Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2009 o 22:04, KrzysztofMarek napisał:



Żeby otworzyć te tajemnicze skrzynie trzeba zebrać klucze, w odpowiedniej kolejności. Najpierw na tej wysepce w Varancie, potem na drodze z Bragi, potem w ruinach.
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_14/20090404141255.jpg
Ostatnia skrzynia jest obok jaskini z cierniostworem który połknął kamień przodków.

@Darkstar 181: albo wykuć Miecz Mistrzowski z 2 katan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 22:34, SpecShadow napisał:

> > Żeby otworzyć te tajemnicze skrzynie trzeba zebrać klucze, w odpowiedniej kolejności /.../

Dziękuję, na wyspie jeszcze nie byłem, odkładałem na później. Teraz tam pójdę, bo ciekawi mnie, co jest w tych skrzyniach.
A o skrzyni przy jaskini nie wiedziałem. Musiałem się zgapić, bo Nordmar mam już zaliczony. To znaczy, myslałem, że mam zaliczony ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, że istnieją bodaj 48 skrzyń, które trzeba po kolei otwierać, aby porządna broń się w nich znalazła? Słyszałem o nich i znalazłem ich spis, ale nie wiem, czy warto zawracać sobie tym głowę :s

No i proszę o jakiś sposób na złoto, oprócz kowalstwa ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 17:49, Piciambeer napisał:

A czy to prawda, że istnieją bodaj 48 skrzyń, które trzeba po kolei otwierać, aby porządna
broń się w nich znalazła? Słyszałem o nich i znalazłem ich spis, ale nie wiem, czy warto
zawracać sobie tym głowę :s


To prawda. Położenie skrzyń jest zaznaczone na poniższej mapie, możesz tam też znaleźć spis tego co można w nich znaleźć.

Dnia 12.04.2009 o 17:49, Piciambeer napisał:

No i proszę o jakiś sposób na złoto, oprócz kowalstwa ^^;


Sklepać sporą grupę wrogich orków i sprzedać ich broń:)

20090412180845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 22:23, KrzychW napisał:

Raczej 12 a nie 2 , ale w końcu wioska wyzwolona.Za to potworki nawet jakby słabsze.Na
razie tylko trochę ścierwojadw i kilka wilków upolowałem , ale wrażenie mam takie , jakby
wcale nie było trudniej niż przed nowym patchem.Poziom 3 zaliczyłem , jeszcze trochę
i dzika spróbuję upolować.Ach , co to będzie za ucieczka.:-)

Na zwierzętach może być łatwiej ale na ludziach i orkach już raczej nie ;d nawet sam mogłeś się przekonać te 12 razy ;d ale życzę powodzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 17:49, Piciambeer napisał:

No i proszę o jakiś sposób na złoto, oprócz kowalstwa ^^;

Wyucz się wszystkich umiejętności mysliwskich i wyruszaj na polowania. Zwierząt jest pełno i trofeów też dużo zdobędziesz. Poza tym okradaj wszystko i wszystkich. I po wyzwalaniu miast zbieraj wszystkie bronie a potem je sprzedawaj.
Przed patchem miałem taki sposób ,że szedłem do gońców leśnych i ich klepałem i zabierałem im łuki. I tak kilka razy. Ale teraz chyba tylko raz można zabrać broń bo koleś pojawi się z inna i to dużo słabszą np. z pałką ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać jakie warunki należy spełnić, aby Diego udał się z nami do Mora Sul? Już chyba szósty raz grę przechodzę i ani razu nie miałem żadnej opcji dialogowej powiązanej z podróżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 18:10, Karharot napisał:

To prawda. Położenie skrzyń jest zaznaczone na poniższej mapie, możesz tam też znaleźć
spis tego co można w nich znaleźć.

Jezu, ile tego Oo
Jak będzie mi się nudziło to posprawdzam. A część pewnie już otworzyłem, lipa :s
Wielkie dzięki,

Dnia 12.04.2009 o 18:10, Karharot napisał:

Sklepać sporą grupę wrogich orków i sprzedać ich broń:)

Żeś mi doradziiiiłłłł xD Tym sposobem wytrę sobie przycisk F9 tak że nadruku nie będzie widać :] Na 26 poziomie jestem, 250 siły i jakiś Krush w łapie (140 obrażeń), więc nie oczekujmy cudów, heh. Ale - pochwalę się - ostatnio 4 gobliny ubiłem szarżujące na mnie! :D

No i pytania, których zapomniałem zadać wcześniej:
1. Od kiedy 1 punkt siły kosztuje 2 punkty nauki?
2. Gdzie zbiegłych niewolników z Silden zaprowadzić, w Okarze ich nie chcieli :s
3. Nie wiem jak doić krowy :D
4. Czy da się tą jajecznicę z jaj ścierwojadów zrobić? [z początku myślałem, że skoro jest "energia życiowa +5" (bez "%") to dodają one do współczynnika, ale niestety to jest błąd i po prostu regenerują one 5% życia :/]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gdy wyzwalam trelis. Po zabiciu wszystkich orków gra nadal muzyka która puszczana jest podczas walki i gdy chcę gadać z Finleyem to on mówi że jestem oskarzony oo morderstwo help.

Niewolników z sliden zaprowadź do obozu buntowników pod Sliden wyżej w górach znajdziesz tam dostaniesz 100 złota za niewolnika możesz ich też po prostu zabić wykonasz tym samym zadanie dla orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:01, nurbi napisał:

Mam problem gdy wyzwalam trelis. Po zabiciu wszystkich orków gra nadal muzyka która puszczana
jest podczas walki i gdy chcę gadać z Finleyem to on mówi że jestem oskarzony oo morderstwo
help.

A.) Jakiś ork się zaklinował i wciąż chce cię utłuc.
B.) Daj się pobić za te "morderstwo", powinien się uspokoić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

1. Od kiedy 1 punkt siły kosztuje 2 punkty nauki?


No idea. Nawet nie pamiętam że koszt się zwiększał choć może dlatego że bardziej koncentrowałem się na wykuwaniu dobrej i nie wymagającej zbyt wiele siły broni niż na inwestowaniu w samą siłę (to robiłem na koniec jak już nie miałem nic innego co chciałbym wyszkolić)

Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

2. Gdzie zbiegłych niewolników z Silden zaprowadzić, w Okarze ich nie chcieli :s


Numer 80 na dołączonej mapie - jest tam małe obozowisko buntowników.

Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

3. Nie wiem jak doić krowy :D


Nie musisz tego robić - mleko dla Montery znajdziesz porozstawiane na farmie na której są krowy.

20090412221047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:04, Piciambeer napisał:

> Mam problem gdy wyzwalam trelis. Po zabiciu wszystkich orków gra nadal muzyka która
puszczana
> jest podczas walki i gdy chcę gadać z Finleyem to on mówi że jestem oskarzony oo
morderstwo
> help.
A.) Jakiś ork się zaklinował i wciąż chce cię utłuc.
B.) Daj się pobić za te "morderstwo", powinien się uspokoić :)


Ekhem jak się dam pobić to mnie dobije a całe Trelis obeszłem i nigdzie się żaden nie zaklinował :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&release_id=266

Znalazłem na jednym forum "speedruna" (przechodzenie gry na czas) do Gothica3, dokładnie w 53 minuty! Ten sam gracz - De Wonderer - ma na swoim koncie też G1 i G2 z Nocą Kruka (kolejno 33 i 40 minut).
Nie wiem jak Wy ale na mnie robi to piorunujące wrażenie a zwłaszcza fragment w którym musi wykonać pewien skok który innym się nie udawał. Doświadczenie procentuje:]

Tu link do tematu
http://www.rpgwatch.com/forums/archive/index.php/t-1228.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:13, Karharot napisał:

Numer 80 na dołączonej mapie - jest tam małe obozowisko buntowników.

Yay, muszę poszukać :s

Dnia 12.04.2009 o 22:13, Karharot napisał:

Nie musisz tego robić - mleko dla Montery znajdziesz porozstawiane na farmie na której
są krowy.

Tak, ale ponoć w 1.7 jest taka opcja, ale ja jej nigdzie nie widzę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

No i pytania, których zapomniałem zadać wcześniej:
1. Od kiedy 1 punkt siły kosztuje 2 punkty nauki?

Hmm nie wiem może od kiedy masz już 200 siły? ;]

Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

2. Gdzie zbiegłych niewolników z Silden zaprowadzić, w Okarze ich nie chcieli :s

Z silden to do lasu musisz zaprowadzić do Fremana. Tam do obozu gdzie siedzi Anog brat Inoga ;]

Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

3. Nie wiem jak doić krowy :D

Musisz mieć pustą butelkę i podejść do krowy ;]

Dnia 12.04.2009 o 21:59, Piciambeer napisał:

4. Czy da się tą jajecznicę z jaj ścierwojadów zrobić? [z początku myślałem, że skoro
jest "energia życiowa +5" (bez "%") to dodają one do współczynnika, ale niestety to jest
błąd i po prostu regenerują one 5% życia :/]

Tak jest w kilku roślinach/żywności ,że większość podnosi nam hp o jakiś 5 a niektóre po prostu o kilka punktów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:34, mlynar911 napisał:

Hmm nie wiem może od kiedy masz już 200 siły? ;]

Mam 250 i jest 1-1, kumpel z 300 siły mówi, że ma 1-2, więc podejrzewam, żed od trzystu raczej... czas pokaże :]

Dnia 12.04.2009 o 22:34, mlynar911 napisał:

Musisz mieć pustą butelkę i podejść do krowy ;]

Spróbuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:44, mlynar911 napisał:

Na zwierzętach może być łatwiej ale na ludziach i orkach już raczej nie ;d nawet sam
mogłeś się przekonać te 12 razy ;d ale życzę powodzenia ;]


Pierwsze dziki już za mną i nie jest tak źle.Jeżeli chodzi o orków , to najtrudniejszym momentem jest chyba Ardea , bo po pierwsze poziom Bezimiennego jest zerowy , a poza tym , uzbrojenie pozostawia wiele do życzenia.W późniejszej rozgrywce można więcej kombinować , a kombinacje to podstawa.Niestety nowy patch nie wyeliminował błędów powodujących wbieganie potworków w głazy.Wdalszym ciągu , gdy ucieknę na jakiś kamień , wilk , dzik , lub inne ustrojstwo , potrafi wbiec do środka tego kamienia i tylko namierzanie łukiem może pokazać , gdzie stworek siedzi.To chyba cecha G3 nie dająca się usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:47, mlynar911 napisał:

Wyucz się wszystkich umiejętności mysliwskich i wyruszaj na polowania.

Ale szkota mi PN, chciałem skupić się na walce bezpośredniej... To dlatego na 26 poziomie już mam 250 siły xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się