Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 01:04, KrzychW napisał:

Dokładnie odwrotnie.Ponieważ większość gier nie wywołuje tyle emocji co G3 , można w
nie spokojnie grać bez nerwów , a Gothic 3 zostawić samemu sobie.No , chyba że komuś
żadne kłopoty nie straszne.

Czyli jest inaczej jak mówisz. Emocje, które są wywołane graniem w G3 to jednak jest przeszkoda i zachęcenie do samookaleczenia, chyba że zostawi się go samemu sobie, ale jakie to wyjście grać, ale nie grać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem wczoraj grę z patchem 1.6 na starym sprzęcie (Pentium 4 2.4, 1, 5GB RAM, ATI X800) i gra chodziła całkiem znośnie w detalach na medium (rozdz. 1024/768), oczywiście co jakiś czas było przycięcie, ale to się zdarza nawet na najnowszych sprzętach z 4GB RAMu, no i w mieście, przy walce z wieloma npc trzeba było zejść z detali. Nigdy nie miałem żadnych zwiechów podczas grania i zapisywania, a zdarzało się, że grałem i 5 godzin pod rząd, także nie sądzę, aby ten najnowszy patch wprowadził jakiś duży błąd. Owszem ze 3 razy mi się zdarzyło, że przy wczytaniu wywaliło do pulpitu, ale po restarcie gry było wszystko ok. Jedyny poważny błąd jaki mi się trafił to brak Miltena w klasztorze - musiałem użyć konsoli i okazało się, że stał w Ardei, po przeniesieniu do niego zaczął iść do Nordmaru, potem już było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No bo to jest tak właśnie, że niektórym działa dobrze, a niektórym nie. Nawet najmocniejszy sprzęt w tych czasach nie obyłby się bez zacięć ze strony G3. To już jest wewnętrzny błąd gry, źle zrobiony silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Kalejdoskop86
> /.../
> No bo to jest tak właśnie, że niektórym działa dobrze, a niektórym nie. Nawet
> najmocniejszy sprzęt w tych czasach nie obyłby się bez zacięć ze strony G3. To już jest wewnętrzny
> błąd gry, źle zrobiony silnik.

Ja bym powiedział, że silnik graficzny, który wybrała Piranha Bytes nie był w stanie obsłużyć tylu obiektów i detali ile jest w Gothic 3, a jest ich mnóstwo...- o wiele więcej niż w Oblivion, który jest na tym samym silniku (choć PB trochę go zmodyfikowała do G 3, to jednak jest ten sam silnik). Grałem w Obliviona bespośrednio przed Gothic 3 i chodził mi na maksymalnych ustawieniach, ale gdy potem włączyłem Gothica to poraziła mnie wręcz ilość detali w grafice, a każda pierdoła typu beczka, widelec, talerz, kicający zając, wąż, mała jaszczurka itp. musi być zrenderowana, wszystko to zżera zasoby...Zresztą widać wyraźnie, że PB miała problemy z tym silnikiem, nie mogli zrobić tego co chcieli widać to wyraźnie po takich rzeczach jak za mała głowa Diego (i wielu innych npc), jakieś pofałdowane nienaturalnie szyje (np. u Gorna)...W jednym ten silnik się sprawdził - niesamowity wprost "developing" terenu, tak pięknie, naturalnie ukształtowanego terenu chyba jeszcze nie widziałem w żadnej grze...

Z innej beczki, ale wprost nie da się przejść obok tego obojętnie - nie słyszałem jeszcze w żadnej grze równie pięknej muzyki, aż szkoda, że gra jest tak słabo rozwinięta fabularnie, bo Kai Rosenkranz włożył ogrom pracy w przygotowanie i udźwiękowienie gry (choć nie wszystkie motywy muzyczne są jego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 22:13, YahooPL napisał:

/.../

Jeżeli instalowałeś patcha 1.6 to najprawdopodobniej masz to samo co ja. We wcześniejszych
wersjach tego nie miałem dopiero po patchu 1.6. Własnie niedawno to zauważyłem. Niestety
jest to błąd gry i nie da się z tym chyba nic zrobić oprócz powrotu do poprzednich wersji
np. 1.12. Wiąże się to niestety z przeinstalowaniem gry. Szkoda :(


no właśnie nie instalowałem żadnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm Lee mnie prosi abym mu znalazł kamień teleportacyjny do króla, mam ten kamień z Gothy ale mu dac go nie moge chodzi tu o inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden kamień do Vengardu, prowadzi on bezpośrednio do komnaty tronowej. Można go znaleźć w pokoju Maga Ognia który znajduje się nad komnatą tronową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 15:49, Xanas napisał:

Ai jeszcze pytanie czy komuś oprócz magom ognia i temu orkowi w geldern można zanieść
12 ognistych pucharów?


Tylko im możesz. Osobiście wybrałbym tego orka w Geldern bo mniej biegania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:41, VanShikamaru napisał:

kto z klanu wilka i z klanu ognia pomoże mi w odbiciu kopalni??


Spróbuj popytać:
- Grim - Klan Wilka
- na płd. zach. od Klanu Wilka możesz znaleźć Liska, Jorna i Jensgara
- Thorald - Kl. Ognia
zazwyczaj musisz wykonać dla nich questy ale z tym sobie raczej poradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadnemu magowi ognia musisz ogniste puhary pobłogosławic w kaplicy innosa i oddac 12 paladynom a z klanu wilka 2 osoby z obozu mysliwych a z ognia nie wiem bo sam odbijałem kopalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:41, VanShikamaru napisał:

kto z klanu wilka

z klanu wilka to ja zawsze ide do obozu drwali i ze 2 ze mną idzie. Zresztą chyba nas nawet do nich wysyłają. A puchary dla 12 paladynów musisz zanieść ;] oczywiście pobłogosławione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę pytanie retoryczne, pierwszy raz słyszę, aby się zepsuły sejwy przez patch. Może jednak u Ciebie łatka spowodowała więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:02, karolek44 napisał:

ej a czemu patch 1.6 popsuł mi zapisy gry bo wogulee nie wczytuje zapisów i musze grac
od nowa


Patch raczej tego nie popsuł. Wydaje mi sie, że podczas ostatniego zapisu gry mogło Ci sie coś zaciąć i masz pewnie teraz białe tło prze sejwie a jego nawa to "----". Ja takie cos miałm jak podczas zapisu wyszło mi do Windowsa. Nie wykluczam jednak faktu, że rzeczywiście Twoje sejwy mogą być niekompatybilne z nową wersją. Nic jednaj już z tym fantem nie zrobisz i musisz grać od nowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 17:05, VanShikamaru napisał:

co to kamień młyński?? bo mam taką mapę i tam są pozaznaczane Kamienie Młyńskie


To taki dość duży kamień który leży w miastach Orków na ziemi. Czasem można zobaczyć jak Orkowie dźwigają je. Zazwyczaj są białe / szare z otworem w środku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:52, mlynar911 napisał:

> kto z klanu wilka
z klanu wilka to ja zawsze ide do obozu drwali i ze 2 ze mną idzie. Zresztą chyba nas
nawet do nich wysyłają. A puchary dla 12 paladynów musisz zanieść ;] oczywiście pobłogosławione.


U kogo mogę pobłogosławić puchary>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się