Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Projekt Aurox został zawieszony

23 postów w tym temacie

Tylko takie, które są stworzone pod tą platformę. Np jest wersja UT pod Linuksa. Możesz także użyć emulatora dzięki któremu będziesz mógł odpalać gry typowo na Win. Ale bywają problemy z grafą i paroma innymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilkanascie tytulow na linuxa i setki "domowych produkcji" (ktore wybiegaja poza domowy poziom, polecam np The Battle for Wesnoth). Co do emulacji wcale nie jest tak zle, oczywiscie gry chodza najgorzej z calego emulowanego windowego software''u, ale daja rade. W najpopularniejsze tytuly (ala WoW) pograsz bez najmniejszych problemow, ja np emuluje mnostwo starszych tytulow (bo niestety nie mam zbyt mocnego kompa). Jednak rozwiazanie zygzaaka (ktore de facto sam stosuje:P ) jest swietnym wyjsciem, ew co chyba jest najlepszym linux + konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeee tam linux, darmowy system, który ma 100000 odmian. to nigdy nie wypali do końca, ponieważ firmom nie opłaca się na niego tworzyć programów... co innego Mac OS X. Używam go i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:07, olki77 napisał:

Ciekawi mnie jeden fakt . Czy na Linuxie chodzą normalne gry ?

tak - tylko,że trzeba wiedzieć co i jak ; ale ogólnie większość nie chodzi :o

w życiu nie słyszałem o Aurox, więc nie wiem nad czym boleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:58, podcast napisał:

eeee tam linux, darmowy system, który ma 100000 odmian. to nigdy nie wypali do końca, ponieważ
firmom nie opłaca się na niego tworzyć programów... co innego Mac OS X. Używam go i jestem
zadowolony


Tak faktem jest, ze Linux to duuuuuuzo odmian ale co z tego? Przeciez OpenOffice uruchomi sie na kazdym distro... Wiec jesli ktos chce to da rade i tyle... :D

Poza tym np. dystrybucja gier/muzyki na Linuxa przez repozytoria (wiem, ze wiekszosc jest opensource ale jakby wzroslo zainteresowanie wielkich deweloperow...) :D Teraz wiem skad pomysl na Steam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Z emulatorów pod GNU/Linuksa to znam tylko DOSBoksa, no i jeszcze parę emulatorów różnych konsoli by się znalazło. A jeśli te "normalne gry" to niby takie, które są przeznaczone pod MS Windows (w jakiejkolwiek z jego odmian), to emulatora tego systemu oczywiście nie ma. No - chyba że ktoś się uprze zaemulować cały komputer pod VMWare, Xen, QEmu czy Bochsem (albo jeszcze czymś innym), ale to się już raczej "wirtualizacją" nazywa.

Można natomiast skorzystać z imlementacji API z Windows pod GNU/Linuksa - np. WINE, albo z imlementacji API DirectX - Cenega. Moim osobistym zdaniem strata czasu, ale są tacy, którzy mają odmienne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 15:11, TPJ napisał:

Można natomiast skorzystać z imlementacji API z Windows pod GNU/Linuksa - np. WINE, albo z
imlementacji API DirectX - Cenega. Moim osobistym zdaniem strata czasu, ale są tacy, którzy
mają odmienne zdanie.


Ja przerzucilem sie na linuxa bo jest taki - fajny i darmowy i wogole ;) Poza tym gry, ktore sa na Linuxa przypominaja mi te z lat 97/98 i jakze blogie dziecinstwo :D Jednak na te nowsze tytule jeszcze nie podpiete pod Cedege mam WinXP... I wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm szkoda..bo sam w końcu mam aurox-a i mi się go na prawdę miło używa(bezproblemowa neostrada)

A wogle to macie poślizg prawie 3-y godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Linux''a Mandriva 2007 Power Pack. Jestem bardzo zadowolony. W sklad power pack''a wchodzi mi. Cedega-emulator gier spod windows, dzieki czemu z grami nie mam wiekszych problemow. Ostatnio pocinam we Flatout''a i Hitmana Contracts. Obie gry chodza jak marzenie. Obslugiwanych jest naprawde wiele tytulow np: Guild Wars, World of Warcraft, Half-Life 2, Half-Life 1, Quake 3 i 4(poprzednie tez powinny chodzic ale nie sprawdzalem), Age of Empires 2 i 3, Heroes of Might and Magic V i wiele innych. Lista czesci z obslugiwanych gier na http://transgaming.org/gamesdb/ . Gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 16:44, globbi napisał:

Na stronie Bioware''a była niedawno ankieta, w której spytano "na jakie platformy posiadasz
gry i w nie grasz" ( http://www.bioware.com/_poll/view_poll.html?pollID=136). Linux wygrał ze
wszystkimi konsolami i Windowsem, więc oprogramowanie najwidoczniej opłaca się tworzyć na Linuxa.


Ale byly by jaja gdyby powstal kolejny wysmienity RPG TYLKO na Linuxa :D :D :D M$ moglby sie wpienic... przelol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bycie redaktorem absolutnie koniecznie musi oznaczać nieznajomość fleksji? "Auroxa", "Linuxa", "linuxowej" - co dalej? Do dystrybucji dołączano "Firefoxa" i "Lynxa"?! Proszę - jeśli nie umiecie pisać - nie piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 15:55, pphilips napisał:

Quake
3 i 4

Akurat te gry mają wersje pisane pod Linuksa. Są one dostępne na stronie producenta. To są same instalatory i ilnik gry. Trzeba mieć oryginalną grę windziarską, skąd pobierze pliki z grafą i muzyką. A za instalator linuksowy nie trzeba płacić. Chyba jest identycznie z NWN. Z tego co pamiętam, to jak się poda numery seryjne z NWM to można pobrać przez net w całości grę pod Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość gier pod Linuksa jest tak robiona że kupujemy wersję normalną i pobieramy pliki wykonywalne ze strony producenta. Można też wsadzić to na płytę. Jakby mieli robić osobne pudełka do wersji linuksowych to dopiero byłby bajzel :)
A co do ilości gier pod Linuksa to tylko kwestia producentów przyzwyczajonych do Windowsa. To nieprawda że DirectX jest jakoś specjalnie lepszy od OpenGL bo skoro można zrobić na OpenGL renderer do Unreal Engine 3 to można do wszystkiego :) biblioteki są, nawet łatwiejsze w programowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego mozna odpalic np. wymienionego juz Quake''a jak i Doom3 oraz NWN... Mysle, ze gdyby deweloperzy zaczeli robic gry zarowno pod Win i pod Linuxa to jeszcze sporo osob przerzuciloby sie na linuxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do takiej popularności Linuksa w ankiecie BioWare to chodzi o to że jest to jeden z niewielu multiplauerowych erpegów wypuszczonych na tą platformę. Poza tym posiada on duże możliwości edycji co dla programistów opensource będących przecież jednocześnie graczami jest wprost idyllą. Linuksiarze jak mogą grzebać w gierce to wyciągną z niej prawdziwy potencjał bo są bardzo płodni w takich przypadkach. Moim zdaniem BioWare strzela sobie w stopę robiąc NWN2 tylko na Winde bo przez to gra nie będzie tak nieśmiertelna jak NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm bardzo duzo gier chodzi na linuxa, glownie te nowsze. Niedawno przeszedlem obliviona na linuxie, a znajomy ciagle namawia mnie do gry w WOW ktory rowniez dziala. Gry jak et, Doom 3 nawet lepiej chodza na linuxie niz na windowsie. Polecam wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować