• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
dark_darek

Gothic 3 - ktoś skopiował mój oryginał?

Pytanie

Witam
Mam pytanie do ekipy cd - projektu, zaznaczajac odrazu ze nie moim celem nie jest robienie antyreklamy waszej firmie.
Dostalem wczoraj wspanialego gothica 3 , wszystko pieknie chodzi i cacy ale :

1. Naklejka ktora sluzy za plabe byla sprytnie przcieta, prawdopodobnie nozykiem.

2. Plyty z muzyka i GRA mialy slady palcow oraz obydwie sa porysowane(gra sie instaluje i dziala normalnie).

Czy to jest normalne w przypadku edycji kolekcjonerskiej ? Kazdy tak ma ? Naprawde zakupilem u was wiele gier a ta byla pierwsza zamowiona przez net i mam miec odrazu niemile wspomnienia ? Naprawde przykro mi ze mnie to spotkalo bo zawsze uwazalem was za najlepszego dystrybutora.

Mimo tego pozdrawiam wszystkich.
DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

31 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:24, dark_darek napisał:

Witam
Mam pytanie do ekipy cd - projektu, zaznaczajac odrazu ze nie moim celem nie jest robienie
antyreklamy waszej firmie.
Dostalem wczoraj wspanialego gothica 3 , wszystko pieknie chodzi i cacy ale :

1. Naklejka ktora sluzy za plabe byla sprytnie przcieta, prawdopodobnie nozykiem.

2. Plyty z muzyka i GRA mialy slady palcow oraz obydwie sa porysowane(gra sie instaluje i
dziala normalnie).

Czy to jest normalne w przypadku edycji kolekcjonerskiej ? Kazdy tak ma ? Naprawde zakupilem
u was wiele gier a ta byla pierwsza zamowiona przez net i mam miec odrazu niemile wspomnienia
? Naprawde przykro mi ze mnie to spotkalo bo zawsze uwazalem was za najlepszego dystrybutora.

Mimo tego pozdrawiam wszystkich.
DS.

a czy zgłaszałeś to gdzieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:30, Abi Dalzim napisał:

To nie pierwszy taki przypadek. Ja tak miałem z Fable. Wszystkie plomby równiutko przecięte
(żyletka?) i popalcowane płytki.

Moze poczta polska :D (bez urazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:33, tosz napisał:

> Witam
> Mam pytanie do ekipy cd - projektu, zaznaczajac odrazu ze nie moim celem nie jest robienie

> antyreklamy waszej firmie.
> Dostalem wczoraj wspanialego gothica 3 , wszystko pieknie chodzi i cacy ale :
>
> 1. Naklejka ktora sluzy za plabe byla sprytnie przcieta, prawdopodobnie nozykiem.
>
> 2. Plyty z muzyka i GRA mialy slady palcow oraz obydwie sa porysowane(gra sie instaluje
i
> dziala normalnie).
>
> Czy to jest normalne w przypadku edycji kolekcjonerskiej ? Kazdy tak ma ? Naprawde zakupilem

> u was wiele gier a ta byla pierwsza zamowiona przez net i mam miec odrazu niemile wspomnienia

> ? Naprawde przykro mi ze mnie to spotkalo bo zawsze uwazalem was za najlepszego dystrybutora.

>
> Mimo tego pozdrawiam wszystkich.
> DS.
a czy zgłaszałeś to gdzieś ?



a gdzie skoro gra dziala ??
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O rety - ja miałem coś takiego z HOMM V - gre kupiłem w Auchanie. Nie zgłaszałem tego bo wszystko działało bez zarzutu i niczego nie brakowało. U mnie nie było na płytach żadnych odcisków ani innych rzeczy które mogłyby sugerować, że ktoś jej wcześniej używał. Niemniej jednak plomba była naruszona - tak jak podają koledzy idealnie przecięta, jakby żyletką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:52, Jarys napisał:

O rety - ja miałem coś takiego z HOMM V - gre kupiłem w Auchanie. Nie zgłaszałem tego bo wszystko
działało bez zarzutu i niczego nie brakowało. U mnie nie było na płytach żadnych odcisków ani
innych rzeczy które mogłyby sugerować, że ktoś jej wcześniej używał. Niemniej jednak plomba
była naruszona - tak jak podają koledzy idealnie przecięta, jakby żyletką.


dokladnie i do tego plytki mam porysowane, szkoda ze nie zdjolem odciskow palcow, mam nadzieje ze EK tez obowiazuje dozywotnia gwarancja.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 03.11.2006 o 10:52, dark_darek napisał:

a gdzie skoro gra dziala ??
pozdrawiam


tak ale jest to naruszenie plomby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Piszesz maila do CDP, opisujesz całe zajscie, razem coś ustalacie i tyle ;)
Na policje to zgłoś, jak Ci ktos wyrwie płyte z ręki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 11:11, dark_darek napisał:

Moze plyty zeczywiscie przechodza przez Rydzyka ? lol
pozdrawiam

przez Rydzyka to nie bo nic by nie było widać że była odpakowana i nie miałaby śladów palców ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:24, dark_darek napisał:

1. Naklejka ktora sluzy za plabe byla sprytnie przcieta, prawdopodobnie nozykiem.

To tylko świadczy o tym, że plomby działają prawidłowo. Czyli pudełko na pewno zostało przez kogoś otwarte. Tym bardziej, że widać na płytach slady paluchów.

Dnia 03.11.2006 o 10:24, dark_darek napisał:

2. Plyty z muzyka i GRA mialy slady palcow oraz obydwie sa porysowane(gra sie instaluje i
dziala normalnie).

Najlepiej skontaktowac się z biurem obsługi klienta i odesłać płyty (i tak jest na nie dozywotnia gwarancja). BOK może sprawdzić trasę paczki i ustalić przynajmniej częściowo kto jest za to odpowiedzialny. W przypadku gier niesieciowych nie ma to poza stanem płyt i papieru większego znaczenia, ale w przypadku gier w których jest klucz aktywacyjny do gier sieciowych jest to bardzo ważne. Chodzi o to, że klucz z otwartego pudełka może znaleźć się na internecie, a praktyką jest blokowanie kluczy i kont jeżeli system na serwerze wykryje próbę podwójnego zalogowania na tym samym kluczu w tym samym czasie.
Czyli prościej mówiąc KAżDE otwarte pudełko może spowodować utratę możliwości grania w sieci. Należy zgłaszać każdy taki przypadek.

Dnia 03.11.2006 o 10:24, dark_darek napisał:

Czy to jest normalne w przypadku edycji kolekcjonerskiej ?

To nie jest normalne w żadnym wypadku.
Proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A tak na marginesie. Proponuję zawsze otwierać pudełko przy kurierze (o ile to możliwe) i w przypadku gdy pudełka są naruszane nie odbierać przesyłki i nie podpisywać potwierdzenia odbioru. Jest to oczywiście kłopot i zawód, ale lepiej narazić się na kłopot, niż większy kłopot taki jak utrata unikalnego klucza aktywacyjnego. W przypadku takich zgłoszeń nadawca jest w stanie wykrywać i eliminować takie zjawiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 11:54, Olamagato napisał:

A tak na marginesie. Proponuję zawsze otwierać pudełko przy kurierze (o ile to możliwe) i w
przypadku gdy pudełka są naruszane nie odbierać przesyłki i nie podpisywać potwierdzenia odbioru.
Jest to oczywiście kłopot i zawód, ale lepiej narazić się na kłopot, niż większy kłopot taki
jak utrata unikalnego klucza aktywacyjnego. W przypadku takich zgłoszeń nadawca jest w stanie
wykrywać i eliminować takie zjawiska.


niestety bylem w pracy wiec mama odbierala , dlatego tez nie mialem na to wplywu. Dzieki za info. Przy grach sieciowych to wiem ze tak jest bo sam jestem informatykiem i pracuje w dziale IT. Dzieki Olamagato
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 10:33, Pawlenko napisał:

Moze poczta polska :D (bez urazy)

Szło kurierem. Na szczęście Fable nie miało klucza do gry w sieci, więc nie robiłem afery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadzam sie z Olamogato. KAZDY przypadek naruszenia plomby powinno sie zglosic w CDP, nawet jak wszystko i tak dziala i niczego nie brakuje. Nie chodzi tylko o wymiane, ale takze o to zeby znalesc winnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widać w firmie Masterlink są zapaleni gracze, którzy lubią oszczedzać :D.

Pomysłowość ludzi, żeby tylko nie płacić nie zna granic. Dobrze, że mi nigdy coś takiego się nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jestem pewien, ale na paczce nie jest napisane, co jest w środku? Jesli nie jest, to firme kurierką podejrzewałbym najmniej, powód? Wątpie aby ktoś ryzykował otworzenie n-liczby paczek w poszukiwaniu gry która go interesuje. Wygląda na to, że oni mają informacje na temat tego co jest i gdzie więc sugerowałbym magazyn :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować