Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2007 o 19:02, ziomal1234 napisał:

Jeśli ktoś może mi powiedzieć jak można zdobyć mape do miasta inków mam już jeden kawałek a
nie moge znaleźć nastepnych?


Zdobywasz resztę kawałek tej mapy wyłącznie od córek gubernatorów o urodzie pięknej.I tak z pozostałymi mapami o zaginionych miastach(Jest ich czterech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:17, Revan007 napisał:

Zdobywasz resztę kawałek tej mapy wyłącznie od córek gubernatorów o urodzie pięknej.I
tak z pozostałymi mapami o zaginionych miastach(Jest ich czterech)


PS. Może być dowolna córka - niekoniecznie piękna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Gdy gram w Sid Meier''s Pirates gra zawiesza się po ok. 30 minutach. Gra jest oryginalna z serii "Kolekcja Klasyki". Mój komp: Intel Core 2 Duo E6750, 2GB DDR2 4-4-4-12, Gigabyte GeForce 8600 GTS 256 DDR3, Gigabyte P35 - DS3P. Na starym kompie chodziło OK. Konfig starego: AMD Athlon XP 2400+, 256 MB DDR2, GeForce 5200MX 128 DDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 11:57, BoloMaster napisał:

do jakiego wieku można cieszyć się życiem pirata?
mam 39 lat i nie chciałbym jeszcze kończyć gry


Teoretycznie to już koniec kariery. W praktyce jeśli nie dokonasz podziału łupów i zdołasz utrzymać wysokie morale możesz grać ile chcesz. Tylko że już chyba nie ma po co? W tym wieku prawdopodobnie masz już odnalezionych wszystkich członków rodziny , wszystkie zaginione miasta , pokonanych wszystkich piratów i najwyższe tytuły w każdej nacji i ogólnie wykonane wszelkie możliwe misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 16:05, BoloMaster napisał:

czy komuś udało się odnaleźć tego wuja?
nigdzie go nie ma:(


Te mapki są generowane losowo , osobno dla każdej rozgrywki , osobno dla każdej postaci.
Z tej konkretnej mapki musisz najpierw znaleźć skały o nazwie Diabelskie Rafy, a potem udać się na pd-wsch , kierując się znakami orientacyjnymi, aż dojdziesz do małej chaty w miejscu gdzie na mapie jest krzyżyk - tam będzie wuj.
Jeśli nie możesz znaleźć "Diabelskich raf", w przypadku miejsca opisanego "Zbadaj obszar na północ od portu Granada może to oznaczać daleko na północ (czyli wybrzeże Hondurasu) , a nie tego "jeziora" (Jezioro Nikaragua)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mapie ma jeszcze zaznaczone miasto Blacktown...

Może ktoś coś poradzić.. niedawno kupiłem Pirates! z KK i jak próbuję włączyć grę to wyskakuje bląd o takiej treści:
"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono MSVCP71.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" Instalowałem kilka razy i nic.. Raz udało się uruchomić w trybie awaryjnym ale później dalej wyskakiwał ten błąd..
Teraz znalazłem rozwiązanie stronę dalej.. mam nadzieję że zadziała.. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dziś dopiero zainstalowałem piratów i zaraz po pierwszych ataku na statek przeniosłem się do jakiegoś portu (statek zatrzymałem) i gdy chcę już z niego wyjśc, to nie mogę ruszyc się statkiem z brzegu. Tylko obraca się w miejscu. WTF? I gdzie zmienia się poziom trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, włączyłem od nowa grę i wszystko jest ok. Kurde, niby taka niepozorna gierka, a wciąga jak cholera. Dawno tyle na razi przy gdzie nie siedziałem. Dzisiaj to było ok. 7h! I to nie na siłę grałem, tylko po prostu straciłem rachubę czasu i ciągle myślałem, że gram może góra 2h. Naprawdę niesamowita gra, do tego miodne filmiki :P Już wiem dlaczego tak wszyscy się tymi Piratami podniecają ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się obniżyć poziom trudności? ;/ Grałem do tej pory bez przeszkód, ale teraz jak zmieniłem na Łotra to nie daję rady. ;/ Szczególnie denerwują mnie pojedynki szermiercze, do których prawie zawsze muszę podchodzić co najmniej ze 3 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 23:10, Mac Cry napisał:

Dobra, włączyłem od nowa grę i wszystko jest ok. Kurde, niby taka niepozorna gierka,
a wciąga jak cholera. Dawno tyle na razi przy gdzie nie siedziałem. Dzisiaj to było ok.
7h! I to nie na siłę grałem, tylko po prostu straciłem rachubę czasu i ciągle myślałem,
że gram może góra 2h. Naprawdę niesamowita gra, do tego miodne filmiki :P Już wiem dlaczego
tak wszyscy się tymi Piratami podniecają ^^


A mnie ta gra wprost przeciwnie, wcale do siebie nie przekonała, grałem może z tydzień po max 2h dziennie i lipa, właśnie nie wiem czym się w niej zachwycać. Dodatkowo bardzo zdziwiła mnie jej infantylność, spodziewałem się czego innego...

Kupiłem już dość dawno bo dostawała noty około 9/10 i naprawdę się dziwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ukończyłem raz i na razie mi wystarczy, może kiedyś jeszcze raz się z nią zabiorę. Jej fenomen polga na tym, że jest inna niż większośc gier. W sumie mało który tytuł ma taką swobodę jak tutaj, nawet GTA jest ograniczony w porównaniu do Pirates!. Jednak fakt, nie każdemu może przypaśc do gustu taka gra. Mnie jednak zaskoczyła, bo nie spodziewałem się, że jest tak genialna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem, aż ta gra pokaże się w kolekcji klasyki. A teraz jak wyszla to już o niej zapomniałem. Jaki to jest gatunek w ogóle? W pismach zdobyła one dobre oceny, a recenzjii już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 12:32, xD ominik napisał:

Długo czekałem, aż ta gra pokaże się w kolekcji klasyki. A teraz jak wyszla to już o
niej zapomniałem. Jaki to jest gatunek w ogóle? W pismach zdobyła one dobre oceny, a
recenzjii już nie pamiętam.


Trudno jednoznacznie określić jaki to gatunek: są elementy przygodowe , ekonomiczne i zręcznościowe.
W skrócie masz jako pirat , a właściwie korsarz, zdobyć sławę , majątek i tytuły szlacheckie. Teoretycznie głównym celem jest odnalezienie rodziny i zemsta. Ale są też pomniejsze i równie ciekawe cele : zdobycie skarbów słybbych piratów, odkrycie zaginionych miast indian i poślubienie córki gubernatora:).
Jest kilka mini gier zręcznościowych będących ważnym elementem gry: pojedynki , taniec, bitwy morskie. Oraz bitwy lądowe któe są raczej taktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować