• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Czarne plamy w Gothic 3 | Problemy, bugi. [m]

Pytanie

Mam bardzo duży problem !!
Daje na nową grę, czekam około 15 minut aż gra się załaduje.
Po załadowaniu jest ta cała walka w mieście i wszędzie są jakieś czarne plamy !! momentami nic nie widzisz, ani orków, ani ludzi. Po wyjściu z miasta problemu już nie ma.... Czy wiecie jak to naprawić ??
Dodam jeszcze że gra chodzi mi płynnie na minimalnych detalach, oto paprametry mojego kompa :
Nvidia geforce fx5600xt ( troche słaba, ale ciagnie dobrze i nie przycina się [tylko te przeklęte plamy])
1024 mb ram
Intel Pentium 4 2.90 ghz


P.S. Szukałem odpowiedzi na ten problem i dowiedziałem się jedynie tyle że inni również mają ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

638 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:03, Revenant napisał:

Kurna. Nie ma to jak zainwestować w oryginalną grę, która od razu wita mnie totalnym zarobaczeniem.
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu:

- Uruchamiam grę, wszystko ładnie dopóki nie pojawia się menu. W menu brakuje LITER. Nie ma
nic, muszę klikać po omacku żeby cokolwiek zrobić nawet wyjść z gry (mówię o menu tuż po filmikach
reklamowych)

- Na niemieckiej wersji wszystko było OK więc to nie wina sterowników moich ani nic!

Masz konflikt z niemiecką wersją, musisz usunąć z katalogu zawierającego sejwy plik konfiguracyjny - w nim jest zaszyta czcionka, której nie może gra wyświetlić, dlatego masz puste pola. Acha, jak będziesz odpalał starego sejwa, to odpal takiego, na którym nie masz na sobie zbroi, tarczy i pierścieni, bo inaczej zachowa ci klasy pancerza na gołej postaci i bedziesz się czuł jak cheater mając podwojone wyparowania po założeniu na nowo sprzętów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 20:47, KHRoN napisał:

> pomocy

nie przekombinowałeś z np. grzebaniem w pliku .ini?


Miałem to i bez tego .
Czy gra wymaga SP2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:17, matma3 napisał:

Tez prosze o pomoc w mojej sprawie z tym bledem ze jak wchodze do Gothica 3 to chce plytke
POMOCY


moze masz cos z laserem ? no i sprzawdz plyte na innym kompie moze jakas usterka mechaniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:17, matma3 napisał:

Tez prosze o pomoc w mojej sprawie z tym bledem ze jak wchodze do Gothica 3 to chce plytke
POMOCY

DooM.Gu4rD jedną rzecz napisał trafnie: sprawdź czy na innym kompie też tak się dzieje - będziesz na 100% wiedział, czy coś nie tak jest z płytką, czy z kompem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:25, Lucas the Great napisał:

> Tez prosze o pomoc w mojej sprawie z tym bledem ze jak wchodze do Gothica 3 to chce plytke

> POMOCY
DooM.Gu4rD jedną rzecz napisał trafnie: sprawdź czy na innym kompie też tak się dzieje - będziesz
na 100% wiedział, czy coś nie tak jest z płytką, czy z kompem...

Na innym kompie dziala bo mam drugiego w chacie z nagrywarka dvv light-tone (czy jakso tak sie pisze) a na tym mam lg i niedziala ale z laserem jest wszystko ok bo inne plytki czyta i jest spox(i ras na jakis czas wczyta tez gothica 3-wiec niewiem co juz mam robic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No mi pomoglo przeczytanie all pastow z forum i zastosowanie sie do wskazowek( sterowniki, poprawka windy, przesuniecie ostatniego suwaka w prawo) . Jednakze gra mi sie tnie i nie wiem co mam zmienic w pliku ini. ( mam athlonka 2,5 , 1g ramu i GF 6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:28, matma3 napisał:

> > Tez prosze o pomoc w mojej sprawie z tym bledem ze jak wchodze do Gothica 3 to chce
plytke
>
> > POMOCY
> DooM.Gu4rD jedną rzecz napisał trafnie: sprawdź czy na innym kompie też tak się dzieje
- będziesz
> na 100% wiedział, czy coś nie tak jest z płytką, czy z kompem...
Na innym kompie dziala bo mam drugiego w chacie z nagrywarka dvv light-tone (czy jakso tak
sie pisze) a na tym mam lg i niedziala ale z laserem jest wszystko ok bo inne plytki czyta
i jest spox(i ras na jakis czas wczyta tez gothica 3-wiec niewiem co juz mam robic)


to co za problem "pożyczyc" sobie nagrywarke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no tak tylko ten drugi komp niejest moj tylko brata i wlasnei zabiera go do akademiku :/ a nagrywarki mi neida bo tez gra w g3 :/. wiec leze i kwicze :/ chyba pozostaje mi kupic nowa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:33, matma3 napisał:

no tak tylko ten drugi komp niejest moj tylko brata i wlasnei zabiera go do akademiku :/ a
nagrywarki mi neida bo tez gra w g3 :/. wiec leze i kwicze :/ chyba pozostaje mi kupic nowa:/

Obawiam się że taki morał z tego - musi co G3 jest bardziej "upakowany" na płycie i błędy lasera od razu są bardziej odczuwalne... LiteOn to nie byłby zły wybór... na pewno nie LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:35, Lucas the Great napisał:

> no tak tylko ten drugi komp niejest moj tylko brata i wlasnei zabiera go do akademiku
:/ a
> nagrywarki mi neida bo tez gra w g3 :/. wiec leze i kwicze :/ chyba pozostaje mi kupic
nowa:/
Obawiam się że taki morał z tego - musi co G3 jest bardziej "upakowany" na płycie i błędy lasera
od razu są bardziej odczuwalne... LiteOn to nie byłby zły wybór... na pewno nie LG

No tak, ale jednak sie troszke zawiodlem bo jednak dalem za gre 160zł a tu jeszcze musze kupic DVD-ROM
To jeszcze moje takie pytanie jaka firme odtwarzaczy DVD poradzilbys mi?? Zeby napewno odpalil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam taki problem, żewogóle nie mogę odtworzyć płyty! Jak włożę DVD i uruchomie płytkę to komp sie zwiesza. Po kilku minutach pokazuje się zawartość płyty, ale kiedy już chcę uruchomić plik setup.exe to już staje na amen.

Co zrobić? Osobiście podejrzewam uszkodzenie czytnika. Już od dawna mam z nim problemy, często zdarza się, że nie czyta np. płyt dodawanych do czasopism. Ściągnełem najnowszy firmware, ale nie podziałało. Sprawdziłem inną płytkę (TR: Legend) - i ta poszła bez problemów. Ale dlaczego G3 nie chce? Tego nie wiem.

Sprawdzę jeszcze jutro płytkę u kuzyna (który ma taki sam napęd tzn ten sam model) i jak tam będzie good to jadę z gwarancja i napędem do serwisu :) A jak nie? Będę kombinował, może format pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:40, matma3 napisał:

To jeszcze moje takie pytanie jaka firme odtwarzaczy DVD poradzilbys mi?? Zeby napewno odpalil??

Zdaje się różnica cenowa między wypalarką a odtwarzaczem jest na tyle mała, że bym polecił zwykłego LiteOn''a. Ewentualnie Pioneer nieźle zwykle sobie radzi - za to LG odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:44, Lucas the Great napisał:

> To jeszcze moje takie pytanie jaka firme odtwarzaczy DVD poradzilbys mi?? Zeby napewno
odpalil??
Zdaje się różnica cenowa między wypalarką a odtwarzaczem jest na tyle mała, że bym polecił
zwykłego LiteOn''a. Ewentualnie Pioneer nieźle zwykle sobie radzi - za to LG odradzam...

Ok dziekuje za pomoc, Mam nadzieje ze CDP bedzie mialo mniej wpadek z takimi przypadkami.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:44, Therror napisał:

Dodam jeszcze, żę mój napęd to nagrywarka LG GSA-4163B

Kub inny naped:/ bo tylko to pozostaje bo jak nawet zainstalujesz to i tak nieuruchomisz
Ja jutro ide kupic nowy Tobei etz to doradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 21:47, matma3 napisał:

> Dodam jeszcze, żę mój napęd to nagrywarka LG GSA-4163B
Kub inny naped:/ bo tylko to pozostaje bo jak nawet zainstalujesz to i tak nieuruchomisz
Ja jutro ide kupic nowy Tobei etz to doradzam


Tylko że jak kupowałem go rok temu to chodził jak zegarek. Ale niedawno (ze 2 miechy temu) pojawiły sie właśnie takie problemy. Mój kuzyn ma identyczny napęd i jemu wszystko działa - tak jak mi na początku. Chyba jednak napęd jest po prostu uszkodzony... Mam go na gwarancji więc to żaden problem go wymienić.

Raczej nie zmienie go na inny, bo ten bardzo mi odpowiada - cichy i szybki. Tylko te problemy z odczytem... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować