• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Czarne plamy w Gothic 3 | Problemy, bugi. [m]

Pytanie

Mam bardzo duży problem !!
Daje na nową grę, czekam około 15 minut aż gra się załaduje.
Po załadowaniu jest ta cała walka w mieście i wszędzie są jakieś czarne plamy !! momentami nic nie widzisz, ani orków, ani ludzi. Po wyjściu z miasta problemu już nie ma.... Czy wiecie jak to naprawić ??
Dodam jeszcze że gra chodzi mi płynnie na minimalnych detalach, oto paprametry mojego kompa :
Nvidia geforce fx5600xt ( troche słaba, ale ciagnie dobrze i nie przycina się [tylko te przeklęte plamy])
1024 mb ram
Intel Pentium 4 2.90 ghz


P.S. Szukałem odpowiedzi na ten problem i dowiedziałem się jedynie tyle że inni również mają ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

638 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No to ściągam nowe sterowniki ;) A ten błąd troche dziwny jes bo u mojego kumpla który ma taki sam komp jak ja, różnią się tylko ramem - on ma 256 ramu MNIEJ i działa mu bez problemu,
Dzięki za pomoc ;) Później powiem czy zadziałało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witajcie. Ja też niestety mam problemy z G3. Na początku miałem problem z errorem 17.. nie pamiętam dalej liczb ale dzieki temu forum go rozwiązałem. Ale ku mojemu wielkemu rozczarowaniu pojawił się nowy. A mianowiecie po około 5-10 minutach gry obraz się zawiesza ale muzyka gra dalej ( z przerwami ). Wgrałem juz nowe sterowniki ze strony Nvidia i nic. Proszę o pomoc i z góry dziekiuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:05, ArekB napisał:

masz naped LG i ja też tyle, że ja uaktualniłem bios napedu (nie wiem ja ty al epodejżewam,
że nie) i u mnie wszystko śmiga bezbłędnie

ps. bios w napędach LG uaktualnia się przy pomocy załączonego na płytce programiku, który wystarczy
uruchomic i on już sam połączy się z internetem, pobierze i uaktualni bios w napędzie (nam
pozostaje tylko pare razy kliknąć i obserwować efekty :D)


Mam napęd z najnowszym firewire i nic nie dało, okazało się że starsze (2 letnie) napędy miały problem z komunikacją z płytą... nic nie pomogło, musiałem zmienić napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gra jest ciekawa ale naprawdę niedopracowana... nie wnikam przez kogo, mam gf7800gs, 2 GB ram pentium 4 ht 3,0GHz i mam problemy (nie mówię o najnowszych sterownikach, świeżym systemie i zmienionej nagrywarce LG dla tej gry specjalnie) - szkoda, to strasznie rozczarowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam roblem jak odpalam gre to jak zawsze pojawia sie na pulpicie napis gothic 3 ale potem niec się nie dzieje alebo komp się zawiesza po paru restartach udaje się wrescie odpalić gre ktoś wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jest to czarną plamą, ani bugiem ale problemem TAK. Nie wiem jak, ale włączyły mi się wczoraj w G3 z lewej górnej strony różne teksty na temat pory dnia, lokacji w której jestem, czasu gry itd. Wie może ktoś jak to wyłączyć?? Próbowałem już pół klawiatury i nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra jaj ma taki problem. Mam GF 6800 i najnowsze stery. Teoretycznie gra powinna mi chodzić na średnich, ale nawet na minimalnych czasami się zacina! W dodatku czasami mruga mi na biało obraz, kiedy jestem na zewnątrz. Zna ktoś jakiś sposób na to?

PS. Kurde, jeżeli Polacy dostali poprawioną wersję Gothica 3 to co dostali Niemcy? Pre-alfę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam wszystkich
podziele sie z Wami to co mnie dreczy, moze ktos mi pomoze a w kazdym razie zobaczcie jakie cuda sa w tej grze :)
Kupilem gothic3, 7 dni temu. Pierwsze 2-3 dzien grania - bezproblemo, gralem na ustawieniu: 1024x768 60hz, szczegolowosc srednia - nawet nie zmienialem. Bezproblemowo bylo lecz co jakis czas byly ok 4-8sek przerwy w graniu. Nieprzeszkadzalo mi zbytnio, jestem cierpliwym czlekiem. Zrobilem sobie przerwe w graniu i po 2-3 dni wrocilem do gry. cos sie zepsulo.
Sa wielkie opoznienie z interakcja z gra. np polecam przez klawiature aby postac ruszyla do przodu to rusza lecz gdy przestaje to postac zatrzymuje sie dopiero bo paru krokach, tym dluzej naciskalem "move forward" (nie istotne jest jaki kierunek ruchu wybralem, sa problemy takze) tym te "niepotrzebne kroki" byly wiecej. Lub gdy ruszam forward i chce zrobic obrot za pomoca myszki, dopiero po paru krokach postac sie odwraca.tak samo jest chodzi o atakowanie. Jest normalnie gdy stoje w miejscu - wtedy obracam myszka swobodnie lub ruszam lekko tylko to nie ma zadnych opoznien. To bardzo denerwujace, praktycznie sie nie da grac. Mysle ze problem nie lezy w sprzecie, zmienilem na najnizsza rodzielczosc i szczegolowosc (wygladalo gorzej niz gothic 2) lecz i tak nie pomaga.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2006 o 16:09, sathorn1 napisał:

Dobra jaj ma taki problem. Mam GF 6800 i najnowsze stery. Teoretycznie gra powinna mi chodzić
na średnich, ale nawet na minimalnych czasami się zacina! W dodatku czasami mruga mi na biało
obraz, kiedy jestem na zewnątrz. Zna ktoś jakiś sposób na to?

PS. Kurde, jeżeli Polacy dostali poprawioną wersję Gothica 3 to co dostali Niemcy? Pre-alfę?


Poczekac na patcha u mnie tez sie tnie nawet na srednich detalach moj sprzet AMD 3700+, Geforce 7600 1GB RAM
Tak z ciekawosci ile masz pamieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój kolega ma problem, włącza grę i wszystkie NPC się nie ruszają, a bohater nie ma broni i może tylko chodzić po świecie i nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2006 o 13:52, Dark Side PL napisał:

Chyba znalazłem sposób żeby gra nie wychodziła do Pulpitu z ekranem "Where is the guru" albo
żeby się nie zawieszała. Oto on:

Włącz komputer i zwiększ pamięć wirtualną (chyba każdy wie jak to zrobić) do 4000 MB czyli
4 GB.
Potem nainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej "93.71" i uruchom gre. Problemy powinny
zniknąć.

UWAGA: Nie gwarantuje poprwawnego działania tego sposobów, więc prosze nie pisiać do mnie "pretensji"

Pozdrawiam i życzę aby sposób zadziałał.



Szczerze mówiac zazdroszcze ci, robilem wszystko, zmienialem pamiec wirtualna,nowe sterowniki , format dysku, grzebalem w ge3.ini i nic. Mam nikłą nadzieję ze patch 1.10 coś zmieni z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

qrde... wy to macie fajnie... wam sie przynajmniej tnie... mi sie wogole odpalic nie chce... wywala mi cos takiego:

http://www.gram.pl/upl/forum/2006_4/20061102181757.jpg

probowalem juz chyba wszystkiego, dx''y instalowalem i z plytki i witryny M$... zainstalowalem to uaktualnienie Visual C++, sciagnalem .NET frameworks 2.0, zainstalowalem patcha 1.09, nowe stery do karty (93.71), drivera AMD z plyty, zwiekszylem pamiec wirtualna i reinstalowalem gierke tak z 5 razy...

moj konfig to:
Athlon 64 3000 venice@2.6GHz
2*512 RAM
GF 7800GT(chodzi na 1.6v ale to chyba raczej nie robi...)
i WinXP SP1 ze wszystkimi uaktualnieniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2006 o 17:14, Collapse napisał:

> Chyba znalazłem sposób żeby gra nie wychodziła do Pulpitu z ekranem "Where is the guru"
albo
> żeby się nie zawieszała. Oto on:
>
> Włącz komputer i zwiększ pamięć wirtualną (chyba każdy wie jak to zrobić) do 4000 MB czyli

> 4 GB.
> Potem nainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej "93.71" i uruchom gre. Problemy
powinny
> zniknąć.
>
> UWAGA: Nie gwarantuje poprwawnego działania tego sposobów, więc prosze nie pisiać do mnie
"pretensji"
>
> Pozdrawiam i życzę aby sposób zadziałał.


Szczerze mówiac zazdroszcze ci, robilem wszystko, zmienialem pamiec wirtualna,nowe sterowniki
, format dysku, grzebalem w ge3.ini i nic. Mam nikłą nadzieję ze patch 1.10 coś zmieni z tym...


ja nie wiem a też by mi się prtzydało zwiększyć tą pamieć. wieć proszę o instrukcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2006 o 17:23, Dygi napisał:

ja nie wiem a też by mi się prtzydało zwiększyć tą pamieć. wieć proszę o instrukcje :P



Nie jestem pewny czy to to ale robisz tak:
- panel sterowania
-system
-zaawansowane
-wydajność>ustawienia
-zaawansowane
-zmien

Wydaje mi sie ze to to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

żeby zwiększyć pamięć wirtualną trzeba:
prawym przyciskiem myszki na Mój Komputer ,nastepnie właściwości ,potem zaawansowane ,teraz pod niebieskim "Wydajność" trzeba klinkąć "ustawienia" ,nast. "zaawansowane" i widzimy poniżej niebieskie "pamięć wirtualna" klikamy "zmień" i wpisujemy pożądaną przez nas wartość :) ot i cała filozofia :D ,aha a ci którzy mają problem z wydajnością tej gry na dość mocarnych kompach (np. na 7800GT) to prosze odwiedzić to forum i zagłębić się w tych arkanach tajemniczej wiedzy ,gdzie też to napisano co można zrobić aby ta gra działała lepiej: http://www.gothic.phx.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2006 o 17:16, dasiu.m napisał:


probowalem juz chyba wszystkiego, dx''y instalowalem i z plytki i witryny M$... zainstalowalem
to uaktualnienie Visual C++, sciagnalem .NET frameworks 2.0, zainstalowalem patcha 1.09, nowe
stery do karty (93.71), drivera AMD z plyty, zwiekszylem pamiec wirtualn
moj konfig to:
Athlon 64 3000 venice@2.6GHz
2*512 RAM
GF 7800GT(chodzi na 1.6v ale to chyba raczej nie robi...)
i WinXP SP1 ze wszystkimi uaktualnieniami...


Bo nie masz SP 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2006 o 17:16, dasiu.m napisał:

qrde... wy to macie fajnie... wam sie przynajmniej tnie... mi sie wogole odpalic nie chce...
wywala mi cos takiego:

http://www.gram.pl/upl/forum/2006_4/20061102181757.jpg



To jest prosty problem :) podejrzewam że jest tu wadliwość tego pliku nie sprzętu.

Trzeba ściągnąć Craca i podmienić, powinno zadziałać :]

Ja tak zrobiłem tylko potem jak dam nowa gra czy odczytam zapisaną to świat jest martwy bohater nie posiada broni żadne przyciski na klawiaturze nie działają z wyjątkiem przemieszczania się. nie mam żadnego kontaktu z NCP i przedmiotami.

Ale to może dla tego że podczas ładowania wyskakuje błąd scriptu i jak nie dam ignoruj to sie nie załaduje :/

ktoś coś może pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem że ten pomysł na górze może nie wypalić....

Ale wczoraj zmieniłem obie karte graficzną z Geforce 6600 GT na Geforce 7600 GT sytem chłodzenia Pipe 2.
Działa jak cudo. Żadnych błedów gra działa płynnie na najwyższych szegółach. Więc może to być problem karty graficznej. Ale działa tak przy pamięci wirtualnej 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój komp :

GeForce FX 5500 (256mb)
512 RAM
AMD Sempron 2200+

Gdy uruchamiam grę wyskakuje błąd "Where is the guru?" jak temu zaradzić? Może to być wina że nie mam directx 9.0c z sierpnia (tego nowszego?). Gram na demie orginał bede miał we wtorek z gram.pl i boje się że problem się powtórzy. Grali na gorszych kompach od mojego a na nowego kasy nie mam. Zwiększyłem pamięć wirtualną do 4 giga i dalej to samo. Specialnie zmieniłem system z 2000 na xp pro i zainstalowałem sp2 i dalej to samo. HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować