Zaloguj się, aby obserwować  
hapel

Gothic III czy Guild Wars: Nightfall ?

44 postów w tym temacie

Ja ci polecam Guild Wars ze względu na popularność, grywalność, ciekawość i długość fabuły, walki gildii, PvP, PvE i ogólnie wszystko (grałem w obie gry wystarczająco długo żeby móc ocenić. Do gry wystarczy mieć neta 56kB/s, przynajmniej według wymagań. Ja bym jednak proponował grac dopiero przy 512, gdyż wtedy nie ma absolutnie żadnych problemów. A co do opinii ludzi o Gothicu to muszę tylko powiedzieć, że jakoś mnie by nie przekonały ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 13:10, Arthas90 napisał:

Ja ci polecam Guild Wars ze względu na popularność, grywalność, ciekawość i długość fabuły,
walki gildii, PvP, PvE i ogólnie wszystko (grałem w obie gry wystarczająco długo żeby móc ocenić.
Do gry wystarczy mieć neta 56kB/s, przynajmniej według wymagań. Ja bym jednak proponował grac
dopiero przy 512, gdyż wtedy nie ma absolutnie żadnych problemów. A co do opinii ludzi o Gothicu
to muszę tylko powiedzieć, że jakoś mnie by nie przekonały ;].



a przy 256 wiesz moze jaka bedzie grywalnosc ?

ps.
zeczywiscie po komentarzach bardziej skłaniam sie do GWN ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

256 spokojnie ci wystarczy, przecież gra nie będzie ci transmitować filmów w czasie rzeczywistym ani jakiś niesamowitych ilości danych - oprócz updatów co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest moze gdzies juz wersja PL GW ? bo ostatnio czytałem w CDA chyba ze gdzies (chyba) w październiku maja sie skonczyc prace nad tłumaczeniem gry a w gram.pl sa jedynie wersje angielskie (nie chodzi mi tu o Nightfall tylko wszystkie czesci ogólnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 13:27, hapel napisał:

a jest moze gdzies juz wersja PL GW ? bo ostatnio czytałem w CDA chyba ze gdzies (chyba) w
październiku maja sie skonczyc prace nad tłumaczeniem gry a w gram.pl sa jedynie wersje angielskie
(nie chodzi mi tu o Nightfall tylko wszystkie czesci ogólnie)


prace nad spolszczeniem trwają
tu masz link, tam powinno być więcej informacji ale chyba żadko aktualizują http://guildwars.gram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze GW jest ciekawsze. w zadna z w/w nie gralem ale osobiscie mam zamiar kupic sobie za niedlugo GW. wg. mnie granie z ludzmi ktozy (czasami) myslą to lepsza zabawa niz zazynac bezmozgie potwory
jestem za GW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz inni napisali zalezy czy chcesz immersion w swiecie w ktorym ty jestes w centrum historii i wydazen ale tez i ograniczona grywalnosc czy mozliwosc kontaktu z innymi graczami, coop, PvP, czeste update''y ale tez i uproszczenie swiata.
single player-offline RPG i online multiplayer RPG maja swoje wlasne wady i zalety wiec to sie sprowadza do tego czy chcesz grac w single player czy multiplayer.

Ciezki wybor ale gdybym chcial pograc w jeden z najlepszych RPG-ow to wybralbym Gothica ale gdybym chcial pograc w jedna z najlepszych gier online-multiplayer to wybralbym GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem porównanie jest "lekko" bez sensu - w końcu Gothic to single, a Guild Wars to multi.
Ja osobiście gram w Gothica, a nie Guild Wars z dwóch powodów:
- sieciówki do mnie nie trafiają;
- w MMORPG fabułą nie jest tak rozwinięta, jak w cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam GWN ale chyba jak przejde to sobie kupię Gothica ! Więc dla mnie to jest 50/50%

GOTHIC
+Wciągającw fabuła , PO POLSKU , wiele fajnych postaci , grafika , duży świat, fajne questy
-nie mam multi , za mało rodzajów broni , mały świat

GUILD WARS : NIGHTFALL
+MULTI , bedzie po polsku , duży świat , fajne questy , bonusów od groma , wciągające , grafika , muzyka
-Malo rodzajów broni .. i tyle chyba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jak na razie ani to, ani to. Bo zanim przesyłka dojdzie (oczywiście mówię o kupowaniu przez sklep gram.pl) to zdążymy zakwitnąć z bezsilnej złości... To mówiłem ja, sfrustrowany człowiek(?) czekający na pre-order 4 dzień PO oficjalnej premierze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie MMORPG do cRPG?? WOW! To moze zróbmy ranking - co jest lepsze lodówka, pralka czy trabant?
Skoro jednak juz sie odezwałem , to moge tylko powiedziec,ze Gothic III jest kapitalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 15:30, tykus napisał:

Ja osobiście gram w Gothica, a nie Guild Wars z dwóch powodów:
- <cut>
- w MMORPG fabułą nie jest tak rozwinięta, jak w cRPG.

Toś chyba Guild Warsów na oczy nie widział. W Nightfallu fabuła jest prima sort, niczym nie ustępuje historiom topowych single cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 15:33, barteg napisał:

A ja mam GWN ale chyba jak przejde to sobie kupię Gothica ! Więc dla mnie to jest 50/50%

GOTHIC
+Wciągającw fabuła , PO POLSKU , wiele fajnych postaci , grafika , duży świat, fajne questy

-nie mam multi ,za mało rodzajów broni, mały świat

LOL AE WALNOŁEŚ GAFE HAHAHAH...człowieku w Gothicu jest taka masa broni że ci sie w głowie nie mieści...w samej dwójce było ich powyżej 130 a w jedynce około 100...w tym t bronie są realistyczne nie to co w GW jakieś takie wydziwaczałe...

Dnia 05.11.2006 o 15:33, barteg napisał:

GUILD WARS : NIGHTFALL
+MULTI , bedzie po polsku , duży świat , fajne questy , bonusów od groma , wciągające , grafika
, muzyka
-Malo rodzajów broni .. i tyle chyba ...


tu dodał bym jeszcze to że te bronie są zdeczka wydziwione...

ogólnie polecam Gothica poniewarz ma zarębistą fabułe, przeogromny świat, multum Gildii do jakich możesz sie dołączyć, i ogólnie pograj w poprzednie części to zrozumiesz co w tej grze jest fajnego.

GW ogólnie jest do PVP tak samo jak Lineage II czy World of Warcraft...bo o co biega w MMO jak nie w pokonanywaniu innych ludzi ? pozatym jak każdy MMO kiedyś sie znudzi bo ile można grać w jedno MMO...rok max potem ci sie znudzi a Gothic sie nigdy nie nudzi...zawsze w wolnych chwilach kiedy nie mam co robić i inne gry mam poprzechodzone na milion sposobów wracam do starego dobrego Gothica 1 i muce co sie da :P aaa dodam że animacje czarów itp są bardzo dobre fajnei wygląda np. gdy pozbierasz sobie orków dookoła siebie i włączysz czar "Ognisty Deszcz"...chwila i po sprawie zostanie ci góra 2-3 orków i finito LvL UP...a w GW co...męczysz sie i zabijasz pojedyncze potworki i po 3 godzinach załapujesz podnietke że jeszcze TYLKO 87% do następnego lvla...

ktoś tam u góry powiedział że w GW jest lepsze to że gra sie z żywimy ludzmi a nie "głupimi NPC''kami" powiem ci że takie NPC''ki nie raz wykazują sie większym IQ od nie jednego człowieka...ogólnie Gothic 3 rulez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 15:30, tykus napisał:

Moim zdaniem porównanie jest "lekko" bez sensu - w końcu Gothic to single, a Guild Wars to
multi.
Ja osobiście gram w Gothica, a nie Guild Wars z dwóch powodów:
- sieciówki do mnie nie trafiają;
- w MMORPG fabułą nie jest tak rozwinięta, jak w cRPG.



do tych wsystkich co mówia ze porównianie jest bez sensu widac ze nie czytali posta od poczatku wiem ze to 2 różne gry ale stac mnie na razie na zakup jedynie jednej z nich i po to zalozylem ten watek, albo rybki albo akwarium a wybrac cos musze albo nic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:02, hapel napisał:

do tych wsystkich co mówia ze porównianie jest bez sensu widac ze nie czytali posta od poczatku
wiem ze to 2 różne gry ale stac mnie na razie na zakup jedynie jednej z nich i po to zalozylem
ten watek, albo rybki albo akwarium a wybrac cos musze albo nic ;]


Temat czytałem od początku, co nie zmienia fa ktu, że porównanie jest bez sensu :)
Jeżeli nie grałeś w poprzednie części tych gier, to zagraj najpierw w nie. Jeśli grałeś, to na pewno masz wyrobioną opinię na ich temat. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wyżej oceniany jest (chyba, nie jestem pewien) Gothic 3.
Ja polecam Gothica, gdyż jestem fanem tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hapel ja polecam GWN, a nie gothicka. Coraz więce j moich znajomych ma gothica 3 i wszyscy gadaja o bugach i tym podobnych. Sto razy moiwe GWN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak.
Pewnie ze to całkiem inne gry, ale jak lubisz z ludźmi grać to Guild Wars a jak samotnie to Gothic.
Każda gra ma i wady i zalety.
Na pewno Gothica to duże wymagania sprzętowe.
Mam i tą i ta grę, ale więcej będę grał w Guild Wars, ponieważ wole chodź wejść do gry i pogadać z kimś. To może byś taki komunikator internetowy :P
Guild Wars nigdy nie znudzi się, bo jest tyle rozwiązań ze to jest niemożliwe.
Jest obecnie 10 klas i każda może mieć podklasę wiec 10 do potęgi 9 ( nie do 10 ponieważ nie wybiera się podklasy tej kasy która już masz :P ).
Jak już porównywać to Guild Wars i Wow ale to nie o tym post :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować