Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Moim zdaniem najprzyjemniej gra się na środkowy, poziomie trudności - awanturnik.
Taki średni w sam raz , bonusów nie dostaje ani komputer ani gracz.

PS
W poradniku jest napisane że Okręt liniowy pojawia się gdy nagroda za naszą głowę wynosi około 30.000 szt złota. A mi się udało - grając w ostatnim okresie historycznym - zdobyć go zaraz na początku gry , to był raptem trzeci zdobyty przeze mnie okręt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z tą grą. Kiedy próbuję ją włączyć, wyskakuje mi czarny ekran i kursor symbolizujący ładowanie się, ale nic dalej się nie dzieje. Mój sprzęt: Geforce 3 Ti 200, 512 MB RAM, Duron 1 GHZ. Sterowniki najnowsze. Grę mam z Kolekcji Klasyki, kupioną w EMPiKu. Pomocy! Bardzo chciałbym sobie w nią zagrać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:37, mikim napisał:

Mam pewien problem z tą grą. Kiedy próbuję ją włączyć, wyskakuje mi czarny ekran i kursor symbolizujący
ładowanie się, ale nic dalej się nie dzieje. Mój sprzęt: Geforce 3 Ti 200, 512 MB RAM, Duron
1 GHZ. Sterowniki najnowsze. Grę mam z Kolekcji Klasyki, kupioną w EMPiKu. Pomocy! Bardzo chciałbym
sobie w nią zagrać :).


Chyba raczej masz
Sid Meier`s Pirates! (Super$eller) - Cenega to wydała

prawdopodobnie musisz ściągnąć łatkę - ze strony cenegi właśnie, jest to łatka do gry Sid Meier''s Pirates, korygująca problem niewykrywania płyty CD2 w napędzie

http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 15:05, Lucek napisał:

Chyba raczej masz
Sid Meier`s Pirates! (Super$eller) - Cenega to wydała

Nie - mam z Kolekcji Klasyki.

Dnia 04.08.2007 o 15:05, Lucek napisał:

prawdopodobnie musisz ściągnąć łatkę - ze strony cenegi właśnie, jest to łatka do gry Sid Meier''s
Pirates, korygująca problem niewykrywania płyty CD2 w napędzie

http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=S


Próbowałem zainstalować w nadziei, że to coś da, ale ten patch już chyba jest zaimpletowany w wersję z Kolekcji Klasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem gierkę i przy próbie uruchomienia wyskakuje mi komunikat "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono MSVCP71.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem". Próbowałem instalować trzy razy i nic. Czy ktoś miał podobny problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:34, Pablor napisał:

Zainstalowałem gierkę i przy próbie uruchomienia wyskakuje mi komunikat "Uruchomienie tej aplikacji
nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono MSVCP71.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może
naprawić ten problem". Próbowałem instalować trzy razy i nic. Czy ktoś miał podobny problem
???


Chyba masz problem z Windowsem, może tu znajdziesz rozwiązanie ;)
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcp71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wreszcie rozwiązałem problem :). Siedziałem kilkadziesiąt minut na Google''ach i opłaciło się - na pewnej stronie po angielsku znalazłem rozwiązanie - wystarczyło zmienić nazwę pewnego pliku :). Teraz mogę zatapiać okręty, podrywać córki gubernatorów i zajmować wrogie statki - miodzio :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w nią dłuuugie, i jeszcze raz dłuuuugie dni, i nie ukrywam że bardzo mnie przyciągała, grafika może nikogo nie szokuje, ale liczy się przecież grywalnosc...Nigdy nie zapomnę mojej przygody z tą grą :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę sympatyczna i można się świetnie bawić nie rozwiązując fabuły, ale tragicznie łatwa gra... Tym początkowym stateczkiem na hiszpańskie Galeony napadałem i wygrywałem :) Jak statek ma dobrą zwrotność to można nim wszystko! Najlepsze są kartacze :)
Zdecydowanie najtrudniejszą częścią są tańce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:28, Unser Fuhrer napisał:

Gra naprawdę sympatyczna i można się świetnie bawić nie rozwiązując fabuły, ale tragicznie
łatwa gra... Tym początkowym stateczkiem na hiszpańskie Galeony napadałem i wygrywałem :) Jak
statek ma dobrą zwrotność to można nim wszystko! Najlepsze są kartacze :)
Zdecydowanie najtrudniejszą częścią są tańce :P


Zagraj na wyższych poziomach trudności i wtedy powiedz że jest łatwa :P Bo okazuje się że trudniej trafić w statek, że przeciwnicy w fechtunku są szybsi, i jak byśmy nie płynęli zawsze mamy pod wiatr, a załoga ma większe wymagania.

A tańce ... są do przejścia, pewne stałe sekwencje ruchów po cztery , najtrudniejsze są oczywiście na wyższych poziomach trudności i z pięknymi córkami gubernatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:20, bartez743 napisał:

grafika może nikogo nie szokuje, ale liczy się przecież grywalnosc...


Święta racja. :) Od siebie dodam, że jeśli w tej grze grafika nie szokuje, to co można by powiedzieć o jej pierwowzorze na C64 ;) - a tam grywalność była równie wysoka, o ile nie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:28, Unser Fuhrer napisał:

Gra naprawdę sympatyczna i można się świetnie bawić nie rozwiązując fabuły, ale tragicznie
łatwa gra... Tym początkowym stateczkiem na hiszpańskie Galeony napadałem i wygrywałem :) Jak
statek ma dobrą zwrotność to można nim wszystko! Najlepsze są kartacze :)
Zdecydowanie najtrudniejszą częścią są tańce :P


Dokładnie, popieram Lucka. Jeśli było ci za łatwo, spróbuj na wyższych poziomach - wtedy gra pokazuje pazury. Za pierwszym razem zawsze ustawiony jest najłatwiejszy poziom, na którym gra przypomina bardziej trening niż pełnoprawną rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdzie jest ta wyspa z siostrą? Jestem na pierwszym miejscu w rankingu piratów i chciałbym fabułe porobić i za cholere nie moge znaleźć tego co jest na tej mapie
proosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 13:32, Unser Fuhrer napisał:

Mam problem, gdzie jest ta wyspa z siostrą? Jestem na pierwszym miejscu w rankingu piratów
i chciałbym fabułe porobić i za cholere nie moge znaleźć tego co jest na tej mapie
proosze o pomoc :)

Mapy są generowane losowo wiec sam musisz sobie poradzić.

A co do trudności gry: ja chyba nie grałem na najwyższym ale zaraz chyba zainstaluję grę i spróbuję (choć mój kapitan ma chyba ponad 50 lat i najbliższe dzielenie łupów = game over).
Tańce? Tańce są proste. Trzeba się wsłuchać w muzykę i wpatrywać w partnerkę (ale nie w jej piersi bo te mało mówią o krokach...) ta daje sygnały ręką i nie tylko. Nie miałem większych problemów z nabiciem największego serducha na przedostatnim poziomie trudności (jestem prawie pewny, że na takim grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 13:32, Unser Fuhrer napisał:

Mam problem, gdzie jest ta wyspa z siostrą? Jestem na pierwszym miejscu w rankingu piratów
i chciałbym fabułe porobić i za cholere nie moge znaleźć tego co jest na tej mapie
proosze o pomoc :)


Jeśli masz całą mapę szukaj ląduj statkiem przy punkcie charakterystycznym oznaczającym skarb ( rafy kordelasa, skały sztyletów, czy coś w tym stylu) a potem wg punktów charakterystycznych na mapie. Czasem na mapie widoczna jest jakaś niewielka miejscowość po której można znaleźć członka rodziny czy skarb nawet mając jedną czwartą mapy. Jeśli mapa wskazuje punkt na wybrzeżu, z chrakterystyczną linią brzegową . z reguły nie potrzeba zbierać wszystkich czterech fragmentów mapy. Gorzej jeśli jest to w głębi lądu , wtedy konieczna jest informacją w pobliżu jakiej dużej kolonii jest to szukane miejsce (chodzi przeważnie o Grenadę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest łatwiej bo zauważyłem że na dole mapy jest miasto okoliczne :( Zdobyłem kawalątek mapy do ''Kryjówki kogoś na M'' oraz do ''wujka'',przy jednym pisało ''obliżu Villa Hermosa'', znalazłem miasto no i nic :( Wie ktoś gdzie się dowiedzieć gdzie są ci co mają reszty map ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:14, Unser Fuhrer napisał:

Teraz jest łatwiej bo zauważyłem że na dole mapy jest miasto okoliczne :( Zdobyłem kawalątek
mapy do ''Kryjówki kogoś na M'' oraz do ''wujka'',przy jednym pisało ''obliżu Villa Hermosa'',
znalazłem miasto no i nic :( Wie ktoś gdzie się dowiedzieć gdzie są ci co mają reszty map ?


Kawałek mapu do krewnych na zawsze baron Raymondo - trzeba pokonać go albo na morzu , albo w tawernie - zawsze trzeba wygrać pojedynek.

Kawałki mapy do krujówki markiza Montalbana ma zawsze markiz - żeby zdobyć kawałek -> to samo co z Raymondo, z tym że tylko na morzu.

Wskazówki gdzie ich szukać mają karczmarki , albo córki gubernatorów. Czasem po wygranej bitwie morskiej dostajemy info że jeden z nich płynie właśnie do jakiegoś portu.

Czasem po zdobyciu kawałka mapy od Raymondo lub Montalbana warto wczytać stan gry , jeśli będziemy mieli szczęście pojawi się on z nowym statkiem w pobliżu nas , nie trzeba wtedy ścigać go po całych Karaibach,
ponieważ po pokonaniu pojawiają się oni losowo i może to być blisko lub daleko od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować