Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMmer

Czy rasa Ludzka dotrwa do roku 3100?Jakie kataklizmy nas czekają?

222 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2006 o 18:01, rogoz94 napisał:

Jest dużo czynników, które mogą spowodować naszą zgładę, np:

-asteroida, za pomocą której wyginęłły dinozaury
-efekt cieplarniany
-atak obcych (bardzo mało prawdopodobne)
-(PEWNIAK) Jak zapewne wszyscy wiemy, słońce ma w środku gazy, które je napędzają. Jak
te gazy się zaczną wyczerpywać, zacznie się śmierć słońca. Jego jądro zacznie się kurczyć,
co spowoduje, że powłoka chroniąca je powiększy się 380 razy i pochłonie najbliższe planety.
Nawet jeżli nie dotrze do Ziemii, to albo się usmarzymy, albo zginiemy kilkaset lat później,
gdy słońce wybuchnie. Jednak to się zdarzy dopiero gdzieś za 5 miliardów lat. Podobnie bedzie
ze wszystkimi gwiazdami.
-autodestrukcja, mam na myśli coś takiego, jak w Terminatorze



Przez ten czas jakies sytemy wymyslą ze nie wiem co. Cos czytałe ze za jakeis 50 lat wymysla takie tabletki co pomogą ci zyc jeszcze 20 lat duzej :D. A juz ludzie tyle wymysla przez te kilka miliardow zrobią taką planete jak słonce i benda ja ładowaj bateriami DURACELA:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 18:50, Pawlenko napisał:

Przez ten czas jakies sytemy wymyslą ze nie wiem co. Cos czytałe ze za jakeis 50 lat wymysla
takie tabletki co pomogą ci zyc jeszcze 20 lat duzej :D. A juz ludzie tyle wymysla przez te
kilka miliardow zrobią taką planete jak słonce i benda ja ładowaj bateriami DURACELA:D


Za sto lat będą lasery. Za sto lat ludzie niebędą uczestniczyli w wojnie.Za sto lat ludzie zbudują robaty kture będą mobilne i inteligentne..... Za tysiąc lat:Ludzie przypuszczalnie wyginą zostaną wybici przez roboty które nie były dobrze traktowane. Więc Pamiętajmy:Szanujmy roboty bo nas wymordują w końcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna jest supernowa słońca... . A jeżeli chodzi o kosmitów- na pewno gdzies tam są... na 100 % nie jesteśmy sami we wszechświecie... pytanie tylko czy ci kosmici będą dzicy niczym orkowie, czy inteligętni i nie będą wrodzy... tak czy siak kiedyś śwata nie będzie... a w tych czasach ja już będę dawno wąchał kwiatki od spodu... mam nadzieję : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:22, Barbii napisał:

Ja se myśle, że bedzie taka wieeeeeeeeeeeeeeelka dziura ozonowa!


Z dzurami to se w miarę poradzili. Nie produkują już lodówek z tym szkodliwym dla ozony czymś a samochodów dużo : ) ( Ich spaliny wspierają ozon jak się wzniosą do atmosfery... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:35, Daniel DazZy napisał:

> Ja se myśle, że bedzie taka wieeeeeeeeeeeeeeelka dziura ozonowa!

Z dzurami to se w miarę poradzili. Nie produkują już lodówek z tym szkodliwym dla ozony czymś
a samochodów dużo : ) ( Ich spaliny wspierają ozon jak się wzniosą do atmosfery... )

Czyli zła odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy rasa ludzka dotrwa do roku 3100" ? Musimy mieć nadzieję, że dotrwa :)
Bo w przeciwnym wypadku Playstation 3 nigdy nie trafi do Europy :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ Ciach ]

No, może i dobra- bo kto wie co się zdaży za 100 lat? Albo za 1000? Możliwe, że coś zaszkodzi ozonowi i będzie żle ale chwilowo jest to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotrwa na 100%! Supernowa słońca będzie gdzieś za 12miliardów lat, więc na bank nie za tysiąc.
Obcy będą raczej chcieli z nami współżyć, poznać Nas. A skąd wiecie, że są na naszym poziomie?? Może nadal ganiają się z maczugami??
Jednak bardzo możliwa jest samodestrukcja, lub asteroida. Nawet za parę sekund może nas tu nie być...

1...
2...
3...
4...
5... wciąż żyję! Czyli mogę nacisnąć "Dodaj Post";]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że asteroida nie leci z taką prędkością, żeby NASA lub chociaż ESA jej wcześniej nie zauważyła. Tak samo samodestrukcja - byłaby ona pewnie poprzedzona jakimiś wstrząsami, absurdalnymi zachowaniami flory, a moze poprostu ,,ciszą przed burzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 11:43, rogoz94 napisał:

Dotrwa na 100%! Supernowa słońca będzie gdzieś za 12miliardów lat, więc na bank nie za tysiąc.

...


No ale nawet i do tego czasu Playstation 3 może nie dojść do Europy :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kometa Husey''a porusza się z prędością 350 000 000 km/h, a asteroidy około 60 000km/h Więc jak widzisz prędkość jest bardzo zróżnicowana. Nawet jak NASA to zobaczy, to nie rozwalą jej, bo to tylko pogorszy sytuację. Można ją tylko zepchnąć z kursu, jednak nie jesteśmy w stanie zbudować rakiety, która przyczepi się do asteroidy i zepchnie ją z kursu. Może w przyszłości, ale nie teraz. A autodestrukcja, to mam na myśli, że ludzie sami siebie zniszczą. Np. przez jakieś wehikuly czasu, które zmienią przeszłość i co??!! Nie będzie nas, albo będziemy na poziomie australopiteków.

Dann--------->

Do tego czasu Play3 będzie starym rupieciem razem z playem 4, 5, 6...899! :Ludzie będą grać na ekranach, które wiszą w powietrzu, i poruszane są myślami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Można ją tylko zepchnąć z kursu, jednak nie jesteśmy w stanie

Dnia 05.11.2006 o 11:54, rogoz94 napisał:

zbudować rakiety, która przyczepi się do asteroidy i zepchnie ją z kursu. Może w przyszłości,

Znaczy trwają już prace nad kilkoma projektami , które umożliwiłyby zepchnięcie takiej asteroidy.
"Jest 4 razy bardziej prawdopdobne , że zginiemy od asteroidy niż uderzy w nas piorun"-zapewne niektórzy wiedząskąd ten cytat. JA tam wolałbym atak kosmitów:D Byśmy skopali im tyłki a w komunikatorach pisałoby "exilem is on killing spring" xD. A tak na serio , to wydajem mi się , żę prędzej zginiemy od asteroidy. Nasa może niewykryc wszystkich co im ostatnio się zdarzyło. W 2001 czy coś takiego wielka asteroida przeleciała bardzo blisko ziemi a dowiedziano się o niej dopiero wtedy kiedy oddaliła się od naszej planety. No chyba , żę ludzie nic nie będą robic w kierunku oczyszczania środowiska, to wtedy zginiemy od własnych smrodó xD Będzie się płacic za pięrdnięcie , a tpsa wprowadzia nam sekundowe naliczanie xD Tylko nieliczni będąposiadac abonament xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 18:48, rogoz94 napisał:

Nie mówię, że w nich nie wierzę. Mówię, że mało prawdopodobne, że nas zaatakują. Dla nich,
to my jesteśmy kosmitami, a gdybyśmy znaleźli innych mieszkańców wszechświata, chcielibyśmy
ich zniszczyć? Nie sądzę. Dlatego mało prawdopodobne, że chcą nas zniszczyć.


oo mondre stwierdzenie!
a kosmici istnieja na 100% zkąd wiem ? ogladajcie discovery to tez bedziecie duzo wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:27, rozkosz napisał:

na marsa to raczej niepojdziemy bo niedotrwamy do momentu wynalezienia potrzebnej technologi!!!


Nie mogę się zgodzić. Już dziś trwają prace nad czymś takim, i wygląda na to, że jest to jak najbardziej wykonalne. A że mamy jakieś 200-300 lat skromnie licząc....to się uda!

PS Najbardziej prawdopodobna jest szansa, że zniszczy nas AI. Moc obliczeniowa komputerów średnio podwaja się co 18 miesięcy. A co za 20 lat? 40? 100? Pełna sztuczna inteligencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować