Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 09:12, boduczek napisał:

Mam takie pytanko, jak chodziłby Gothic III na takim sprzęcie : ?
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz, 1066 MHz FSB
pamięć ran 2GB Geil DDR2- 800 MHz
GeForce 8800 GT 512 MB


Mam podobne parametry sprzętu (intel core duo E2160 1,8 GHz- podkręcony do 3,2 GHz, GF 8800 GT 512 MB palit, 2 Gb RAMu ddr2) i u mnie na max łazi to pewnie u ciebie też będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:13, Matias16162 napisał:

Z patchami zapewne na maxa, bez patchy średnie :)


Ja mam prawie taki sam sprzęt(podpis) i chodzi mi na maxa... Więc mu też pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matias16162
> Kim Ty jesteś? Jakimś twórcom gier że takie farmazony gadasz? :)
> Przeciętnym ludziom takie nazwy nie wiele mówią, ale ja trochę w tym ostatnio siedzę
> i wiem o co ci mniej więcej chodzi, tylko pozostali :)
> A źle wyliczone strefy kolizji to bug nie? :)

Mam 19 lat, jestem w technikum informatycznym, programowanie (jeszcze nie gier, ale jak wygląda engine wiem) to mój przedmiot obowiązkowy :P
Jakie nazwy niewiele mówią? I jakie farmazony? Oo Chodzi o engine? Ktoś jest graczem, to musiał przynajmniej raz słyszeć tą nazwę i się domyślać co to :P Jeśli chodzi o długość kodu... W obecnych grach kod engine ma ponad 6 MB - skompilowany i spakowany. Nieskompilowany i niespakowany ma z 5-10 razy tyle (w skrajnych przypadkach nawet więcej - języki programowania są tylko dla wygody, po skompilowaniu i tak wszystko zostaje przerobione na skompilowanego (i trudnego... stąd powstał np C++) Asemblera).
Złe liczenie strefy kolizji to istotnie bug, dodam nawet, że nie znam gry w której by nie występował, nawet w minimalnym stopniu :) Nawet w Crysisie istnieje...


> A czemu by mieli nie wymienic? Mam zarejestrowaną grę i 15,90 na koszty przesyłki itp :D

Mojemu koledze nie wymienili... Istoty sprawy nie znam, ale fakt faktem :P


> (...) ja wiem swoje i Ty swoje :)))

Pozostaje mi tylko przytaknąć głową :) Ani ja Cię nie przekonam, ani ty mnie. Z mojej strony EoT (chyba, że argumentacja będzie ciekawa...) ;p

Edit: Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje? Oo To już drugi raz dzisiaj nie mogę "odpowiedzieć" bezpośrednio do użytkownika... Czyżbym za długo pisał? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:13, Matias16162 napisał:

Z patchami zapewne na maxa, bez patchy średnie :)

Rozumiem, a w jakiej rozdzielczości był sobie zagrał? I czy nie będzie gorszej jakości na czterordzeniowcu?

piero92
Aha ;) A w jakiej rozdzielczości grasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:21, boduczek napisał:

Rozumiem, a w jakiej rozdzielczości był sobie zagrał? I czy nie będzie gorszej jakości
na czterordzeniowcu?


Gra nie najlepiej sobie radzi na wielo rdzeniowych procach ale Twój jest tak mocny, że nie zauważysz różnicy. Myślę, że możesz podchodzić do 1200x1024 a na 1024x768 bedziesz mógł już spokojnie naparzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:12, boduczek napisał:

Mam takie pytanko, jak chodziłby Gothic III na takim sprzęcie : ?
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz, 1066 MHz FSB
pamięć ran 2GB Geil DDR2- 800 MHz
GeForce 8800 GT 512 MB


No to ja jeszcze dorzucę się. Spokojnie będziesz mógł uruchomić grę w najwyższych możliwych detalach, choć freezy tak czy inaczej również będziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:37, DJ Szlafrok napisał:

No to ja jeszcze dorzucę się. Spokojnie będziesz mógł uruchomić grę w najwyższych możliwych
detalach, choć freezy tak czy inaczej również będziesz miał.


Czyli to prawda, że żaden sprzęt freezów sie nie ustrzeże ??? Myślałem, że na najwyższych konfiguracjach ten problem znika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:39, YahooPL napisał:

> No to ja jeszcze dorzucę się. Spokojnie będziesz mógł uruchomić grę w najwyższych
możliwych
> detalach, choć freezy tak czy inaczej również będziesz miał.

Czyli to prawda, że żaden sprzęt freezów sie nie ustrzeże ??? Myślałem, że na najwyższych
konfiguracjach ten problem znika ...

Gdyby Gothic obsługiwał procesory dwu rdzeniowe nie cią by się tak ale i tak na nich pójdzie. W momencie premiery gry te procesory nie były jeszcze tak rozpowszechnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 15:35, YahooPL napisał:

Gra nie najlepiej sobie radzi na wielo rdzeniowych procach ale Twój jest tak mocny, że
nie zauważysz różnicy. Myślę, że możesz podchodzić do 1200x1024 a na 1024x768 bedziesz
mógł już spokojnie naparzać :P

Co więc jest wymagane do rozdzielczości 1680x1050? ;> http://pl.youtube.com/watch?v=QUKVv9SK-M4 czy Twoim zdaniem tak to by u mnie wyglądało?

DJ Szlafrok
To, że będą zacinki to ja wiem. Tylko jestem ciekaw na jakich detalach i rozdzielczości bym sobie pograł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:58, boduczek napisał:

Co więc jest wymagane do rozdzielczości 1680x1050? ;> http://pl.youtube.com/watch?v=QUKVv9SK-M4
czy Twoim zdaniem tak to by u mnie wyglądało?


Cholera już zapomniałem jaka dobra muzyka jest w tej grze :)

W sumie to mi się wydaje, że obojętnie jaką rozdziałke ustawisz i jakie detale to i tak wszedzie się będzie cieło tak samo. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Możesz więc próbowac w odpalaniu gry na 1600x1200 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 16:10, YahooPL napisał:

W sumie to mi się wydaje, że obojętnie jaką rozdziałke ustawisz i jakie detale to i tak wszedzie się będzie cieło tak
samo. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Możesz więc próbowac w odpalaniu gry na 1600x1200 :P

Czy ja wiem... Wydaje mi się, że aż tak dziwny G3 nie jest i zmniejszenie rozdzielczości zwykle pomaga choć trochę grę przyspieszyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 16:10, YahooPL napisał:

Cholera już zapomniałem jaka dobra muzyka jest w tej grze :)

Nie musisz dziękować za przypomnienie ;P

Dnia 06.02.2008 o 16:10, YahooPL napisał:

W sumie to mi się wydaje, że obojętnie jaką rozdziałke ustawisz i jakie detale to i tak
wszedzie się będzie cieło tak samo. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Możesz więc próbowac
w odpalaniu gry na 1600x1200 :P

No ale to już chyba przesada :P Te kilka FPS''ów różnicy z całą pewnością powinno być ;) No to za jakiś czas spróbuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam sprzęt:
Radeon x1950pro
1giga ramu kingstona
Procek Amd 64 3000+

I sie dziadostwo na średnich ścina dużo, pewno przez ramy...;/
Macie może jakieś sposoby na zwiększenie płynności gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 16:44, Starter napisał:

I sie dziadostwo na średnich ścina dużo;/


Nie ma się w sumie czemu dziwić :P

Dnia 06.02.2008 o 16:44, Starter napisał:

Macie może jakieś sposoby na zwiększenie płynności gry?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=2301

Jeśli jednak nie chcesz kombinować to lepiej sobie odpuść. Możesz to okupić reinstalacją gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 16:46, YahooPL napisał:

> I sie dziadostwo na średnich ścina dużo;/

Nie ma się w sumie czemu dziwić :P

> Macie może jakieś sposoby na zwiększenie płynności gry?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=2301

Jeśli jednak nie chcesz kombinować to lepiej sobie odpuść. Możesz to okupić reinstalacją
gry ...


Heh dzięki;) a pokombinuje czemu nie zawsze można coś zdziałacxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 16:47, Starter napisał:

Heh dzięki;) a pokombinuje czemu nie zawsze można coś zdziałacxD


Zadziała na pewno jeśli zrobisz wszystko dobrze. Zajmowałem się tym tematem dość dużeo i 70 % przypadków wszystko działało i zyskuje się od kilku do nawet kilkunastu klatek co jest dość dobrym wynikiem w tej grze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o lllooollll....
Ja mam takiego samego procka, 768RAM i x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 i średnio-wysokie detale... pewno u Ciebie g3 ma zły humor xD
A tak myślę że traz nam zmienic procka bo to to potrafi miec 100% użycia przy montowaniu filmu WMM. Serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 17:32, Matias16162 napisał:

Ja mam takiego samego procka, 768RAM i x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 i średnio-wysokie
detale... pewno u Ciebie g3 ma zły humor xD

Pff, wygląda na to, że u mnie jest już porządnie wkurzony ;-) komputer mam nieco lepszy, a poza średnie (i to po tweakowaniu) wyjść nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 17:51, Jakub Wędrowycz napisał:

> Ja mam takiego samego procka, 768RAM i x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 i średnio-wysokie

> detale... pewno u Ciebie g3 ma zły humor xD
Pff, wygląda na to, że u mnie jest już porządnie wkurzony ;-) komputer mam nieco lepszy,
a poza średnie (i to po tweakowaniu) wyjść nie mogę...

A zainstalowałeś patche one powinny załagodzic gniew twojego Gothica:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się