Zaloguj się, aby obserwować  
DevilFish

Counter Strike - temat ogólny

3123 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2009 o 10:23, Budo napisał:

Ludziska, cs w ogóle jest darmowy? Jaka wersja jest najnowsza? Planujemy sobie zagrać
ze znajomymi w kilka osób, ale żaden z nas nie miał wcześniej styczności z tą grą, nie
wiemy od czego zacząć.

Sprawa wygląda tak:
-cs 1,6 to najnowsza wersja moda do H-L. I od zawsze jest on darmowy jako mod-czyli że wymaga H-L. Inna sprawa,ze pojawiła sieteż jego wersja samodzielna -w sprzedaży.
CS Source swego czasu był określany zastępczym multiplayerem do H-L 2. Tp dlatego, ze wyszedł razem z H-L2 i nawet instalowało się go z premierówki. Z tego co wiem, jego tez można kupić osobno, ale jak ktoś ma H-L2 bedzie go miał bezpłatnie. Czytałem też, że nie wszystkie wersje H-L 2 dają dostep do CS Source ( podobno wersja H-L 2 z pakietu Orange Box nie daje dostępu do CS Source) ale tego nei mogę zweryfikować. Ogólnie zsasada jest taka,ze jak masz któregoś H-L to powinieneś mieć odpowiadającą mu wersję Counter-Strike''a za darmo.
Jeśli idzie o start to cs 1.6 jest już raczej dla hardcore''ów. Polecam CS Source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:05, zadymek napisał:

Orange Box nie daje dostępu do CS Source) ale tego nei mogę zweryfikować. Ogólnie zsasada
jest taka,ze jak masz któregoś H-L to powinieneś mieć odpowiadającą mu wersję Counter-Strike''a
za darmo.
Jeśli idzie o start to cs 1.6 jest już raczej dla hardcore''ów. Polecam CS Source.


CSy są już osobnymi grami i posiadanie HLa nie daje przywilejów do grania w "kantera". Mam OrangeBox`a i o grze w CS:S nie ma mowy. Tak samo jest już z HL 1. Kumpel spory czas temu kupił HL Antologia. Byłem święcie przekonany, że CS jako zwykły mod będzie możliwy do zainstalowania, jednakże tak nie było. I tak oto kumpel musiał się zaopatrzyć w CS:Antologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:43, ArkStorm napisał:

CSy są już osobnymi grami i posiadanie HLa nie daje przywilejów do grania w "kantera".
Mam OrangeBox`a i o grze w CS:S nie ma mowy.

Własnie o tym pisałem, dzięki, że potwierdziłeś moje przypuszczenia.
>Tak samo jest już z HL 1. Kumpel spory czas temu kupił HL Antologia. Byłem święcie przekonany, że CS jako zwykły mod będzie możliwy do zainstalowania, jednakże tak nie było. I tak oto kumpel musiał się zaopatrzyć w CS:Antologię.
Ja mam tylko Half-Life i od chwili jego zarejestrowania mogę grać w CS 1.6 bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 13:34, Revar napisał:

Jakby co to mam orginalnego CS''a i mam problem,w czasie gry dosyć cześto mnie wyrzuca
z servera,co mam zrobić ?

Pewnie ping masz za wysoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 13:34, Revar napisał:

Jakby co to mam orginalnego CS''a i mam problem,w czasie gry dosyć cześto mnie wyrzuca
z servera,co mam zrobić ?

Pewnie ping masz za wysoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 15:37, Infes napisał:

No ale opisz co się dzieje. Coś wyskakuje jakiś napis? Do pulpitu czy tylko z servera?
Pisze Ci coś w consoli?

Po prostu do serva mnie wywala i to wszystko,bez żadnych napisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 15:05, Revar napisał:

Po prostu do serva mnie wywala i to wszystko, bez żadnych napisów

Może cię tam nie lubią:)
A komunikaty serwera to tylko opcja, często bedzie ciewywalać jeśli twoje ustawienia łacza (rate''ów itd) nie pasują serwerowi. Zwykle taki serwer podaje jakie powinny być prawidłowe ustawienia.
W każdym razie jak wylatujesz nagle z serwera i nawet nie wiesz kto cię wykopał(brak komunikatu) to jest to bardzo dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy stawianie serwerów przez new game już jest niemożliwe?Gdy wpisuje sv_lan 0 i sv_Region 0 to nadal nie mogą znajomi wchodzić co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak można grać w takiego śmiecia jak cees z neta. Ze sklepu chociaż fajnie wygląda, ale ściągnięte jest niewiele lepsze od tibii... Ogólnie cees to szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 15:24, Romek1991 napisał:

Nie wiem, jak można grać w takiego śmiecia jak cees z neta. Ze sklepu chociaż fajnie
wygląda, ale ściągnięte jest niewiele lepsze od tibii... Ogólnie cees to szajs.


hahahaha padłem :D bzdurniejszej wypowiedzi nie widziałem chyba z miesiąc :D Mam paru letnią płytę HL: Generacja gdzie był na oddzielnej płytce CS. Jednakże teraz za każdym razem gdy go przeinstaluje wolę skorzystać z usługi STEAM, gdzie gra ściąga mi się dosłownie w minutkę i jest od razu zaktualizowana do najnowszej wersji. Nie widzę w takim razie sensu instalowania i eksploatowania "zabytkowej" płyty :D Szczerze mówiąc więcej różnic się nie dopatrzyłem.

Abstrahując już od wypowiedzi kolegi Romka, chciałem poruszyć kwestię pingu. Otóż jestem praktycznie na świeżej wersji gry (tuż po reinstalacji). I podczas gry mam bardzo dobry ping, waha się w granicach 8-20. Jednakże przy wymianie ognia z przeciwnikiem praktycznie zawsze ping skacze mi na chwilkę co utrudnia rozgrywkę mi oraz przeciwnikom. Gram na laptopie, więc korzystam z wi-fi. Internet domowy to 3/1MB. Podczas gry wyłączam wszelkie komunikatory itp aplikacje korzystające z internetu. Są jakieś komendy na "ogarnięcie" pingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 20:25, Get_Down napisał:

mam pytanie czy stawianie serwerów przez new game już jest niemożliwe?Gdy wpisuje sv_lan
0 i sv_Region 0 to nadal nie mogą znajomi wchodzić co się stało?


Pobierz serwer dedykowany. Przez "utwórz serwer" tworzysz serwery tylko dla lanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania
1. Czy rozdzielczość 800na 600 rzeczywiście jest taka pro, że grają na niej same hajty i lepiej buły wchodzą niż na 1025 na 768?
2. Jak mam zapisać swój cfg żeby potem ładować go tak jak widziałem u kolegi wpisując exec_nazwacfg.cfg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 20:11, Witcher1990 napisał:

Mam dwa pytania
1. Czy rozdzielczość 800na 600 rzeczywiście jest taka pro, że grają na niej same hajty
i lepiej buły wchodzą niż na 1025 na 768?
2. Jak mam zapisać swój cfg żeby potem ładować go tak jak widziałem u kolegi wpisując
exec_nazwacfg.cfg?


1. Niekoniecznie :p faktem jednym jest to że przy rodzielczości 800x600 są większe postacie w grze co może ułatwiać gre.

2. zapisz go nazwa.cfg, w plikach z cs oczywiście a potem wczytuj tak jak sam napisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 20:52, masterHADES napisał:


2. zapisz go nazwa.cfg, w plikach z cs oczywiście a potem wczytuj tak jak sam napisałeś
:)

Eee ale jakbyś mógł dokładniej napisać skąd tortototo wziąć i w ogóle:)
EDIT
Potem ponoć nic nie można zmieniać? Jak grałem u kolegi to sensitive musiałem przestawiać w konsoli bo powiedział, że mu config popsuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować