• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Czarne plamy w Gothic 3 | Problemy, bugi. [m]

Pytanie

Mam bardzo duży problem !!
Daje na nową grę, czekam około 15 minut aż gra się załaduje.
Po załadowaniu jest ta cała walka w mieście i wszędzie są jakieś czarne plamy !! momentami nic nie widzisz, ani orków, ani ludzi. Po wyjściu z miasta problemu już nie ma.... Czy wiecie jak to naprawić ??
Dodam jeszcze że gra chodzi mi płynnie na minimalnych detalach, oto paprametry mojego kompa :
Nvidia geforce fx5600xt ( troche słaba, ale ciagnie dobrze i nie przycina się [tylko te przeklęte plamy])
1024 mb ram
Intel Pentium 4 2.90 ghz


P.S. Szukałem odpowiedzi na ten problem i dowiedziałem się jedynie tyle że inni również mają ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

638 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 11.11.2006 o 17:16, dasiu.m napisał:

Athlon 64 3000 venice@2.6GHz
2*512 RAM
GF 7800GT(chodzi na 1.6v ale to chyba raczej nie robi...)
i WinXP SP1 ze wszystkimi uaktualnieniami...

sciągnij lepiej SP2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2006 o 09:30, Dark Side PL napisał:

Napisałem że ten pomysł na górze może nie wypalić....

Ale wczoraj zmieniłem obie karte graficzną z Geforce 6600 GT na Geforce 7600 GT sytem chłodzenia
Pipe 2.
Działa jak cudo. Żadnych błedów gra działa płynnie na najwyższych szegółach. Więc może to być
problem karty graficznej. Ale działa tak przy pamięci wirtualnej 4 GB.

I dziala ci bez zaciec bo ja mam taka sama karte graficzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem karte Geforce 6600 GT i zacinało mi się latały mi pasy a nawet zawieszało, ale zmieniłem ją na Geforce 7600 GT system chłodzenia Pipe 2 i przestało. Poszło mi na najwyzszych szegółach bez błednie. Nawet jednego błedu nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten błąd zaczął mi sie pokazywać po zainstalowaniu nowego patcha. Karta nie moze byc problemem bo moj kolega gra z nia bez zadnego problemu
A jak jest to sobie chyba wymienie... tylko pogadam z tata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem na moim laptopie . Gdy włączam grę , to wszystko jest fajnie aż do momentu gdy załaduje mi się sama gra. Chodzi o to, że widać te wszystkie tabelki, porady itd. ale nie widać wogóle bohatera , świata ani nic, wszystko jest białe.Powiedzcie o co chodzi proszę i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2006 o 21:00, PePeR1991 napisał:

Ja mam problem na moim laptopie . Gdy włączam grę , to wszystko jest fajnie aż do momentu gdy
załaduje mi się sama gra. Chodzi o to, że widać te wszystkie tabelki, porady itd. ale nie widać
wogóle bohatera , świata ani nic, wszystko jest białe.Powiedzcie o co chodzi proszę i z góry
dziękuję.

gra nie jest obsługiwana przez zintegrowane karty graficzne- nie pograsz na laptopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znikajace przedmioty i rosliny

Ja mam taki problem:
Zaczalem sobie grac w Gothica 3 i doszedlem do zadania gdzie trzeba przyniesc paczki z bronia dla Norrisa, ok, znalazlem je, zanioslem Norissowi i zapisalem gre.
Potem gralem troche bez zapisania, ale mnie cos zabilo :)) jakis ogr chyba :)) i postanowilem zaczac od nowa, bo chcialem inaczej rozwiljac postac. I znowu doszedlem do zadania z Norrisem i okazalo sie ze nie ma paczek ....
Ale tym razem wydawalo mi sie ze nie bylo tez wielu roslin...
Pogralem troche zapisalem gre i zaczalem nowa, tym razem zauwazylem ze nie ma zadnego przedmiotu ( poza skrzyniami ) ktore podnioslem w innych wcieleniach bohatera... sprobowalem jeszcze kilka razy i potwierdzilo sie, znikalo wszystko co podnioslem w poprzedniej grze....
Tak jakby save nadpisywal dane globalne.
Odinstalowalem gre i zainstalowalem ponownie i pomoglo, wszystkie przedmioty byly znow w grze ale tylko do pierwszego sava....



Czy ktos z was ma podobne problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zanim gra wyszła zazdrościłam wszystkim mającym nowe kompy, bo wiedziałam że mój gry nie udźwignie (bo np. oprócz starej karty, mam napęd LG). Ale teraz gdy czytam wasze posty to wam współczuję i odkładam sobie spokojnie na nowego kompa. Może gdy go kupię to wyjdzie już tyle poprawek, że jak będę grać to nie dostanę białej gorączki z powodu zaciachów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z kartą powinno być OK, ale masz mało pamięci RAM. Wszyscy radzą by mieć 1GB. A sierpniowego directx 9.0c i tak będziesz musiał zainstalować bo wyskoczy ci błąd: Gothic III nie może znaleźć pliku "d3dx9_29.dll".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2006 o 19:42, Dark Side PL napisał:

Miałem karte Geforce 6600 GT i zacinało mi się latały mi pasy a nawet zawieszało, ale zmieniłem
ją na Geforce 7600 GT system chłodzenia Pipe 2 i przestało. Poszło mi na najwyzszych szegółach
bez błednie. Nawet jednego błedu nie było...


gram właśnie pod 6600 gt i żadnych problemów (stery oczywiście 94.71)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2006 o 20:36, Paladynka napisał:

Zanim gra wyszła zazdrościłam wszystkim mającym nowe kompy, bo wiedziałam że mój gry nie udźwignie
(bo np. oprócz starej karty, mam napęd LG). Ale teraz gdy czytam wasze posty to wam współczuję
i odkładam sobie spokojnie na nowego kompa. Może gdy go kupię to wyjdzie już tyle poprawek,
że jak będę grać to nie dostanę białej gorączki z powodu zaciachów w grze.


pamiętaj, że tu odzywają się w 99% ci co mają kłopoty, a zabugowanie gry jest tylko jedną i mam wrażenie wcale nie główną przyczyną tego. trzeba dbać o swój komp - czyścić rejestr, defragmentować, formatować, a i oryginalny win xp z wszystkimi aktualizacjami się przyda. gram pod athlonem 2600+,1,5 gh ram (400mhz), 6600 gt. przez kilkadziesiąt godzin gra zawiesiła mi się tylko raz. żre ram jak smok, ale chodzi stabilnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, a nawet jak widzisz powyżej staram się pomagać innym, wykorzystując co prawda nie swoją wiedzę praktyczną i doświadczenie, lecz innych graczy.
Mam nadzieję, że to nie do mnie te oczywistości o rejestrze i defragmentyzajach, oraz wątpliwości co do oryginalności mojego Windowsa XP bo chyba nie zakładasz, że jak pisze baba to nie dość że zna się na kompach to jeszcze kradnie. A jeśli jesteś ciekawy to gra u mnie nie pójdzie bo mam kartę GeForce 3 Ti 200, a nie dlatego, że nie umiem dbać o swojego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam kompa :

Celeron D 2,93 ghz
GeForce FX5500 najnowsze sterowniki
512 ram

Nic nie grzebałem w ini mam wszystko ustawione na minimum i tak mi to wszytko wygląda :

Nie widać i mojej postaci i innych tylko jakieś poruszające się miecze na ziemi i nieraz wchłania mnie w ziemię , grę reinstalowałem kilka razy nadal to samo , może ktoś z CD - Projekt mi pomoże , albo wy jeśli możecie na takim oraz na jeszcze słabszych sprzętach grali w Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować