Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 18:18, Tajemnic napisał:

A jak nie chcesz sięgać po kody, to nie widzę innego wyjścia, tylko wyrżnąć całe miasto :)
Ewentualnie możesz spróbować trafić go czymś z daleka (tak aby do Ciebie podbiegł), albo schować
się gdzieś i go wystraszyć Strachem. Chodzi o to, aby wyciągnąć go poza mury.

To jest zadanie od orka z Silden Zapoteka, tylko terror nie działa na tego szamana Grompela, a z luku jak go trafie to
całe miasto leci, jak go zabije w tej jego chacie również, chyba opuszcze tego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:13, Gorn7 napisał:

> A jak nie chcesz sięgać po kody, to nie widzę innego wyjścia, tylko wyrżnąć całe miasto
:)
> Ewentualnie możesz spróbować trafić go czymś z daleka (tak aby do Ciebie podbiegł), albo
schować
> się gdzieś i go wystraszyć Strachem. Chodzi o to, aby wyciągnąć go poza mury.
To jest zadanie od orka z Silden Zapoteka, tylko terror nie działa na tego szamana Grompela,
a z luku jak go trafie to
całe miasto leci, jak go zabije w tej jego chacie również, chyba opuszcze tego questa.

KBM
Jeśli chodzi o miecze to chyba gniew innosa lub miecz od demona, ale potrzeba dużo siły aby nim władać, co do czarów to te które są ostatnimi w danej kategorii.
Poprzedniego posta chcialem edytować a kliknąlem niechcący odpowiedź, sory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Wiem, że wymaganie są podane. Ale zawsze trzeba mieć trochę nadziei ;] Czy komuś poszedł G3 przy sprzęcie podobnym/takim samym jak mój? Czyli przy procesorze Intel Celeron CPU 2.60ghz, grafce NVIDIA GeForce FX 5200, 1.5gb ramu. Kiedyś jak miałem 512mb ramu to mi zwieszało okrutnie tylko nie jestem pewien czy to przez ram czy kartę graficzną.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:27, DJ Szlafrok napisał:

Sam się zdziwiłem. Po prostu przespałem się do rana, patrzę - a tu znowu wilki, które już zabiłem!
Dobra, ubijam jeszcze raz, ale punktów doświadczenia nie ma. Tak jest wszędzie, chociaż mam
wrażenie, że minęło. (?!)


Aha sorry faktycznie są takie przypadki, że za zabicie potwora nie dostaje się punktów doświadczenia, ale są dwie mozliwości:
1) Interfejs na chwilę przestaje wyświetlać wszystkie napisy itp.
2) Po prostu błąd gry i za te akurat potwory nie dostajesz Expa

Dnia 26.12.2007 o 14:27, DJ Szlafrok napisał:

Co mam się nie martwić, jak nie ma co mnie ciągnąć dalej? ;-)
Tak, zakończenie ścieżki Adanosa jest z pewnością lepsze od pozostałych, ale nie tego spodziewałem
się po G3. W porównaniu do innych gier też zbyt pięknie nie wypada.


To prawda ale szczerze mówiąc od czasu RPG związanych z Forgotten Realms już żadko kiedy to fabuła ciągnie mnie do przodu. Znacznie częściej to po prostu frajda z zabijania, chodzenia, dialogów itp.

PS. Cały czas usmiech mi sie rysuje na twarzy kiedy patrze na twój nick :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem grę i próbuję ją uruchomić, a tu pojawia mi się komunikat, żebym włożył płytę, chociaż ta już jest w napędzie. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:43, lampak napisał:

Zainstalowałem grę i próbuję ją uruchomić, a tu pojawia mi się komunikat, żebym włożył płytę,
chociaż ta już jest w napędzie. Co robić?

Rozumiem, że gra oryginalna. Spróbuj zainstalować najnowszego patcha 1.52. Likwiduje on zabezpieczenia i pozwala odpalić grę bez płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:46, Ero Sennin napisał:

Hmm a to to legalne takie jest? :-D No ale zarazykuję, kupię tą grę. Jak nie będzie szło grać
to gra poczeka na półeczce na nowego kompa ;)

Tak, patch jest legalny i zaakceptowany przez JoWooD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:45, Szperacz Robson napisał:

> Zainstalowałem grę i próbuję ją uruchomić, a tu pojawia mi się komunikat, żebym włożył płytę,
> chociaż ta już jest w napędzie. Co robić?
Rozumiem, że gra oryginalna.

Oczywiście.

Dnia 26.12.2007 o 19:45, Szperacz Robson napisał:

Spróbuj zainstalować najnowszego patcha 1.52. Likwiduje on zabezpieczenia
i pozwala odpalić grę bez płyty.

A gdzie mogę go znaleźć? Bo jakoś nie widzę go na oficjalnych stronach...

Dodam również, że próbowałem użyć programu z płyty DrvSetup, ale nie działa (error 577).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym zadaniem, ale nie umiem go w żaden sposób wykonać, czytałem poradnik, ale nic w nim nie pisze. Nie lubie używać kodów, ale wydaje mi sie to konieczne. Gdy uaktywniłem konsolke, w grze jest ona cała czarna i gdy wpisuje kod na dole pojawiają sie tylko jakieś kwadraciki. Jak ktoś może mi doradzić czemu konsolka wygląda w ten sposób byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 20:40, Michal 1232 napisał:

Mam problem z jednym zadaniem, ale nie umiem go w żaden sposób wykonać, czytałem poradnik,
ale nic w nim nie pisze. Nie lubie używać kodów, ale wydaje mi sie to konieczne. Gdy uaktywniłem
konsolke, w grze jest ona cała czarna i gdy wpisuje kod na dole pojawiają sie tylko jakieś
kwadraciki. Jak ktoś może mi doradzić czemu konsolka wygląda w ten sposób byłbym wdzięczny.


Napisz z jakim zadaniem masz problem to Ci pomożemy. Nie używaj kodów, cała zabawa się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odnaleźć pucharów ognia. Wiem, że jeden jest w Cape Dun u jakiegoś orka handlarza i można go wykupić chyba za 100 monet, ale nie wiem gdzie są dwa pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z pucharów znajdziemy, w wiosce Cape Dun. Jest on, w posiadaniu miejscowego kwatermistrza orków Urkrassa. Jedyną możliwością, zdobycia naczynia jest jego kupno jednak aby tego dokonać niezbędna okazać się może rozmowa z asasynem przy wejściu.

Drugi puchar, posiada mag ognia Rakus. Znajdziemy go, na zachód od Montery w jednej z jaskiń. Zanim wyda nam puchar, poproszeni zostaniemy o pomoc w jednym z problemów.

Trzeci puchar, dostaniemy od jednego z niewolników na wykopaliskach w Monterze. W zamian, za wydanie przedmiotu żąda przeniesienia na farmę.

Czwarty puchar, został ukryty w chacie orkowego nadzorcy niewolników, w Silden.

Poszukiwania piątego pucharu, powinniśmy skierować na kopalnię w Geldern bowiem tam został ukryty.

Szósty, z pucharów odnajdziemy u jednego z paladynów stacjonujących w Trelis. Tym razem obejdzie się bez wykonywania zadań, oraz zawiłych konwersacji bowiem paladyn chętnie oddaje nam przedmiot poszukiwań, po krótkiej rozmowie.

Puchar siódmy, należy do jednego z magów ognia w Nemorze. Mag jest skłonny wydać przedmiot, w zamian za dostarczenie odpowiednich roślin.

Świątynia w Vengardzie, kryje pod swymi dachami paladyna. Ten zaś w posiadaniu ma puchar ósmy.

Milten posiada puchar dziewiąty. I tym razem obędzie się bez wykonywania zadań, bowiem przyjaciel z chęcią wyda nam puchar po krótkiej rozmowie w świątyni.

Jeden z asasynów o imieniu Masil posiada puchar dziesiąty. Puchar, oraz asasyna znajdziemy w Mora Sul, zanim jednak dostaniemy go w swe ręce zostaniemy poproszeni o wykonanie kilku zadań.

Nieopodal Mora Sul, w jednym z obozowisk skrył się niewolnik Yussef, znajdziemy paladyna który informuje o stracie pucharu. Po rozmowie, w której oznajmia że puchar stracił podczas napaści przez piaskowe pełzacze możemy wyruszyć z nim do starego obozowiska gdzie znajdziemy rannego piaskowego pełzacza. W jego wnętrzach, znajdziemy puchar jedenasty.

Dwunasty puchar, odnajdziemy na terenie obozowiska bandytów na skraju drogi pomiędzy Trellis a Bregą.

żródło- gothic.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:13, Gorn7 napisał:

> A jak nie chcesz sięgać po kody, to nie widzę innego wyjścia, tylko wyrżnąć całe miasto
:)
> Ewentualnie możesz spróbować trafić go czymś z daleka (tak aby do Ciebie podbiegł), albo
schować
> się gdzieś i go wystraszyć Strachem. Chodzi o to, aby wyciągnąć go poza mury.
To jest zadanie od orka z Silden Zapoteka, tylko terror nie działa na tego szamana Grompela,
a z luku jak go trafie to
całe miasto leci, jak go zabije w tej jego chacie również, chyba opuszcze tego questa.


nie pamiętam dokładnie jak to szło, ale da sie go ubić bez wszczynania zadymy (udawało mi sie za kazdym razem) - trzeba podejść do delikwenta z odpowiedniej strony (ale nie za blisko) i przylać mu a potem spychac go w róg chaty aż padnie. ci na zewnatrz tego nie zauważą....popróbuj, za którymś razem ci się uda...
można tez w nocy spróbować jak sie połozy spać (ale akurat tego nie jestem pewien, bo nie pamietam czy on w ogóle śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
e tam jest inny sposób - grompel daje nam questa na zabicie buntowników i mówie że pokaże nam z której strony nadchodzą - no to idziemy z nim do lasu i tam go "ubijamy" i luzik :P nikt nic nie widział
i po sprawie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 08:38, scott napisał:

/ciach/
e tam jest inny sposób - grompel daje nam questa na zabicie buntowników i mówie że pokaże nam
z której strony nadchodzą - no to idziemy z nim do lasu i tam go "ubijamy" i luzik :P nikt
nic nie widział
i po sprawie ...


niby tak, ale potem do końca gry quest siedzi w dzienniku..ja lubie miec czysty dziennik, a swoich przeciez nie wyrżne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 16:06, DJ Szlafrok napisał:

Google nie gryzie... (tak sobie ostatnio pomyślałem, ile wytrzymam bez tego znamiennego zdania
;-) )

Aktywacja kodów jest niezwykle prosta. W Gothicu 3 musisz edytować plik ge3.ini, który
znajduje się w folderze z grą, w katalogu „Ini” (przykładowa ścieżka dostępu ->
E:\Gothic 3\Ini\ge3.ini). Znajdź w tym pliku wers:

TestMode=false

i zamień go na:

TestMode=true


[..]

spawn <nazwa przedmiotu> - przed tobą pojawia się wybrany przedmiot
Przedmioty otrzymywane za pomocą give/spawn
- działa również na postacie.

Źródło - Gothic.org.pl

Konsolę wywołujesz tyldą (~ - przycisk pod ESC)

> No jak mam zarejestrowaną grę to co mam zrobić? napisać do gram.pl maila? :P

Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, ale chyba tak. Głowy uciąć sobie nie dam, może paznokcie.


Fakt, są google, ale w końcu przyszedłem do dobrego źródła info :) mniejsza o to, dzięki, z tym druidem poskutkowało :) No to teraz napisze do gram.pl z tą płytka. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się