Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2008 o 17:21, Lucek napisał:

Czy łatę 1.6 można instalować na poprzednią, tzn. na 1.5, czy może trzeba na gołego
Gothica?


Tak, mozna instalować łatkę 1.6 na poprzednie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:21, Lucek napisał:

Czy łatę 1.6 można instalować na poprzednią, tzn. na 1.5, czy może trzeba na gołego
Gothica?


Akurat patcha 1.6 można instalować na obojętnie jaką wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:21, Lucek napisał:

Czy łatę 1.6 można instalować na poprzednią, tzn. na 1.5, czy może trzeba na gołego
Gothica?


Właściwie to jedno i drugie , w zależności , którą wersję patcha posiadasz.Poprawka 1.6 o rozmiarze około 29MB idzie na 1.5 , a 1.6 wersja około 70MB to pełna poprawka idąca "na gołego" Gothica3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach. Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.

20080222184224

20080222184301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:45, YahooPL napisał:

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.


Dla mnie to wygląda jak przekłamania graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie coś mam (a na dodatek śnieg też wygląda jak szachwonica) :/ Mi się wydaje, że to po prostu jakiś bug wnerwiający :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SIEMA
Mam pytania otóz:Czy odpali mi gothic 3 (ibędzie sie dało grać)na parametrach:
AMD ATHLON XP 2400+ 2,0GHz
2GB RAM LUB 1,5GB RAM
GEFORCE 5200fx 128 mb
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nieciekawego buga :/ Otóz, gdy podchodze do jakiegoś martwego zwierzęcia powinno sie podświetlić jego imie, nazwa itd. po kliknięciu, na które można zdjąć skóre itd. Tymczasem u mnie sie nie podświetla jego nazwa...i jak ja mam tak grać, nie da sie :/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:45, YahooPL napisał:

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.


Ja tak miałem od początku gry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
> sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
> Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?
> PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.

Prawdopodobnie gra nieprawidłowo interpretuje funkcje shaderów dla pustyni, wobec czego zamiast piasku masz brzydką teksturę. A tak na marginesie - to wygląda po prostu fatalnie. Współczuję, bo sam nie wiem, czy w moim przypadku przez taki błąd gra nie poszłaby w odstawkę...

@Matias
> No a patch 1.6 niestety nie naprawia problemu z wilkami w wilczej kopalni ;/
> Znowu mnie któryś przez ścianę zabił ;/;/

Głównym zadaniem łatki była optymalizacja gry, reszta problemów została naprawiona ''przy okazji'' (jako "reszta problemów" mam na myśli jakieś 17% spośród błędów gry).

E:
Oczywiście, silnik forum musiał nie zaliczyć tego posta jako odpowiedź mimo że nim był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiaa... Tylko ciekawe kiedy ten patch ma byc co ma zawuerac niby 30mb czystego engine? Już się nie moge doczekac bo to tragedia że w Geldern potrafi mój pc osiągac 30fps a w Mora Sul spada nawet do 5fps ostatnio ;/;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 19:25, DJ Szlafrok napisał:

Prawdopodobnie gra nieprawidłowo interpretuje funkcje shaderów dla pustyni, wobec czego
zamiast piasku masz brzydką teksturę. A tak na marginesie - to wygląda po prostu fatalnie.
Współczuję, bo sam nie wiem, czy w moim przypadku przez taki błąd gra nie poszłaby w
odstawkę...


No chciałem tylko wiedzieć czy to patch 1.6 tak zepsuł ta grę. A współczuć nie musisz bo mi naprawdę takie cos za bardzo nie przeszkadza. Po prostu chciałem wiedzieć.

Aikuh ---> Zainstaluj od razu 1.6 która zawiera wszystkie poprzednie łatki i dizała dobrze z polską wersją.

amek11 ---> Trochę słabą kartę masz ale odpalisz grę na minimalnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:45, YahooPL napisał:

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.



Ja tak miałem także w wersji 1.08 gry [czyli bez patchowania] i mam teraz, więc to raczej nie wina patcha... chociaż mnie też to wnerwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 19:59, Matias16162 napisał:

Co Ty gadasz? Ta karta chyba nie obsługuje żadnych shaderów więc będzie mógł co najwyżej
pochodzic po menu a to i tak nie jest pewne :)


Akurat tak się składa, że miałem identyczny konfig i na dodatek giga ramu mniej i grałem na minimalnych. Byle jak ale grałem...

MTSMAFIOSO ---> To dobrze bo już myślałem, że na patcha 1.6 będę musiał psioczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się