Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2008 o 23:05, Kalejdoskop86 napisał:

Nie zmienili, tylko mocno ulepszyli ten z G1.

Takie były pierwotne zamierzenia twórców, ale ostatecznie postanowili stworzyć G3 na zupełnie nowym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:12, Bimbermistrz napisał:

> Nie zmienili, tylko mocno ulepszyli ten z G1.
Takie były pierwotne zamierzenia twórców, ale ostatecznie postanowili stworzyć G3 na
zupełnie nowym silniku.

Tak? Tego nie wiedziałem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:13, Kalejdoskop86 napisał:

> > Nie zmienili, tylko mocno ulepszyli ten z G1.
> Takie były pierwotne zamierzenia twórców, ale ostatecznie postanowili stworzyć G3
na
> zupełnie nowym silniku.
Tak? Tego nie wiedziałem. ^^


Silnik wykorzystany w Gothic 3 to całkowicie przebudowany Gamebryo (wykorzystany w TES3 Morrowind, a później także w TES4 Oblivion i Fallout 3), który po przerobieniu otrzymał nazwę Genome Engine. Zaś w G1, G2, G2NK wykorzystany był bodajże Gothic Engine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 11:14, junior17 napisał:

Silnik wykorzystany w Gothic 3 to całkowicie przebudowany Gamebryo (wykorzystany w TES3
Morrowind, a później także w TES4 Oblivion i Fallout 3), który po przerobieniu otrzymał
nazwę Genome Engine. Zaś w G1, G2, G2NK wykorzystany był bodajże Gothic Engine.

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że ten silnik w G3 to przebudowany z TES3 Morrowind! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym patchem 1.6 Idąc na pustynię wyzwoliłem małe 3 miasta (Braga, Ben Erai i Lago). POtem robiłem misje dla 4 malego miasta (BenSala) i wszystko było wporządku, potem idę do Barakeshu robię misje wchodzę do bosa w świątyni a ten częstuje mnie tekstem że koniec dobrego i atakuje mnie. Przecież na pustyni tak jak w myrtanie można było wyzwolić 3 miasta bez konsekwencji. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 07:34, Achim napisał:

Coś jest nie tak z tym patchem 1.6 Idąc na pustynię wyzwoliłem małe 3 miasta (Braga,
Ben Erai i Lago). POtem robiłem misje dla 4 malego miasta (BenSala) i wszystko było wporządku,
potem idę do Barakeshu robię misje wchodzę do bosa w świątyni a ten częstuje mnie tekstem
że koniec dobrego i atakuje mnie. Przecież na pustyni tak jak w myrtanie można było wyzwolić
3 miasta bez konsekwencji. Co jest grane?


Wyzwolić można 2 miasta.Po wyzwoleniu 3 będą cie atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 09:53, Ecko09 napisał:

Wyzwolić można 2 miasta.Po wyzwoleniu 3 będą cie atakować.


Dość dawno grałem w Gothic 3 , ale o ile dobrze pamiętam , z wyzwalaniem miast było trochę inaczej.Wyzwoliłem na pewno więcej , jednak do momentu , gdy nie poszedłem pogadać z którymś z przywódców , orkowie w danym mieście mnie nie atakowali.Da się chyba nawet zrobić tak , że po wyzwoleniu wszystkich miast , oprócz jednego , po tym ostatnim można i tak chodzić bez problemu.
Być może jest to wynik jakichś błedów w grze , podobnie jak ze znikaniem NPCów i każdy z graczy ma inną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tak samo jest w Mertanie, że jak na przykład wyzwole: Ardee, Cupe Don i teraz chce wyzwolić Montere - to jak ją wyzwole to będą mnie atakowali w innych miastach w Mertanie np. w Silden i na Pustyni np. w Lago?
Czy teraz mogę jeszcze Montere spokojnie wyzwolić i nadal będę mógł w innych miastach gadać z przywódcami orków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:41, Dawidoskar napisał:

Czy tak samo jest w Mertanie, że jak na przykład wyzwole: Ardee, Cupe Don i teraz chce
wyzwolić Montere - to jak ją wyzwole to będą mnie atakowali w innych miastach w Mertanie
np. w Silden i na Pustyni np. w Lago?
Czy teraz mogę jeszcze Montere spokojnie wyzwolić i nadal będę mógł w innych miastach
gadać z przywódcami orków?

Wyzwolic można dwa dowolne miasta, nie licząc Ardei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:50, PredAtor360 napisał:

Wyzwolic można dwa dowolne miasta, nie licząc Ardei.

oraz oprócz Vengardu i Gothy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaki jest najnowszy patch, skąd można szybko pobrać, no i jak dużo(co) poprawia. Czy bugi są naprawione, itd. Dzięki za odpowiedź. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatkę można pobrać chociażby tutaj: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1709

Natomiast co do zmian, generalnie poprawia sporo błędów (oczywiście nie wszystkie) i w questach i w samej grze. Poprawia też płynność gry (mniej się zacina) ale nie na wszystkich konfiguracjach sprzętowych (czyli jak się komu trafi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 12:59, Szak00 napisał:

Natomiast co do zmian, generalnie poprawia sporo błędów (oczywiście nie wszystkie) i
w questach i w samej grze. Poprawia też płynność gry (mniej się zacina) ale nie na wszystkich
konfiguracjach sprzętowych (czyli jak się komu trafi ;).


Wielkie dzięki. Dobrze, że łatka poprawia płynność gry, głównie o to mi chodziło ;-) Jeszcze takie pytanie, jest jakiś inny serwer, na którym jest też ta łatka(po Polsku), bo o ile mi wiadomo, na gramie to troszkę wolno idzie ;-)
Prosiłbym o sprawdzone serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:06, Baal Namib napisał:

Wielkie dzięki. Dobrze, że łatka poprawia płynność gry, głównie o to mi chodziło ;-) Jeszcze takie pytanie, jest jakiś inny serwer, na którym jest też ta łatka(po Polsku), bo o ile mi wiadomo, na gramie to troszkę wolno idzie ;-) Prosiłbym o sprawdzone serwery.


Jeśli sprawdzone, to IDG.
http://www.idg.pl/ftp/gry_6491/Gothic.3.Patch.1.6.html. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że G3 kupiłem już dawno, a gra ciągle stoi na półce, postanowiłem ją w końcu przejść, może z odpowiednią łatką będzie to mi umożliwione. W związku z tym mam 2 pytania:
Czy wyszedł jakiś patch/mod pozwalający zdobyć umiejętność Mag Ognia lub Paladyn? Bo z tego co pamiętam, to nikt nie chciał mnie tego nauczyć.
Czy grę można przejść parę razy po różnych stronach i różnym typem postaci i jest to ciekawe, czy już po jednym przejściu gra nawet po stronie innego boga będzie wiała nudą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:56, Łowca Gier napisał:

Jako że G3 kupiłem już dawno, a gra ciągle stoi na półce, postanowiłem ją w końcu przejść,
może z odpowiednią łatką będzie to mi umożliwione. W związku z tym mam 2 pytania:
Czy wyszedł jakiś patch/mod pozwalający zdobyć umiejętność Mag Ognia lub Paladyn? Bo
z tego co pamiętam, to nikt nie chciał mnie tego nauczyć.
Czy grę można przejść parę razy po różnych stronach i różnym typem postaci i jest to
ciekawe, czy już po jednym przejściu gra nawet po stronie innego boga będzie wiała nudą?


Umiejętności Paladyn uczy Rhobar, po odnalezieniu wszystkich artefaktów Adanosa i opowiedzeniu się po stronie Innosa. A jeżeli chodzi o różne sposoby przejścia gry, hmm. Ja przeszedłem raz (po stronie Innosa i buntowników), i tak szczerze mówiąc nie pali mi się do kolejnej podróży. Może jak wyjdzie dodatek. Questy są wtórne (tyle że wykonujesz je dla drugiej strony), dopiero końcówka gry, kiedy posiadasz już wszystkie artefakty, różni się od pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się