• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
sebo023

Please insert the Gothic III CD/DVD into your drive and start the game again. Do not remove the disc while playing

Pytanie

Witam może ktoś poradzić na taki problem:

Gdy włączam grę (Gothic 3 of coz) po 2-3 minutach pojawia mi się błąd:

Please insert the Gothic III CD/DVD into your drive and start the game again. Do not remove the disc while playing

Płyta oryginalna autorun się odpala i gra normalnie się instaluje. FAST!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

141 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Widzisz właśnie tu jest problem bo samemu mam parę napędów LG w domu i na bardzo wiekowym DVD-romie poszło bez żadnych problemów a na napędach z przed 3-2 lat są takie problemy.

Np. ze starym Firmware 1.01A na napędzie GSA-4163B w ogóle nie chciało odpalić gry. po wgraniu nowego biosu 1.06A gra uruchamiała się tuż po instalacji, jak uruchomiłeś kompa na nowo pokazywał się niestety ukochany komunikat. instalacja sterowników Tages, aktualizacje firmware, sterów do płyty głównej, zmiany sposobu odczytu, czyszczenie soczewki lasera itp. niestety w tym przypadku zawiodły. Jedynie czego nie robiłem jeszcze to nie rozkładałem napędu na czynniki 1 ale raczej wątpię by to coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 09:05, Akashi napisał:

Widzisz właśnie tu jest problem bo samemu mam parę napędów LG w domu i na bardzo wiekowym DVD-romie
poszło bez żadnych problemów a na napędach z przed 3-2 lat są takie problemy.

Np. ze starym Firmware 1.01A na napędzie GSA-4163B w ogóle nie chciało odpalić gry. po wgraniu
nowego biosu 1.06A gra uruchamiała się tuż po instalacji, jak uruchomiłeś kompa na nowo pokazywał
się niestety ukochany komunikat. instalacja sterowników Tages, aktualizacje firmware, sterów
do płyty głównej, zmiany sposobu odczytu, czyszczenie soczewki lasera itp. niestety w tym przypadku
zawiodły. Jedynie czego nie robiłem jeszcze to nie rozkładałem napędu na czynniki 1 ale raczej
wątpię by to coś pomogło.




A to akurat jest ciekawe jak wyczyściłeś soczewkę bez rozkręcania napędu? Gwoli ścisłości - płyty czyszczące to można o kant d...y potłuc a nie pchać do napędów. Dużo lepszym sposobem - acz dużo mnie dokładnym - jest sprężone powietrze z długą rureczką, którą można wprowadzić do wnętrza napędu. Ale i tak nic nie zastąpi solidnej pałeczki higienicznej ze spirytusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozkręciłem :) Heh chodziło mi o rozłożenie na czynniki pierwsze czyli po kolei rozlutować wsio i na nowo poskładać :P

A odnośnie tych płyt to one częściej niszczą napędy niż je czyszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 11:29, Akashi napisał:

Rozkręciłem :) Heh chodziło mi o rozłożenie na czynniki pierwsze czyli po kolei rozlutować
wsio i na nowo poskładać :P

A odnośnie tych płyt to one częściej niszczą napędy niż je czyszczą :)



To prawda.

Co do lutowania - myślę, że nic by to nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlatego właśnie tego nie robiłem, niestety z LG''kami często bywają problemy z niektórymi zabezpieczeniami, czy w ogóle z wykrywaniem płyt w napędach, co gorsza nie jest to problem z jakąś określoną serią czy modelem, bo często na jednym napędzie śmiga że aż miło a na drugim z tej samej partii nie wykrywa w ogóle że płyta jest włożona do napędu i nie wyświetla jej zawartości. Nie wiem czy zależy to czasem co fizycznie (jakie układy) włożą czy nie. Znów jak nie z tym to często problemy pojawiają się z Buforem....ech.

Oczywiście nie w każdym modelu są takie problemy dlatego też ciężko ustalić czy taki napęd jest fizycznie uszkodzony czy faktycznie zabezpieczenie błędnie interpretuje odczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 11:44, Akashi napisał:

Dlatego właśnie tego nie robiłem, niestety z LG''kami często bywają problemy ...

Znane są mi opinie na temat napędów LG. Sam posiadam dwie sztuki (nagrywarki CD i DVD) od kilku lat i nie mam powodów do narzekań. Czyta mi wszystko co powinno. Wszystkie gry chodzą bez problemu. Niektóre płytki kręcą głośniej (HOMMV), niektóre ciszej.
Dzięki temu topicowi wiem że Gothica III nie kupię. Może gdy pojawi się w jakiejś klasyce po spaczowaniu i bez utrudniających życie zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 09:05, Akashi napisał:

Widzisz właśnie tu jest problem bo samemu mam parę napędów LG w domu i na bardzo wiekowym DVD-romie
poszło bez żadnych problemów a na napędach z przed 3-2 lat są takie problemy.

Np. ze starym Firmware 1.01A na napędzie GSA-4163B w ogóle nie chciało odpalić gry. po wgraniu
nowego biosu 1.06A gra uruchamiała się tuż po instalacji, jak uruchomiłeś kompa na nowo pokazywał
się niestety ukochany komunikat. instalacja sterowników Tages, aktualizacje firmware, sterów
do płyty głównej, zmiany sposobu odczytu, czyszczenie soczewki lasera itp. niestety w tym przypadku
zawiodły. Jedynie czego nie robiłem jeszcze to nie rozkładałem napędu na czynniki 1 ale raczej
wątpię by to coś pomogło.



Ja mam właśnie GSA-4163B tyle że z wersją biosu A105 (1.05A). Pierwsze pare razy giera odpaliła się bez jakich kolwiek problemów ale z dnia na dzień były coraz większe problemy. Niemam pojęcia w jaki sposób napęd może przestać odczytywać płyte od tak sobie ?? Przecież nawet winde zainstalowałem nową więc jeżeli gra by coś śmieciła w sterownikach to by to pomogło a tu nic.

Zaktualizuje jeszcze raz bios DVD de tej samej wersji może to pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podejrzewam, że jeszcze po instalacji gry zostają jakieś dane w buforze napędu dlatego póki komputer masz włączony gra ci zaskoczyła tak jak mi po restarcie dane z bufora zostały skasowane i napęd nie mógł na nowo odczytać potrzebnych danych... ale to tylko moje przypuszczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja poszedlem dalej i tak sie zlozylo ze wymienilem kompa na nowego, tylko wlasnie dvd lg mi zostalo i tez model gsa-4163b z firmware 1.06a. Na poczatku gra mi sie RAZ uruchomila i na tym koniec, dodam ze mialem na poczatku jak dostalem G3 firmware 1.05a. czyli ani zmiana sprzetu ani firmware nie pomaga, a gra dziala tylko na poczatku, nikt nie wie dlaczego. jak napisal moj poptrzednik, jak to mozliwe zeby na poczatku naped odczytywal plyte a pozniej stwarzal problemy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Raczej trudno powiedzieć w czym jest konkretnie błąd póki nie otrzymamy oficjalnej informacji od Producenta.
W chwili obecnej opieram się o to co samemu robiłem by gra chodziła na tych napędach a tak się złożyło, że mam w kilku swoich kompach te napędy więc mogłem się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 12:22, Akashi napisał:

Podejrzewam, że jeszcze po instalacji gry zostają jakieś dane w buforze napędu dlatego póki
komputer masz włączony gra ci zaskoczyła tak jak mi po restarcie dane z bufora zostały skasowane
i napęd nie mógł na nowo odczytać potrzebnych danych... ale to tylko moje przypuszczenia :P

brzmi prawdopodobnie, ale jak te dane wrzucac do bufora przed kazdym uruchomieniem gry? a poza tym moze sie okazac ze problem jest jeszcze w zupelnie inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 12:28, Akashi napisał:

Raczej trudno powiedzieć w czym jest konkretnie błąd póki nie otrzymamy oficjalnej informacji
od Producenta.

No raczej nie trudno. Komunikat który się wyświetla jest komunikatem systemu zabezpieczeń, więc błąd tkwi właśnie tu. Nie ma żadnych potrzeb aby płyta siedziała w napędzie podczas gry poza tym czymś co wywala grę ;)

Dnia 24.11.2006 o 12:28, Akashi napisał:

W chwili obecnej opieram się o to co samemu robiłem by gra chodziła na tych napędach a tak
się złożyło, że mam w kilku swoich kompach te napędy więc mogłem się pobawić.

No tylko, że to wciąż jest zabawa. Wiem, że nie do was należy uporanie się z tym błędem, nawet nie macie sami prawa poprawiać kodu, ale popsioczyć na zabezpieczenia mogę. Przynajmniej Egosoft poszedł po rozum do głowy i w ostatnim patchu w X3 zdjęli całkowicie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli o mnie chodzi to w ślad za Relic mogli by iść wszyscy producenci i wtedy naprawdę pracy miałbym o połowę mniej ale cóż to już niestety nie zależy od nas :(

Jak tylko coś się w tym temacie ruszy dam znać, może jeszcze w serwisie LG coś mi doradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja napisze co robiłem żeby mi gra ruszyła jak jeszcze ruszała:
Dzień pierwszy : około 8-12 razy odpaliłem bez problemu (no może pod koniec dnia pare razy wyskoczył ten błąd).
Dzień drugi: odpalam -błąd- wyciągam płytke wsadzam i działa
Dzień trzeci: odpalam -bład- wsadzam inną płytke gzrebi po plikach, odpalam jakieś pierdoły poczym wyciągam płytke wsadzam Gothica 3 i działa
Końcówka dnia trzeciego: to samo co przedtem tylko po 5-7 razy plus czasami wkładałem jakąś płytke (nie gothica) wyjmowałem i wsadzałem kolejną (nie gothica) a potem dopiero Gothica3 i czasem działało.

Dzień czwarty: nic już niedziałąło :(

PS: Wszystkie te punkty były robione na LG GSA-4163B z A105 (1.05). Teraz mam A106 i nic się nie zmieniło.
A noi od dnia 2 do 3 czasami przecierałem płytke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz ciekawa rzecz bo w pracy ma jeden z pracowników też ten napęd i jemu śmiga @_@
Mógłbyś zrobić jedną rzecz... jak wyjmiesz napęd z kompa będziesz miał na górze info na naklejce.

Podałbyś mi dokładnie takie dane: Model, s/n, rom ver, adril, to byłbym wdzięczny porównałbym z naszymi napędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2006 o 13:25, sebeksd napisał:

Dzień czwarty: nic już niedziałąło :(

Może to zabezpieczenie rozwala hardwarowo napędy ? Bo coś tak nieprzyjemnie w moim buczy. Tak jak kiedyś można było rozwalić nagrywarkę cd przy overburningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja musiałem jeszcze troszku powykręcać ale bez wyłączania kompa dało się to zrobić więc już podaje.
GSA-4163B ,Rom.Ver A104 s/n: 504HBWB272889 APRIL 2005 .
Wersje Firmwaru jakie umnie były sprawdzane z gothickiem A105, A106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować