• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
sebo023

Please insert the Gothic III CD/DVD into your drive and start the game again. Do not remove the disc while playing

Pytanie

Witam może ktoś poradzić na taki problem:

Gdy włączam grę (Gothic 3 of coz) po 2-3 minutach pojawia mi się błąd:

Please insert the Gothic III CD/DVD into your drive and start the game again. Do not remove the disc while playing

Płyta oryginalna autorun się odpala i gra normalnie się instaluje. FAST!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

141 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No CD project powinien juz podac odpowiedz co nalezy zrobic aby gra sie uruchomila to sie w glowie nie miesci zeby kupowac orginala za tyle pieniedzy i jeszcze on nie dzialal. wybaczcie ale powinniscie rozwiazac wszystkie problemy graczy bo juz wiecej nie beda waszymi klientami. kazdy kto zakupic oryginalna gre chcial w nia pograc a tutaj takie problemy co prawda na niektore odpiwidzieliscie ale na ten akurat nie a on zawsze pojawia sie w trakcie proby uruchomienia gry na moim sprzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze ? Mi Gothic 3 w pierwszy dzień po instalacji działał bez problemów, conajmniej 8 razy go odpaliłem od strzału ale już na drugi dzień musiałem wyciągnąć płyte potem ją wsadzić i tak około trzy razy żeby gothic startną. W następny dzień to już się pół dnia trudziłem żeby go odpalić ale w końcu znalazlem sposób po którym (3 -4 próby) się odpalał. Troche to łopatologiczne ale wsadzałem jaką kolwiek inną płyte potem spowrotem Gothica i się odpalał. W 4 dzień już nieodpaliłem a próbowałem od rana i tak już się nieodpala przez kilka dni a próbowałem wszystkiego : zmiana DVD na taśmie, zmiana z mastera na slava, odpinałem drugi napęd, zmieniałem ustawienia w biosie, instalowałem świerzą Winde (tylko stery muzyki,grafy,DX9,C++ Runtime), a oprócz tego jeszcze były łopatologiczne próby: odpalanie Gothica po włożeniu płyty w odpowiednim momencie... no co wszystkiego się imałem :)
W końcu stwierdziłem że pora przeszukać fora lub znaleść cracka ale tu też zawód. Na forach tylko się wszyscy rzalą a krak jest tylko do wersji 1.07 a ja już mam sejwy w wersji 1.08. Kurde przy oryginalce nigdy bym o kraku niepomyślał ale to co się z gothickiem dzieje to paranoja :(
Po tych kilku dniach gry czuje się teraz jakbym lizał lizaka przez papierek .... aaaa
KIEDY KTOŚ Z joowod, tagesa, gram.pl lub CD-Project się odezwie co z tym fantem zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2006 o 14:35, Olamagato napisał:

Logicznie rzecz biorąc skoro działa dobrze na wszystkim poza napędami LG, to jaki jest wniosek?

wniosek jest taki ze juz nie kupie oryginalu zeby sie meczyc i jeszcze wydawca milczy. a co z tego ze LG? ta firma uzywa pol promienia lasera czy co? CDP wlasnie u mnie przegralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

powiedzmy ze juz w skrajnym absurdzie wymienie DVD LG na SAMSUNGA zeby mi gra chodzila (obled), a za kilka miesiecy kupie gre ktorej np SAMSUNG nie bedzie sie podobal, i co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta to że LG nieobsługuje zabezpieczeń do nieznaczy że jest gorszy. Mój napęd potrafi odczytywać tragicznie zrysowane płytki i od czasu jak mam nagryware cd LG która działała zawsze miodnie, nigdy niemiałem problemów a inni tak, postanowiłem się firmy trzymać i w ten sposób kupiłem nagrywarke DVD która wypala wszystko (supermulti), jak ją kupowałem to dual leyer niebył taki oczywisty w nagrywarkach a ta ma wszystko i odtwarza nawet nagrane na stacjonarnym dvd programy. A tak wogóle to trzeba pocztać licencje bo wydaje mi się że wymagania w stylu napęd DVD są niepełne i można rządać zwrotu pieniędzy bo oprogramowanie niedziała na sprawnym sprzęcie a tak wogóle to jest dyskryminowanie rozwiązań LG i oni mogli by chyba też zaskarzyć Tagesa o robienie zabespieczeń niezgodnych ze standardami przez co jest to widoczna jest anty reklama firmie LG. A i czytałem na forach że niedziała na większości LG ale i na innych napędach też. CZemu niemogli zrobić rejestracji przez net czy dodać jakiś klucz na USB tylko musieli urzyć tego Tagesa ?!
Piractwo zaczyna stawać się uzasadnioną pracą na rzecz społeczeństwa legalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta to że LG nieobsługuje zabezpieczeń do nieznaczy że jest gorszy. Mój napęd potrafi odczytywać tragicznie zrysowane płytki i od czasu jak mam nagryware cd LG która działała zawsze miodnie, nigdy niemiałem problemów a inni tak, postanowiłem się firmy trzymać i w ten sposób kupiłem nagrywarke DVD która wypala wszystko (supermulti), jak ją kupowałem to dual leyer niebył taki oczywisty w nagrywarkach a ta ma wszystko i odtwarza nawet nagrane na stacjonarnym dvd programy. A tak wogóle to trzeba pocztać licencje bo wydaje mi się że wymagania w stylu napęd DVD są niepełne i można rządać zwrotu pieniędzy bo oprogramowanie niedziała na sprawnym sprzęcie a tak wogóle to jest dyskryminowanie rozwiązań LG i oni mogli by chyba też zaskarzyć Tagesa o robienie zabespieczeń niezgodnych ze standardami przez co jest to widoczna jest anty reklama firmie LG. A i czytałem na forach że niedziała na większości LG ale i na innych napędach też. CZemu niemogli zrobić rejestracji przez net czy dodać jakiś klucz na USB tylko musieli urzyć tego Tagesa ?!
Piractwo zaczyna stawać się uzasadnioną pracą na rzecz społeczeństwa legalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak już wspominałem wcześniej wysłaliśmy takie zapytanie bezpośrednio do Producenta gry, prosząc o przyczyny występowania takich problemów na wspominanych napędach firmy LG. Z tego co nam wiadomo to taki problem występuje także w innych wersjach językowych. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej.

Ze swojej strony mogę obiecać, że jak tylko coś będziemy wiedzieć w kwestii problemów z napędami LG na pewno dam znać czym jest to powodowane ewentualnie dam informację o jakimś potencjalnej poprawce.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2006 o 15:33, sebeksd napisał:

Ta to że LG nieobsługuje zabezpieczeń do nieznaczy że jest gorszy.

Wiesz, żeby napędy tej firmy miały jedynie ten problem to byłoby dobrze. Sprawa polega na tym, że w napędach tych stosowane sa wynalazki, które pracują na granicy lub czasem poza standardem DVD. To nie jest żadna próba dyskryminacji. To moje osobiste zdanie po mnóstwie znanych mi problemów z modelami głównie tej firmy. Czy jest coś dziwnego w tym, że mają problem z zabezpieczeniami (które również pracują na zasadzie naginania standardu), skoro mają problem również z mnóstwem innych rzeczy?
To w sumie tylko moja opinia i nie bardzo jest więcej o czym polemizować.
O napędach LG osobiście pisywałem podobne opinie tydzień temu, rok temu i 2 lata temu (a mozenawet wcześniej). I cały czas rzeczywistość ją potwierdza, a nawet aktualizuje i rozszerza listę problemów.

Dnia 22.11.2006 o 15:33, sebeksd napisał:

A tak wogóle to trzeba pocztać licencje bo wydaje mi się że wymagania w stylu napęd DVD są
niepełne i można rządać zwrotu pieniędzy bo oprogramowanie niedziała na sprawnym sprzęcie

Tego niestety nie da się zrobić ponieważ producenci każdego oprogramowania bronią się przed odpowiedzialnością za sprzęt działający inaczej niż papierowa specyfikacja przez zapisy w licencji mówiące iż oprogramowanie licencjonowane jest "w postaci takiej jaka jest".
A określenie "sprawny sprzęt", to temat rzeka. Dla mnie sprzęt, który nie spełnia specyfikacji, którą producent reklamuje jako spełniający, to sprzęt wadliwy. I nia ma znaczenia, że 90% działania sprzętu jest z nią zgodne. Specyfikacje są po to by sprzęt był z nimi zgodny w 100%.

Powtarzam jeszcze raz, że to moja prywatna opinia i nie ma na celu spychania problemu w Gothicu 3 gdzieś indziej, ani wybielania wydawcy lub firmy, która grę wyprodukowała.
Jeżeli DVD LG nie spełnia wymagań koniecznych do działania zabezpieczenia gry (robionego przeciez przez inną firmę), to w wymaganiach gry powinno istnieć jak byk np. "Napęd DVD inny niż firmy LG". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie chociaż ja nigdy niemiałem problemów z LGkami i zawsze śmigały jak należyt to jednak zabezpieczenie płyty wymaga niestandardowego odczytu "do tyłu" aby odczytać TwinSektory a właśnie LG może mieć naprzykład kontrole niewłaściwego numerowania sektorów i przeskakiwać tego Twina.
Oczywiście gdybam ale takie zabezpieczenie jest możlewe a firma Tages w takim razie wymusza na producentach tworzenie sprzetu umożliwiającego błędne otczytywanie sektorów a to już jest przekręt.
LG może niesą najlepsze ale z mojego punktu widzenia niemiałem nigdy z nimi problemu noi drugi napęd jak kupowałem to starałem się dobrać jeszcze taki co by pasował wyglądem do poprzedniego.
Może i chore podejście ale jak widze u kogoś dwa napędy z czego jeden z wyglądu jest areodynamiczny a drugi kanciaty to aż mi się scyzoryk otwiera.
Według mnie firmy produkujące zabezpieczenia powinny zrobić zwrot o 180 stopni i zacząć zabespieczać soft czymś co niebędzie sprawiać problemów, np klucze USB. Takie rozwiązanie jest drogie ale teraz też płacą za zabezpieczenia.

PS: Jak czekałem na Gothca3 to czułem że będzie coś nie tak bo z 2 też miałem problem (innej natury) ale poradziłem z nim a teraz się okazało że te dwa tygodnie wolnego niewystarczą na pogranie w gothica.
Jak niebędzie jakiejś łatki to chyba się szarpne i kupie z ostanie pieniądze kolejny napęd ....aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślę, że sprawa będzie tak samo rozwiązana jak w przypadku Dungeon Siege 2, czyli wcale (wszyscy, którzy mieli "przyjemność" grać na dobrym sprzęcie przy 8 FPS wiedzą o co chodzi). Producent gry najzwyczajniej w świecie "oleje" garstkę pechowców z "niewłaściwymi" napędami mimo starań CDP. Jeśli PB nie może sobie poradzić z małym plikiem ini, to wątpię, żeby poradzili sobie z probleme napędów DVD.
Już kolejny raz naciąłem się na przedsprzedaży, zatem przezornie wycofuję się z zakupu NWN2 w preorderze. Zobaczymy po premierze.
Szkoda tylko, że takie niedoróbki deweloperów kładą się cieniem również na dystrybutorze gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przypominam o regulaminie forum, którego zobowiązałeś się przestrzegać.
Za naruszenie tego regulaminu degradzik -2
Za następne naruszenie regulaminu będzie niestety BAN

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2006 o 17:28, Xardas33 napisał:

a czy ktoś ma chociaż cracka do wersji 1.08 PL ??

mam "inny" sposob na uruchomienie gry, podaj maila albo gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja testowałem na 3 napedach LG DVD i na zadnym nie było problemu jedynie samo DVD LG [bo 2 pozostałe to nagrywarki] dłuzej wczytywał płytę ale sie włonczyło i dodam ze wszystkie 3 napedy były zakupione na wakacjach w tym roku wiec mysle ze chyba tylko stare modele maja problemy wiec chyba wystarczy zainstalowac nowy bios do napedu i powino działac :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2006 o 18:57, AquariuS. napisał:

ja testowałem na 3 napedach LG DVD i na zadnym nie było problemu jedynie samo DVD LG [bo 2
pozostałe to nagrywarki] dłuzej wczytywał płytę ale sie włonczyło i dodam ze wszystkie 3 napedy
były zakupione na wakacjach w tym roku wiec mysle ze chyba tylko stare modele maja problemy
wiec chyba wystarczy zainstalowac nowy bios do napedu i powino działac :>

mam ostatni bios jaki wyszedl i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No niestety mam najnowszy firmware bo kiedyś już updatowałem. Mój LG ze starforcem z Chrome Specforce sobie radzi.
Destro177 jak masz dobry sposób na odpalenie to daj na sebeksd@interia.pl :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2006 o 17:37, Akashi napisał:

Przypominam o regulaminie forum, którego zobowiązałeś się przestrzegać.
Za naruszenie tego regulaminu degradzik -2
Za następne naruszenie regulaminu będzie niestety BAN

Pozdrawiam

a moze tak trzeba zadzwonic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2006 o 20:35, destro177 napisał:

> Przypominam o regulaminie forum, którego zobowiązałeś się przestrzegać.
> Za naruszenie tego regulaminu degradzik -2
> Za następne naruszenie regulaminu będzie niestety BAN
>
> Pozdrawiam
a moze tak trzeba zadzwonic? :)

sorry nie na to mialem odpowiadac, niebieskie to niebieskie:D, chodzilo mi orozwiazanie problemu z uruchomieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować