Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2014 o 13:48, Lucek napisał:

> ja anglie 3 razy prubowałem zdobyć dziś doszłem do 60 tys 80 tyś i 40 tys i ani
razu
> sie nei pojawił tylko same wielkei fregaty nic innego :(
>

Może za bardzo im zaszkodziłeś? Jeśli ich miasta są zbyt małe i biedne to okrętu liniowego
nie zobaczysz.

A na pewno wybrałeś odpowiedni okres historyczny, czyli 1680 rok?

ak ale hyba masz racje za bardzo sie napalam na anglię xD cały czas babados plądruję i nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 15:35, maniakwormix napisał:

ak ale hyba masz racje za bardzo sie napalam na anglię xD cały czas babados plądruję
i nic ;/


Chłopie, proszę, TNIJ CYTATY jak rany!

Nie plądruj jednego miasta, bo wtedy na pewno nie pojawi Ci się okręt liniowy. Pływaj między koloniami (Mniejsze Antyle są do tego idealne, sporo bogatych kolonii, położonych blisko siebie), łup głównie okręty (nie miasta), ale dawaj im też trochę odpoczynku. Poza tym, jeśli Anglia ma akurat podpisany pokój np. z Holendrami, to napadaj także ich. Jeśli jest w stanie wojny z Hiszpanią, to unikaj ataku na Hiszpanów (to wprawdzie podniesie nagrodę od Hiszpanów, ale plusujesz sobie w ten sposób u Anglików). Złup też kilka razy Port Royal, Nassau i inne bogate angielskie miasta (sprawdź w spisie, które się nadają), i w końcu okręt się pojawi.

Raz jeszcze proszę: naucz się poprawnie cytować posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udało mi się w 6 miesiącu :D gry plądrowałem francje wielkie dzięki wszystkim za pomoc nie wiem jak wam się odwdzięczyć teraz jestem szczęśliwy i aż taki dobry on nie jest zadurza rozrzutność dział niestety ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 17:42, maniakwormix napisał:

zadurza rozrzutność dział niestety ;-/


Za duŻa. I nie "rozrzutność", tylko "rozrzut". Rozrzutność to może dotyczyć pieniędzy.

Wprawdzie dawno już w Piratów nie grałem (a teraz, gdy jest Assassin''s Creed IV, pewnie raczej do nich nie wrócę), ale dla mnie najlepszym okrętem był i jest royal sloop. Szybki, całkiem nieźle uzbrojony, bardzo zwrotny i po ulepszeniu wchodzi na niego wystarczająco wielu ludzi, by opanować dowolną jednostkę bez zbędnego ostrzału (przez który można stracić sporą część łupów). Stanowi on podstawę mojej floty, a cała reszta to wielkie, pojemne jednostki do transportu towarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bryg wojenny też jest świetny. Pod pewnymi względami lepszy nawet niż okręt liniowy. Ze względu na skupienie w praktyce ma większą siłę ognia mimo że ma tylko 32 działa. Nie jest tak szybki jak okręt liniowy, ani tak zwrotny jak slup królewski. Za to jest bardziej przyjazny w eksploatacji, pełna załoga nie zjada tak szybko zapasów ja na okręcie lioniowym i nie jest tak wrażliwy na pomyłki w bitwie jak slup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 22:47, Lucek napisał:

Bryg wojenny też jest świetny. Pod pewnymi względami lepszy nawet niż okręt liniowy.
Ze względu na skupienie w praktyce ma większą siłę ognia mimo że ma tylko 32 działa.
Nie jest tak szybki jak okręt liniowy, ani tak zwrotny jak slup królewski. Za to jest
bardziej przyjazny w eksploatacji, pełna załoga nie zjada tak szybko zapasów ja na okręcie
lioniowym i nie jest tak wrażliwy na pomyłki w bitwie jak slup.

racja okręt linowy ma bardzo słaba zwrotnosć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdym rodzajem statku czy okrętu da się efektywnie walczyć. Tylko za każdym razem inaczej. Można wygrać nawet najsłabszym handlowcem z silnie uzbrojonym okrętem Np. nabierze się dużo świeżej załogi i wpłynie z wiatrem wprost do abordażu bez jednego wystrzału i okręt zdobędzie głównie przewagą liczebną w czasie krótkiej walki.

Nie wiem czy ktoś już wyhaczył, że odpowiednio sterując ponownymi atakami na miasta można każde z nich doprowadzić w końcu takiej biedy, że musi zmienić się gubernator. Następnie przez pewien czas trzeba je ochraniać zatapiając lub eliminując okręty z kontrofensywą dotychczasowego władcy i pomagając w przetrwaniu nowych dostaw żołnierzy nacji posadowionego gubernatora oraz oczywiście sprzedając w tym mieście wszystkie działa jakie się posiada oraz większość łupów, żeby szybko je wzmocnić. W taki sposób można sobie głęboko na zachodnich terytoriach hiszpańskich obsadzić własną silną bazę, albo nawet kilka. Dzięki temu można grać przeciwko Hiszpanom prawie nie wracając się na Wschodnie Karaiby. Można w ten sposób zdobyć wszystko co możliwe nawet na najwyższym poziomie trudności. Zwykle dwóch fortów obsadzonych 500 Anglikami i mnóstwem dział nic już nie ruszy do końca gry.

Na niższym poziomie trudności udało mi się przejąć wszystkie istniejące miasta na Karaibach i posadzić tam Anglików oraz innym razem Holendrów, Anglików i Francuzów jednocześnie. Czyli zmienić w grze historię. :)
Bardzo zabawnie się grało, kiedy w 1640 nie dało się na morzu znaleźć ani jednego hiszpańskiego statku. :D Nie miały skąd wypływać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak spróbować w drugą stronę i dać Hiszpanom wszystkie porty prócz jednego albo dwóch? To by dopiero było polowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem ambicji zmieniać historii. Za to dość często robiłem zmiany gubernatorów, tak aby kolonie różnych nacji były mocno przemieszane. Można to robić w sposób bardziej subtelny niż samodzielne atakowanie. Nasyłając indian albo piratów można osłabić garnizon , jeśli jest on najsłabszy to flota inwazyjna jednej z nacji może przejąć takie miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi a mam problem.
Znalazłem gdzieś w necie promocję na zakup tej gry (wyszło chyba 1,25 funta) i teraz mam z nią same problemy.
Najpierw brakowało pliku msvcp71.dll, potem msvcr71.dll a jak już je dorzuciłem to teraz gra pyta o płytę nr 2.
Coś mi się obija w pamięci, że załatwiał to jakiś patch. Znalazłem w necie patch 1.02. Dalej nic.
Dodam, że mam Windowsa 8.1.
Jakaś pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować