z Unforgiven xD.

Właśnie o tą trąbke się rozchodzi ;) Bo wiem że przy Enter Sandman wykorzystali kawałek z "The Good, The Bad & The ugly" czy jakoś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 22:20, MasterOfBlaster napisał:

Właśnie o tą trąbke się rozchodzi ;) Bo wiem że przy Enter Sandman wykorzystali kawałek
z "The Good, The Bad & The ugly" czy jakoś tak ;)


No to jeśli chodzi o tą trąbkę to prawdopodobnie jest to puszczony od tyłu sampel z "For A Few Dollars More" (1965, reż. Sergio Leone), ale zespół nie chce ujawnić tytułu ze względów prawnych. Teraz Rock! Kolekcja się kłania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ostatnio Metallica nieźle mną zamieszała tzn. wkręciła mnie ;) A zaczeło się dość niewinnie bo od "Nothing Else Matters", a potem to już wiadomo "Master Of Puppets", "Sanitarium", "One" itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 22:55, MasterOfBlaster napisał:

Swoją drogą ostatnio Metallica nieźle mną zamieszała tzn. wkręciła mnie ;) A zaczeło
się dość niewinnie bo od "Nothing Else Matters", a potem to już wiadomo "Master Of Puppets",
"Sanitarium", "One" itd. ;)


To Ci polecam do tego jeszcze oczywiście Ride the Lightning i Kill''em All ;] (Pierwsze dwie płytki ''Tallici)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 22:55, MasterOfBlaster napisał:

Swoją drogą ostatnio Metallica nieźle mną zamieszała tzn. wkręciła mnie ;) A zaczeło
się dość niewinnie bo od "Nothing Else Matters", a potem to już wiadomo "Master Of Puppets",
"Sanitarium", "One" itd. ;)


Mnie wkręcił kolega. Pożyczył płyty (te najlepsze, bez "herezji", jak nazywa albumy Load, ReLoad i Garage Inc.), posłuchałem i zakochałem się xD. Fakt, że nie od razu, musiałem się przyzwyczaić, ale zostało mi do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogule ostatnio jakoś bardziej kręcą mnie starsze kawałki nie tylko Metallici ale Ironów, Helloween, Guns n Roses a nawet AC/DC ;)

Mateuszencjowaty - Nie tak prędko dopiero zaczynam swoją przygodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci powiem tylko :) Nie przestrasz się różnicą brzmień pomiędzy takim Kill''em All, a załóżmy St.Anger (Przedostatnia płytka).

Niestety Metallica przestała być taka "mózgojebna" po Black Album ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 23:05, Mateuszencjowaty napisał:

Coś Ci powiem tylko :) Nie przestrasz się różnicą brzmień pomiędzy takim Kill''em All,
a załóżmy St.Anger (Przedostatnia płytka).


Pierwsze wrażenie po Kill''Em All - "to jakiś punk". Właściwie to z punkiem skojarzyła mi się tylko wściekła szybkośc, cała reszta do punku nie pasowała, a album kopie do dzisiaj. Takich solówek nie układa i nie gra nikt. A St. Anger omijam szerokim łukiem do dzisiaj. Przesłuchałem, skrzywiłem się, posłuchałem potem jeszcze kilku kawałków, które najbardziej przypadły mi do gustu, i zostawiłem. Wolę już Death Magnetic, któremu też sporo brakuje do doskonałości (choć po St. Anger to jest to naprawdę dobry album).

Dnia 14.06.2009 o 23:05, Mateuszencjowaty napisał:

Niestety Metallica przestała być taka "mózgojebna" po Black Album ;[


Coś w tym jest. Wielu zarzucało im komercyjność, wielu zarzuca nadal, oni sami wypowiadali się, że chcieli wprowadzić świeżość w swojej muzyce, spróbować czegoś nowego. Że nie wyszło im to za bardzo na zdrowie okazało się dopiero później, nie mniej jednak jakby nie patrzeć na te albumy przez pryzmat tego, co Metallica dokonała, można powiedzieć, że to kawał dobrej muzy. Niestety, mieli lepsze płyty xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 23:11, JayC napisał:

Takich solówek nie układa i nie gra nikt.


Warto tutaj napomnieć, że solówki z Kill''em All układał Dave Mustaine (wokalista Megadeth). Hammet niesłusznie jest za nie wychwalany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 01:25, Feno napisał:

> Takich solówek nie układa i nie gra nikt.

Warto tutaj napomnieć, że solówki z Kill''em All układał Dave Mustaine (wokalista Megadeth).
Hammet niesłusznie jest za nie wychwalany.

Z tego co wiem Mustaine zrobił solówki do kawałków, jednak w finalnych wersjach owych utworów są solówki Hammeta.
Dla porównania:
http://www.youtube.com/watch?v=NkuyAjaBW2E
i
http://www.youtube.com/watch?v=NUAdgt5Glk0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 01:25, Feno napisał:

> Takich solówek nie układa i nie gra nikt.

Warto tutaj napomnieć, że solówki z Kill''em All układał Dave Mustaine (wokalista Megadeth).
Hammet niesłusznie jest za nie wychwalany.

tu sie z Tobą zgodzę bo Hammet te swoje solówki cały czas na kaczce ciśnie
W sumie solówki to na kaczce ale ile można ? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka, wielka (1500100900x wielka...) szkoda. że Mustaine odszedł. On to umie grać. I solówki i riffy ;] Jeszcze ten głos. Pomyślcie jaka by była Metallica z Mustainem i Burtonem (*) razem

Hammett spadaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 14:06, Mateuszencjowaty napisał:

Wielka, wielka (1500100900x wielka...) szkoda. że Mustaine odszedł. On to umie grać.
I solówki i riffy ;] Jeszcze ten głos. Pomyślcie jaka by była Metallica z Mustainem
i Burtonem (*) razem

Hammett spadaj :D

Nie no Hammet mógłby zostać ale Clifforda wielkka szkoda :[
Jakos nigdy nie słyszałem metalliki jeszcze z Mustainem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować