Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Horror - Kącik Fanów Grozy

420 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2008 o 22:57, kerkas napisał:

Najnowsza książka Jacka Komudy "Czarna Bandera" mimo iż na to nie wygląda to też jest
horrorem.


A ciekawsza chociaż od "Wilczego gniazda"? Bo podczas tej lektury wynudziłem się jak mops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:09, walgierz napisał:

> Najnowsza książka Jacka Komudy "Czarna Bandera" mimo iż na to nie wygląda to też
jest
> horrorem.

A ciekawsza chociaż od "Wilczego gniazda"? Bo podczas tej lektury wynudziłem się jak
mops.


Ujmę to tak autentycznie się bałem czytając Czarną Banderę. Jest to zbiór 6 opowiadań po pierwszych dwóch

miałem duże opory żeby czytać dalej, siłą woli skończyłem pozostałe. Niby to tylko książka a bałem się jak cholera

nie powinno się tak pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria filmów SAW jest chyba najlepsza ... tylko szkoda ze horrorów powstaje wciąz mniej niz innych filmów obycajowych i komediowych .. dlaczego tak jest .. WIĘCEJ HORRORÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:34, Kobzon92 napisał:

Seria filmów SAW jest chyba najlepsza ...


Jak dla mnie to obrzydlistwo. Lubię horrory, ale Piła mnie odrzuciła. Wolę klasyczne opierające się np. na zaskoczeniu niż na obrzydliwych scenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:38, walgierz napisał:

> Seria filmów SAW jest chyba najlepsza ...

Jak dla mnie to obrzydlistwo. Lubię horrory, ale Piła mnie odrzuciła. Wolę klasyczne
opierające się np. na zaskoczeniu niż na obrzydliwych scenach.


300 milinów dolarów tyle przyniosła zysku część pierwsza , psychopata jest w każdym z nas?.

Zaznaczam filmu nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:41, kerkas napisał:

300 milinów dolarów tyle przyniosła zysku część pierwsza , psychopata jest w każdym z nas?.
Zaznaczam filmu nie widziałem.


Nie sądzę, by to była kwestia psychopatów w nas. Po prostu ludzie lubią oglądać obrzydlistwo. Stąd popularność tego typu filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:44, walgierz napisał:

> 300 milinów dolarów tyle przyniosła zysku część pierwsza , psychopata jest w każdym
z nas?.
> Zaznaczam filmu nie widziałem.

Nie sądzę, by to była kwestia psychopatów w nas. Po prostu ludzie lubią oglądać obrzydlistwo.
Stąd popularność tego typu filmów.


Obrzydlistwo to delikatnie powiedziane , byli ludzie którzy podczas seansów nie byli w stanie utrzymać w sobie

zawartości żołądka.

Ps. I jak zachęciłem czy zniechęciłem do sięgnięcia po Czarną Banderę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:49, kerkas napisał:

Ps. I jak zachęciłem czy zniechęciłem do sięgnięcia po Czarną Banderę?


Jeśli znajdę czas i będę miał okazję, to pewnie zajrzę. Ale styl Komudy jakoś mi nie leży, więc sukcesu nie gwarantuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 10:44, walgierz napisał:

> Ps. I jak zachęciłem czy zniechęciłem do sięgnięcia po Czarną Banderę?

Jeśli znajdę czas i będę miał okazję, to pewnie zajrzę. Ale styl Komudy jakoś mi nie
leży, więc sukcesu nie gwarantuję ;]


Wynika z tego że nie lubisz Sienkiewicza według mnie Komuda jest jego "duchowym" następcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:50, kerkas napisał:

Wynika z tego że nie lubisz Sienkiewicza według mnie Komuda jest jego "duchowym" następcą.


Żartujesz? :)
Komudzie do Sienkiewicza brakuje tylko co Rowling do Tolkiena.
Sienkiewicz może nie jest arcymistrzem, ale na jego powieściach wychowały się miliony Polaków, bo zawarł w niej uniwersalne wartości, w dodatku były takie, a nie inne potrzeby. Komuda ma świetną znajomość realiów historycznych (jest wszak dyplomowanym historykiem), ale pisze zupełnie inaczej. Po prostu nie ma takiego daru do opowiadania historii jak Sienkiewicz. Moja opinia oczywiście.
Ale to zupełny offtop, bo o Sienkiewiczu i "niehorrorowatych" powieściach Komudy to chyba bardziej w wątku ogólnym o literaturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu głównego.

Polecam książkę "Gobelin z wampirem". Autorka zastosowała ciekawe podejście do tematu wampiryzmu jako
anomali genetycznej w teorii ewolucji.

Ps. Proponuję przenieść dyskusję o Komudzie i Sienkiewiczu do tematu Książki - temat ogólny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:54, Jacobek92 napisał:

Ja najchętniej z horrorów uwielbiam film "Zejscie" albo Oko


Co do pierwszego, to mogę się zgodzić, że w miarę straszny i sam pomysł nietypowy jak na amerykańskie kino. Natomiast zarówno japońska, jak i amerykańska wersja Oka nie były IMO straszne.

Od siebie polecam Drapieżców i Czarnego Anioła od Grahama Mastertona. To jest dopiero makabra :] Książki Mastertona są z reguły oznaczone 18+ ze względu na drastyczne sceny, ale siła ich przekazu jest olbrzymia. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:14, greg_f napisał:

> Ja najchętniej z horrorów uwielbiam film "Zejscie" albo Oko

Co do pierwszego, to mogę się zgodzić, że w miarę straszny i sam pomysł nietypowy jak
na amerykańskie kino. Natomiast zarówno japońska, jak i amerykańska wersja Oka nie były
IMO straszne.

Od siebie polecam Drapieżców i Czarnego Anioła od Grahama Mastertona. To
jest dopiero makabra :] Książki Mastertona są z reguły oznaczone 18+ ze względu na drastyczne
sceny, ale siła ich przekazu jest olbrzymia. Polecam :)


Horrorów nie oglądam za bardzo się boję , czytam tylko książki z tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny horror jaki w życiu mnie przestraszył to "Shutter" ("Widmo") wersja z Tajlandii 2004 r. Amerykańska wersja jest o wiele słabsza. Zejście, The Amityville Horror, Poslanćy też niezłe, ale nic przerażającego w tych filmach nie było. Ostatnio szukam jakiegoś filmu w klimatach "Widmo" ale nie typu Saw czy Underworld, czyli przemoc i krew. Co możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:22, Ryan Cooper napisał:

Jedyny horror jaki w życiu mnie przestraszył to "Shutter" ("Widmo") wersja z Tajlandii
2004 r. Amerykańska wersja jest o wiele słabsza. Zejście, The Amityville Horror, Poslanćy
też niezłe, ale nic przerażającego w tych filmach nie było. Ostatnio szukam jakiegoś
filmu w klimatach "Widmo" ale nie typu Saw czy Underworld, czyli przemoc i krew. Co możecie
mi polecić?

Co tu polecić? Hmm, może "Czerwone pantofelki"? Osobiście jestem fanem filmów gore...

:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Osobiście jestem fanem filmów gore...

Dnia 30.07.2008 o 00:44, Nekromantik napisał:


:]

To może mi pomożesz? ;) Chcę kupić film "Noc żywych trupów", ale ten G. Romero, nie żaden remake. EDIT tu były linki :] Przy obydwóch pisze, że są z 1968. Więc, który jest tym "pierwszym"? Z góry dzięki za pomoc! :D

EDIT. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to niech pisze na gg, podeślę link. Właśnie pomyślałem, że na forum lepiej nie linkować do sklepów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować