Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 07:06, SPEED's napisał:

Mam problem drugi raz przechodzę grę GOTHIC 3 i nie mogę znaleść towary dla Ukrassa, jak grałem
wcześniej to były w jaskini Ortegi, ale teraz tam ich niem. Całą jaskinie przeszukałem cztery
razy, ale ich tam nie ma. Czy ktoś wie gdzie mogą być. Możę to jakiś bug.

Towary dla Urkrasa znajdują się nie w jaskini Ortegi(może pomyliłeś z oliwą do lamp) , ale na wybrzeżu , mniej więcej w połowie drogi między Ardeą , a Cape Dun , na skarpie w okolicach dużego głazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 08:14, KrzychW napisał:

> Mam problem drugi raz przechodzę grę GOTHIC 3 i nie mogę znaleść towary dla Ukrassa, jak
grałem
> wcześniej to były w jaskini Ortegi, ale teraz tam ich niem. Całą jaskinie przeszukałem
cztery
> razy, ale ich tam nie ma. Czy ktoś wie gdzie mogą być. Możę to jakiś bug.
Towary dla Urkrasa znajdują się nie w jaskini Ortegi(może pomyliłeś z oliwą do lamp) , ale
na wybrzeżu , mniej więcej w połowie drogi między Ardeą , a Cape Dun , na skarpie w okolicach
dużego głazu.


Jacyś bandyci chronią tych skrzyń.
Ale ja właśnie też miałem iść do podziemi, lecz poszedłem na spacerek , aby wszystkie zwierzęta ubić no i wielkie było moje zdiwienie, gdy zobaczyłem bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 08:14, KrzychW napisał:

> Mam problem drugi raz przechodzę grę GOTHIC 3 i nie mogę znaleść towary dla Ukrassa, jak
grałem
> wcześniej to były w jaskini Ortegi, ale teraz tam ich niem. Całą jaskinie przeszukałem
cztery
> razy, ale ich tam nie ma. Czy ktoś wie gdzie mogą być. Możę to jakiś bug.
Towary dla Urkrasa znajdują się nie w jaskini Ortegi(może pomyliłeś z oliwą do lamp) , ale
na wybrzeżu , mniej więcej w połowie drogi między Ardeą , a Cape Dun , na skarpie w okolicach
dużego głazu.

Tyle że w jaskini Ortegi ich nie ma ( może mogą być w innych miejscach albo to jakiś bug) Musze wykona ć zadania bo chce z Wenzelem oswobodzić miasto. Tylko że mam 70 % a potrzeba 75 %. wiecie chociasz gdzie są te głodne wilki bo zabiłem dziewięć i nie mogę znaleść więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 09:30, SPEED's napisał:

> > Mam problem drugi raz przechodzę grę GOTHIC 3 i nie mogę znaleść towary dla Ukrassa,
jak
> grałem
> > wcześniej to były w jaskini Ortegi, ale teraz tam ich niem. Całą jaskinie przeszukałem

> cztery
> > razy, ale ich tam nie ma. Czy ktoś wie gdzie mogą być. Możę to jakiś bug.
> Towary dla Urkrasa znajdują się nie w jaskini Ortegi(może pomyliłeś z oliwą do lamp) ,
ale
> na wybrzeżu , mniej więcej w połowie drogi między Ardeą , a Cape Dun , na skarpie w okolicach

> dużego głazu.
>
Tyle że w jaskini Ortegi ich nie ma ( może mogą być w innych miejscach albo to jakiś bug) Musze
wykona ć zadania bo chce z Wenzelem oswobodzić miasto. Tylko że mam 70 % a potrzeba 75 %. wiecie
chociasz gdzie są te głodne wilki bo zabiłem dziewięć i nie mogę znaleść więcej.



Ja też więcej wilków nie mogłem znaleźć, ale wykonałem pozostałe zadania i i dostałem sie do przywódcy w Cape Dun ale i tak go później zabiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:44, verbum napisał:

/.../

Ja starałem się przymknąć oko na te wszystkie niedociągnięcia i przeszedłem grę. Chciałem zagrać jeszcze raz, tym razem wybierając inne zakończenie, jednak chwilę po uruchomieniu odrzuciło mnie od komputera i jakoś nie potrafię się przełamać żeby w G3 jeszcze popykać. Zasadnicze znaczenie na ten fakt ma również, prócz błędów i niedopracowań, klimat, a raczej jego brak... Autorzy obiecywali atmosferę rodem z pierwszej części serii, a zamiast tego dali nam większy świat, więcej NPC''ów i ładniejszą grafikę, o klimacie zapominając :-/ Nie tego się spodziewałem, nie tego. Klimat pierwszej części wypływał bezpośrednio z atmosfery zaszczucia i w miarę małego terenu działania. W G3 mamy, niestety, sytuację odwrotną. Cóż, jeśli tak mają wyglądać kolejne części serii, to ja wolę aby Gothic pozostał trylogią, a ogromny teren domeną serii TES.

BTW, miło Cię tu znów widzieć :-)

--
tabasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 09:30, SPEED's napisał:

Tyle że w jaskini Ortegi ich nie ma ( może mogą być w innych miejscach albo to jakiś bug) Musze
wykona ć zadania bo chce z Wenzelem oswobodzić miasto. Tylko że mam 70 % a potrzeba 75 %. wiecie
chociasz gdzie są te głodne wilki bo zabiłem dziewięć i nie mogę znaleść więcej.

Przecież napisałem , że nie w jaskini , ale na wybrzeżu.Jeżeli chodzi o wilki , to dość łatwo przegapić te , które znajdują się na zboczu za zbiegłym niewolnikiem.Po minięciu Hereka i przejściu kilku kroków pod górę , trzeba skręcić w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 10:42, Jakub Wędrowycz napisał:

/.../ Zasadnicze znaczenie na ten fakt ma również, prócz błędów i niedopracowań, klimat, a raczej jego brak...
Autorzy obiecywali atmosferę rodem z pierwszej części serii, a zamiast tego dali nam większy
świat, więcej NPC''ów i ładniejszą grafikę, o klimacie zapominając :-/ Nie tego się spodziewałem,
nie tego. Klimat pierwszej części wypływał bezpośrednio z atmosfery zaszczucia i w miarę małego
terenu działania. W G3 mamy, niestety, sytuację odwrotną. Cóż, jeśli tak mają wyglądać kolejne
części serii, to ja wolę aby Gothic pozostał trylogią, a ogromny teren domeną serii TES.

BTW, miło Cię tu znów widzieć :-)


Dzięki. Co do braku klimatu - to jest to spowodowane zbytnim nastawieniem się na wolność i otwartość gry* dla bohatera, niestety jest tak, że zbyt dużo wolności dla gracza zabija fabułę, to jest podstawowa reguła konstruowania wszelkich historii, gdy jest za dużo możliwych ścieżek (które do tego są prawie identyczne), to traci się na dramaturgii, jakości akcji, no i gra traci też automatycznie na klimacie... Obserwowałem przez cały okres tworzenia Gothica 3 wypowiedzi twórców i już wtedy było widać, że robią grę pod rynek amerykański, czyli taką łatwą i przyjemną gierkę, bezproblemową - żeby gracz mógł sobie pobiegać po terenie, pozachwycać się, pomachać mieczykiem, porzucać kolorowymi czarami, poroździawiać na efekty (np. po latający npc po ciosie miecza) itd. ...Wskutek tego mamy takie cechy w trzeciej części, których w ogóle nie było w poprzednich, a konkretnie mówiąc efekciarstwo...

Nie mogę jednak oceniać całej gry bo jej nie skończyłem (pobiegałem trochę po całym terenie rozmawiałem i walczyłem sporo, ale jak już pisałem nie robiłem zadań z głównego wątku), o ile mogę przymknąć oko na efekciarstwo i rozlazłość to nie mogę tolerować kompletnego niezbalansowania gry, nieskutecznego bloku mieczem, nie działania zbroi itd. Dlatego czekam jeszcze parę miesięcy na to co Piranha Bytes zrobi...

* To taka dzisiejsza moda i obowiązujący styl dla gier - gra jest dobra, jeśli daje mnóstwo wyborów i dróg przejścia graczowi...nie wiem jednak dlaczego zapomina się, że ta cecha jest dobra dla crpg ale takiego jak Baldurs Gate a nie ACTION crpg jakim jest Gothic...W action crpg ilość wyborów i dróg dla gracza nie może być zbyt duża bo gubi się po drodze fabułę...w tym typie gry, musi być to bardzo dobrze wyważone. Niestety twórcy gry coraz częściej zapominają, że scenariusz action cprg to prawie jak scenariusz filmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 01:30, bartek0700 napisał:

Wie ktoś gdzie można znaleźć Hjalte? Wiem, że jest w Klanie Młota, ale nie mogę go znaleźć.
Mam też problem z zasięgiem widzenia w Nordmarze - wystarczy spojrzeć na screeny. Dlaczego
w Nordmarze jest ciągle taka mgła, skoro w Myrtanie jest normalnie? Mój komp: Athlon XP 2600+,
2GB RAM, GeForce 7600 GT 256 MB. Grę mam w najnowszej wersji, sterowniki do karty graficznej
też.


Z tą mgłą - słaba widocznością- łatwo sobie można poradzić - mój prywatny patent jest taki że Bezi spi sobie do ranaq, jesli wstanie i dzień jest nadal zamglony i pada snieg, kładzie sie znowy spać- max po trzech takich drzemkach trafia się na piekny słoneczny dzień. Ta sama metoda na tumany kurzu piachu czy czegos tam co ogranicza widoczność do kilku metrów w Varancie. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy jest jakiś inny adres z którego możnaby ściągnąć patcha 1.12 do GIII? bo z ftp gram idzie jak krew z nosa... pół dnia sie męcze i max mi do 500kb doszło... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej znalazłem ciekawą rzec w gothicu gram już trzeci raz.; Ale jak to bywa kóryś raz grę przęchodze to już na kodach , otóż wracają do tej rzeczy tow piszcie w konsloli kod GIVEAL czy jakoś tak i co będize wszystkie bronie zbroje mikstury kamienie teloportacyjne itp.


O i jeszcze jak przysipeszyć proces wyłączania Gothica bo wyłancza mi ię średnio 10 minut ale rekord padł kilka dni temu wyłanczał mi się 26 minut zegarkiem w ręku o i mój komp to nie byle co bo se ulepszyłem, mój kofing to AMD 64 3200 radeon xt 1950pro i 2 gb ramu czy ktoś mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tą optymalizacją Gothica? W czym poszperać, co pozmieniać żeby chodziło w miare OK na Athlon 2000+, 1024 RAM, Radeon 9600XT 256MB? Specjalnie dla Gothica zrobiłem właśnie format dysku, żeby mi żadne śmiecie systemu nie zapychały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej może mi ktoś pomóc włanczam gothica 3 i pokazuje mi się komuniakt

please insert the gothic III cd/dvd into your drive and start the game again do not remove the disc while playing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 19:59, Inssajdor napisał:

ej może mi ktoś pomóc włanczam gothica 3 i pokazuje mi się komuniakt

please insert the gothic III cd/dvd into your drive and start the game again do not remove
the disc while playing


Może masz pirata ?
Trzeba skopiować CRACK''a jeśli tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:03, Vidmol napisał:

> ej może mi ktoś pomóc włanczam gothica 3 i pokazuje mi się komuniakt
>
> please insert the gothic III cd/dvd into your drive and start the game again do not remove

> the disc while playing

Może masz pirata ?
Trzeba skopiować CRACK''a jeśli tak.


oj nie wchodz w szczegóły a zkąd tego craca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować