• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Zupka_Chinska

Gothic 3 nowa gra, nowe problemy

Pytanie

Sprawa ma sie tak - zainstalowałem gothica i wyświetla mi się to "Please insert Gothic III CD/DVD into your start the game again. Do not remove the disc while playing." Co jest, przeciesz płyte mam w napedzie DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Masz jakieś wirtualne napędy? Jeśli tak to wyłącz je/zdeinstaluj. Powinno pomóc.

Jeśli nie pomoże to napisz do pomocy technicznej CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 16:49, mikim napisał:

Masz jakieś wirtualne napędy? Jeśli tak to wyłącz je/zdeinstaluj. Powinno pomóc.

Jeśli nie pomoże to napisz do pomocy technicznej CDProjekt.


Odinstalowałem dejmona, co wiecej usunąłem pliki rejestru, nic, może Clona powinienem odinstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 16:42, arwena30 napisał:

Sprawa ma sie tak - zainstalowałem gothica i wyświetla mi się to "Please insert Gothic III
CD/DVD into your start the game again. Do not remove the disc while playing." Co jest, przeciesz
płyte mam w napedzie DVD...

Piszą o tym w pomocy do gry / CDprojekt/ Ogólnie chodzi o to, ze musisz w IDE napędu optycznego zmienić DMA na PIO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:09, zebara napisał:

> Sprawa ma sie tak - zainstalowałem gothica i wyświetla mi się to "Please insert Gothic
III
> CD/DVD into your start the game again. Do not remove the disc while playing." Co jest,
przeciesz
> płyte mam w napedzie DVD...
Piszą o tym w pomocy do gry / CDprojekt/ Ogólnie chodzi o to, ze musisz w IDE napędu optycznego
zmienić DMA na PIO.


Zmieniłem na pio, nic, już mi rece opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam takie pytanie: przypadkiem Gothica nie zabezpiecza genialny Starforce? Bo jeśli tak to nie ma się czemu dziwić i radziłbym śledzić jakieś zagraniczne fora internetowe odnośnie rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:18, arwena30 napisał:

> > Sprawa ma sie tak - zainstalowałem gothica i wyświetla mi się to "Please insert Gothic

> III
> > CD/DVD into your start the game again. Do not remove the disc while playing." Co
jest,
> przeciesz
> > płyte mam w napedzie DVD...
> Piszą o tym w pomocy do gry / CDprojekt/ Ogólnie chodzi o to, ze musisz w IDE napędu optycznego

> zmienić DMA na PIO.

Zmieniłem na pio, nic, już mi rece opadają.

A czy na pewno zmieniłeś to DMA w podrzędnym IDE a nie głównym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pewnie jest tages dlatego macie takie problemy, ja jeszcze czekam na swoj egzemplaz

sciagnijcie sobie a ray scanner i przeskanujcie plyte to pokaze czy jest zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie: Czy Gothic3 nie ruszy na karcie bez shaderów? Instalowałem NFS:Carbon i tam była informacja ze gra ruszu tylko na kartach z shaderami, ale gra ruszyła. Ale nie było tekstur:/ samochody i otoczenie itp. wyglądały tak jak by ktos zaponiał nakleić tekstur. Czy taki sam problem by był z Gothicem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:21, spectralheaven napisał:

A ja mam takie pytanie: przypadkiem Gothica nie zabezpiecza genialny Starforce? Bo jeśli tak
to nie ma się czemu dziwić i radziłbym śledzić jakieś zagraniczne fora internetowe odnośnie
rozwiązań.



Nie wiem co to Starforce, ale tak czy owak nic z zagranicy nie zrozumiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:25, wojtek095 napisał:

zapomniałem dodac:
mój komp:
procek: AMD Athlon 1600+ 512DDRam Karta Graficzna GeForce 4 MX 440 agp x4 ;/


Masz identyczny jak mój komp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:26, arwena30 napisał:

[m]
Tak, wszystkie nawet główne, a może główne na dma?

Główne musi być na DMA bo obsługuje dysk twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2006 o 18:24, arwena30 napisał:

> A ja mam takie pytanie: przypadkiem Gothica nie zabezpiecza genialny Starforce? Bo jeśli
tak
> to nie ma się czemu dziwić i radziłbym śledzić jakieś zagraniczne fora internetowe odnośnie

> rozwiązań.
>
>

Nie wiem co to Starforce, ale tak czy owak nic z zagranicy nie zrozumiem :D



Starforce miał być (w zamyśle twórców) wspaniałym zabezpieczeniem przeciwko piratom i nielegalnemu kopiowaniu gier, jednak okazało się że było z ów systemem więcej problemów niż pożytku. Ludzie zaczęli się burzyć na to zabezpieczenie, bo nie mogłeś sobie zrobić obrazu płyty z oryginała, żeby nie uruchamiać gry bez płyty i wkrótce firmy zaczęły z tego rezygnować, ale jeszcze nie wszyscy. Imo nietrafiony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować