Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Ciekawi mnie coś, a tego nigdzie nie zauważyłem - czy skoro w Gothicu jest kilka stron [ludzie/orkowie], to i mamy różne zakończenia gry?
Jaki jest dobry sposób na zarobienie duuuużej kassy?
Ja mam już 5-ty lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Skąd wziąć rudę żelaza? Tyle kasy wydałem na recepturę na te zakichany miecz półtoraręczny,
a tu zonk ;) W ogóle gdzie można zdobyć rudę jakąkolwiek? Mam umiejętność znajdowania rudy,
ale nie bardzo wiem, jak jej szukać (kilof w plecaku posiadam).


Najwięcej udało mi się wydobyć w Okarze (nocą, kiedy reszta nie pracuje ;)) - jakieś 70 bryłek.
Wkrótce spotkasz kogoś, kto Cię do Okary doprowadzi ;).

Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Przebijam się w stronę Morteny i w końcu robi się ciężej. Chodzę w jakiejś złachmanionej zbroi
za 5k (ciułam każdy grosz na tę za 150k, mam już 1/3 kwoty;) i mam 220pż, a cała walka sprowadza
się do tego, kto pierwszy zada cios (co jest dość irytujące, bo zwykły goblin często okazuje
się śmiertelnie groźny, podczas gdy zombie, za którego jest 4x więcej doświadczenia nie jest
w stanie mi nic zrobić, bo zbyt wolno się rusza).


To niestety jest przykry absurd gry. Trzeba po prostu opanować dobrą taktykę - wabisz przeciwinika z łuku, ładujesz tyle strzał ile się da, a potem... - albo uciekasz przed ciosem w bok i od razu sam kontratakujesz albo wyprzedasz cios szybkim ciosem.

Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Misja od Chrisa (ten łowca ze Stonehenge) - zabiłem 2 płochliwe jelenie, mam ich mięso i nic,
questu w ogóle nie zalicza, choć w jego opisie jak byk stoi, że wystarczy załatwić jednego
(chyba że tłumacze coś sknocili).


Też nie wiem o co chodzi :|. Po prostu twórcy w wielu misjach nie konkretyzują "ile czego" - potem będzie misja w której trzeba przynieść jakieś tam ziółko. Z kontekstu wyraźnie chodziło o jedną sztukę, ale zadanie wypełniłem dopiero jak przyniosłem 5 xp (dziennik zadań SUXXX!)

Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Naprawdę dostajesz jakieś pż/lv? Ja mam 13lv i jak było 200pż na początku, tak teraz mam 220,
bo sam sobie dołożyłem 20 w kapliczce.


Chyba coś mi się pomyliło i nieuważnie obserwowałem kartę swojej postaci ;).
Tak czy siak jest to dla mnie niezrozumiały patent i kolejne zbroje dają nieduży efekt.

Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Ortegę w końcu znalazłem, ale Cyrusa już nie (choć za każdym razem, jak się teleportuję, to
wyskakuje mi komunikat, że Cyrus czeka...) i poszło jak z orkami - wziąłem halabardę, wpadłem
w całą grupę i machałem tym dookoła, aż wszystko zginęło. Gdy któryś próbował użyć kuszy/łuku
to myk w jego stronę.


Prawidłowo :). Akurat rozniesienie mieszkańców jaskini przyniosło mi sporo radochy :D.

Dnia 04.11.2006 o 15:21, GanD napisał:

Pełzacze - prowokacja z kuszy, potem cofam się i znowu, jak cinus. Tak jest chyba najbezpieczniej.


Mi się jeszcze udaje szarża z bronią drzewcową. Ale tylko pod warunkiem, że pełzacz jest sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz [polski tweak], wybierasz kartę graficzną [jak nie spełnia wymagań gry, to na końcu masz specjalny] i wciskasz przycisk. I działa. Naprawdę super, dzięki temu programikowi gra mi działa nawet płynnie. :))) . Co dalej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:27, Liqid napisał:

Jaki jest dobry sposób na zarobienie duuuużej kassy?
Ja mam już 5-ty lvl.


Zbieraj cały pobitewny crap czyli broń po bandytach i orkach. Radzę rownież zacząć parać się kowalstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do speców od gothica:)

Czy jesli rozwijam sobie skill w walce mieczem (na przykład mistrzostwo w walce mieczem) to czy to równiez sie odnosi do 2 recznych mieczy (wszak 2 reczne bronie maja oddzielny ''skill'').

Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo? Mam pytanie bo juz nie moge gdzie jest ten Hanson?! mam go znalezc i isc na Xardasa ale ****... No i mam 32 lvl i pytanie.... Który tam powinienem miec bo potwory sa silne (Nordmar)... z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:32, Revenant napisał:

Czy jesli rozwijam sobie skill w walce mieczem (na przykład mistrzostwo w walce mieczem) to
czy to równiez sie odnosi do 2 recznych mieczy (wszak 2 reczne bronie maja oddzielny ''skill'').


Nie.
Miecze dwuręczne rozwijasz razem z "dużą bronią" czyli toporami i halabardami. Imho głupie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno a konkretnie Ide na Maga... zakupilem sie w szate posluguje sie Kosturami mam 125 pradawnej magii i okolo 400 many jak napisalem mam 32 lvl a niektore skille wymagaja 250 PM wtf? czy po skonczeniu gry bede mial 60 lvl? :o przeszedl juz to ktos moze poradzi :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej mam nadzieje że to ktos przeczyta: mój gothic wg komputera zajmuje zaledwie 3.5 GB a mimo to mam cały teren questy itemy i wogóle :]. wiecie czy wy też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:39, radess napisał:

ej mam nadzieje że to ktos przeczyta: mój gothic wg komputera zajmuje zaledwie 3.5 GB a mimo
to mam cały teren questy itemy i wogóle :]. wiecie czy wy też tak macie ?



Tak też tak mamy. Zajmuje "tylko" tyle bo resztę danych z płyty wczytuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moge znalesc bandytow ktozy kradna zboze z farmy...wedlug poradnika maja byc za kamieniem za farma a ich tam nie ma...sprawdzalem o kazdej poze dnia... brakuje mi 9 pkt reputacji zeby do szefa pojsc i nie moge tego zrobic...btw. gdzie jest ta wataha wilkow?? mam q zeby zabic jakies wilki co sie w dzien kryja a nie moge ich znalesc:/
gra czasami mi do windowsa wyskakuje 0_o czego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:59, diablolod napisał:

nie moge znalesc bandytow ktozy kradna zboze z farmy...wedlug poradnika maja byc za kamieniem
za farma a ich tam nie ma...sprawdzalem o kazdej poze dnia... brakuje mi 9 pkt reputacji zeby
do szefa pojsc i nie moge tego zrobic...btw. gdzie jest ta wataha wilkow?? mam q zeby zabic
jakies wilki co sie w dzien kryja a nie moge ich znalesc:/
gra czasami mi do windowsa wyskakuje 0_o czego tak jest?


Są po przeciwnej stronie idz na poludnie przy scianie spotkasz maly oboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 15:59, bunio38 napisał:

Jak i gdzie mogę zdobyć magiczną rudę?


Szukaj ja mam 5 ;P znalazlem przypadkiem w jakis sekretach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:54, Bambadil napisał:

> Dostajesz bodajże 10 PŻ za każdy poziom. Dodatkowe punkty życia, tak jak w Nocy Kruka,
opłacasz
> jak umiejętność.

taaak???ciekawe bo ja mam 16 lvl i nadal mam 200 PŻ tak jak na początku, a z tego co ty pszesz
wynika że powinienem już mieć 360 PŻ, więc albo mam buga(oby nie) albo Ty brednie piszesz:P:P:P:P


idz do kapliczki innos/beliara i tam pros o zycie... 20 zycia 4/5 pkt nauki i 250 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 16:00, N00B napisał:


Są po przeciwnej stronie idz na poludnie przy scianie spotkasz maly oboz


jak stoje w wiosce to ide na poludnie od niej..przynajmniej tak pokazuje kompas:P no cuz..poszukamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 15:59, diablolod napisał:

do szefa pojsc i nie moge tego zrobic...btw. gdzie jest ta wataha wilkow?? mam q zeby zabic
jakies wilki co sie w dzien kryja a nie moge ich znalesc:/


Musial bym zobaczyc na Mapie ale jak wogolo montery są 2 grupy rebeliantow to ta grupa co daje questa na zabicie obroncow miasta- jaskinia jest obok nich to jest chyba na wschód od miasta (wychodzisz drogą gdzie są niewolnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 16:03, diablolod napisał:


>
> Są po przeciwnej stronie idz na poludnie przy scianie spotkasz maly oboz

jak stoje w wiosce to ide na poludnie od niej..przynajmniej tak pokazuje kompas:P no cuz..poszukamy


Na połodnie od tej "WiochY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować