Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

W związku z tym, że temat GOTHIC III (jaki będzie), który był do tej pory najistotniejszym forumowym wątkiem o tej grze, został zamknięty z powodu przeterminowania, doszedłem do wniosku, że należałoby założyć wątek ogólny, na wzór tych dotyczących części pierwszej i drugiej tej wspaniałej sagi. Nie wydaje mi się bowiem, by dwa tematy przywołane przez TYHE w poście zamykającym wsponiany wyżej topic wyczerpywały całkowicie wątek gothicowy (w końcu ta gra to nie tylko duże wymagania sprzętowe oraz bugi i problemy, prawda? ;) dlatego mam nadzieję, że ten temat przetrwa na Forum jako prawdziwe kompendium wiedzy o G3 :)

Jeśli mógłbym prosić jakąś osobę uważającą się za kompetentną, która sporządziłaby swoiste kompendium wiedzy z podstawowymi informacjami dotyczącymi gry - takie, jakie znalazło się w przypiętym poście DC666 w temacie GOTHIC III (jaki będzie) - o sporządzenie go, będę zobowiązany (nie ukrywam, że najchętniej widziałbym na tym miejscu właśnie DC666, który w w/w wątku spisał się tym postem doskonale ;) Na razie wstawiam link do tego posta.

---
Dla czepialskich - owszem, skorzystałem z wyszukiwarki i znalazłem kilka (sic!) zakurzonych tematów ogólnych o G3, ale, przynajmniej wg mnie, gra ta wymaga bardziej wyrafinowanego wprowadzenia od słów w stylu "ciekawe czy orkowie będą trudni do pokonania" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 19:03, Magwisienka napisał:

Czy ktos mógłby mi odpowiedziec na pytanie: jeżeli przed chwilą zamówiłam EK to czy dojdzie
jutro? Pytam, bo jutro mnie nie będzie i musze wiedzieć, żeby w razie czego do nich zadzwonić.
Z góry thx.

Moja droga, czy to jest pytanie odnośnie GRY czy odnośnie działania sklepu / szybkości kuriera?
Dopisuj się prosze do odpowiednich wątków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2006 o 19:07, TYHE napisał:

Moja droga, czy to jest pytanie odnośnie GRY czy odnośnie działania sklepu / szybkości kuriera?
Dopisuj się prosze do odpowiednich wątków...

najmocniej przepraszam MP TYHE, juz naprawiłam swój błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musiałem zapomnieć dodać urla, o którym napisałem... Tak więc, dla jasności, jeszcze raz powtórzę - w tym poście DC666 zawarł wszystko to, co każdy Gothicomaniak (jak również każdy początkujący Fan serii) wiedzieć powinien :)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=74&pid=16284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem informację (co prawda z dość niepewnego, bo zagrywającego się od kilku godzin w G3, źródła :P), że teoretycznie jest możliwa reaktywacja (czytaj: ponowne otwarcie i zmiana nazwy) nieaktywnego tematu. I tu moje pytanie do modków - czy któreś z Was mogłoby to zrobić z tematem GOTHIC III (jaki będzie)? W tej chwili jestem chyba jedynym trzeźwo myślącym fanem serii Gothic, ze wszystkich obecnych na Forum gram.pl (nie gram, ani nie czekam na grę) i zdążyłem zauważyć, że z jednego wątku zrobiło się chyba kilkanaście traktujących w dużej mierze o tym samym, co wcale nie wydaje się być lepszą sytuacją od pisania w topicu o nieaktualnej nazwie.

Dlatego, w imieniu całej Gothicowo-gramowej społeczności (a przynajmniej 99% - szczerze w to wierzę) proszę o spełnienie powyższego postulatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dziwacznego buga, mam nadzieje, że nie jestem jedynym przypadkiem.

Wszystkie teksty opisujące przedmioty, wrogów itp (tj. te latające nad głowami bądź innymi tajemniczymi kończynami) nie mają POLSKICH czcionek! Myslałem, że zrobię w podłodze koryto, kiedy się turlałem ze smiechu jak zobaczyłem "pałkę" przerobioną na "paĆka" (mniej więcej - znaki nie były polskie, ale takie przypominały ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam normalnie napisane:D ale za to często napis albo mi się nie pojawia albo jest "obok" monitora:P np.
włuc| gdzie "|" to koniec monitora:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, muszę się pochwalić :D Dzisiaj o 11:12, siedząc na polskim moja komórka zawarczała odgłosem silnika Porsche 911 Turbo (taki mam dzwonek, no co :P). To był kurier. Jako że zaliczyłem spojrzenie polonistki mówiące "WYŁĄCZASZ, ALBO ZGNIESZ" wsadziłem rękę do kieszeni i wcisnąłem (z ciężkim sercem) czerwoną słuchawkę. Nie minęło 30 sekund, zadzwonił drugi raz. Tym razem wyłączyłem zanim włączył się dźwięk i uchroniłem się od niechybnej zguby ;P Na przerwie skołowałem telefon od kumpla (no money on account) i zadzwoniłem do starszego. Szedł na II zmianę, więc był do 12 w domu i odebrał mojego G3. Wrociłem do domu po 16, rzuciłem plecak w przedpokoju i poszedłem do sypialni rodziców wyciągnąc spod łóżka Gothica3 EK (jakby się starsza dowiedziała, że wydalismy kasę na "głupotę" zostałbym odstrzelony). I otworzyłem paczkę... Tętno 2x wyższe od normalnego, znamy to uczucie :D Przedarłem się przez kartonowe pudełko (wyglądało jak po butach xD)/ Moim oczom ukazała się "księga" Gothic 3, pod którą spoczywał album :D Cudowny widok. Zestawu nie będę opisywał, ale zrobił on na mnie spore wrażenie. Podoba mi się tez napis w pudełku (nr egzemplarza) - 1293 ;] Ładnie. Wisior wylądował na szyi i będzie ja opuszczał nad jeziorem, w łazience i gdy będę kładł się spać :D Jest na prawdę fajnie wykonany, podobnie jak reszta zestawu (mapka to poezja :P). No, ale dość o otwieraniu itp. Wróciłem z angielskiego o 20 i dobrałem się do instalacji. Proces trwał jakieś 30 minut, po czym odpaliłem grę. Wyrenderowane filmiki to istny cud-miód. Obejrzałem sekwencję wejściową (z niemałym szczękopadem :P) i doczekałem się gry. Noo i tutaj czekał na mnie zonk :P Mój komp to procek AMD Athlon XP+ 2600 (2079,8MHz, jądro Throughbred, Socket A), GPU to GF6600 256MB i ram... Ram, ram. ram. Mam go 2x256 i zyłem w złudzeniu, że będzie mi działać w miarę płynnie :D Ale gdziee tam, trzyma mi 2-5fps :D Stąd krótki wniosek - teraz upgrade nie jest zachcianką, ale jest wymagany :P
jeżeli uważacie to za offtop, to zebsztajcie mnie, śmiało! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2006 o 21:48, RX-8 napisał:

w złudzeniu, że będzie mi działać w miarę płynnie :D Ale gdziee tam, trzyma mi 2-5fps :D Stąd
krótki wniosek - teraz upgrade nie jest zachcianką, ale jest wymagany :P
jeżeli uważacie to za offtop, to zebsztajcie mnie, śmiało! :D

A na jakich ustawieniach wlaczyles??wlaczyles HDR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poweim tyle czytałem to z zapartym tchem :) I nieżle sie usmiałem :O Wiado,o RX-B dla rodziców gry to głupota a dal nas raj i nie graj do 3 w nocy jutro też jest już piątek :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HDR? A skąd na kartach nVidii serii G60 HDR!? Chociaż, może jest, ale nie ma go w ustawieniach zaawansowanych GPU. Poza tym, miałem wszystko na najniższych, więc problem nie leży w konfiguracji gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 21:58, RX-8 napisał:

HDR? A skąd na kartach nVidii serii G60 HDR!? Chociaż, może jest,


na moim GF6600GT jest HDR ;) aczkolwiek w Gothicu 3 nie zauważyłem opcji dzięki której mógłbym to włączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze, ogólne wrażenia... Gdy odpaliłem grę na moim sprzęcie (Celeron 2,66, GF 6600 GT 128, 1 GB Ram) odrazu w oczy rzucił mi się brak szczegółowych ustwień w opcjach, wszystko trzeba zmieniać w .ini ! Gra sama wykryła sprzęt jako nadający się do gry na medium, lecz po uruchomieniu właściwej rozgrywki, chyba ani ja, ani mój komp nie byliśmy tego już tacy pewni. Zobaczyłem oczywiście pokaz slajdów, więc zaraz wyłączyłem grę i ruszyłem z ostrą konfiguracją. Siedziałem nad nią dobrych parę godzin, aż w końcu udało mi się ustawić detale na low/medium ze wskazaniem na medium i osiągnąć zadowalające wyniki w grze, zadowalające czyli bez ostrych przycieć. Gra strasznie haczy, gdy doczytuje teren oraz w trakcie walk, lecz reszta jest w miarę wporządku. Klimacik gry oczywiście jest i to idzie wyczuć, lecz niestety dopiero wtedy, gdy gra chodzi płynnie. To by było na tyle na dziś, ale mam jeszcze pytanie za 100 pkt, a mianowicie, gdzie jest Lee ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma co besztac :) Ja rowniez od razu zabralem sie do mojej EK nr 343 :) Gra zainstalowala sie dosc szybko i zaczalem grac :) Na pierwszy rzut oka wszystko extra :) ale po chwilce zorientowalem sie, ze sie troszke tnie ;/
no wiec wlaczylem to forum, poszperalem posty o ini i skonfigurowalem jak chcialem :) i ku mojego zdziwieniu, po tym jakze pieknym zabiegu Gohtic dziala mi na medium 1024x768 a mam 512 ramu :) Dobra. Fabula mi sie podoba jak narazie (gralem ok godzinki) ladnie jest zrobiona animacja stworzen-przeciwnikow no i strzelanie z luku-bajeczka:) Ja teraz koncze wykonywac misje poboczne w lesie buntownikow :) Mi sie tam podoba. A juz niedlugo przyjdzie ram wiec bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę do kwestii .ini - mogłby ktoś podać jakieś pewne źródło gdzie będzie można sprawdzić co i jak zmodyfikować żeby usyskać jak najwyższą jakość przy zachowaniu wydajności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tej zmianie diametralnie zmienilo sie moje podejscie do gry i juz jej nie wyrzuce za okno :) w ge3.ini zrob nastepujace zmiany:

Cache.SizeImage=356000000
Cache.SizeMesh=90000000
Cache.SizeSound=40000000
Cache.SizeMaterial=40000000
Cache.SizeCollisionMesh=40000000
Cache.SizeAnimation=40000000
Cache.SizeSpeedTree=10000000

Render.MeshLoDQuality=High
Render.AnimationLoDQuality=High
Render.ImageLoDQuality=High
Render.DisableMeshLoDQualityFragmentString=false

ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_High=192000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_High=192000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_High=40000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_High=42000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_High=360 00000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_High=8000000 0
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_High=2000000
ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_Medium=140000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_Medium=80000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_Medium=30000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_Medium=40000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Medium=3 2000000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_Medium=60000 000
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_Medium=14500 00
ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_Low=64000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_Low=60000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_Low=20000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_Low=36000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Low=2600 0000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_Low=50000000
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_Low=1000000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 21:59, cinus` napisał:

na moim GF6600GT jest HDR ;) aczkolwiek w Gothicu 3 nie zauważyłem opcji dzięki której mógłbym
to włączyć...


Miałem zapytać w starym wątku, ale go zamknęli, dlatego pytam - jakie masz pierwsze wrażenia odnośnie systemu walki mieczem w Gothic 3? Czy blok mieczem działa, tzn. czy jest efektywny, blokuje uderzenia przeciwnika.

Wiem, że lubiłeś system walki z Gothica 2, a ponieważ ja też (i to bardzo), dlatego pytam o wrażenia.
Ja pewnie sobie zagram dopiero pod koniec listopada, grę też dopiero wtedy kupię (zapewne w kórymś Empiku), ale ciekaw jestem, czy hardcorowy gracz gothicowy ;) może polubić ten nowy system walki...
Z góry dzięki - czekam jeszcze tylko na twoją odpowiedź i spadam z tego forum, bo zaraz się tu zacznie mnóstwo spoilerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja już po dokłądnym obejżeniu mojej Edycji Kolekcjonerskiej (co niestety było opóźnione angielskim dodatkowym), którą dostałem około 17:30. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba;) Wszystko jest pięknie zrobione, tylko trochę upierdliwe było zdejmowanie zabezpieczeń z każdego pudełka:P Także ten amulet mógłby być trochę większy;) Ok, teraz pora na zerejestrowanie gry i dostanie 70 wPln :) btw. numer mojej EK to 1264 :)
Jutro już będę odpalał grę, bo teraz jestem już zmęczony. Zresztą i tak nie mam dostępu do kompa brata, a na moim nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:08, janiola napisał:

Po tej zmianie diametralnie zmienilo sie moje podejscie do gry i juz jej nie wyrzuce za okno
:) w ge3.ini zrob nastepujace zmiany:

[m]
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_Low=1000000

A masz może ustawienia pliku do 1GB RAM-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System walki bardzo urozmaica ta gre, a blokowanie mieczami sie przydaje tylko gdy walczy sie z orkami. wie ktos gdzie mozna sie nauczyc parowania atakow tarcza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować