Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Zastanawiam się, czy nie zacząć grać w G3, kiedyś sprzęt raczej na to nie pozwalał.
I tu mam dwa pytania:
Grałem w demko, i co jakiś czas wyskakuje mi błąd "Where is Guru?" O co z tym chodzić i jak mam się tego pozbyć? :)
Kolejna rzecz: Po jakimś czasie postać miała czerwone oczy, niektóre części różnych obiektów świeciły na czerwono. I pytanie: to tylko bug w demie czy jakiś problem z kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:45, YahooPL napisał:

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

PS: Screeny zmniejszone w photoshopie. Normalnie mam rozdziałkę 1200 x 1024.

Ja też mam takie szachownice czasami, ale od czasu gdy zainstalowałem patcha 1.6 wcześniej nie było takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd "Where is Guru?" jest cechą charakterystyczną nowego Gothic''a i nie da się go usunąć, co najwyżej spowodować, że rzadziej się ukazuje. Tak jest i w pełnej wersji. Wynika on prawdopodobnie z za dużego zapotrzebowania gry na pamięć wirtualną, aby wygenerować obiekty/duże połacie terenu. Oczywiście za wszystkim i innymi zacinkami stoi skopana optymalizacja gry. Teoretycznie lepiej powinno być, gdy ma się dużo pamięci RAM (ok. 1.5-2 GB), ale nie ma cudów- błąd i tak moze się pojawić. Co do drugiego problemu to przynajmniej ja nie miałem takiego problemu u siebie (choć w demo nie grałem) i może powinieneś ściągnąć najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 19:51, YahooPL napisał:

No chciałem tylko wiedzieć czy to patch 1.6 tak zepsuł ta grę. A współczuć nie musisz
bo mi naprawdę takie cos za bardzo nie przeszkadza.


W analogicznej sytuacji (gdybym to ja miał taki błąd) współczucie prawdopodobnie byłoby jak najbardziej wskazane, więc na wszelki wypadek wspomniałem o tym. ;-) Mnie takie błędy irytują ponad przeciętną świadomość (czytaj - inny nie przyglądnie się deskom w drzwiach i nie pomyśli sobie z niesmakiem, że wszystkie są kopiami jednej), więc naprawdę to by mi przeszkadzało - teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dla czego odkąd wróciłem z varantu z poszukiwań artefaktów, to wszyscy orkowie mnie atakują? np. jak poszedłem do trelis pierwszy raz to od razu wszyscy najemnicy orków i orkowie mnie atakowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma 2 katan w grze... hah.. tak się składa że ja mam 2 bez kodów. 1 chyba gdzieś wygrałem, a drugą w skrzyni znalazłem. Kto puścił tą plotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej!!
Pogram sobie(na średnich detalach,jęsli nie to na jakich i na jakich się będzie cieło)???????????
NA tym sprzęcie????
AMD ATHLON XP 2400+ 2,0GHz
2cg ram lub 1,5 gb ram????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:38, czarek.k napisał:

Może mi ktoś powiedzieć dla czego odkąd wróciłem z varantu z poszukiwań artefaktów, to
wszyscy orkowie mnie atakują? np. jak poszedłem do trelis pierwszy raz to od razu wszyscy
najemnicy orków i orkowie mnie atakowali.


Może opuszczając Myrtanę odbiłeś już limit możliwych trzech miast i nie zauważyłeś tego. Może też być możliwość że wybicie orków a Al-Shedim również liczy się do reputacji u orków ale nie jestem pewien. W każdym bądź razie nic już nie zrobisz i musisz im stawić czoła...

amek11 ---> Naucz się czytać więcej niż do trzech postów w górę. Odpowiedziałem już Ci tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=26871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:08, Marcinos07 napisał:

Zastanawiam się, czy nie zacząć grać w G3, kiedyś sprzęt raczej na to nie pozwalał.
I tu mam dwa pytania:
Grałem w demko, i co jakiś czas wyskakuje mi błąd "Where is Guru?" O co z tym chodzić
i jak mam się tego pozbyć? :)
Kolejna rzecz: Po jakimś czasie postać miała czerwone oczy, niektóre części różnych obiektów
świeciły na czerwono. I pytanie: to tylko bug w demie czy jakiś problem z kartą graficzną.



Tego Where is Guru nie da sie usunąć, też mi to wyskakiwało dawniej, teraz już nie mam tego problemu (więcej RAMu mam).
To drugie to przekłamania graficzne. również to miałem. Ale po ściągnięciu i wgraniu patchy już nie mam z tym problemu. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:40, amek11 napisał:

Ej!!
Pogram sobie(na średnich detalach,jęsli nie to na jakich i na jakich się będzie cieło)???????????
NA tym sprzęcie????
AMD ATHLON XP 2400+ 2,0GHz
2cg ram lub 1,5 gb ram????


Spoko pójdzie, ale na średnio-niskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:45, YahooPL napisał:

Ogólnie nie narzekam na to co wniósł patch 1.6 ale jedna rzecz mnie mocno uderza. Idę
sobie przez pustynie a wydmy wyglądają jak szachownica. Widać to na poniższych obrazkach.
Czy to normalne? Czy było już tak wcześniej czy patch to wprowadził?

Skoro nastąpiła u Ciebie przesiadka na nowego kompa, to problem leży najprawdopodobniej w sterownikach, bądź bibliotece 3D. Możliwe, że nie masz po prostu najnowszych wersji ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:52, allor10 napisał:

Spoko pójdzie, ale na średnio-niskich.


Żartujesz sobie? Na niskich będzie się cięło niemiłosiernie. Może ram ma duże znaczenie w tej grze ale tak słaba karta graficzna nie uciągnie tego na więcej niż niskich detalach. Procek zresztą też nie pierwszej świeżości.

gothicsheep ---> Ejjj nie masz do czynienia z żółtodziobem. Zanim w ogóle zacząłem się bawić w gry to pierwsze co zrobiłem to stery do karty itp. Poza tym kilka osób powyżej też ma coś takiego. Nie zdarza sie to nagminnie ale jak już wyskoczy coś takiego to naprawdę można dostać czerwonej gorączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:54, YahooPL napisał:

gothicsheep ---> Ejjj nie masz do czynienia z żółtodziobem.

Że żółtodziób nie jesteś, to wiem, spoko maroko :P. Po prostu czasem takie kwestie można łatwo przeoczyć ;). Nic to, wychodzi więc na to, że ta szachownica jest po prostu bugiem graficznym. Ale mnie to wcale nie dziwi ;D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:39, Matias16162 napisał:

Podobno nie ma 2 katan w grze... hah.. tak się składa że ja mam 2 bez kodów. 1 chyba
gdzieś wygrałem, a drugą w skrzyni znalazłem. Kto puścił tą plotkę?

Lol toż juz dawno to mówiłem ,że są 2 katany i nawet je mam ;] Najfajniej wyglądające miecze jak dla mnie :p Jedna w skrzyni Kertha w Nordmarze a druga hmm do wygrania chyba ;] nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:
gdy gram w gothica i ktos do mnie np. napisze na gg naciskam alt + tab i... nie mogę znowu włączyć gothica ;/ wie ktoś o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:29, Aikuh napisał:

Mam taki problem:
gdy gram w gothica i ktos do mnie np. napisze na gg naciskam alt + tab i... nie mogę
znowu włączyć gothica ;/ wie ktoś o co chodzi??


Cóż, pewnie gra sie zawiesiła, poza tym jak grasz to wyłączaj gg i inne niepotrzebne programy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:29, Aikuh napisał:

Mam taki problem:
gdy gram w gothica i ktos do mnie np. napisze na gg naciskam alt + tab i... nie mogę
znowu włączyć gothica ;/ wie ktoś o co chodzi??

Wyłącz gg :) .
Ale tak jak mówi Ecko09, lepiej wyłącz wszystkie niepotrzebne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:31, Kalejdoskop86 napisał:

> Mam taki problem:
> gdy gram w gothica i ktos do mnie np. napisze na gg naciskam alt + tab i... nie
mogę
> znowu włączyć gothica ;/ wie ktoś o co chodzi??
Wyłącz gg :) .
Ale tak jak mówi Ecko09, lepiej wyłącz wszystkie niepotrzebne programy.


Używaj AQQ albo innego multikomunikatora. GG zabiera ok 20 000 K pamięci, a taki AQQ 4 000 K. No i się nie wiesza - sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to był tylko przykład... może wiecie czy można coś z tym zrobić żeby mi sie gra normalnie wczytywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się