• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Czarne plamy w Gothic 3 | Problemy, bugi. [m]

Pytanie

Mam bardzo duży problem !!
Daje na nową grę, czekam około 15 minut aż gra się załaduje.
Po załadowaniu jest ta cała walka w mieście i wszędzie są jakieś czarne plamy !! momentami nic nie widzisz, ani orków, ani ludzi. Po wyjściu z miasta problemu już nie ma.... Czy wiecie jak to naprawić ??
Dodam jeszcze że gra chodzi mi płynnie na minimalnych detalach, oto paprametry mojego kompa :
Nvidia geforce fx5600xt ( troche słaba, ale ciagnie dobrze i nie przycina się [tylko te przeklęte plamy])
1024 mb ram
Intel Pentium 4 2.90 ghz


P.S. Szukałem odpowiedzi na ten problem i dowiedziałem się jedynie tyle że inni również mają ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

638 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.11.2006 o 14:02, WorldWar3PL napisał:

A ja z kolei mam inny problem. Zależnie od wysokości na której się znajduję, czasem ekran potrafi
mi migać - biało - gra - biało - gra, epilepsji można dostać.


Była już niby podana odpowiedź na to pytanie ;p następnie pare razy pod rząd padło to samo pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja ze swej strony powiem krótko i na temat:najpierw zajrzyjcie na 47 stronie instrukcji gdzie pisze:"Upewnij się również, że w Twoim komputerze są zainstalowane wszystkie niezbędne uaktualnienia do systemu operacyjnego oraz najnowsze wersje sterowników" z tego co zdążyłem już przeczytać na forum to ponad połowa problemów bierze się z przyczyn opisanych w tym zdaniu. więc nie narzekajcie na CDP ,przeczytajcie instrukcje.wg mnie w gothica należy grać na czystym systemie operacyjnym(czyt. najlepiej zainstalować od nowa aby pozbyć sie syfu), zainstalowac najnowsze sterowniki do grafiki, directX,vcredist_x86.exe,WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe,NET Framework- dopiero po instalacji tych wszystkich rzeczy instalujcie Gothic''a i jesli cos nie działa-w takim przypadku mozna byc zdenerwowanym i dzwonic do pomocy techn. bo jesli u niektórych nie instaluje sie :vcredist_x86.exe oznacza to bledy w samym systemie i tu trzeba szukać przyczyny a nie w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem zainstalowałem i mój napęd nie widział płyty... dostałem poradę by zmienić tryb DMA na PIO - tylko dlaczego, tak dopracowany produkt nie powinien chyba wybierać z którym sterownikiem sprzętowym LG będzie działał a z którym nie, nie poddaję się łatwo i próbowałem wszystkiego, skończyło się na tym, że musiałem kupić sobie nowy napęd by zagrać... też LG. Powiem krótko, jak na kogoś kto do 160 zł edycji kolekcjonerskiej dodał kolejne 160 do napędu, tak się nie robi, czy CDP czy programiści powinni o tym pomyśleć. Przecież nikt nie zwróci za nowy napęd... a gra wcale wypasiona nie jest (chyba że pod względem wymagań, bo graficznie leży dziesięć lat za Oblivionem). Tyle, jeśli nie chce wam się odtworzyć gra po instalacji i pojawia się angielski napis o błędzie i że nie należy wyjmować płyty w czasie gry, to albo tryb PIO albo macie nagrywarkę czy odtwarzać LG któy właśnie nie obsługuje zabezpieczeń... i tylko drobna dygresja, gdy microsoft tworzył aplikacje pod kątem określonych producentów, inni wytaczali mu proces o to, że łamie prawo napędzając sprzedaż tych a nie innych produktów, czyżby producenci G3 nie lubili LG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

otóż powtarzam pytanie bo nikt łaskawie nie może odpowiedzieć!!!

"ej czy mi się zdaje czy coś jest nie tak: podczas instalacji giery nie ma żadnej opcji jaką wersje chce zainstalować(mini medium max) gra się normalnie instaluje normalnie się gra. Ja tu patrze do folderu a tam jest napisane, że gra zajmuje 3.5 gb tylko, wy też tak macie?

przecież wiadomo e gra zajmuje 4.6 GB wię co jest pls help!!!"

czy znajdzie się jakiś ktoś żeby mi sprawdził czy ich gra też tyle zajmuje oraz czy ktoś wie gdzie mógłbym znaleźć konfig. ini dla mojego kompa ???

athlon 64 3000+
geforce 6600 LE 128 MB
1gb ddram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz naped LG i ja też tyle, że ja uaktualniłem bios napedu (nie wiem ja ty al epodejżewam, że nie) i u mnie wszystko śmiga bezbłędnie

ps. bios w napędach LG uaktualnia się przy pomocy załączonego na płytce programiku, który wystarczy uruchomic i on już sam połączy się z internetem, pobierze i uaktualni bios w napędzie (nam pozostaje tylko pare razy kliknąć i obserwować efekty :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:08, matma3 napisał:

Z tego co tu czytam to wynika ze mam sobie kupic nowy naped??ze mi tez wyskakuje to z tym zebym
plyte wlozyl??

A mnie pomogło /ten sam problem/ zmiana w IDE napędu optycznego DMA na PIO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:13, zebara napisał:

> Z tego co tu czytam to wynika ze mam sobie kupic nowy naped??ze mi tez wyskakuje to z
tym zebym
> plyte wlozyl??
A mnie pomogło /ten sam problem/ zmiana w IDE napędu optycznego DMA na PIO.

Ja mam naped LG 16X DVD (nagrywarka). a Gdzie to zmienic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 17:53, Radator napisał:

Kupiłem zainstalowałem i mój napęd nie widział płyty... dostałem poradę by zmienić tryb DMA
na PIO - /.../

A kto Ci dał taką poradę? To czasem pomagało, i taką poradę dał ci ktoś komu taka porada kiedyś pomogła. Ja sam szybciutko przeinstalowałem sterowniku do karty dźwiękowej (zintegrowanej i DirectX), jak nie pomogło, napisałem do Pomocy CDP i dostałem radę abym otworzył płytę z grą, odnalazł tools, otworzył i znalazł vcreditst x86.exe i zainstalował. (była jeszcze porada, co zrobić, jak w czasie tej instalacji wyjdzie błąd).
Zrobiłem tak, jak poradził Dział Pomocy CDP i od razu pomogło. Dział pomocy nie nadąża z wysyłaniem porad, to też trzeba zrozumieć, za parę dni ta nawała się przewali.
A ja czasem odrywam się od Gothic''a, wchodzę na forum, a tutaj same narzekania... No, z komputerami jest tak, że czasem nie wiadomo dlaczego coś nie idzie, u mnie wieszało się notorycznie Fable i wiesza się, na drugim już komputerze, Neverwinter Nights.
Spokojnie, tylko pytanie i odpowiedź, bo narzekania nie pozwalają znaleźć pytania, jak nie widać pytania, to pytający nie doczeka się odpowiedzi...
A na koniec darmowa porada: zawsze, jak w grze coś zrobisz, wypełnisz zadanie, pokonasz wroga, znajdziesz artefakt, to sejwuj. Każda gra kiedyś się zawiesi albo wyrzuci do Windowsa. Nawet Diablo Blizzarda z dwa razy mi się zawiesiło...(czyli raz na rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:22, matma3 napisał:

> > Z tego co tu czytam to wynika ze mam sobie kupic nowy naped??ze mi tez wyskakuje
to z
> tym zebym
> > plyte wlozyl??
> A mnie pomogło /ten sam problem/ zmiana w IDE napędu optycznego DMA na PIO.
Ja mam naped LG 16X DVD (nagrywarka). a Gdzie to zmienic??

W menedrzeże urządzeń wejdż w IDE podrzędne i tam zmień DMA na PIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na dobry poczatek zrób tak jak napisał KrzysztofMarek (Sekretarz) a jezeli nie pomoze to nie należy do razu kupić nowego napędu tylko poprawić "stary" (jak już pisałem sporo problemów w napędach firmy LG rozwiązuje update biosu napędu robi się go za pomocą zalączonego na płytce do napędu programiku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no wchodze tam i mam : Kontrolery IDE ATA/ATAPI klikam na to to rozwija mi sie na : NVIDIA CK804 ADMA Controler (v2.7)
i
NVIDIA CK804 Parakkek ATA Controller (2.7) i tam jakso nic niewdize zeby zmienic dma na pio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:28, ArekB napisał:

na dobry poczatek zrób tak jak napisał KrzysztofMarek (Sekretarz) a jezeli nie pomoze to nie
należy do razu kupić nowego napędu tylko poprawić "stary" (jak już pisałem sporo problemów
w napędach firmy LG rozwiązuje update biosu napędu robi się go za pomocą zalączonego na płytce
do napędu programiku)

ok tego tez sprubuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam problem taki mianowicie gra do dzis chodziła dobrze, odpalam dzis spokojnie udeje sie w strone wykopalisk koło Mora Sul i nagle przez ekran zaczynają migac białe paski zauwazyłem ze te paski pojawiaja sie gdy odwroce sie w odpowietni kat plX HHHHHHHHHeeelllppp


P.S- Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować