Zaloguj się, aby obserwować  
Flameruler

Septerra Core - zapomniany Action RPG

44 postów w tym temacie

Pamiętacie ten dobry Action RPG? Przypomniałem sobie o nim dosyć przypadkowo buszując po necie. Gra była (i jest nadal!) bardzo oryginalna. Gra posiada niespotykany system walki, wymagający od gracza taktyki i zręczności (tego drugiego w dużo mniejszym stopniu). Ma również niestandardowy sposób prowadzenia dialogów. Wybieramy, który wątek poruszyć (takie coś było zastosowane w Morrowindzie, ale na dużo większą skalę i nieco inny sposób) oraz postać, która go poruszy. Inne zalety to niecodzienna budowa świata (powłoki) oraz sposoby podróżowania po nim oraz naturalnie wspaniała, naprawdę wspaniała fabuła, która posiada kilka zaskakujących zwrotów akcji. Tak się składa, że posiadam tę grę, więc być może niedługo przypomnę ją sobie nieco bliżej. :) Gra była według mnie troszeczkę niedoceniona. Co sądzicie o tym i w ogóle o grze? Jak dla mnie to jedna z pozycji klasycznych w tym gatunku (tzn. Action RPG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Action RPG? Hmm, ja bym tak tego nie określił. Bliżej temu było do japońskich RPG, widać, że twórcy bardzo się na nich wzorowali. Dość fajne połączenie wyszło moim zdaniem - z jednej strony interfejs i sposób pokazywania akcji jak w zachodnich RPG-ach, z drugiej system walki i złożona, ciekawa fabuła jak w japońskich.

Wydawało to u nas bodaj Topware. Pamiętam że parę lat temu próbowałem kupić tę grę i się już nie dało... pisałem nawet do nich maile, na próżno. Aktualnie pozostaje więc chyba tylko sprowadzanie z zachodu. Szkoda, bo sam bym się grze chętnie bliżej przyjrzał (miałem do czynienia tylko z demem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzemplarz właśnie z tego źródła co napisał Bambusek powyżej. :)

Zapomniałem wspomnieć o nieco mangowo rysowanych postaciach. Ja generalnie za bardzo mangi nie lubię, ale mimo to nie przeszkadzała mi ona w grze, a wręcz nawet była to mała odmiana od standardów Forgotten Realms, które wtedy panowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 16:41, jarken napisał:

Grę bardzo miło wspominam, a grałem w nią jakieś 3-4 lata temu :) Aż łeska się w oku kręci...


Tak samo jak ja i mi też łezka się zakręciła jak przez przypadek sobie o niej przypomniałem. :) Pamiętam nawet jak dostałem ochrzan, że za długo siedzę przy komputerze grając w nią. :) I jeszcze kilka obrazków z samej rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra , mam ją z tego samego źródła co Sarafan_Knight...
Wnerwiało mnie jakby ograniczenie , ale może mi sie tylko zdawało :D.....(za dużo pogrywałem w inne bardziej rozbudowane rpg) a swoją drogą to gra prowadziła nas za rączke(właśnie to było nie fajne i tam za dużo nie dało się robić :( )....fajne byly karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnej stronie, niby jest link do zamawiania (za 39 $) ale niestety niedziała więc ta droga, odpada. przykre to to bo gra jest naprawdę fajna, żałuję że niekupiłem jej gdy była na to okazja... jeśli ktoś znajdzie źródło gdzie można to kupić to niech da informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 17:11, spec_naz_ist napisał:

na oficjalnej stronie, niby jest link do zamawiania (za 39 $) ale niestety niedziała więc ta droga, odpada. przykre to to
bo gra jest naprawdę fajna, żałuję że niekupiłem jej gdy była na to okazja... jeśli ktoś znajdzie źródło gdzie można to
kupić to niech da informacje.


Zwracam się również do Domka, który chętnie by zagrał w tę grę (zresztą i tak pewnie tego nie przeczyta :) ).

Grę można jeszcze kupić na Allegro (jedna jest nawet w oryginalnym opakowaniu): http://www.allegro.pl/search.php?string=Septerra+Core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła świetna, postacie , dialogi ....wszystko super. Tylko ten system walki.....tragedia. Człowieka może trafić jak co pięć sekund jest atakowany, a że każda walka tak naprawdę wygląda tak samo to..... . Męczyłem tą grę i męczyłem ale nie zmęczyłem. Chociaż bardzo chciałem poznać dalszy rozwój fabuły, to po tym jak przez 1,5 godziny przesunąłem się o 2 lokacje , bo mnie co chwile coś atakowało dałem sobie spokój.

Szkoda wielka, że taki materiał został zepsuty tak badziewną mechaniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 17:48, Seldon napisał:

Szkoda wielka, że taki materiał został zepsuty tak badziewną mechaniką.


Według mnie mechanika walki nie jest tragiczna, a nawet ciekawa. :) Faktem jest natomiast, że w grze jest trochę za dużo walki i momentami może ona stać się monotonna, ja jednak dotrwałem do końca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie mi nie podeszła. Jedna z tysięcy innych gier, która się niczym szczególnym nie wyróżnia, a mnie osobiście nawet odpycha swoją mangową konwencją. Samo tworzenie postaci w BG jest sto razy ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że powstał taki temat!
Swoją wersje też posiadam z KŚG i podejrzewam, że to ich najlepsza pozycja jaką dali. ;)

Septtera Core to oryginalny świat, genialna fabuła (mimo, że jest liniowa), dla mnie bomba. Nad tą grą spędziłem wielee godzin ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach, septerra:D w swoim czasie gralem w to namietnie, system kart to bylo to, co mi sie tam szczegolnie oprocz fabuly podobalo. A co do liniowosci - to moze i faktycznie gra jest liniowa, ale fabula i swiat przedstawiony sa po prostu piekne:)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 07:42, Aryam napisał:

Świetnie, że powstał taki temat!


Szkoda, że nie jest zbyt popularny... Pewnie mało kto zna tę grę i pamięta o niej.

Dnia 14.11.2005 o 07:42, Aryam napisał:

Swoją wersje też posiadam z KŚG i podejrzewam, że to ich najlepsza pozycja jaką dali. ;)


Jeżeli nienajlepsza, to na pewno jedna z najlepszych. :) I w dodatku chyba jedyny RPG jaki dali :) (tego nie jestem pewien na 100%, bo od dosyć długiego czasu nie kupuję KŚG...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grałem przez parę dni w egzemplarz z jakiejś gazetki i przyznam, że byłem urzeczony. Niestety, płytka nie była moja i już jej nie posiadam.
Ale wiele dobrych gierek przeszło bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować