Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2008 o 18:54, sirdoom napisał:

To tyle, mam nadzieję, że tym razem skutecznie wyprowadziłem Cię z błędu (bo kilka razy
próbowałem...) :)


Aha. No to faktycznie nie widziałem. Myślałem, że to CD Prjekt jest odpowiedzialny za przygotowanie patcha by "grał" z polską wersją. Teraz już będę wiedział.
Co do stwierdzenia, że kilka razy próbowałeś mnie wyprowadzić z błędu to szczerze mówiąc nie pamiętam byś mnie już wcześniej uświadamiał w czymkolwiek. Ale dziękuję ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:05, karolek44 napisał:

W platynie jest tylko 1.12 bo mam gothica platynową kolekcje .

oczywiscie bo to jest patch oficjalny patch do gry:-) a fanowski 1.5.2 wnosi wiele poprawek ktorych nie uwzglednil patch oficjalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:12, okaz1981 napisał:

> W platynie jest tylko 1.12 bo mam gothica platynową kolekcje .
oczywiscie bo to jest patch oficjalny patch do gry:-) a fanowski 1.5.2 wnosi wiele poprawek
ktorych nie uwzglednil patch oficjalny


patch 1.5.2 jedyne co zmienia to, że usuwa zabezpieczenia, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:12, okaz1981 napisał:

> W platynie jest tylko 1.12 bo mam gothica platynową kolekcje .
oczywiscie bo to jest patch oficjalny patch do gry:-) a fanowski 1.5.2 wnosi wiele poprawek
ktorych nie uwzglednil patch oficjalny


Szczerze polemizowałbym ze stwierdzeniem "wiele"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:13, Ecko09 napisał:

patch 1.5.2 jedyne co zmienia to, że usuwa zabezpieczenia, nic więcej.


Ale zawiera w sobie poprzednie... razem naprawiają ponad 1000 bugów!!! (to jest liczba co się zowie, mało która gra może się pochwalić taką liczbą buraczków :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2008 o 19:15, DJ Szlafrok napisał:


Szczerze polemizowałbym ze stwierdzeniem "wiele"...

nie napisalem ze patche czynia gre cudowna i bezproblemowa,jedynie ze usuwaja wiekszosc bugow w porownaniu do "golej" wersji Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy patch zawiera poprzednie i czy fanowskie patche mogą zaszkodzic grze? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:25, okaz1981 napisał:

> Szczerze polemizowałbym ze stwierdzeniem "wiele"...
nie napisalem ze patche czynia gre cudowna i bezproblemowa,jedynie ze usuwaja wiekszosc
bugow w porownaniu do "golej" wersji Gothica 3


Na prawdę?

Tak naprawdę to każdy kolejny patch wiele nie zmienia, jedynymi wartymi uwagi poprawkami są fundamentalne poprawki w zadaniach. Reszta to dodatki, które są całkiem niezłe (ładniejsze ikonki kamieni teleportacyjnych, na przykład) ale nie niezbędne. Dopiero łatka 1.6 ma szansę coś tam poprawić w większym stopniu.

E:

@Songohanssj
Kolejno: tak (OFICJALNA łatka 1.12 zawiera poprzednie, natomiast łatka 1.52 zawiera wszystkie NIEOFICJALNE), nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:26, songohanssj2 napisał:

Czy każdy patch zawiera poprzednie i czy fanowskie patche mogą zaszkodzic grze? Z góry
dziękuje za odpowiedź.


Wystarczy instalować 1.12 a później 1.5.2 by posiadać wszystkie aktualne patche. Nie psują one gry a jedynie naprawiają. Czasami jednak sie zdarza, że gra może się po prostu wywalić, ale rzadko. Przed instalacją zgraj po prostu sejwy i wszystko bedzie w porządku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:33, YahooPL napisał:

Wystarczy instalować 1.12 a później 1.5.2 by posiadać wszystkie aktualne patche. Nie
psują one gry a jedynie naprawiają. Czasami jednak sie zdarza, że gra może się po prostu
wywalić, ale rzadko. Przed instalacją zgraj po prostu sejwy i wszystko bedzie w porządku
...
(pogrubienie by sirdoom)


Nie wolno tak robić!!!
Część rzeczy w ogóle na starych saveach nie zadziała, część może się chrzanić. (jest to wyraźnie zapisane w readme nawet) Mocno zalecane jest zaczęcie gry od nowa, na nowym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:42, sirdoom napisał:

Nie wolno tak robić!!!


Nie wolno tak robić! Czytanie ze zrozumieniem nie boli!
Wybacz małą złośliwość...

Dnia 05.02.2008 o 19:42, sirdoom napisał:

Część rzeczy w ogóle na starych saveach nie zadziała, część może się chrzanić. (jest
to wyraźnie zapisane w readme nawet) Mocno zalecane jest zaczęcie gry od nowa, na nowym
patchu.


Yahoo po prostu chodziło o zabezpieczenie zapisów gry, w czym chyba nic złego nie znajdziesz. Ech...

E:
Prawda, Yasiu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:40, Matix123 napisał:

Ma ktoś liste zdobycia reputacji u buntowników,bo chciałem se kupić pancerz paladyna.


Gdzieś tutaj znajdziesz:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=172927&n=14

sirdoom
Pierw sze słyszę. ja tam patchowałem grę i grałem normalnie na starych sejwach. Może po prostu część poprawek nie wejdzie w życie, ale nie zepsuje to gry ...

DJ Szlafrok
Prawda :) Odpowiedziałem na moim GS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:40, Matix123 napisał:

Ma ktoś liste zdobycia reputacji u buntowników,bo chciałem se kupić pancerz paladyna.

Najlepiej robić wszystkie zadanie zlecane nam przez przywódców jak i członków Rebelii. To nie zaszkodzi exp skapnie i reputacja także ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:50, DJ Szlafrok napisał:

Wybacz małą złośliwość...


:) Wyszlo na moje :P

YahooPL http://snorre.jowood.de/~community/Gothic3/CP_Readme_1_52_EN.txt - readme, czytaj uważnie.
Ale to też zależy od tego jak daleko byłeś wcześniej... Po wypełnieniu około połowy questów na 1.12 i instalacji 1.5 miałem masę dziwnych problemów (pojawiły się w questbooku questy, których nigdy nie robiłem i których już nie dało się zrobić, masowe ''Where is the Guru?'' i 2x tyle armora co miałem przed patchem + brak nowych ficzerów typu datowanie saveów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:57, Matix123 napisał:

Jest patch na zbroje paladyna?Jak jest to dajcie adres strony.


yyy... jak to patch ??? Chodzi Ci pewnie o kod na zbroję paladyna ??? Musisz kody najpier uaktywnić w podany niżej sposób:

W Gothicu 3 musisz edytować plik ge3.ini, który znajduje się w folderze z grą, w katalogu „Ini” (przykładowa ścieżka dostępu -> E:\Gothic 3\Ini\ge3.ini). Znajdź w tym pliku wers:
TestMode=false
i zamień go na:
TestMode=true

Teraz podczas gry naciskasz "~" i wpisujesz :

give <nazwa przedmiotu> <liczba> - daje określoną ilość danego przedmiotu
spawn <nazwa przedmiotu> - przed tobą pojawia się wybrany przedmiot
Przedmioty otrzymywane za pomocą give/spawn

Body_Paladin – Pancerz paladyna
Body_Paladin_02 – Pancerz paladyna
Body_Paladin_03 – Pancerz paladyna

Któreś z tych trzech zadziała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 19:59, sirdoom napisał:

> Wybacz małą złośliwość...

Dnia 05.02.2008 o 19:59, sirdoom napisał:

:) Wyszlo na moje :P


Nie zrozumieliśmy się. ;-) Chodzi mi o to, że w razie problemów z łatką, w drodze odpuszczenie jej sobie można wrócić do protekcjonalnie zachowanego zapisu. Co do wątpliwego działania sejwa z innej wersji gry - to oczywiście prawda i nie mam zamiaru się spierać, bo i sam tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się