Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 w Polsce oficjalnie!

155 postów w tym temacie

imho niektórzy boją sie przed samym soba (i przed rodzicami coniektórzy) boją przyznac ze ten super wypasiony komp jest potrzebny w 99% tylko do grania. a w takim zestawieniu pc sie poprostu nie oplaca. jasne, mozna wydawac co roku 3000 na nowa karte i sprzedawac ja po roku za 1500 bo srednio czesci traca na wartosci polowe, mozna sie mordowac z winda (vista jedyne 800zl) brakiem ramu, miejsca na dysku, szukaniem najnowszych sterow itd a na koncu dostac z tego mixu slideshow na srednich detalach. wszyscy płacimy za gry w dniu pemiery tyle samo, a jednak jaka i czy to bedzie dla nas przyjemnosc, ile naprawde bedzie warta gra zalezy ile tysiecy wczesniej wpakowalismy w kompa.
oczywiście ten piecyk co mam sobie zostawie, ale dosc modernizacji, marnowania kasy i pieniedzy - jezeli sie nie bierze pod uwage grania - komp z przed 5 lat wystarczy.
po nastepnej wyplacie przechodze na konsole
przez ostatni rok na kompa wydalem 2800zl nie liczac gier i systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 20:19, Darkstar181 napisał:


> no to czekaj dalej...
Nie ma sprawy. Premiera ma się odbyć jutro:)

i co? kupiłeś już?? :P w końcu 600 usd za samą kartę to nie wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:55, penny napisał:

w końcu 600 usd za samą kartę to nie wiele :D

Taa...właśnie sobie obejrzałem ceny...

Eee... to ile ten Xbox360 kosztuje? :))

Teraz na poważnie... ja tam bardzo chętnie przejde na Xbox,czy Playstation 3... jak moje ulubione serie gier również wyjdą na te konsolki...póki co Gothica 3 na Xboxa nie uświadczę. Tak samo jak Warhammera40000. ( w ogóle wiekszości strategii nie ma,a to mój ulubiony gatunek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w to niepredko pograsz na x- ie.Ale beda inne gry pokroju boskiego gears of war czy choociazby halo 3:p dla tych gier WARTO kupic konsole. a tak wogole sprawdzccie allegro- konsole chodza tam po 1300 zeta. Ja góra za miesiąc wciągam sobie 32" LCD + x360 i Gears of War wlasnie. I mze kameo co by się czasem odchamić..:p
PC mam, nie wypas ale niedawno go updatowalem i teraz żałuje straconych 1600 zł. Byłoby na konsolę:( Ale co tam przyda się:) Hehe a co do ceny w empikach to nie liczcie na spadek- wystarczy przypomniec sobie sytuację z ps2. Gierki z platyny chodziły tam za 200 zeta. Jak do empiku to tylko po książkę, panowie. I co to za miałczenie że nie będzie na PC?? Jeśli to kogoś dziwi to znaczy że jest nowy. Albo że nie potrafi logicznie myśleć, ot co.

A widzieliście gdzieś może jakies akcesoria do tych 360?? Bo ja nie widziałem ani padów, ani nic kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 19:02, alter-casper napisał:

A widzieliście gdzieś może jakies akcesoria do tych 360?? Bo ja nie widziałem ani padów, ani
nic kompletnie


Są w sklepie gram.pl
No to teraz za taką reklamę powinienem dostać jakiś bonus... np. Gears Of War za friko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem w sklepie gram jest all. Ale ja konsole będę w Media kupował, więc mam nadzieję że 17 (ost. dzień promocji) dostanę dodatkową manetkę. No i oczywiście Gears of war, bo tylko z tego powodu czekam jeszcze tydzień. Ojj panowie będzie się działo. Jak siedzicie na jakimś typowo konsolowym forum, to dajcie znać na jakim( n+ czy gdzieś tam). Powymieniałbym się nickami z Live! jak tylko będę miał:) A piec posłuży do strategi, bo Company of brothers jest całkiem-całkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się może też wypowiem bo konsolę miałem przez pół roku jak pracowałem w Irlandii w sklepie co się GAME nazywa i byłem właśnie sprzedawcą tej konsoli i gier co na nią powstały.
UWAGA I:
Granie na xbox 360 ma sens dopiero wtedy gdy do konsoli mamy dokupiony telewizor HD Ready, inaczej...wierzcie mi...nie ma piorunującej grafiki i tym podobnych, a o to chyba w konsolach chodzi, prawda?
UWAGA II:
Gry jakie uświadczycie są grami rozpisanymi w systemie HD co pociąga za sobą sporawe koszty takiej gry! w sklepie w którym robiłem gry osiągały wartość 50 funciaków, a i tak jak ktoś je kupował nie mając HD telewizorka to trochę mijał się z celem taki zakup.
UWAGA III:
to oczywiście gry...przez cały okres mojego użytkowania 360tki miałem przyjemność grać w może 5 ciekawych gier...reszta wydawała mi się tak na szybko robiona...zeby tylko rynek zapchać, co przełożyło się ujemnie na grafikę, ścieżki dźwiękowe i fabułę. Gry której nie polecam to na pewno x men III the official game (żenada). Co do gier przez xbox live to tak naprawdę polecam 2 gry (i nie jest to gears of war):Ghost recon advanced warfighter (świetna i przemyślana...z licznymi detalami i zachowanym realizmem) oraz splinter cell chaos theory jak i ten nowy SC double agent (na temat najnowszego nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie zdążyłem zagrać, ale sądząc po jego poprzedniku to musi być gwoździem programu!).
Co do single player, który pewnie będzie częściej używany niż multi (a to dlatego, że żeby zagrać przez xbox live to trza płacić!) to mogę polecić takie gry jak: N3 (ninety nine nights),Elder scrolls IV: OBLIVION (rewelacyjna, ze świetną grafiką nawet na telewizorach bez HD!, długa (co jest plusem bo to erpeg) i naprawdę wciągająca, splinter cell: chaos theory, lord of the rings: battle for middle earth (jedyna strategia na xboxa !) i to chyba wszystko.
UWAGA IV:
Większość graczy dojdzie do takiego pkt. gdzie da sobie spokój z kupowaniem gier na xbox 360 i pójdzie za moim przykładem, instalując na konsoli sterowniki do backward compatibility ( pozwalają na odtwarzanie większości gier z poprzedniej wersji xboxa) co pozwoli na zaoszczędzenie kaski bo gry na poprzednika 360tki są o wiele tańsze.
(w tej uwadze pomijam fakt przerabiania konsol modułami z allegro co pozwala na odtwarzanie kopii gier).
I to chyba po krótce wszytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah...jeszcze jedno...żeby nie było, że przedstawiam konsolę w złym świetle jeno to teraz trochę o plusach.
I
To na pewno dysk twardy (odrazu zaznaczę, że kupowanie konsoli w wersji core to myląca oszczędność...odczujecie to przy sejwowaniu, braku miejsca na kartach pamięci a w końcu przy niemożności zainstalowania nowych sterowników...no bo gdzie jak nie ma dysku :) pozatym będzie brakowało szeregu innych akcesoriów (kabel do internetu) co też przyspoży kłopotów...i w końcu jak będziecie chcięli wejść na xbox live to też się nie da bo tylko wersja rozszerzona posiada pakiet 1 miesiąca xbox live za friko.
II
Przewaga znacząca nad pctem, a to dlatego, że wszystko się szybko ładuje i się rzadko przycina.
III
to w zasadzie taki drobiażdżek, ale ja z niego korzystałem i uważam go za duży plus, a mianowicie: większość gier, jak wspomniałem w poprzednim poście, miała kulawe ścieżki dźwiękowe. xbox to eliminuje bo można sobie w trakcie gry wcisnąć zielonego iksa i przejść do menu "play my tracks" co pozwala na odczyt mp3 z dysku i inną muzykę w grze (wtedy tak się nie nudzą gry). Notabene rozwiązanie przypomina trochę to co Rockstar zaoferował w grze GTA 3 i wyżej, czyli wsiadało się do auta i ustawiało radio tak, że odtwarzało utwory jakie wcześniej zamieściło się w katalogu gry.
IV
To to czym microsoft tak naprawdę się podnieca, czyli media center. Nie było mi dane zobaczyć jak to w praktyce działa, ale po podłączeniu pceta z konsolą zyskuje się całkiem mocną fuzję ;-) I to podważa trochę post jaki wcześniej czytałem na tym forum, że pecet już lipa i niepotrzebny...no jak widać nie do końca :)
V
kolejny + to bezprzewodowe pady (miałem takiego z przewodem, ale jak 2 razy o niego kapciem zahaczyłem to przyniosłem sobie z pracy bezprzewodowy :):):)
I z plusów to też już mniej więcej wszytko.
Pozdrawiam ludność czytającą te posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj byłbym zapomniał :)
Jeszcze taki niuansik mały...
Gdyby kogoś interesowała backward compatibility ( wytłumaczone w pierwszym poście) to niech ma świadomość, że polska strona o xbox 360 jeszcze raczkuje więc oprócz wielkich banerów i kuszących reklam tego samego produktu, nie znajdziecie tam niczego ciekawego, a już napewno nie znajdziecie tam update''u pozwalającego na odtwarzanie gier z poprzedniego xboxa.
...znajdziecie je natomiast tu: http://www.xbox.com/en-GB/games/backwardscompatibility.htm#disc
tam w połowie strony znajdziecie link do ściągnięcia tego sterownika...mam go też na jakiejś płycie, ale nie ma tu jak zamieścić więc każdy sobie sam będzie musiał ten pliczek ściągnąć i wypalić na RW najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

Ja się może też wypowiem bo konsolę miałem przez pół roku jak pracowałem w Irlandii w sklepie
co się GAME nazywa i byłem właśnie sprzedawcą tej konsoli i gier co na nią powstały.


Sieć GAME (www.game.net) znam bardzo dobrze, bo się tam zaopatruję czasami (nie tylko przez Internet, ale również jak mam okazję być w UK).

Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

UWAGA I:
Granie na xbox 360 ma sens dopiero wtedy gdy do konsoli mamy dokupiony telewizor HD Ready,
inaczej...wierzcie mi...nie ma piorunującej grafiki i tym podobnych, a o to chyba w konsolach
chodzi, prawda?


Nie do końca, ale telewizor HD owszem pozwala grać na wyższej rozdzielczości, na standardowym też nie wygląda to kiepsko.

Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

UWAGA II:
Gry jakie uświadczycie są grami rozpisanymi w systemie HD co pociąga za sobą sporawe koszty
takiej gry! w sklepie w którym robiłem gry osiągały wartość 50 funciaków, a i tak jak ktoś
je kupował nie mając HD telewizorka to trochę mijał się z celem taki zakup.


Skąd Ty te ceny wyciągasz? Owszem w UK oficjalna cena gier jest 49,99 funtów za największe hity, ale w praktyce, nawet Twój GAME sprzedaje po 39,99. Za tyle tam kupiłem np. Splinter Cell: Double Agent, pomijając fakt, że za punkty (kartę klienta) miałem jeszcze taniej.
Miałem Xboxa 360 przez pół roku zanim kupiłem HD i powiem szczerze, że nie narzekałem.

Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

UWAGA III:
to oczywiście gry...przez cały okres mojego użytkowania 360tki miałem przyjemność grać w może
5 ciekawych gier...reszta wydawała mi się tak na szybko robiona...zeby tylko rynek zapchać,
co przełożyło się ujemnie na grafikę, ścieżki dźwiękowe i fabułę. Gry której nie polecam to
na pewno x men III the official game (żenada). Co do gier przez xbox live to tak naprawdę polecam
2 gry (i nie jest to gears of war):Ghost recon advanced warfighter (świetna i przemyślana...z
licznymi detalami i zachowanym realizmem) oraz splinter cell chaos theory jak i ten nowy SC
double agent (na temat najnowszego nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie zdążyłem zagrać,
ale sądząc po jego poprzedniku to musi być gwoździem programu!).


To może faktycznie grałeś w mało? Bo X-men 3 szczerze powiedziawszy jest cienki. Ja mogę wymienić PGR3, Call of Duty 2, Splinter Cell: Double Agent, Dead or Alive 4, Dead Rising, Condemned, Fight Night 3, G.R.A.W., czy Oblivion. Do której zaraz dołączy Call of Duty 3, Gears of War, Rainbow Six: Las Vegas, Viva Pinata i możliwe, że PES6. A w styczniu już Lost Planet, później Lost Oddysey, Assassin''s Creed, Bioshock, Halo 3, Halo Wars itd. itp., będzie się działo. :)

Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

UWAGA IV:
Większość graczy dojdzie do takiego pkt. gdzie da sobie spokój z kupowaniem gier na xbox 360
i pójdzie za moim przykładem, instalując na konsoli sterowniki do backward compatibility (
pozwalają na odtwarzanie większości gier z poprzedniej wersji xboxa) co pozwoli na zaoszczędzenie
kaski bo gry na poprzednika 360tki są o wiele tańsze.


Nikt Ci nie karze grać w gierki od razu w dniu premiery, ja się np. nie wyrabiam z graniem we wszystko, może za mało czasu. Do skończenia mam jeszcze Condemned i Dead Rising, a już za chwilę GOW i reszta.

Dnia 09.11.2006 o 20:29, fieryfox napisał:

(w tej uwadze pomijam fakt przerabiania konsol modułami z allegro co pozwala na odtwarzanie
kopii gier).


Nazwijmy to po imieniu, przerabianie Xbox''a z tego co wiem jest niezgodne z prawem, poczytaj umowę dotyczącą użytkowania Xbox''a. Dodam, że takie konsole są automatycznie banowa z Xbox Live (system skanuje zmiany sprzętowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:05, fieryfox napisał:

oj byłbym zapomniał :)
Jeszcze taki niuansik mały...
Gdyby kogoś interesowała backward compatibility ( wytłumaczone w pierwszym poście) to niech
ma świadomość, że polska strona o xbox 360 jeszcze raczkuje więc oprócz wielkich banerów i
kuszących reklam tego samego produktu, nie znajdziecie tam niczego ciekawego, a już napewno
nie znajdziecie tam update''u pozwalającego na odtwarzanie gier z poprzedniego xboxa.
...znajdziecie je natomiast tu: http://www.xbox.com/en-GB/games/backwardscompatibility.htm#disc
tam w połowie strony znajdziecie link do ściągnięcia tego sterownika...mam go też na jakiejś
płycie, ale nie ma tu jak zamieścić więc każdy sobie sam będzie musiał ten pliczek ściągnąć
i wypalić na RW najlepiej.


Nareszcie jakis konkretny i rzeczowy glos w dyskusji, kogos spoza marketingu MS i kregu fanboy-ow/zajadlych wrogow. Dzieki za w miare obiektywne wiadro zimnej wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:07, Fallen Zen napisał:

Dodam, że takie konsole są automatycznie banowa z Xbox
Live (system skanuje zmiany sprzętowe).


Niestety takie konsole nie są na razie banowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zimnej wody?? że niby w jaki sposób?? Kolo powiedział coś, o czym wiadomo od dawna- logiczne, że każdy system kuleje pod względem biblioteki tytułów przez jakiś czas po starcie. Tak było i jest z KAZDĄ konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:39, wrog x360 napisał:

> Dodam, że takie konsole są automatycznie banowa z Xbox
> Live (system skanuje zmiany sprzętowe).

Niestety takie konsole nie są na razie banowane.


Po jesiennej aktualizacji śmiem twierdzić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo Xbox 360... Podobno ma byc taka akcja w MM..
WSZYSTKIE sklepy Media Markt beda sprzedac X360 w cenie 1399 zeta w komplecie z grą Project Gotham Racing, która warta jest 199 zł. To jest najniższa możliwa cena na rynku, 120 zł poniżej ceny zakupu konsoli od dystrybutora, nie wpominając o dodawanej grze ;]
Jak wiadomo liczba konsol bedzie ograniczona i prawdopodobnie szybko zejdą z półek. 1400 zl na start + gra nie jest tak tragicznie jak na polskie warunki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 23:17, Striker-Cs napisał:

Apropo Xbox 360... Podobno ma byc taka akcja w MM..
WSZYSTKIE sklepy Media Markt beda sprzedac X360 w cenie 1399 zeta w komplecie z grą Project
Gotham Racing, która warta jest 199 zł. To jest najniższa możliwa cena na rynku, 120 zł poniżej
ceny zakupu konsoli od dystrybutora, nie wpominając o dodawanej grze ;]
Jak wiadomo liczba konsol bedzie ograniczona i prawdopodobnie szybko zejdą z półek. 1400 zl
na start + gra nie jest tak tragicznie jak na polskie warunki ;)

Chyba kurde kupię - a CO !!!
http://www.mediamarkt.pl/gifs/promocja.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:59, Fallen Zen napisał:

Po jesiennej aktualizacji śmiem twierdzić inaczej.

To nie jest banowanie, a do tego nie dotyczy wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 09:21, wrog x360 napisał:

> Po jesiennej aktualizacji śmiem twierdzić inaczej.
To nie jest banowanie, a do tego nie dotyczy wszystkich.


Nie myl tego proszę z ostatnimi akcjami z błędami E71 czy pierścieniami na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde chodzi mi po głowie jedna myśl- troszkę oftopicowo- jak wygląda gears of war?? widziałem ostatnio trailer z taką spokojną muzyczką w tle i tam grafa mnie zabiła na miejscu. Inne filmy z gry były w zbyt cieńkiej jakości, żeby można było powiedzieć coś więcej. Pozatym czy wystarczy mi tv za 3 tys. złotych żeby podziwiać te efekty takie, jakie są naprawdę ( rozdz. 1366x768 czy jakoś tak) ?? Niedowierzam troszkę temu trailerowi- wygląda zbyt pięknie.. Ale to wkońcu next gen.. Czyż nie ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować