Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Zima - wszystko co z nią związane!

178 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 17:59, Diagnostyk napisał:

Żebyście mogli zobaczyć jak pięknie jest na wsi, całe pola w połaci śniegu.



mieszkam na osiedlu pod samym Lublinem i z jednej strony mam pola a z drugiej las także znam te klimaty:P Ładnie to to wygląda ale jak patrzy się z cieplutkiego mieszkanka, gorzej jak przyjdzie brodzić w śniegu po kolana przy -20 jak zapewne zaraz będzie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 17:59, Diagnostyk napisał:

Żebyście mogli zobaczyć jak pięknie jest na wsi, całe pola w połaci śniegu.

Dziś ledwo przebiłem się do domu. Gdy wysiadłem z autobusu czekała mnie zawieja. Nie wiem czy dam radę jutro dostać się do szkoły oddalonej o 20km. Nie ma to jak na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja atak zimy miałem już w sobotę.
Stopień zaskoczenia kierowców: 4, mierzony w ilości pojazdów w rowach na 40-kilometrowej drodze.
Autobusy miejskie w mieście jeżdżą "jak chcą", osobom zależącym na punktualności pozostają tramwaje.
W dodatku genialny maszynowy sposób odśnieżania chodników skutecznie ubijający breję na zamarzającą miazgę - wracając z uczelni orła wywinąłem 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem ze szkoły, normalny czas to jakieś 20min, dziś 2h. Szybciej byłoby na piechotkę, ale ta cholerna śnieżyca utrudnia sprawę... pewnie jutro i tak będę ''umierać'' z rana, albo w nocy. W skrócie - Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega dzisiaj już przyniósł usprawiedliwienie do Piątku, bo wie, że do szkoły się nie dostanie:) Do asfaltowej drogi ma ok. kilometr piaskowej drogi, niejednokrotnie przez przypadek zaoranej, bo leży między dwoma polami. Z tej dróżki korzysta max 30 osób, więc nie ma szans na dotarcie:) Wiecie może czym polać śnieg, który przywarł do drzwi i nie domykają się? Gorąca woda odpada, jak zamarznie, to będzie gorzej. Zmiatanie szczotką odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym to może masz piec centralny z którego można wziąć popiół. Możesz też próbować czymś odkuć. Nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 17:59, Diagnostyk napisał:

Żebyście mogli zobaczyć jak pięknie jest na wsi, całe pola w połaci śniegu.

Taaa ... Tak mieszkam na wiosce.Wszystko jest pięknie właśnie do zimy.Mam kilometr do przystanku ,do asfaltu z 700 m.A na dodatek ,ze mieszkam na wsi to powiedzmy ,że dookola mam las ,bo mieszkam w leśniczówce.Najgorsze jest droga,zniszczona przez tiry i pojazdy leśne.Dobrze ,że mamy terenówkę :D Ale co ja narzekam skoro dla większości mieszkanie na wsi jest zawsze "takie piękne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nastąpił pierwszy atak zimy. Po szkole brałem jeszcze udział w bitwie na śnieżki i coś czuję, że jutro nie pójdę do szkoły z powodu przeziębienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam to dobrze, bynajmniej normalny śnieg. Przemyśl to jedno, wielki bajoro. Przejść gdziekolwiek bez zamoczenia butów jest praktycznie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 18:52, SongoX napisał:

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym to może masz piec centralny z którego można wziąć
popiół. Możesz też próbować czymś odkuć. Nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy
:P

O to chodzi, że śnieg tak pozachodził w zakamarki, że nie idzie go jak zebrać, dlatego się zastanawiam, czym polać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:07, zajacisko napisał:

O to chodzi, że śnieg tak pozachodził w zakamarki, że nie idzie go jak zebrać, dlatego
się zastanawiam, czym polać.

To by było mocno czasochłonne ale jeśli masz suszarke do włosów albo cokolwiek co emituje ciepło to możesz spróbować roztopić i wysuszyć, ale to troszkę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś dziwią ludzie starsi ode mnie, którzy mówią, co za okropna zima. Swego czasu co roku były takie zimy i jakoś nikt nie narzekał. Za łebka zimy były podobne i nikt nie narzekał tak bardzo. Potem kilka zim ledwo co popadał śnieg i wszyscy nagle się tak odzwyczaili od srogich zim? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:18, SongoX napisał:

Mnie zaś dziwią ludzie starsi ode mnie, którzy mówią, co za okropna zima. Swego czasu
co roku były takie zimy i jakoś nikt nie narzekał. Za łebka zimy były podobne i nikt
nie narzekał tak bardzo. Potem kilka zim ledwo co popadał śnieg i wszyscy nagle się tak
odzwyczaili od srogich zim? :P

Eee chociaż sam narzekam na zimę miałem dzisiaj to samo wrażenie :D
Narzekam ,bo jakoś nigdy nie lubiłem zimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:03, dreamer94 napisał:

Wam to dobrze, bynajmniej normalny śnieg.


PRZYNAJMNIEJ!! Bynajmniej to nie to samo, co przynajmniej!

Wracając do tematu - cóż, śnieg i w Otwocku niezły. Samochody tańczą na lodzie, ludzie tańczą na chodnikach. Mi się jeszcze jakoś udało nie wyrżnąć orła, ale sądzę, że to tylko kwestia czasu. Niemniej jednak nie wyobrażam sobie zimy bez śniegu, więc cieszę się ze śniegu - oby tylko było tak w Święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:19, Nikodem95 napisał:

Eee chociaż sam narzekam na zimę miałem dzisiaj to samo wrażenie :D
Narzekam ,bo jakoś nigdy nie lubiłem zimy :)


Ja przepadam nawet za zimą, a wcześniej jak spadł taki śnieg to od razu się biegło na pobliską górkę z worem lub sankami^^ Urodziłem się w styczniu, więc może dlatego mam sympatię do tej pory roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:18, SongoX napisał:

Mnie zaś dziwią ludzie starsi ode mnie, którzy mówią, co za okropna zima. Swego czasu
co roku były takie zimy i jakoś nikt nie narzekał. Za łebka zimy były podobne i nikt
nie narzekał tak bardzo. Potem kilka zim ledwo co popadał śnieg i wszyscy nagle się tak
odzwyczaili od srogich zim? :P


Takiej jak w zeszłym roku to dawno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:16, Hubi_Koshi napisał:

To by było mocno czasochłonne ale jeśli masz suszarke do włosów albo cokolwiek co emituje
ciepło to możesz spróbować roztopić i wysuszyć, ale to troszkę potrwa.

Wypróbuję, dzięki. Ja tam lubię zimę, śnieżki, ślizganie się po lodzie, no i wpychanie się do rowu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować