Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 11:00, czarek.k napisał:

dlaczego nie ma klimatu z poprzednich części gothica?

Fabuła jest bardzo króciutka i luźna, a nie tak jak w poprzednich częściach składająca się z poszczególnych etapów. Co do fabuły. W pierwszej części gry wszystkie Twoje działania uwarunkowane były chęcia wydostania się z kolonii. W drugiej części podobnie (Xardasowi na początku gry mowiłeś żeby się wynosić z tej wyspy czym prędzej ;). Natomiast w w G3 jesteś "wielkim wybawicielem", a odniosłem wrażenie że nasz bohater nie czuje się dobrze w tej roli ;) Do tego NPC-e... Banda drętwiaków :) Każdy buntownik jest taki sam, najemnicy chyba w ogóle pozbawienie cech szczególnych. Dobrze obrazuje to fakt, że w G3 choć jest o wiele dłuższy niż poprzednie części Bezimienny nie nawiązuje żadnych przyjaźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 11:05, czarek.k napisał:

> > dlaczego nie ma klimatu z poprzednich części gothica?
>
> Sądze że zlikwidowanie gildii to spowodowało.
ale do jakiejś dołączyć chyba można.


Oczywiście że można ale nie do końca. Możesz wykonywać zadania dla gildii ale nie jesteś jej członkiem. Za zadania zdobywasz reputację i możesz kupować coraz lepsze pancerze danej gildii. Niestety nie jest tak jak było np. w G2 gdzie gdy było się magiem ognia były inne dialogi np. paladym w górnym mieście zapytał się "skąd masz tę szatę?"
(chodziło o szatę maga ognia), czy gdy strażnik nie chciał przepuścić cię przez bramę to mówiłeś mu że jesteś wybrańcem innosa. W gothicu 3 bez znaczenia jest czy jesteś paladynem czy magiem ognia po prostu grasz po stronie buntowników i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maly problem ze sztuczną inteligencją. W Monterze gadałem z Sandersem, który mówił mi, że jak zabije Uruka to nastąpi atak buntowników. A tu pfff nikogo w mieście (tylko niewolnicy) musiałem sam wszystkich wybić co kosztowało mnie ok.30 mikstur leczniczych. Następnie w Klanie Młota, wyzwolić kopalnie, ok, ale tam jest ze 100 orków (w tym szamani), a ze mną kilku ludzi (dwóch, bo więcej nie mogłem znaleść). Także AI jest do d*py :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie jest błąd AI tylko skryptów. AI jest do du*y kiedy na przykład postaci się zacinają na jakiejś beczce. Skrypty są skopane kiedyś jakieś zaprogramowane wydarzenie się nie wydarzyło lub źle zadziałało. W tej Monterze rzeczywiście jest jakiś błąd bo dużo osób miało problem ze skryptami w tym właśnie miejscu. Na takie coś pomagają patche ale od dawna ani widu ani słychu więc chyba musimy się z tym pogodzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 13:39, Lucas016 napisał:

A ja chciałbym się pochwalić że przeszedłem Gothica 3 i sobie popłynąłem z Xardasem:)


Gratuluję ale ja jednak musiałem grać droga dobra bo Xardas jednak jest dla mnie odrażającą kreaturą i nie mogłem się do niego przyłączyć ze względu na moje miękkie serce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 13:52, YahooPL napisał:

Gratuluję ale ja jednak musiałem grać droga dobra bo Xardas jednak jest dla mnie odrażającą
kreaturą i nie mogłem się do niego przyłączyć ze względu na moje miękkie serce ...

ja też spróbuję jeszcze dobrą drogą, wgram save''a i przejdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 13:58, Lucas016 napisał:

ja też spróbuję jeszcze dobrą drogą, wgram save''a i przejdę:)


Cóż poprzednie Gothici przechodziłem po kilka razy ale kiedy ukończyłem trzecią część doszedłem do wniosku, że odkryłem już wszystko co było do odkrycia i nie mam chęci zaczynać gry od nowa. Magia jedynki jest jednak nie do podrobienia :) Aż łezka się w oku kręci ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:03, YahooPL napisał:

Cóż poprzednie Gothici przechodziłem po kilka razy ale kiedy ukończyłem trzecią część doszedłem
do wniosku, że odkryłem już wszystko co było do odkrycia i nie mam chęci zaczynać gry od nowa.
Magia jedynki jest jednak nie do podrobienia :) Aż łezka się w oku kręci ....

no tak jedynkę przeszedłem trzy razy;) a co do trójki, nie chce jej przechodzić od nowa tylko od pewnego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:11, Lucas016 napisał:

no tak jedynkę przeszedłem trzy razy;) a co do trójki, nie chce jej przechodzić od nowa tylko
od pewnego momentu.


Dlatego jestem fanem serii. Gdyby istniała tylko trzecia część gry to nie byłbym jej fanem. Jedynka i dwójka to gry kultowe a trójka jest "zaledwie" dobra. Chyba zaraz se zainstaluje jedynkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pewien problem. Gram w Gothic 3 od pewnego czasu.Jestem w Monterze i nie mogę znależć złodziei zboża z farmy.Proszę o odpowiedź.Z góry dziękuje.
P.S Gdzie można znależć "puchary Magów Ognia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mapkę z pucharami masz poniżej ...

Złodziei zboża można spotkać tak :
na farmie na której zlecono ci misję ich zabicia trzeba skierować się w stronę drogi i stanąć na jej środku tak by po prawej była farma a po lewej las. Wchodzimy do lasu i idziemy wzdłuż drogi. Powinniśmy trafić na skałę. idziemy wzdłuż jej ściany. napotkamy w końcu stado zębaczy. Nieopodal stacjonują złodzieje zboża. Zabijasz, wracasz, cieszysz się ...

20070204142648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:51, boduczek napisał:

Mogłby mi ktos powiedziec jak bedzie mi chodzic Gothic III
moj komp to
Intel Celeron 2.6GHz
ram 1gb
karta graficzna Geforce Galaxy 7600GS
bardzo prosze o w miare szybka odpowiedz:)


Gothic 3 będzieCi chodził swietnie na średnich ustawieniach graficznych.Masz mocny sprzęt(według mnie).

20070204144706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Gothic 3 jest lepszy (o wiele lepszy) od G1 iG2 a także lepszy od Obliviona, lecz niestety jest tu sporo błędów lecz i tak jest to gra wyjątkowa. Strasznie mi się tnie , bo mam pamięć 512 mb a jest wymagane 1024 mb.Lecz i tak jest to gra , która ma piękną grafikę nawet jeśli się tnie.Niewiem czy wszystcy się zemną zgodzą.Pozdrawiam wszystkich.

20070204142824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam mały problem. Jestem w mora sul i mam juz odpowiednia reputacje lez gdy podchodze do gonzalesa miwi mi "złe wiesci....." i zaczyna mnie atakowac. Czy da sie temu zaradzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2007 o 14:48, Sebix 31 napisał:

Gothic 3 będzieCi chodził swietnie na średnich ustawieniach graficznych.Masz mocny sprzęt(według
mnie).

Czy jak wiem... A czy wedłóg ciebie jak zagram sobie na takim sprzęcie:
Intel Core 2 Duo E6300/E6400-------2gb ram----MSi 7900GTO/ GF 7900GS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 15:21, Adikos napisał:

Witam
Mam mały problem. Jestem w mora sul i mam juz odpowiednia reputacje lez gdy podchodze do gonzalesa
miwi mi "złe wiesci....." i zaczyna mnie atakowac. Czy da sie temu zaradzic???

Niestety nie, niepotrzebnie wyzwalałeś miasta asasynów. Jedyną pomocą jest wczytanie wcześniejszego sejwa, sprzed najazdu na osady pustynne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące problemów z nie pojawieniem się w grze jakiejś postaci.Co wtedy robiliście? Trzeba coś wpisywać w konsoli(i jak to się robi)? A może wystarczy przeinstalowanie gry , o ile to oczywiście w czymś pomoże.U mnie problem polega na braku w wyznaczonym miejscu Kurta , co uniemożliwia zdobycie jednego z ognistych pucharów , a po za tym blokuje kilka innych questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się