Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Czy z patchem 1.71 jest możliwość oddania paladynom wszystkich 12 Ognistych Pucharów , czy też w dalszym ciągu nie wiadomo co zrobić z ostatnim?Jeżeli jest , to gdzie szukać tego 12 paladyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden też już został, ale może coś ci podpowie fakt, który mnie bardzo zdziwił, mianowicie że jeden z pucharów należy oddać Nordmarczykowi w Klanie Ognia, temu przy kapliczce Innosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

Czy z patchem 1.71 jest możliwość oddania paladynom wszystkich 12 Ognistych Pucharów
, czy też w dalszym ciągu nie wiadomo co zrobić z ostatnim?Jeżeli jest , to gdzie szukać
tego 12 paladyna?


To już kiedyś na forum było. Sam miałem z tym problem. Oto lokacje wszystkich paladynów. Może znajdziesz wśród nich tego ostatniego:

1. Cape Dun w posiadaniu kwatermistrza orków (być może najpierw należy porozmawiać z asasynem przy wejściu aby u orka pojawiła się opcja kupna tego pucharu)
2. U mag ognia Rakusa na zachód od Montery (siedzi w jaskini, najpierw musisz mu pomóc z jego problemem)
3. Jeden z niewolników na wykopaliskach w Monterze (chce aby go przenieść na farmę w zamian da puchar)
4. Jest w chacie nadzorcy obozu niewolników w Silden
5. Jest w kopalni w Geldern (tej kopalni do której wejście jest w samym mieście)
6. U paladyn w Trelis (jest w mieście odda ci puchar jak tylko do niego zagadasz)
7. Mag ognia w Nemorze (najpierw trzeba dla niego pozbierać jakieś rośliny)
8. U paladyna w świątyni w Vengardzie (tej do której teleportujesz się kamieniem z Gothy)
9. Jest u Miltena (da ci go gdy tylko z nim porozmawiasz w klasztorze)
10. Asasyn w Mora Sul o imieniu Masil (chce by wykonać dla niego parę questów, puchar da w nagrodę)
11. Niedaleko Mora Sul jest obóz w którym ukrywa się niewolnik Yussef, w tym obozie jest paladyn który stracił swój puchar gdy napadły go piaskowe pełzacze. Przyłącz się do niego a zaprowadzi cię do swojego starego obozowiska, puchar jest wewnątrz pełzacza który nazywa się "ranny piaskowy pełzacz" czy coś takiego
12. Obóz bandytów na drodze pomiędzy Trellis a Bregą (puchar jest albo w posiadaniu upadłego paladyna, albo leży w jednej ze skrzyń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem: otóż chciałem odbić Monterę. Zdobyłem reputację, zagadałem z Varekiem, powiedziałem Sanfordowi, że czas uwolnić miasto i zacząłem zabijać orków i najemników. Problem w tym, że i orkowie i najemnicy po moich atakach są zwyczajnie nieprzytomni i po chwili wstają jakby nigdy nic i rzucają się na mnie znowu. Nie podnoszą się jedynie buntownicy i niewolnicy. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz powalisz pierwszego(zostanie mu 0 hp) to dobij go jeszcze mieczem, wtedy wszyscy będą od razu zabici po tym jak odbierzesz im 100 % hp. Do pomocy możesz też wziąć buntowników, którzy są obstawieni na około Montery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:28, Piciambeer napisał:

Mi jeden też już został, ale może coś ci podpowie fakt, który mnie bardzo zdziwił, mianowicie
że jeden z pucharów należy oddać Nordmarczykowi w Klanie Ognia, temu przy kapliczce Innosa
:)


Faktycznie , Puchar Ognia można oddać Nordmarczykowi z Klanu Ognia , mówiąc : "zostań moim paladynem" , ale jedyne co się dzieje , to nowa opcja dialogowa , "za mną".Żadnych premii do reputacji itp , a u Miltena również nic nowego.Nie jestem pewien , czy tak ma być.Quest na całą grę i pomimo zakończenia ( chyba) tylko jedno zdanie w dialogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:46, KrzychW napisał:

Faktycznie , Puchar Ognia można oddać Nordmarczykowi z Klanu Ognia , mówiąc : "zostań
moim paladynem" , ale jedyne co się dzieje , to nowa opcja dialogowa , "za mną".

Ale puchar wziął, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto lokacje wszystkich paladynów.

Podane przez Ciebie lokacje dotyczą 12 Pucharów Ognia , a nie 12 paladynów.Te pierwsze zdobyłem , tyle , że dwunastego odbiorcy nigdzie nie widać.Chyba , że tak jak napisał Piciambeer, sami "mianujemy" 12 paladyna , wybierając Nordmarczyka z Klanu Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:46, andrev_92 napisał:

Jak zaczniesz powalisz pierwszego(zostanie mu 0 hp) to dobij go jeszcze mieczem, wtedy
wszyscy będą od razu zabici po tym jak odbierzesz im 100 % hp. Do pomocy możesz też wziąć
buntowników, którzy są obstawieni na około Montery.


A jak się dobija? Bo jak podejdę, to nie pokazuje jego imienia i tylko macham mieczem w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:50, michas93 napisał:

A jak się dobija? Bo jak podejdę, to nie pokazuje jego imienia i tylko macham mieczem
w powietrzu.

Przytrzymujesz PPM (prawy przycisk myszy) nad nieprzytomnym wrogiem tak długo, aż pojawi się jego pasek życia, po czym przytrzymujesz LPM - i trup ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:48, Piciambeer napisał:

Ale puchar wziął, prawda?


Wziął i tylko trochę doświadczenia doszło , ale żadnego komunikatu o zakończeniu jednego z największych przecież questów w grze nie było.Wyglądało to tak , jakby zadanie ciągle nie było wypełnione.Jednak jeżeli nie u Miltena można to sfinalizować , to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To weź mi powiedz, komu te puchary rozdałeś, bo mi nawet z tym gościem z Klanu Młota jeszcze jeden został :D

A finalizacja... Zadanie jest w "udanych" czy ciągle aktywne?

I z innej beczki: Jak wykonać zadanie splądrowania ruin Al Shedim od Saturasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:53, Piciambeer napisał:

> A jak się dobija? Bo jak podejdę, to nie pokazuje jego imienia i tylko macham mieczem

> w powietrzu.
Przytrzymujesz PPM (prawy przycisk myszy) nad nieprzytomnym wrogiem tak długo, aż pojawi
się jego pasek życia, po czym przytrzymujesz LPM - i trup ^^


Ok, wielkie dzięki. Co prawda muszę każdego z osobna dobijać, ale się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 18:00, michas93 napisał:

Ok, wielkie dzięki. Co prawda muszę każdego z osobna dobijać, ale się da :)

Jak się rewolucja zacznie, to orkowie będą mieli czerwone nazwy i nie trzeba będzie ich dobijać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:56, Piciambeer napisał:

To weź mi powiedz, komu te puchary rozdałeś, bo mi nawet z tym gościem z Klanu Młota
jeszcze jeden został :D


W Vengardzie oddałem 4 Puchary.Dowódcy straży , dwóm paladynom których przeprowadzałem przez miasto i temu którego spotykam a świątyni.
Klasztor i paladyn w kaplicy , 5 Puchar.
Okara i dowódca na samym dole jaskini , 6.
Na północny wschód od Mora Sul , 7.Paladym , który siedzi przy ognisku z Yusufem , tym niewolnikiem od kluczy do świątyni.
Wenzel w Cape Dun , 8 Puchar Ognia.
Reddock i dowódca buntowników , 9.
Nemora i paladyn z którym walczyłem na przełęczy , 10.
Trelis , 11.
12 oddałem , bez zakończenia zadania , Nordmarczykowi.

Dnia 16.05.2009 o 17:56, Piciambeer napisał:

A finalizacja... Zadanie jest w "udanych" czy ciągle aktywne?


I tu ciekawostka.Ani w jednych , ani w drugich.Ostatnia wzmianka o Pucharach Ognia , to po wrzuceniu ich do ognia zdanie Miltena , "Teraz możesz oddać paladynom ich magię".Niestety questa o oddawaniu Pucharów nie mam najwyraźniej.Jakiś błąd ?

Dnia 16.05.2009 o 17:56, Piciambeer napisał:

I z innej beczki: Jak wykonać zadanie splądrowania ruin Al Shedim od Saturasa?


Ja oczyściłem ruiny z całego chyba plugastwa i znalazłem potrzebne mi klucze , ale zadanie to ciągle mam aktywne.Może potrzeba otworzyć świątynię i znaleźć artefakt , aby to zakończyć? Jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:46, Piciambeer napisał:

On się o paladynów pytał a nie o lokalizacje Ognistych Pucharów - to dwie bajki są.


O kurde ale ja zakręcony jestem. Coś mi się pomieszało sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:56, Piciambeer napisał:

I z innej beczki: Jak wykonać zadanie splądrowania ruin Al Shedim od Saturasa?

Czy przypadkiem nie trzeba odnaleźć tych itemków z tych kast w ,,mieście" ? Były tam jakieś figurki, zwoje itp. Możliwe ,że questy mi się pomyliły ale zawsze można zobaczyć. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2009 o 19:08, Merovingian napisał:

Nie wiem, co Ci się nie podoba w tym rozwiązaniu. Jest proste, nie czyni maga jeszcze
potężniejszym, a dodatkowo sprzyja ponownemu przechodzeniu gry.


Potężniejszym? Ekhm... biorąc pod uwagę ograniczenia nałożone od górnie na maga może rzucać na raz maksymalnie jedno zaklęcie. Więc możliwość wybierania pomiędzy wszystkimi najpotężniejszymi zaklęciami wprowadziłaby jedynie trochę różnorodności. Bo w ten sposób muszę grać 3 razy magiem, aby nacieszyć się każdym z najlepszych zaklęć... paranoja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś magiem możesz wczytać sava i wybrać inną drogę. Godzinka w tą czy w tą, co za różnica? :D A swoją drogą mi się podoba to rozwiązanie z magią po wyborze danego boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się