Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2009 o 20:18, Infes napisał:

A jest jakiś inny mag na R? :P Bo ja tylko kojarze Riordiana.


Mag i owszem np. Rakus Ale mag wody jest tylko jeden na R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 19:20, SpecShadow napisał:

@Merovingian pisałeś chyba w temacie CoD4 o tym że wzięcie trudnej broni w obsłudze na początku pozwala na lepszą walkę innymi (gdy się do nich wróci), coś w ten deseń. I tak samo jest z walką, pięknie wygląda zwłaszcza moment gdy zbliżający wróg zostaje wgnieciony w ziemię Zabójcą Orków (dwuręcznymi mieczami średnio się walczy).


Właśnie to przerabiam na lekcji pt. "Jak zostać magiem w 20 poziomów". Zbieram punkty na pradawną wiedzę i manę, ale de facto walczę głównie słabiutkim mieczem o obrażeniach na poziomie 50 punktów, siły zaś mam 115. Słabo, ale trzeba kombinować. Et, po zdobyciu Regeneracji many wszystko się zmieni. Mam nadzieję jednak, że zmieni się in plus - jeśli CPT nic nie zrobiło z tym perkiem, jak zawsze zostanę magiem-półbogiem.

Dnia 13.04.2009 o 19:20, SpecShadow napisał:

Kolejną dobrą taktyką jest wyprowadzanie wroga z równowagi przez rozbicie jego bloku kilkukrotnym uderzeniem. Trzeba przy tym uważać aby wytrzymałość nie spadła zbyt nisko.


Ja stosuję taktykę opisaną parę postów wcześniej - trzy-cztery ciosy w przeciwnika, wycofanie się. W wypadku walki w grupie zamiast wycofywania się po prostu atakuję wroga nr 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:53, Merovingian napisał:

W wypadku walki w grupie zamiast wycofywania się po prostu atakuję wroga nr 2.

Eh, ale strasznie trudno wyczuć, kiedy wróg numer 1 się wycofuje, aby móc wroga nr. 2 zaatakować :/
Ale może po prostu jeszcze nie mam wprawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:20, Piciambeer napisał:

Eh, ale strasznie trudno wyczuć, kiedy wróg numer 1 się wycofuje


Ale właśnie myk w tym, że to ja się wycofuję z walki z nim. Po kilku ciosach npc ZAWSZE wychodzi z kontrą, więc wolę tego nie doczekać i atakuję innych. : ) Ale fakt faktem, wyczucie jest potrzebne.

Dnia 13.04.2009 o 22:20, Piciambeer napisał:

Ale może po prostu jeszcze nie mam wprawy ;P


Powoli, ale do przodu i będzie dobrze. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i z dwuręczniakiem tak łatwo nie jest, a łażę z jakimś Krushem :]

PS. Sprawa się wyjaśniła - 1 pkt siły kosztuje 2 pkt nauki od 250 danego współczynnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:46, Qoster napisał:

Mam pytanie. Czy najnowszy patch działa wstecz, znaczy czy zawiera poprawki, które wprowadziły
poprzednie patch''e?

No BA. I dodaje 1200 swoich (choć niektóre elementy to poprawione poprawki z wcześniejszych patchy). Inaczej nie byłoby sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:46, Qoster napisał:

Mam pytanie. Czy najnowszy patch działa wstecz, znaczy czy zawiera poprawki, które wprowadziły
poprzednie patch''e?


wersja 1.7 zawiera wszystkie poprzednie poprawki i można go wgrać na dowolną wersje.
wiem bo sam próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:53, Merovingian napisał:

Ja stosuję taktykę opisaną parę postów wcześniej - trzy-cztery ciosy w przeciwnika, wycofanie
się. W wypadku walki w grupie zamiast wycofywania się po prostu atakuję wroga nr 2.

Taktyka cofania przy ataku grupy oponentów też jest dobra. Bo wtedy atakujemy nie jednego lecz 2 a nwet 3 wrogów. I to się bardziej opłaca niż wybieranie przeciwnika i wykańczanie go ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile waży patch 1.7?
A i dzięki za info.

Nie wiem czemu ale gdy próbuję ściągnąć patch z gram.pl to nie ma żadnych postępów w ściąganiu. Niby okienko z informacją i postępach jest ale patch się nie ściąga. Nie wiecie może czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 23:17, Qoster napisał:

A ile waży patch 1.7?


900mb.

Dnia 13.04.2009 o 23:17, Qoster napisał:

Nie wiecie może czemu?


Powodów może być wiele - najogólniej mówiąc, winny może być serwer Gramu albo Twój klient pobierania. Spróbuj ściągnąć kierując się tym: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=31738 postem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 23:29, Qoster napisał:

To nie działa. Patch''e z innych stron spokojnie się ściągają, a z gram''u nawet bajta się nie da. ;\


Więc ściągnij z innych serwisów. Istnieje tylko jedna wersja łatki 1.7 i spokojnie działa z polską wersją gry.

Dnia 13.04.2009 o 23:29, Qoster napisał:

A jeśli winny jest mój klient pobierania to co mam zrobić?


Zmienić go. : ) Polecam FlashGet, dobry, darmowy program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 23:41, Qoster napisał:

A i zapomniałbym o najważniejszym. Czy po instalacji patch''a 1.7 moje poprzednie ''sejwy'' będą aktualne?


Nie. Niestety musisz zacząć grę od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2009 o 21:53, Merovingian napisał:

Właśnie to przerabiam na lekcji pt. "Jak zostać magiem w 20 poziomów". Zbieram punkty
na pradawną wiedzę i manę, ale de facto walczę głównie słabiutkim mieczem o obrażeniach
na poziomie 50 punktów, siły zaś mam 115. Słabo, ale trzeba kombinować. Et, po zdobyciu
Regeneracji many wszystko się zmieni. Mam nadzieję jednak, że zmieni się in plus - jeśli
CPT nic nie zrobiło z tym perkiem, jak zawsze zostanę magiem-półbogiem.

Ja stosuję taktykę opisaną parę postów wcześniej - trzy-cztery ciosy w przeciwnika, wycofanie
się. W wypadku walki w grupie zamiast wycofywania się po prostu atakuję wroga nr 2.


Po nauczeniu się Regeneracji Many przestałem grać w G3 magiem, było za prosto nawet po podwyższeniu poziomu trudności. Więc jakby co ostrzegałem:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 23:53, Qoster napisał:

Mam tylko nadzieję, że gra będzie bardziej wciągać po instalacji patch''a, bo już trzeci
raz będę przechodził początek gry.

Ustaw sobie alternatwyny balans na ON polecam ;] gra się wtedy o wiele przyjemniej ;]
BTW. Po tym balansie zbroja paladyna kosztuje 190 000 złota ;] Mam na razie zbroje za 20 tysięcy i nie wiem czy przed zbroja paladyna nie kupić tej za 60 tysięcy. Bo mam rzeczy na sprzedanie i mam ponad 30 tysięcy ;] + mam 140 bryłek siarki to moge wykuć 14 mieczy półtora-ręcznych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

BTW. Po tym balansie zbroja paladyna kosztuje 190 000 złota ;]

Taaa O.o

Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

Mam na razie zbroje za
20 tysięcy i nie wiem czy przed zbroja paladyna nie kupić tej za 60 tysięcy.

Ja sprzedałem część zwojów i full śmieci i na tm 27 poziomie upichciłem tee 60k - ale łatwo nie było, mam teraz ok. 500 złota xD

Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

mam 140 bryłek siarki to moge wykuć 14 mieczy
półtora-ręcznych ;]

Ke? To jest inny przepis na nie niż 10 bryłek żelaza? Gdzie można go dostać?

No i kłeszczyn - czy BRYŁĘ rudy żelaza można jakoś rozbić na BRYŁKI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się