• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Czarne plamy w Gothic 3 | Problemy, bugi. [m]

Pytanie

Mam bardzo duży problem !!
Daje na nową grę, czekam około 15 minut aż gra się załaduje.
Po załadowaniu jest ta cała walka w mieście i wszędzie są jakieś czarne plamy !! momentami nic nie widzisz, ani orków, ani ludzi. Po wyjściu z miasta problemu już nie ma.... Czy wiecie jak to naprawić ??
Dodam jeszcze że gra chodzi mi płynnie na minimalnych detalach, oto paprametry mojego kompa :
Nvidia geforce fx5600xt ( troche słaba, ale ciagnie dobrze i nie przycina się [tylko te przeklęte plamy])
1024 mb ram
Intel Pentium 4 2.90 ghz


P.S. Szukałem odpowiedzi na ten problem i dowiedziałem się jedynie tyle że inni również mają ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

638 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Sama gierka robi całkiem niezłe wrażenie:) ba nawet lepiej:) gra mi się super ale.. co pewnien czas wywala mnie z gry.. grając dzisiaj 6 godzin zrobiła to gierka jakieś 8 razy, jest to dosyc irytujace i psuje całą zabawę!
Wie może ktoś jak rozwiązac ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co do migajacego bialego ekranu tez to u siebie zauwazylem, ale tylko wtedy gdy podkrecilem odswiezanie do 70Hz przy 1024x768, niezaleznie od jakosci szczegolow, gdy wrzucilem z powrotem 60hz problem ustal

Poki co gra raz mi sie wywaliła (przepelnilem pamiec, za duzo aplikacji w tle pracowalo), probowalem odpalic od razu jeszcze raz i wyskoczyl blad z biblioteka DLL, poczekalem az komputer sie odmuli i potem zadzialalo normalnie

Gra na srednich detalach przy duzych lokacjach chwilami dostaje czkawki (AMD Athlon 64 3500+, 1GB RAM, GeForce 6600GT 256 Mb/128bit), nie zauwazylem bledow u siebie z czarnymi plamami, ani takze bledow w AI przeciwnikow lub NPC.

Dziwne, ze niektorzy obwiniaja CDP za to ze tworcy gry wydali wersje pelna bugow, albo jeszcze lepsze, ze posiadajac slabe karty graficzne obwiniaja caly swiat za to, ze grafika szwankuje

Ktos wczesniej napisal, ze pojdzie na Geforce 3, bardzo smieszne :D:D:D:D <lol>

Pozdrawiam malkontentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 01:27, Stwór napisał:

Sama gierka robi całkiem niezłe wrażenie:) ba nawet lepiej:) gra mi się super ale.. co pewnien
czas wywala mnie z gry.. grając dzisiaj 6 godzin zrobiła to gierka jakieś 8 razy, jest to dosyc
irytujace i psuje całą zabawę!
Wie może ktoś jak rozwiązac ten problem?

Ja miałem tak kiedyś jak jeszcze miałem słabego kompa z g2. Co chwila mnie wywalało do winda. Wtedy musiałem zmniejszyć zasięg widzenia (i pomogło) ale na dłuższy dystans to psuje zabawe więc dokupiłem RAM i teraz mam maxymalne widzenia i nawet nie ma prawa sie przyciąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tnie sie bardzo . Co wiecej mam problem z bialym migajacym obrazem podczas chodzenia ( ruszania kamera ) - bardzo wkurzajace . Czy ktos z was ma ten sam problem czy to tylko u mnie tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 09:20, Darko82 napisał:

Tnie sie bardzo . Co wiecej mam problem z bialym migajacym obrazem podczas chodzenia
( ruszania kamera ) - bardzo wkurzajace . Czy ktos z was ma ten sam problem czy to tylko u
mnie tak ???


Niestety też mam taki problem. Właśnie siedziałem i czytałem zagraniczne forum co z tym można zrobić. Radzą włączyć postprocessing i włączyć BLOOM. U siebie w domu jescze tego nie sprawdziłem, więc nie wiem czy na pewno usunie biały migajacy ekran. Ale wczoraj jak zainstalowałem, to wyłączyłem postprocesing i BLOOM-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

korzystaliście już kiedyś z kontaku w pomocy technicznej bo jeśli tak to powiedzcie ile tak naprawdę trzeba czekać na odpowiedz bo oni piszą w ciągu 48godz. mam nadzieję że szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK ROZWIĄZAŁEM TEN PROBLEM !!
Jeżeli Wy także macie czarne plamy (jeżeli macie białe to też nie zaszkodzi spróbować) należy zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i odpalić grę.
U mnie chodziła gra dobrze na minimalnych detalach, po zainstalowaniu sterów do karty graficznej gra przyspieszyła !! Teraz mi działa na średnich detalach bez ani jednrgo przycięcia !! Plamy również znikneły.
Postanowiłem powiadomic kolegow. U jednych znikneły plamy a u jednych nie. Jeżeli mimo instalacji sterów nadal macie ten błąd z plamami to wystarczy wejść w szczegółowe ustawienia i przesunąć w 10 ustawieniu suwak do końca w prawo. ( czyli do postprocesing )
Sposób został sprawdzony u 3 osób, wszystkim plamy znikneły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam pomyliłem się. Suwak należy przesunąć w prawo, ale nie do postprocesing tylko do overglow :)
P.S. Po instalacji sterów już mi się granie wczytuje 15 minut, tylko góra 2. To duża poprawa !! Spełniam wymagania gry, a mimo to momentami się cieła na 1024 ramach :/ Na innym forum jakiś koleś chwalił się ze Mu gra działa na 512 ram... wkurzyłem sie.... Zainstalowałem stery i zauważyłem 150% poprawy !! :) JESTEM ZACHWYCONY !! Przepraszam za poprzednie posty w ktorych krytykowałem CDP, to jednak nie Ich wina, tylko wina głupka (w tym wypadku ja) który się wkurzał zamiast odrazu ściągnąć sterowniki (już wcześniej ktoś o tym wspominał ) Wielkie dzięki CD Projekcie, gra jest dopracowana, nie zauważyłem innych bugów, wszystko pięknie ładnie. POLECAM TĄ GRĘ INNYM !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 09:47, gizd26 napisał:

Gdy próbuję włączyć grę gothic 3 to pokazuje mi się taki komunikat
Proszę o mądrą odpowiedz lub jakąś doradę.


Jest to typowy problem gdy uzytkowni wlacza gre kilka razy tzn. wejdz w menadzer zadan i zobacz czy nie masz juz wlaczonego gothica ,a jesli tak wylacz i sprobuj wlaczyc TYLKO jedna kopie ,powinno pomoc.

Pojawily sie nowe sterowniki od NVidi 93.71 radze zainstalowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to jest blad czesto zapchanej pamieci operacyjnej ,ile masz ramu w ogole ???
Choc gdy ja testuje nowe stery i ustawienia ini do G3 to mam czesto wlaczonony internet ,iplus ,kilka stron w firef gg i wolnej pamieci jest raptem kolo 560MB i gra dziala tak samo ,no nie liczac wiekszych doczytek ,ale wciagnolem sie mimo tego na 1h gry :D. Wiec na 512MB tez mozna pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

i jeszcze jedno czy jeśli ktoś instaluje vcredist x86 to ile tak trwa instalacja bo u mnie około 20 sek. i trochę mnie to dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja mam pytanie co do polskiego wydania Ghotica 3


tutaj - http://www.gram.pl/news.asp?id=2838 pisze, iż to co dostaliśmy powinno posiadać najnowszy patch... tylko jakoś u wciąz jest magiczny efekt oślepiania przez światło w zamkniętych pomieszczeniach, który usunięto w patchu 1.08. Więc jak to jest? Gra jest spatchowana, czy jednak nie do końca? Bo to z pewnością nie wina komputera.

Ciekaw też jestem jak to będzie z kolejnymi patchami - czy CDP będzie musiało samo dostosowywać patch do polskiej wersji, czy angielskie patche będą działały. A jeśli będą działały, to dlaczego zniknął Auto-Update, który był w wersji angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy komus z was przy instalacji pojawil sie taki problem.... i czy da sie go rozwiazac?????
przy instalacji microsoft visual c++ 2005 redistributable pojawia sie blad error 1723 "wystapil problem z pakietem instalatora windows. niemozna uruchomic biblioteki DLL wymagane do dokonczenia tej instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja z kolei mam inny problem. Zależnie od wysokości na której się znajduję, czasem ekran potrafi mi migać - biało - gra - biało - gra, epilepsji można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie jest to w zależności od tego na co patrzę...


z tego co czytałem, to problem znika gdy włączy się w szczegółowych opcjach grafiki "postprocessing effects" czy coś takiego, przynajmniej na minimalne (czyli dowolna wartość oprócz wyłączonych). Jednakże to spowalnia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować