Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Teraz ciekawe pytanie, na które ja znam odpowiedz : )

Czy możliwe jest odnalezienie skrzyni, wewnątrz której znajduje się jakiś pancerz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 16:21, Hommicide napisał:

Teraz ciekawe pytanie, na które ja znam odpowiedz : )

Czy możliwe jest odnalezienie skrzyni, wewnątrz której znajduje się jakiś pancerz?

Teoretycznie tak ;p praktycznie nie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 17:12, mlynar911 napisał:

> Teraz ciekawe pytanie, na które ja znam odpowiedz : )
>
> Czy możliwe jest odnalezienie skrzyni, wewnątrz której znajduje się jakiś pancerz?

Teoretycznie tak ;p praktycznie nie ;d


Hoho, a mi się udało znaleźć jedyne miejsce, gdzie znajdujemy kufer z miksturą życia, pancerzem koczownika i kilkoma innymi pierdołami xd Jakby cię to interesowało, to z chęcią opiszę, jak się tam dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 17:29, Hommicide napisał:

Hoho, a mi się udało znaleźć jedyne miejsce, gdzie znajdujemy kufer z miksturą życia,
pancerzem koczownika i kilkoma innymi pierdołami xd Jakby cię to interesowało, to z chęcią
opiszę, jak się tam dostać.

Nie dzięki ;p słabe pancerze jakoś nigdy mnie nie interesowały ;p w G3 używam tylko dówch pancerzy. Ciężkiego Nordmarczyka i Paladyna ;] Ale możesz opisać być może komuś innemu się przydadzą te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 19:29, mlynar911 napisał:

> Hoho, a mi się udało znaleźć jedyne miejsce, gdzie znajdujemy kufer z miksturą życia,

> pancerzem koczownika i kilkoma innymi pierdołami xd Jakby cię to interesowało, to
z chęcią
> opiszę, jak się tam dostać.
Nie dzięki ;p słabe pancerze jakoś nigdy mnie nie interesowały ;p w G3 używam tylko dówch
pancerzy. Ciężkiego Nordmarczyka i Paladyna ;] Ale możesz opisać być może komuś innemu
się przydadzą te informacje.


Wiem, takiego chłamu nikt nie założy (na tym etapie gry), ale chodziło mi głównie o samą ciekawostkę - że instnieje miejsce, w którym można owy pancerz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 20:57, Hommicide napisał:

Wiem, takiego chłamu nikt nie założy

Mylisz się. Jak krążyłem po pustyni i wyzwalałem miasta miałem dość wysoki poziom i biegałem sobie w przeróżnych ciuszkach ^^
Dwa miecze + szata druida rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 21:13, Piciambeer napisał:

> Wiem, takiego chłamu nikt nie założy
Mylisz się. Jak krążyłem po pustyni i wyzwalałem miasta miałem dość wysoki poziom i biegałem
sobie w przeróżnych ciuszkach ^^
Dwa miecze + szata druida rządzą.


No dobra, są wyjątki ;d Jutro mogę napisać, jak dostać się do tej skrzyni z miksturą życia i pancerzem (jeśli kogoś to w ogóle interesuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co pamiętam aby się tam dostać to jest wyruszenie z Nemory na pustynię, powinno się natrafić na namiot wokół którego pasą :P się zębacze (to ten w którym są "Towary z pustyni"). Za tym namiotem jest jaka ściana kamieni którymi sie dostanie wyżej.
I tak jakoś idąć w stronę Bragi powinno się trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 21:13, Piciambeer napisał:

> Wiem, takiego chłamu nikt nie założy
Mylisz się. Jak krążyłem po pustyni i wyzwalałem miasta miałem dość wysoki poziom i biegałem
sobie w przeróżnych ciuszkach ^^
Dwa miecze + szata druida rządzą.

TO już wiesz zabawa jest. Ale na początku gry każdy chce zainwestować w jak najlepszy pancerz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, aby grając z patchem 1.72 (alternatywny balans + SI włączone), po wykupieniu Gorna, wyzwoleniu Gothy, zapłaceniu na jej odbudowę, znalezieniu kamienia teleportacyjnego do stolicy nie dostać ANI JEDNEGO punktu reputacji u buntowników? Czyżby przyznawanie tych punktów zostało aż tak zredukowane, czy może trafił mi się błąd? (nie pierwszy zresztą w tym patchu) Dla ścisłości - rozmawiałem z Rolandem, doświadczenie za wyzwolenie Gothy, znalezienie pierścienia życia, teleportu itd. dostałem - ale reputacja u buntowników ani drgnęła...(jak było 27, tak jest)

Testuję poprawki jakie ten patch wprowadził i jak na razie jest bardzo kiepsko, chciałem dojść do ciężkiego pancerza buntowników (ale tak, by nie zamknąć sobie drogi do assasynów), żeby sprawdzić jedną z podstawowych rzeczy jakie powinny być poprawione - różnicę w otrzymywaniu obrażeń przy poszczególnych pancerzach. Coś mi się zdaje, że Gothic 3 jest obłożony jakąś klątwą - zaćmienia umysłowego wszystkich, którzy próbują go poprawiać...Już taka rzecz jak rzucający w powietrze bohaterem (po jednym uderzeniu!) goblin dyskwalifikuje wszelką logikę autorów kolejnych patchy, a to jeszcze nie koniec, bo zdaje się, że pancerze dalej nie działają...
Nie spodziewałem się cudów, bo Gothica 3 żaden patch nie poprawi, jednak liczyłem, że skoro patch ma 800MB, to chociaż podstawowe idiotyzmy zostaną zlikwidowane...Nic tylko klątwą ktoś obłożył tę grę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 10:36, verbum napisał:

Czy jest możliwe, aby grając z patchem 1.72 (alternatywny balans + SI włączone), po wykupieniu Gorna, wyzwoleniu Gothy, zapłaceniu na jej odbudowę, znalezieniu kamienia teleportacyjnego do stolicy nie dostać ANI JEDNEGO punktu reputacji u buntowników? Czyżby przyznawanie tych punktów zostało aż tak zredukowane, czy może trafił mi się błąd? (nie pierwszy zresztą w tym patchu) Dla ścisłości - rozmawiałem z Rolandem, doświadczenie za wyzwolenie Gothy, znalezienie pierścienia życia, teleportu itd. dostałem - ale reputacja u buntowników ani drgnęła...(jak było 27, tak jest)


Dziwna sprawa. Punktów powinieneś dostać bodajże około trzy - za wykupienie Gorna, wyzwolenie i odbudowanie Gothy. Coś jest nie tak.

Dnia 08.07.2009 o 10:36, verbum napisał:

Testuję poprawki jakie ten patch wprowadził i jak na razie jest bardzo kiepsko, chciałem dojść do ciężkiego pancerza buntowników (ale tak, by nie zamknąć sobie drogi do assasynów), żeby sprawdzić jedną z podstawowych rzeczy jakie powinny być poprawione - różnicę w otrzymywaniu obrażeń przy poszczególnych pancerzach. Coś mi się zdaje, że Gothic 3 jest obłożony jakąś klątwą - zaćmienia umysłowego wszystkich, którzy próbują go poprawiać...Już taka rzecz jak rzucający w powietrze bohaterem (po jednym uderzeniu!) goblin dyskwalifikuje wszelką logikę autorów kolejnych patchy, a to jeszcze nie koniec, bo zdaje się, że pancerze dalej nie działają...


Znowu dziwa. Pancerze jak najbardziej spełniają swoją rolę (choć, ponownie, mogłyby nieco bardziej różnić się statystykami), gra została mniej-więcej zbalansowana w taki sposób, że bohater już na pierwszym poziomie nieźle radzi sobie z przykładowym goblinem. Zresztą to było głównym celem najnowszej łatki - zbalansowanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2009 o 10:59, Merovingian napisał:

Dziwna sprawa. Punktów powinieneś dostać bodajże około trzy - za wykupienie Gorna, wyzwolenie
i odbudowanie Gothy. Coś jest nie tak.


Masz to sprawdzone? Bo, że powinienem dostać pkty reputacji, to i ja wiem, ale czy, czasem ten patch czegoś tu nie pozmieniał? Być może, coś się pochrzaniło, bo w Monterze mam dużo reputacji u najemników orków, ale wykonałem też wszystkie zadania dla buntowników, więc...

Dnia 08.07.2009 o 10:59, Merovingian napisał:

Znowu dziwa. Pancerze jak najbardziej spełniają swoją rolę (choć, ponownie, mogłyby nieco
bardziej różnić się statystykami), gra została mniej-więcej zbalansowana w taki sposób,
że bohater już na pierwszym poziomie nieźle radzi sobie z przykładowym goblinem. Zresztą
to było głównym celem najnowszej łatki - zbalansowanie gry.


Jakoś tego działania pancerzy nie widzę - obrażenia otrzymywane od tego samego przeciwnika, czy to w zwykłym skórzanym, czy w lekkiej zbroi buntownika są te same...Czekam na ciężki pancerz - wtedy już powinna być widać zdecydowana różnica w obrażeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta do posta wyżej - nie wykonałem wszystkich zadań dla najemników orków, zrobiłem tylko te, które nie kolidują z buntownikami, tak aby móc wejść do zamku. Poza tym nie dostałem też reputacji u buntowników za uratowanie zbiegłych niewolników w Silden a wg info znalezionego gdzieś w necie powinienem dostać po 1 pkt-cie za każdego z nich...więc chyba coś jest nie tak, i jest to bardzo dziwny błąd - bo niby co spowodowało, że nie nalicza mi raptem tych punktów? U orków mam 3 pkty reputacji, u gońców leśnych 40, u asasynów 4, a u buntowników zatrzymało się na 27...O ile sobie dobrze przypominam, to nie dostałem też reputacji za przyprowadzenie Kenta do Okary...(za poprzednie 2 osoby dostałem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 11:05, verbum napisał:

Masz to sprawdzone?


Z pamięci. Grałem niedawno, oczywiście na najnowszych patchach.

Dnia 08.07.2009 o 11:05, verbum napisał:

Jakoś tego działania pancerzy nie widzę - obrażenia otrzymywane od tego samego przeciwnika, czy to w zwykłym skórzanym, czy w lekkiej zbroi buntownika są te same...


Specjalnie uruchomiłem grę, żeby sprawdzić jak ma się sprawa ze zbrojami. Działają, jakkolwiek by to nie brzmiało. : )
Co do posta powyżej - za wszystkie powyższe zadania powinieneś otrzymać punkty także na łacie 1.72.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę bardzo dziwna rzecz - miałem sejwa sprzed wyzwolenia Gothy i uratowania Gorna. Wczytałem i gdy wykupiłem Gorna od Potrosa za 2k to dostałem 1 pkt reputacji u buntowników, wcześniej pamiętam, że najpierw pokonałem go w pojedynku i zapłaciłem 1.5k, może dlatego nie dostałem tego punktu? Ciekawe, czy teraz dostanę za wyzwolenie Gothy i jej odbudowę. Szkoda tylko, że nie mam sejwa sprzed momentu uratowania zbiegłych niewolników z Silden, bo to dawało aż 5pkt reputacji...

Co do pancerzy, to gdy dostanę wreszcie ten ciężki pancerz wtedy zrobię dokładne porównanie ile obrażeń mi zadaje ten sam przeciwnik (tym samym rodzajem ciosu), w różnych pancerzach, bo jak na razie wychodzi na to, że zadaje tyle samo, czyli de facto pancerze nie działają...(sic!).

Co jeszcze można dodać a propos tego ostatniego patcha? - gra mi gorzej chodzi niż na patchu 1.60, choć gram na o wiele mocniejszym sprzęcie niż kiedyś gdy przeszedłem grę...(kiedyś grałem na Pentium 4 3.2GHz, 1.5GB ramu i tylko x800Pro/GTO, teraz gram na Core 2 Duo 8500/3.16GHz!/, 2GB ramu, GTX 260 - Win XP na obu), jedyna różnica na plus to szybkie wczytywanie sejwów, ale to dzięki dwurdzeniowemu cpu, a nie optymalizacji patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:33, verbum napisał:

Co jeszcze można dodać a propos tego ostatniego patcha? - gra mi gorzej chodzi niż na patchu 1.60, choć gram na o wiele mocniejszym sprzęcie niż kiedyś gdy przeszedłem grę...(kiedyś grałem na Pentium 4 3.2GHz, 1.5GB ramu i tylko x800Pro/GTO, teraz gram na Core 2 Duo 8500/3.16GHz!/, 2GB ramu, GTX 260 - Win XP na obu), jedyna różnica na plus to szybkie wczytywanie sejwów, ale to dzięki dwurdzeniowemu cpu, a nie optymalizacji patcha.


Co tu dużo mówić, taki urok gry. Wiele osób narzekało na wydajność gry przy komputerach dwukrotnie silniejszych niż te, na których działała płynnie. Każda kolejna łatka jeszcze bardziej gmatwa sprawę optymalizacji, jednym pomagając, innym wręcz pogarszając płynność. Nic nie poradzisz.
Z mojej strony mogę tylko dodać, że u mnie 1.72 spisuje się bardzo dobrze, czego nie mogłem powiedzieć o 1.6. Przykładem sporej grupy osób jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę grę. To znaczy KOŃCZYŁBYM, gdyby ten pieprzony Zuben nie zniknął. Przywołałem go konsolą, to nagle się okazało, że nie ma jeszcze Ugrasala. Gdy przywołałem tego buca to się gra sypnęła. I tak za każdym razem. Od początku grać nie zacznę, bo mam już 67 poziom i mnóstwo godzin spędzonych przy tym tytule. Ma ktoś może jakieś rozwiązanie na to wyłączanie się gry? Albo jak dostać się do Zubena i Urgrasala bez cheatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 19:29, Piciambeer napisał:

W 1.72 takie coś?

Nie, w 1.70. To wyszedł 1.72? Podobno 1.70 miał być ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej. Zainstalowałem tego patcha 1.72, ale nie chce mi teraz odczytać save''ów z wersji 1.70. Czy oni nie mogą zrobić czegoś raz, a porządnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się