Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Ognisty Miecz można "wymodlić" w klapiczce Innos''a. Nie wiem jakie są wymagania, ale wiem że jest tam coś takiego. Ja gram na trudnym i 3 razy musiałem zaczynać od nowa grę bo mnie orkowie zjeżdżali w Ardea''i :p.

@krzysztofmarek - Cape Dun to dość wcześnie. Korzystając z poradnika, to teoretycznie jesteś dopiero w 3 mieście ;)

btw. mam pytanie do kogoś kto już jest troszkę dalej. Czy jak się kupi i założy jakąś zbroję (chociażby tą za 5k u rebeliantów) to robi to jakąś dużą różnicę podczas walki z np. Orkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*****SPOILER*****
Mam mały problem w mieście Montera. Otóż chciałbym wywołać rewolucję. Zostałem dopuszczony do Vareka, wszystko uzgodniłem z Sanfordem. Ten powiedział mi, że lada moment wypuchnie powstanie. Jednak nic się nie dzieje. Dlatego chciałbym zapytać, jak wszcząć rewolucję z pomocą buntowników? Bo oczywiście mogę sam zabić Vareka, jednak pozostali orkowie dość szybko mnie załatwiają. Więc jak zaangażować do tego buntowników?
*****SPOILER*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 21:00, game master 2 napisał:


Wiec tak . Jezeli chcesz aby te paski nie latały ci po ekranie:p musisz wlonczyc Ostatnia opcje
w szczegółach na 2 stopień (nie na OFF tylko to po OFF)


Niezbyt rozumiem, klikam w opcje, potem szczegóły, mam ustawione na małe, jak powinno być zaznaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:26, Huksi napisał:

Ja mam pytanie, może głupie... czy COTHIC 3 jest PRAWDZIWĄ grą z cyklu ? Czy dorównuje poprzedniką
? Bo nie widzę na forum jakiś fanfarów czy wyrazów uwielbienia co mnie osobiście martwi :(



Wiesz, większość ma grę od wczoraj czy przedwczoraj i trudno coś więcej powiedzieć :]. Grafika o jakości cyklu nie świadczy.

Wg mnie każda gra reprezentuje inny poziom. Gothic I dawał najmniejszą swobodę wyboru, ale miał najbardziej wciągającą i zaskakującą fabułę. Gothic II wraz z Nocą Kruka był ciekawą przygodą rozgrywaną pod sztandarem jednej z trzech gildii (robiło różnicę w której jesteś). Jednakze obie gry miały jeden spójnik - wyspę Khorinis. Tam rozgrywała się akcja, a atmosfera charakteryzowała się pewną specyfiką.

Tymczasem klimat na kontynencie jest raczej inny. Mało tu leszczy i zawiadiaków, brak rozmów z większością NPC niepozwala C poznać mentalności danej klasy. No a poza tym są gadający orkowie i każdemu zależy na tym, abyś im pomagał - w G2 przynależność do gildii była raczej łaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 10:04, KrzysztofMarek napisał:

A gdzie ten miecz jest? Ja jestem już (dopiero?) w Cape Dun a ognistego miecza nie mam :(


Pomyłka - w skrzyni latarni w Cape Dun znalazłem tylko zwój przywołania ognistego miecza (jednorazówka), a cały miecz kupiłem u kowala w pierwszej osadzie. Koszt to 1000 sztuk złota czyli bardzo niewiele.

Dnia 04.11.2006 o 10:04, KrzysztofMarek napisał:

Za to powiem, gdzie można znaleźć smoki! (ale tak, żeby nie rzucało się w oczy)....


To też było dla mnie zaskoczeniem, że ledwo zacząłem grę, męczę się z grupą goblinów, a Tu niespodzianka - ogry i smok :].

Potem natrafisz pewnie jeszcze na gargulca, który jest na pierwszy rzut oka mniejszą wersją smoka (nie miałem przyjemności drugiego rzutu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 10:33, Mediv napisał:

Znaleźliście już jakąś pradawną księgę? Dzięki niej można nauczyć się magii, a ja chcę być
magiem. Na razie szyję z łuku, a mój kumpel Copper walczy wręcz.


W taim układzie daleko nie zajdziesz :].
NPC są niedorobione (a przynajmniej w wersji z pierwszym pacthem tak było) i ledwo radzą sobie z jednym przeciwnikiem.
Ich największą zaletą jest dobra defensyw i to, że biorą na siebie "pierwszy ogień". Ale jak zaatakujesz 4 wilki to łuk będzie o kant potłuc. Miej chociaż przy sobie kostur albo broń pokroju halabardy - naprawdę ułatwia życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 10:40, radess napisał:

no ja tak samo zabiłem już 8 i więcej nie widać :/


Musis wyjsć z Cape Dun i skręcić w lewo (tam gdzie jest Harek), a potem wejść na wyżynę - znajdziesz tam ich całą sforę :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do graczy którzy już trochę grają... Jakie przedmioty schodzą najdrożej. Chcę się nauczyć obdzierania ze skóry ale mi brakuje złota... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja to niestety wielka ściema i autorzy po prostu dali ciała.
Wyobrażałem sobie mnóstwo sposobów w jakie rewolta mogła by się zacząć. Niestety poprawny sposób jest jeden - zacznij atakować strażników przy wejściu :/....

Zadanie cholernie trudne i męczące - w walce wesprą Cię beznadziejni niewolnicy, Ford, Sanford, karczmarz i ktoś tam jeszcze. Jak pomożesz niewolnikom na farmie Dennisa (prosta sprawa) to oni również Cię wesprą skromnymi umiejernościami. Poza tym do boju przyłączy się jeszcze Mason.

Niestety to wszystko ;p - próbowałem przeżyć w mieście o wybiłem tam większość załogi. Potem po prostu wyciągałem ich z zamku i prowadziłem do buntowników przy wieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już zrobiłeś tego questa ale wilki są jeszcze niedaleko tej chatki myśliwego tak za górką tzn. jak idziesz od strony farmy gdzie jest 4 orków to nie idziesz do Cape Dun trylko w prawo i tam są jeszcze 3 wilki:)
lub jak widzisz tego niewolnika który zwiał (jakoś na H) to idziesz pod górę za nim i w prawo i tam są jeszcze 3 wilki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 11:38, rick90 napisał:

Mam pytanie do graczy którzy już trochę grają... Jakie przedmioty schodzą najdrożej. Chcę się
nauczyć obdzierania ze skóry ale mi brakuje złota... :(


Miecze. Na początku zwykły miecz, potem szeroki - a jak dorobisz się zwoju miecza półtoraręcznego to będziesz mógł zarabiać kokosy :].

Jednak na skrypty kowalstwa trzeba mieć kasę - to najlepiej wyciągniesz zabijając orków i bandytów, a potem opychając ich sprzęt.
No a poza tym dostajesz kasę za każde wykonane zadanie
(swoją drogą to też specyfika Gothica 3 - w prequlach wystarczyło nam dobre słowo i exp ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

a cały czas Ci G3 dobrze chodzi? bo mi to z początku chodził bardzo ładnie, ale jak doszedłem
do Vengardu


Było pięknie, na początku. Jednak ustawiczne ścinki i co chwile doczytywanie terenu (jakby nie mogli podzielić kontynentu na kilka mniejszych krain:/), tak mnie zaczęły wkurzać, że teraz gram:
1024x860
roślinność - off (jedna duża zaleta: nie trzeba kombinować z szukaniem roślinek, wszystko widać jak na dłoni)
cienie - off
tekstury - medium
shadery - 1.4 (wydaje mi się, że to najbardziej obciążało mi kompa w wyższych ustawieniach)
postprocessing - medium (mniej w praktyce nie da rady ustawić, bo wówczas pojawiają się te białe paski na ekranie)
dystans daleki - low
dystans bliski - medium (grzyby pojawiają mi się praktycznie dopiero pod nogami, na szczęście tylko te których nie można zbierać, więc niezbyt mi to przeszkadza). Nie wygląda to może cudnie, w sumie to niewiele lepiej niż G2, a jeśli wziąć pod uwagę to ile widać z daleka, to jest o wiele gorzej niż w G2 na takich ustawieniach. Niemniej można grać. Póki co nic nie będę zmieniał, chyba że wyjdzie patch, a na nową kartę zbieram, tyle że nie widzę sensu jej kupienia teraz, gdy niedługo DirectX10 wejdzie na rynek, żeby chociaż ram potaniał, a tu lipa, ceny stoją w miejscu praktycznie od roku.

Z takimi ustawieniami gra chodzi płynnie, gdzie bym nie polazł (choć jak na razie największe osiedle w jakim byłem to Cape Dun) i doczytuje się rzadko, a load nie trwa już tak nieznośnie długo.
Pliczek Ci wysłałem, choć nie wiem, czy to wiele pomoże, bo ja wszystko ustawiłem według rekomendowanych zaleceń, które znalazłem na http://www.gothic.phx.pl/gothic3/ tyle że potem i tak musiałem wszystko ręcznie w opcjach gry dopasować. Gra wymaga zdecydowanej poprawy optymalizacji kodu, może w 1.9...

Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

trochę więcej pograłem i teraz mogę powiedzieć, że blok jest praktycznie zbędny i można się
spokojnie bez niego obejść, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że momentami przeszkadza w walce...


Nie żeby mnie to cieszyło, ale tarcz i tak nie używam i nie mam zamiaru (jakoś nigdy ich w grach nie lubiłem), o wiele lepiej wychodzę na ich sprzedaży, bo są dość drogie :)

Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

- większość ciał zabitych zwierząt nie znika tylko leżą długo i nie chcą znikać


Taak, przydałby się widok rozpadającej się padliny ;)

Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

- ścierwojady, czemu one nie wydaja dźwięku takiego jak w poprzednich częściach?


Krwiopijcy też jakoś dziwnie ucichli.

Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

- świetny świat, bardzo bogata fauna, sporo neutralnych zwierząt (choć pewnie trochę ramu zzeraja^^)


Króliki i żółwiki rządzą, takie milusie, że nawet ich nie zabijam ^^

Dnia 04.11.2006 o 07:57, cinus` napisał:

i po dwóch dniach gry mam już 19 poziom


Ja mam 10lv, szykuję się do obalenia władzy orków w Cape Dun, ale wykonuję tylko zadania dla buntowników. Chyba że inaczej się nie da. Jakby tak robić wszystko na raz, to dopiero lv by skakał. Jednak chcę mieć co odkrywać przy drugim i trzecim podejściu do gry.

Ognisty Miecz - do kupienia w Reddock (1000), jeśli wcześniej pozbędziecie się orków na farmie w pobliżu Cape Dun i uwolnicie kowala Kliffa, którego potem odeskortujecie do Javiera. Miecz kupuje się właśnie u kowala. Chyba że to zależy od wykonania wcześniej jeszcze jakichś innych zadań.

Te smoki pod Cape Dun to naprawdę smoki? Jakieś takie dziwne, w sumie nie mierzyłem do nich z łuku, więc nie widziałem nazwy, a po skoku na dno jaskini to już niewiele mogłem zrobić, poza przyglądaniem się ich pazurom. Wydaje mi się, że to nie smoki, tylko smocze zębacze (którym wyrosły skrzydełka;), no ale głowy nie dam za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 11:43, Backside napisał:

Rewolucja to niestety wielka ściema i autorzy po prostu dali ciała. /.../


Dzięki za odpowiedź, już zabieram się do roboty. W sumie ja też wyobrażałem to sobie inaczej... W Cape Dun bzo ju troch lepiej, bo po nasyej stronie walcyz paladzn. A tutaj? Masz rację, że autorzy zmarnowali potencjał, jaki drzemie w wyłołaniu rewolty. Ale cóż... I tak muszę ją wszcząć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gothica:
1) czy G3 jest podobny do Obliviona??
2) czy widok bohatera jest z oczu czy zza pleców??
3) czy według was gra pójdzie na bartonie 2,5, 1GB, GF 6600GT??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij F1, jeśli to nie ten przycisk, to na 99% któryś z F.... Siedzę teraz na innym komputerze, więc nie mam jak sprawdzić tego osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować