Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Rany, już rzadko zaglądam do tego tematu, a tutaj dalej 90% postów to pytania o wymagania, a nie zachwyty nad grą czego bym się bardziej spodziewał ;P.

Odchodząc więc nieco od tematu wymagań: jakiś użytkownik chętny do bana wkleił na forum w tytule tematu link na YT do muzyki z GIII. Kurczę nigdy nie słuchałem jej tak oddzielnie poza grą. Podczas gry stanowiła, jasne, że wyśmienite, ale jednak tylko tło. Teraz jak jej posłuchałem oddzielnie to nie tylko wreszcie usłyszałem, że to po prostu dobra muzyka, ale jeszcze od razu skojarzyło mi się z obrazami wędrówki po gęstym lesie albo świtem nad Varrantem...

http://pl.youtube.com/watch?v=fduqstJHgFY

I niech ktoś mi jeszcze powie, że GIII to nie jest zaj****** gra :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gra. Mam zainstalowana gre ze sciagneitym patchem. Zaczynam grac (nowa gra), wyjmuje bron, uderzam, uderzam drugi raz (lpm) i otwiera mi sie okno z umiejetnosciami, cos jes nie tak. Wczesniej chodzilo dobrze (jak gralem w tamtym roku bez patcha). Sprawdzalem w ustawieniach sterowania i tez wszystko ok. Co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 22:35, MKRaven napisał:

Odchodząc więc nieco od tematu wymagań: jakiś użytkownik chętny do bana wkleił na forum w tytule tematu link na YT do muzyki z GIII. Kurczę nigdy nie słuchałem jej tak oddzielnie poza grą. Podczas gry stanowiła, jasne, że wyśmienite, ale jednak tylko tło. Teraz jak jej posłuchałem oddzielnie to nie tylko wreszcie usłyszałem, że to po prostu dobra muzyka, ale jeszcze od razu skojarzyło mi się z obrazami wędrówki po gęstym lesie albo świtem nad Varrantem...


Możesz ręcznie wypakować muzykę z gry: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=26597.
Ja tak zrobiłem. I dobrze. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a minowicie zapomniałem zrobić quest w Monterze, ten od Bradleya i nie dostałem od Osko pucharu ognia. Rewolucje w Monterze juz zrobilem i nie wiem skąd wezmę ten puchar. Od początku gry mi sie nie chce przechodzić , jestem już w Nordmarze a dopiero teraz przypomniało mi sięo tym pucharze. Czy można ukończyć grę bez odnoszenia wszystkich pucharów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei. W Gothica grałem dawno temu ale z tego co pamiętam sprawa wygląda następująco. Otóż w Monterze jest grupa ludzi - niewolników którzy pod nadzorem Orków rozkopują ruiny miasta w poszukiwaniu artefaktów. Jeden z tych niewolników ma jeden z tych właśnie ognistych pucharów ( z tego co pamiętam ). Więc wystarczy tylko go znaleźć ( chyba można zacząć z nim dialog więc go poznasz ) i odebrać puchar. Jak ? Okraść go i spróbować sprowokować bójkę etc etc. W każdym razie można go powalić i zabrać puchar ( tylko nie zabijać bo wtedy lipa ;-D ). A grę ukończyć można bez tych pucharów - jest to jedno z kilku zakończeń. Ale jeśli ci na nim zależy kopsnij się po puchar. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ''ale'' - Osko mógł zginąć podczas rewolucji. Mi się tak raz zdarzyło, więc nigdy nie wiadomo. A należy pamiętać, że ciała po pewnym czasie znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem podczas rewolucji go widziałem a jak skończyłem to już nie. Dobrze że można ukończyć grę bez tych pucharów bo dla mnie gra jest bardzo dobra i nie chciałbym jej nie ukończyć. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 14:44, KazMeister napisał:

Dziś zaczełem pierwszą przygode z Gothic 3.Jak na początek to gra niezła.Musze jeszcze
tylko kupic dodatek.

O nie radze, dodatek tylko osłabia grę i jeśli chcesz w niego zagrać to po ukończeniu podstawki radze , bo dodatek wyklucza kilka obszarów z gry np Nordmar i Varant, a poza tym akcja w dodatku jest po wydarzeniach z podstawki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Wiem, że mam trochę za słabego kompa na Gothic''a 3, zainstalowałem demo.
Udało się włączyć, ale od razu po filmiku wstępnym przy pierwszej walce z orkami gra zaczęła się niesamowicie ciąć, dosłownie tak, że nie dało się grać.
Ustawiłem najmniejszą roździelczość i ogólnie najsłabszą jakość obrazu i dało to tyle, że gra się włączyła.

Czy można jakoś jeszcze bardziej obniżyć detale gry tak, aby gra się nie cięła ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety G3 jest bardzo źle zoptymalizowaną grą i haczy nawet na sprzęcie który spełnia wymagania minimalne (a nawet na takim który jest lepszy niż zalecany) więc niewiele się da z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:37, Karharot napisał:

Niestety G3 jest bardzo źle zoptymalizowaną grą i haczy nawet na sprzęcie który spełnia
wymagania minimalne (a nawet na takim który jest lepszy niż zalecany) więc niewiele się
da z tym zrobić...


Żeby tylko! Haczy nawet, na sprzęcie, który spełnia wymagania zalecane xD . Co nie zmienia postaci rzeczy, że grą świetną jest i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:37, Karharot napisał:

Niestety G3 jest bardzo źle zoptymalizowaną grą i haczy nawet na sprzęcie który spełnia
wymagania minimalne (a nawet na takim który jest lepszy niż zalecany) więc niewiele się
da z tym zrobić...


Trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem nastepny artefakt adanosa ma Vak w Trelis podbilem to miasto nie zabijajac Vaka gdy poszedlem do jego siedziby juz go tam nie bylo wyparowal a gdzie jest teraz ten artefakt ? ten pomysl na uciekanie ludzi z miast to czysta glupota prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, amulet zdobywało się na dwa sposoby: albo zabijając Orka i zabierając mu amulet lub też spłacając jego dług - 50k sztuk złota. Według mnie pozostają dwa wyjścia - albo wczytać innego save''a albo przywołać amulet poprzez konsolę. Ktoś już w tym temacie o tym wspominał. Jak rozumiem Vaka zginął podczas rewolucji tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 12:47, KŁEJK napisał:

Jak rozumiem Vaka zginął podczas rewolucji tak ?


"... nie zabijając Vaka, gdy poszedłem do jego siedziby, już go tam nie było..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się