Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2009 o 19:59, KrzysztofMarek napisał:

Chyba nie masz racji. Jak zrobie 5 mieczy i jeden naostrzę, to pozostałe mają 70 obrażeń,
a ten naostrzony ma 70 + 10. Być może mi sie już myli, ale tak mi sie wydaje. Własnoreręcznie
zrobiony i naostrzony, w stosunku do zwykłego, ma 60 + 10 + 10 obrażeń.

Przed wykuciem broni masz napisane na "przepisie" ogólną wartość obrażeń (dajmy na to - 60) podstawowych i informacja, że po wykuciu będzie miała dodatkowe +10. Czyli po wykuciu będzie miała w ogólnym zapisie 70, ale znaczek "+10 od wykutego samodzielnie" zostanie. Po zaostrzeniu podobnie: informacja, że broń jest zaostrzona i dostaje +10 będzie, ale wartość ogólna obrażeń podana będzie już sumaryczna, czyli 80 =)

Tak to działa, mam nadzieję, że wyraźnie napisałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 22:13, Piciambeer napisał:

> /.../ > Przed wykuciem broni masz napisane na "przepisie" ogólną wartość obrażeń (dajmy na to
- 60) podstawowych i informacja, że po wykuciu będzie miała dodatkowe +10. /.../
Tak to działa, mam nadzieję, że wyraźnie napisałem ^^

Masz rację. Sprawdziełem przed chwila i potwierdzxam. Nie wiem, skad mi sie tamto wrażenie wzięło. Zresztą nieważne skąd, ale było to wrażenia błędne. A przexcież tyle już gram... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:59, KrzysztofMarek napisał:

Chyba nie masz racji. Jak zrobie 5 mieczy i jeden naostrzę, to pozostałe mają 70 obrażeń,
a ten naostrzony ma 70 + 10. Być może mi sie już myli, ale tak mi sie wydaje. Własnoreręcznie
zrobiony i naostrzony, w stosunku do zwykłego, ma 60 + 10 + 10 obrażeń.

To właśnie chyba Ci się Marku myli bo sam to sprawdzałem i zauważyłem. Bo sam miałem ten problem co Albii. I ten wynik przy ostrzu jest finałowy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > To właśnie chyba Ci się Marku myli /.../
Tak jest, myli mi się. Już drugi raz się do tego przyznaje - patrz na post przed Twoim
;-D

Nawet weteranom się zdarza... ;P

Kłeszczyn.
Czy za upolowanie jeleni na wzgórzu dostanę +5 reputacji w klanie wilka i +4 reputacji w Nordmarze? Pytam się bo mam 96 reputacji na tej północy i nie wiem, czy za tego kłesta dostanę aż +4, czy tylko +2, ale jakiegoś obozowiska nie sprzątnąłem... Tylko w Klanie Wilka mam reputację mniej niż 100%, więc się zastanawiam, skąd wziąć brakujące punkty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reputacja u Orków:

Cape Dun
+2 znajdź i wybij zakonspirowanych buntowników w Cape Dun
+1 plaga bandytów na wybrzeżu
Montera
+5 donieś na Stanforda
+3 Yorik potrzebuje stare bronie (artefakty?)
+3 zniszcz rebeliantów w Monterze
+1 Folleck powinien wrócić do pracy
Geldern
+7 szaman w Geldern chce wszystkie 12 ognistych pucharów
+4 zabij druida Torna
+4 zabij druida Runaka
+2 poznaj tajemnice druida Runaka (chodzi o kamień)
+2 pokonaj Ivana - byłego najemnika
Faring
+2 Ur-gosh prosi o przysługę
+1 kuźnia w Faring
+2 pokonaj Mortisa na arenie
+2 pokonaj Rozhova na arenie
+2 pokonaj Tukasha na arenie
+2 pokonaj Vigo na arenie
Silden
+7 Umbrak chce śmierci przywódcy rebeliantów - Anoga
+1 Inog musi zginąć
+1 zabij uciekających niewolników

+7 Vak potrzebuje 50 tys. złota dla asasynów (Trelis)
+7 zniszcz Okare (Okara)
+7 zniszcz obozowisko buntowników w Nemorze (Nemora)
+7 zniszcz reddock (Reddock)

Prosto z przypiętego posta... Wszystko co najważniejsze masz w nim napisane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czasie zachwycania się patchem 1.72 przyszedł czas na narzekania i złość.
Otóż miałem misje od Grima z klanu Wilka by rozprawić się z orkami przy moście. Podpowiedział mi ,że mogę Hogara wziąć. To ja dla wszystkiego przed wymarszem zapisałem. Gdy przyszedł czas wendrówki miałem pewne obawy które były uzasadnione. Gdy dotarłem z nim do mostu miał połowę HP .... Bo trzeba było walczyć z tygrysami, wilkami i trollem. Ale to nic bo on może dostał po razie od każdego zwierzaka ... Od trolla nie dostał.... Ok to ja wczytałem sobie oczyściłem drogę i dawaj znowu z nim biegniemy na orków. Walka się zaczęła ja zająłem się 2 szamanami i potem wpadłem w grupę orków którzy okładali Hogara. Starałem się jak tylko mogłem by ich od niego odciągnąć. Ci którzy atakowali go po moim podbiegnięciu i ciosie atakowali mnie. Czyli on był wolny. A i tak zginął... Nie wiem jakim cudem... Może po prostu w patchu tym pominęli ludzi z nordmaru? Nie powinien paść a padł pomimo , że ja większość ciosów brałem na siebie. Spróbowałem jeszcze raz i znowu to samo... Ehhh ten nasz cudowny i wspaniały produkt jakim jest Gothic 3 ... Dziękujemy za niego niebiosom ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja (też się męczyłem dzisiaj)
Gdy oddalisz się od swojego kompana on się zatrzyma i będzie czekał ,a ty w tym czasie oczyścisz most i wrócisz po niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 16:01, oskiiq napisał:

Zrób tak jak ja (też się męczyłem dzisiaj)
Gdy oddalisz się od swojego kompana on się zatrzyma i będzie czekał ,a ty w tym czasie
oczyścisz most i wrócisz po niego :)


A może poprostu bardziej się staraj?
Po pierwsze - biegnij zawsze do potworów przed swoim towarzyszem i bierz na siebie całą grupe, kompan zajmie się niedobitkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, wystarczy przed wyruszeniem na most zabić tylu orków, ile się da (nie wszystkich! Inaczej opcja dialogowa u Hogara zniknie) i potem iść powalczyć z tymi pozostałymi trzema :D

A prawda jest taka, że NPC już po prostu nie są tacy twardzi. Wenzel mi kilka razy zginął, gość z Klanu Ognia też, tak samo i Hogar (ja zaradziłem temu tak jak napisałem powyżej). Nic wielkiego to nie jest, no :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:40, Piciambeer napisał:

> >/.../ > Czy za upolowanie jeleni na wzgórzu dostanę +5 reputacji w klanie wilka i +4 reputacji
w Nordmarze? /.../

Nie wiem. Trzy razy podchodziłem do tego i za każdym razem skądś brał się jeszcze jakiś jeleń. W końcu dałem spokój, bo za długo było mi czekać, aż wszystkie ocalałe znowu wrócą. A jaką opinie mam w Nordmarze, zapomniałem. Ostatnio wgrałem sejwa w Varancie, bo dostawszy sie do ważnego kupca Gonzalesa, ten stwierdził, że jest źle, ktoś zabija ludzi w miastach i wszyscy, co są podejrzani muszą zginąć. A w Mora Sul zostało mi kilka zadań do wykonania i szkoda mi je zostawić. Szkoda też, że w tym przypadku czar "amnezja" nie zadziałał na Gonzalesa ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.....odebrałem dzisiaj z naprawy komputer i zamontowałem w nim dodatkowe 512 ram....
I tu moje pytanie : Czy poszedł by mi Gothic 3?
AMD Athlon 2400+ 2ghz
Geforce 5200fx 128
1gb ram
Jeśli pójdzie to na jakich detalach?
Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:53, amek11 napisał:

Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)


będzie bieda, na moim athlonie 3000+, GF 6800 i 1GB ramu gra ledwo działała w 800x600 i z minimalnymi detalami (świadom tego grałem w demko, żal byłoby wywalać pieniądze na pełną wersję i katować się nią z taką grafiką xD). tak więc niestety wątpię, czy gra Ci ruszy :/
ew. sprawdź tutaj:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
ale wielkich szans nie widzę :/

ed. nooo powiem Ci, że u mnie czas ładowania save'ów miażdżył, można było herbatę w międzyczasie zrobić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:02, amek11 napisał:

ruszyć to napewno ruszy bo na 512 ram ruszyła ale cieła sie niemiłosiernie :)

To z dwukrotnością RAMu pewnie będzie ci się cięło miłosiernie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się